Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

ja som teraz objednaval nabytok aj stolicky zo stranky alax.cz tam sa to da vsetko nakonfigurovat, plus som dostal 10 % zlavu - neviem ci je to velkostou objednavky, ale dostal som. aspon nieco... pri tej cene objednavky "jeden a pol stolicky" gratis, co je uz fajn.

Synchronní mechanika SYS s bočním nastavením tuhosti opěradla, aretace ve 5 pozicích
Synchronní mechanika SY

uprimne ani neviem,ze si nejak tu tuhost viem nastavit resp som sa s tym hral na zaciatku ale vobec mi nevyhovuje ten "hojdaci" rezim, tj.ze nie je zafixovana opierka, lebo hned ako som sa jej "dotkol" uz som sa hojdal a to mi moc prijemne nebolo, moze to byt aj tym,ze som pevny a potom to mozno nemalo dostatocny odpor k mojej vahe, predsalen vyrabana je na inu max vahu.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

SYS vies plynulo nastavit tuhost, je to super. uplne locknuta stolicka nie je zrovna pohodlna na sedenie, ale "hojdacia" s velmi vysokou tuhostou je super :)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Blackhawk »

engineer napísal: Ut 25. Máj, 2021, 15:50
To je jediná stránka, kde si ju môžem nakonfigurovať? Tzn. na SK nie je nič podobné? Lebo prečítal som si niekoľko stránok tohto vlákna a CZ predajca sa tu veľmi neodporúča resp. už neponúka prémiový servis na SR čo bola jeho hlavná devíza.

A ešte by ma zaujímalo či sa oplatí priplatiť za SYS oproti SY?
http://sedooz.sk/ ale objednavat som odtial este neobjednaval
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa engineer »

@Blackhawk Vďaka za tip, ale cenovo to vychádza ešte viac ako v CZ a nevšimol som si, že by ponúkali prémiový servis tzn. že by mali nejakú priamu výhodu.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

Nahodou nejaky shop v KE nepoznate, kde by bolo na vyber viac stoliciek, aby si clovek vyskusal a vedel to porovnat ? Bude mi treba stolicku aj do prace. To co tam mame je uplna katastrofa, rozbite jak Sarajevo.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Na konci alzbetinej zabudol som nazov.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

VVmix sa to vola a poznam to. Je to velmi male plus stoji tam pri tebe predavacomajitel cely cas. Ja toto nemam rad, ked si chcem nieco vyskusat v klude.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

No v tak malom obchode nema kde sa postavit inde :D

nemame pokial viem nic ine v KE, sme prilis male mesto na velke obchody so stolickami asi.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

engineer napísal: St 26. Máj, 2021, 12:06 @Blackhawk Vďaka za tip, ale cenovo to vychádza ešte viac ako v CZ a nevšimol som si, že by ponúkali prémiový servis tzn. že by mali nejakú priamu výhodu.
Na margo toho sme tu písali viac, ono to nie je že nie je pre nás "prémiový" servis ale nie je až tak prémiový.

Tie predskladanky, ktoré majú pre SY i SYS model sú ale cenovo najvýhodnejšie tam. U nás ešte tradične
https://www.kancelarskestolicky.com/
tu je prémiový servis pre nás.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3659
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

No myslel som nejaky obchod s nabytkom kancelarskym alebo nieco podobne, kde maju vyber. Nemusi to byt nutne predajna stoliciek.
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa BiFino »

Včera mi prišla https://secretlab.eu/collections/titan- ... 2020-amber a som spokojný. Oproti DXracer je vankúšik pod krk z pamäťovej peny a prijemne sa vytvaruje podľa potreby. Taktiež aj nastaviteľná bedrová opierka je skvelá. Tak dúfam, že bude dobre slúžiť aspoň 5 rokov.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
marduk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa marduk »

engineer napísal: Ut 25. Máj, 2021, 15:50
To je jediná stránka, kde si ju môžem nakonfigurovať? Tzn. na SK nie je nič podobné? Lebo prečítal som si niekoľko stránok tohto vlákna a CZ predajca sa tu veľmi neodporúča resp. už neponúka prémiový servis na SR čo bola jeho hlavná devíza.

A ešte by ma zaujímalo či sa oplatí priplatiť za SYS oproti SY?
partnerská stránka:

https://www.kancelarskezidle.com

viď: https://www.kancelarskezidle.com/info/3 ... vensku.php
AMD Ryzen 7 2700X/SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 | Gigabyte B450 AORUS PRO | Kingston HyperX Predator 16 GB 3333MHz | MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X | Samsung 970 Evo Plus 500GB | WD60EFAX | WD80EFAX | Seasonic Focus GX 650W | SilentiumPC Signum SG1M | Razer DeathAdder V3 | Genius SlimStar 130 | Genius SP-HF 1250B | Sony WH-1000XM4 | Dell S2721DGFA | Sony WH-1000XM4
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 465
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Sohi »

Takže asi pred 3 týždňami som bol skúšať v https://www.kancelarskestolicky.com, skúšal som tam veľa stoličiek a skúsil som aj tie DxRacerky. Jedna sa mi celkom pozdávala a na prvé vyskúšanie bola aj celkom pohodlná a aj sa mi páčila, tak som ju vzal. No vytriezvenie prišlo cca pár dní pred 14 dňami od kúpy, keď ma začalo riadne bolieť medzi lopatkami. Myslel som že je to kvôli stolu, kde som celkovo mal malý priestor na nohy nieto ešte priestor pre stoličku. Tak som aj stôl upravil a rozšíril priestor pre nohy aj stoličku, no problém stále ostával. 14 dní fuč a stolička ešte k tomu kúpená na PO. Hotová katastrofa. Šiel som do predajne, že či sa s tým dá niečo robiť a pani predavačka že úplne v pohode, že odstúpime od zmluvy aj keď prešlo 14 dní (volala kolegovi a išlo to, za čo majú u mňa veľké plus). Každopádne podmienkou bolo nech si vyberiem inú stoličku rovnakej alebo vyššej hodnoty, kvôli PO.

Keďže som prešiel celé vlákno a všetci tu odporúčajú Streamku, tak som sa rozhodol, že to risknem a objednám ju, aj keď som nemal možnosť si ju tam vyskúšať (skúšal som jednu Antaresku ktorá jej bola dosť podobná a bola celkom ok). Pevne dúfam, že som nespravil zase blbosť. Povedal som si, že dám aj viac, keď to stojí za to a teda za nejakých cca 420€ som si ju vyskladal takmer do fullky. Len pevne dúfam, že tých 5 rokov aj vydrží, mám 187cm a momentálne žiaľ 109kg (mal som menej no korona to dosť zhoršila :laugh: ), nosnosť 120kg ale z toho čo som sa tu dočítal vraj dokáže pojať aj viac. :laugh: Dúfam len, že nebudem sklamaný, za tie peniaze by už mohla aj kávu variť. :laugh:
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa engineer »

@Froster : Potom daj prosím vedieť aké máš prvé dojmy/skúseností po pár dňoch. Ja ju idem asi tiež objednať. Síce bez vyskúšania, ale v danej cene asi veľa možností nie je. Výškovo som na tom podobne ako ty.
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1928
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

ja ju mam uz skoro rok, kazdy den na nej sedim odhadom 10-12 hodin :) zatial maximalna spokojnost
ITX >>> ATX

Návrat na "Nákupná poradňa"