Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

A mas ho fakt vysedeny ? S tymto ja nemam problem vobec.
Courage09
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 24. Feb, 2021, 17:19

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Courage09 »

No pôsobí tak. V strede je jama a ja cítim tvrdé pod sebou.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

reklamuj.
Courage09
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 24. Feb, 2021, 17:19

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Courage09 »

stevo891 napísal: Po 19. Okt, 2020, 19:27 Na game sefovi sa mi osobne nepaci ten makky a tenky sedak a nepouzitelna hlavovka.
stevo891 napísal: Po 19. Okt, 2020, 22:03 Ja mam game a brat laru. Game ma podla mna maksiu a asi aj tensiu penu. A je taka ista ako na predajni. Som zvedavy ako dlho vydrzi bez vysedenia.
Takže nie som sám. Odpoveď je, že po 2 týždňoch začne javiť známky presedenia.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa amplifier »

Uf... S loleqom som pred časom riešil stoličku, najprv som kupil ANTARES NEXT PDH za 166€, úplne super za tú cenu, vynikajúci podsedák, len pre mňa nízka. Tak potom že skúsim šéfa, len troška som sa zaľakol že čo keď a nebudem môcť vrátiť (možno) a nemajú ju v alze (navyše kolega ma zdržal týždeň lebo vyzeralo že vie vybaviť ergohuamana za 300€, longstoryshort = nevie).. Tak som gúglil a objednal som MULTISED FRIEMD BZJ 363 za 222€, má aj nastaviteľné operadlo, snáď bude fajn, dnes príde keď stihnem zložiť dám vedieť.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Andre »

mechanika ako ma ta antares sa po rokoch uplne rozhrkoce
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Courage09
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: St 24. Feb, 2021, 17:19

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Courage09 »

Ten MULTISED FRIEMD BZJ 363 vyzerá ako Game Šéf VIP s hrubším podsedákom.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Tak prislo aj na mna, niekolko mesacny homeoffice si vybral svoju dan na sucasnej low-costovej stolicke (dotrhana, vysedeny tvrdy sedak, ...). Momentalne mavam pravidelne seknute medzi lopatkami a potreboval by som aby ma nejaka Frau Helga vyklepala jak nedelne rizky.

Ale spat k teme, podla tunajsej debaty mam vo finale vybrane:
Stream 285 (je nejaky rozdiel medzy SYS a SY okrem toho, ze ovladanie maju inde?, posuvny sedak by mali mat obe, nie?)
Leaf 503 (pochopil som spravne, ze vacsina LD seating stoliciek je funkcne to iste akurat su dizajnovo ine?)
Lara VIP

Co myslite, co bude najlepsia volba? Postavu mam uplny priemer 178/82, cize nepotrebujem aby mala nejake extra rozmery alebo nosnost.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

amplifier napísal: St 17. Mar, 2021, 09:33 Uf... S loleqom som pred časom riešil stoličku, najprv som kupil ANTARES NEXT PDH za 166€, úplne super za tú cenu, vynikajúci podsedák, len pre mňa nízka. Tak potom že skúsim šéfa, len troška som sa zaľakol že čo keď a nebudem môcť vrátiť (možno) a nemajú ju v alze (navyše kolega ma zdržal týždeň lebo vyzeralo že vie vybaviť ergohuamana za 300€, longstoryshort = nevie).. Tak som gúglil a objednal som MULTISED FRIEMD BZJ 363 za 222€, má aj nastaviteľné operadlo, snáď bude fajn, dnes príde keď stihnem zložiť dám vedieť.
Multised ako? Rozmýšľam nad investíciou.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

neviem poradit ale ja za seba sa budem opakovat, LD seating stream 285 sys, skoro 5 rokov (bez 3 mes), denne 6 a viac hodin, nosnost 120, tolko malo som nikdz nemal a ziadne vrzganie vysedenie atd... za to stolicka z ikey za 170e ma dala za par hodin tyzdenne do "poriadku" kvalitne, snad to raz odoznie...

takze mozem len odporucit.

Do noveho kanclu beriem opat Ld seating ale taku "lepsiu/drahsiu" - teda dufam. na min strane som to pisal.

Inak mi tiez pridu vsetky rovnake len dizajn, mozno hrubka sedaku a pod.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa amplifier »

ArAsHiT napísal: So 20. Mar, 2021, 18:51 Multised ako? Rozmýšľam nad investíciou.
Dobre, kde začať..Sedák je identický ako na tej ANTARES ale je tuhší taký hutnejší, možno dlhšie vydrží? Každopádne hrúbka polstrovania v pohode. Navyše tá stolička má sedák posuvný, čo je pre mňa sťaby 194cm a 134kg hovedko veľmi pozitívna vec. Látka vyzerá štruktúrovo ako BONDAI z Lary, pôsobí veľmi husto, napr. ten Antares mal oveľa viac soft látku, subjetívne príjemnejšia, z hľadiska opotrebovania toto vyzerá trvácnejšie. Operadlo má 7 výškových pozícií, na tej najvyššej mi to je tak skoro ideál, hlavová opierka by mohla byť ešte 3-4cm vyššie, to nejáko potuním. Operadlo má úplne inú sieťovinu než tá antares, takú divnú ani mi to nepríde byť látka ale skôr nejaké plastové sito, je to veľmi pevné, a výborne to distribuuje tlak na kostrč, chrbát. Podrúčky sú nastaviteľné hore dole a dopredu dozadu (antares mal aj uhol natočenia), sú taký mäkčený plast, celkom v pohode. Mechanika je subjektívne robustnejšia, aj ten modul mi prišiel byť ťažší keď som to skladal. Plastové veci (krytovania, telo podrúčiek atď.) bolo lepšie pri tom antatese, napr. tu keď sa sklopím dozadu vždy to spraví jemný puk, identifikoval som to že je to krytovanie toho operadla v mieste kde sa nastavuje výška, ale nie je to "PRÁSK" skôr malý "pfrk", na druhej strane to ale spraví zakaždým, podrúčky troška heglajú, tak 0,5cm doprava/dolava, proste tie plasty nie sú tak presné. Tak neviem skús, v alze napr. bez problémov vrátiš, ja pri nej ostávam, dostala už 2dni HomeOffice a výsledok je cítiť, na tej keketine rozpadnutej som v piatok nevedel poriadne chodiť. Čas ukáže, každopádne pôsobí veľmi solídne.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
ArAsHiT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: St 07. Sep, 2011, 15:06
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa ArAsHiT »

Keď mám len 182cm/83kg tak asi skôr tú Antares?
Mal si túto verziu? Lebo pozerám, že ich je viac... https://www.alza.sk/antares-next-pdh-al ... 823453.htm

Povedzme do 250€ sa dá kúpiť niečo lepšie? Preferujem tú Alzu pre prípad, že budem chcieť vrátiť.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa amplifier »

Neviem ci 182cm nebude uz vela na tu antares, moja zena ma tusim 172 a tej to bolo akurat. Bola to táto https://www.alza.sk/antares-next-siva-d5346303.htm?o=3
Ťažko, ja ti asi neporadím, fakt je najlepšie ísť si niekam sadnúť, skúsiť, mne to už ponáhľalo, tak som to riešil takto. Keby som mal možnosť počkať asi idem do BA do kancelarske stoličky a tam nejakú vyberiem, stopro by som kúpil nejakú ftákovinu za 350+€ jak vždy keď ma v predajni už niekto upečie štýlom: Ale veď zainvestujte do sebaaa :laugh:
83kg márnosť šak to aj na páperíčku môžeš sedieť, ja som v robote už utrhol dve podrúčky :D potom mi dali takú obyčajnú konferenčnú že kým dôjde iná a som jej zohol tie nohy keď som sa naklonil. Zachvíľu sa na to vykašlú a nejaký len kameň mi tu dajú :D
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Este jedna otazka, nie je tu nejaky post na vyber potahu? Aky potah zvolit, s ktorym mate dobre skusenosti? Asi pojdem nakoniec do tej Streamky.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1934
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

viewtopic.php?f=29&t=123335&p=1501593&h ... e#p1501593

Keby kupujem znova, isiel by som asi do Extreme
ITX >>> ATX

Návrat na "Nákupná poradňa"