Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa BiFino »

Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 465
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Sohi »

No pre mňa je to hotová neznáma, lebo všetko čo som mal sa do 2-3 rokov podomnou zlomilo, prípadne som stoličku tak prehol, že sa na nej už ani nedalo sedieť (moja aktuálna má k tomu velice blízko). :laugh: Zajtra idem poskúšať do kancelarskestolicky.com, hádam sa tam nájde dačo v celku do 250€.
Akože celkom sa mi pozdáva aj cenovo tá stolička z alzy, len tú si nemám ako vyskúšať. :(
https://www.alza.sk/emagra-butterfly-cerna-d6095063.htm
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa darklol »

Bifino daj vediet. Ja chcem tiez kupovat titanu. A neviem ci obyc alebo xlko
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa BiFino »

@darklol ono to záleží od tvojej výšky a váhy. L-ko je odporúčané takto: 175 - 200 cm a váha menej ako 130 kg. Pre XL je to takto: 180 - 208 cm a váha 100 - 180 kg.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1512
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa darklol »

Hej to viem. Ale tak radsej viac miesta ako menej aj ked uplne spadam pod titan normal
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa BiFino »

Ja to mám cca takto: 178 cm a 97 kg. Teraz mám DXRACER king series a čo som pozeral porovnania tak titan L má širší sedák tak predpokladám, že by ti L-ko malo stačiť aj s rezervou.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

To Foster,
Tu mam doma, moc som sa naklanal a spadol som dozadu aj s celou stolickou. Je cela dolamana, tak som ju musel opravovat a po rozobrati opierky je to zlee. Sami plast nic co by realne vydrzalo. Nekupovat, po cca 1 roku (vazim 85 kg) intenzivneho pouzivania (home office) uz nedrzi piest a samovolne klesa dole, co je naprd. Ak by som ju nepolamal, tak reklamujem :(
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

tak ja som nakoniec už objednal tie LD seatingy, konečne mám s tým pokoj... stále neviem či ten herman miller vziať alebo nie.

teraz riešim aj sedenie do kanlu, gauč + kreslo... ako úprimne mi to už príde, že ak chce človek niečo lepšie tak to aby kradol alebo predal obličky... našiel som si krásny gauč, ale proste 2m 3sedačka stojí 1.9k + kreslo tuším 1300e, podnožka 800?... ble
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

Nechapem tvoju logiku tentokrat znova a asi neustupim :D Mas problemy s chrbtom a miesto toho, aby si to systematicky riesil hladas jednoduchu spasu v podobe stolicky. Bol si u ortopeda s tym chrbtom, u fyzioterapeuta ? Cvicis, robis si pravidelne pauzy kazdych 30 minut, pricom vstanes a popretahujes sa ? Ak nic z toho nerobis, necakaj, ze ta spasi stolicka za 1000 eur.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

ja nemam problem s chrbtom, ani som nikdy nemal, teda az kym som si nekupil domov kreslo z ikea,ktore mi sprznilo kostrc ako BBC gang bang mladu 18ku :D

ale kedze na nej uz dlhsie nesedim tak sa mi to zlepsilo a som v podstate ok. nemam cas kazdu chvilku vstavat cvicit a riesit to, potrebujem hodinu dve tri sediet a nerusene robit, bez toho aby ma tlacila rit, chrbat, opierka a neviem co. takze to cakam od stolicky :) ked porovnam moju 5 rocnu ld seating s tym kvazi zanovym (nevysedenym kreslom z ikea) tak ld je nebe a dudy oproti tomu, katastrofa.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

Nie tak davno si tu napisal, ze mas dodrbanu kostrc z marcusa a ze ani netusis, ci sa ti to vobec niekedy da dokopy. Nechapem ludi, co su natolko zaneprazdneni, ze nemaju cas sa raz za 40 minut troska popretahovat minutu, dve. Cas pisat na fore mas :D

Tipujem ze ani nemas cas si pozriet, ako spravne ergonomicky sediet a nastavit stolicku. Ale 1000 eur na jej kupu mas :D
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Sugyi »

dendroid podla mna zbytocne teraz do neho hustis...

Ale podla mna hovoris spravne, ze fyzioterapeut, treba sa natahovat sportovat atd.
A ked uz sme pritom, vies dat nejake linky na nastavenie spravnej ergonomie? Ci uz obrazovky alebo sedenia? Ale nejak tak aby v tom clovek aj vedel vydrzat :D Nie ze nastavim a potom budem sediet hala bala. Neviem ako sa to robi.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

Dendroid na nespravnom hrobe kopes... poprve to nebol markus, pod druhe vsetky tieto nastavovacky mam davno za sebou, po dalsie ak mam kazdych par minut vstavat mozem sediet aj na skolskej drevenej lavici... ked si kupim ergo stolicku v prvom rade ocakavam, ze komfortne na nej budem sediet dlhsie ako ma normalnej bez toho aby som sa kazdu chvilku musel obsivat,cvicit a neviem co... samozrejme cely den vyslovene nesedim, ked volam napr chodim a pod, ale ked potrebujem dve tri hodiny nerusene makat tak jednoducho stolicka mi musi poskytnut komfort a nie aby mi rit trpla a nebodaj som z toho bol este nervozny. Chapeme sa uz ? Ci mam alebo nemam na nu je uz tak nejak moja vec,pravda je, ze aj ta streamka za 300? Toho casu mi poskytla prijemne sedenie a stale som s nou nadmieru spokojny. Holt chcem skusit nieco lepsie aj ked mozno pridana hodnota tam uz nebude, neviem... skoda,ze nie je moznost to vyskusat. Resp v alze teoreticky 14 dni je
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

To, ze mas ergonomicku stolicku neznamena, ze na nej mas sediet bez prestavky cele hodiny. Nikto nehovori o vstavani kazdych par minut, ale robit si kazdu hodinu kratku pauzu od sedenia, to da aj zdravy rozum. A ci mas alebo nemas na stolicku za 1000 eur ma vo vseobecnosti absolutne nezaujima, nie som zavistlivy a si pre mna v podstate cudzi clovek. Cas su ale peniaze a v tvojom pripade to plati dvojnasobne, kedze robis sam na seba. Takze je to len a len otazka priorit. Podla mna ak chces zainvestovat 1000 eur a potrebujes sediet dve tri hodiny vkuse, kup si radsej posuvny stol. A striedaj sedenie a statie aspon. Nemyslim si, ze je stolicka za 1000 eur spasa, ked nedodrziavas odporucania pre sedave zamestnanie.

Sugyi, co sa tyka nastaveni, vygooglis si toho spustu aj v slovencine, princip je rovnaky. Na kazdom BOZP pre kancelarske krysy :D to prejdu z rychlika, ved naco sa tomu poriadne venovat. Hlavne ze stupiditami, co si aj tak nikto nezapamata typu aky hasiaci pristroj pouzit otravuju. A este vacsimi stupiditami, co musia dojst kazdemu priemerne inteligentnemu cloveku automaticky. A adeptom na Darwinovu cenu skoda nieco hovorit.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa icefire »

Moja Herman Miller fullka je taka dobra, ze na nej mozem sediet 10 hodin v kuse (bez priklaslovania) a normalne nic necitim. Niektore stolicky za to fest stoja, a to som mal predtym lacnoty, DX Racer, Markusa a falsie. Investicia do zdravia je to naj, co moze byt.

A na veciach co pouzivam kazdy den (mobil, auto, stolicka/stol, PC periferie, monitor a dalsie, napr. zena 😂 netreba setrit, kedze je to uspora na zlom mieste, ak to pouziva clovek denne).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Nákupná poradňa"