Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

A naco ti su kancelarske stolicky na rokovania ? Ci ti rokovania (hlavne tvojim klientom) zaberu tolko casu ? Ak nie, tak tam kup obycajne konferencne stolicky a mas vybavene. I tak si klient, co tam pride, nebude nastavovat ergonomicku stolicku a opierku na svoju postavu :D Ci k tebe chodi v priebehu dlheho casoveho obdobia klient na niekolko hodin denne ? Ty samozrejme mozes mat ergonomicku stolicku, je to tvoje pracovisko a si tam 8 hodin. Nebude to podla mna budit dojem, ze si na seba potrpis a na klientov kasles.

Inac loleq, k tej Adaptic, nasiel si nieco ? Idem to ja intenzivne riesit. Game Sef VIP je sice pokrok oproti gaucu a kuchynskej stolicke, ale tlaci ma na nom bedrova opierka, podla mna to prehnali. Ale co sa tyka tych akoze zdravotnych stoliciek, som mierne skepticky. Therapia je cesky unikat. Certifikaty som si pozeral schvalne, co su zac a ma to certifikat obycajnej kancelarskej stolicky. Takze zial z mojho pohladu marketing, unikatne, patentovane. A je to patent, ktory si doteraz nikto iny nekupil, kedze to vyrabaju ako jedini. Keby to fakt bola taky unikatny patent, tak mi sedliacky rozum hovori, ze to budu kopirovat ini vyrobcovia. Ale asi vyhoda zasa bude, ze ponuka zrejme rozne velkosti podla vysky postav. Co sa tyka tohto tu Adaptic vykyvneho cuda (a Spinalis a Spinergo), zatial to vyzera, ze je to tiez ceskoslovensky unikat. Na zapade co som pozeral, tak to maju vo forme fit lopty s opierkami ... Vraj jedina vyhoda je, ze zapajas svaly jadra. A tiez uzasny marketing, stolicka vyhrala v teste jedinecnej fyziokliniky v Prahe. Fyzioklinika zjavne dostala stolicky zadara, tak im urobili promo. Schvalne som si pozrel, co je to za kliniku a na stranke same mlade defcatka fyzioterapeutky. Ani jeden rehabilitacny lekar. Takze taky test si mozu strcit niekam. Aj v nom otestovali az jeden model od Adaptic a jeden od Spinalis.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

ked som uz napisal A, mal som dopisat aj B. - Lyra Net 213,F80-N6 do rokovacky. tie latky este pozriem pozdavala sa mi Era.

ci tam tolko casu stravia to neviem, ale rad by som to uz zariadil raz a poriadne na dlhsi cas a nech to "vyzera", cim dlhsie budu pohodlne sediet tym viac mozem pytat :D haha...

a ked uz chcem poriadne stolicky, neni horsie jak ked si clovek nevie pohodlne sadnut, co mi pripomina rokovanie cez hodinu minule s SLSP, hodinu som sa vrtel na stolicke lebo ani sa opriek ani si pohodlne sadnut, proste ee, tymto smerom nechcem ist...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Blackhawk »

po pravde, nikto si na rokovani nevsimne ci sedi na stolicke za 500 alebo za 100. To by musel byt nejaky maniak, ktory stolicky riesil pred tym a to je sanca kolko, 1 zo 100?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Daj tam nejaku stylovku co vsetci poznaju a vedia ze to je drahe. Je jedno ako sa na tom bude sediet. To su tie spravne kriteria na sedenie do zasadacky.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

Zalezi aku ma kto klientelu,ze ano? Ale stiv to vystihol, skoda, ze tie imidzovky su drahe jak fras :) to uz radsej stavim na racio vyber. Proste viac jak 300 za kus do rokovacky nedam... to sa mi prieci uz len z principu. Vzdy da snazim vybrat najlepsi pomer pridana hodnota/cena
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

Ci to vazne bude mat taku pridanu hodnotu, neviem. A ci vobec nejaku. Ergonomicka stolicka je o tom, ze je nastavitelna. Ak si teda nebudes vyberat klientov podla standardnej vysky postavy :D, tak ma nulovu pridanu hodnotu. Do kuchyne alebo restauracie tiez nedas ergonomicke nastavitelne stolicky. Skor by malo pridanu hodnotu kupit nejake pekne a stylove stolicky, co sa ti budu hodit do interieru. A nie hentu officovsku s relativne lacnym standardnym dizajnom. Pridu ludia k tebe a hned im to pripomenie pracu, pripadne korporat, z ktoreho im je na :bleh: Neverim, ze nekupis nejaku peknu konferencnu stolicku za 200 eur. Ludia skor ocenia, ked bude interier prijemne vyzerat ako to, ze budu sediet na ergonomickej stolicke, ktoru si aj tak nemozu nastavit, hodinu.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa amplifier »

@quicky Dám ti môj osobný vstup, som obchoďák v podstate, a rokovačiek mám určite 100+ odsedených, čo sa takých zdravotných aspektov týka, ktoré tu často riešime, tak podľa mňa nemajú význam, keďže rokovanie nie je monotónna činnosť ako keď si za PC (pohybuješ sa, komunikuješ, meníš polohy atď). Mne sa vždy páči ak je stolička v zasadačke kancelárska (kreslá mi nesedia, častokrát sú malé), ľahká ale pevná a podľa možnosti celosieťovaná (a keďže som slon tak aj veľká). Najmä v lete keď je človek v biznise oblečený viac ako na terase pri pive.. Doteraz si pamätám najlepšie sedenie: Nitra - MAREL :D Ondiať sa, nastavovať to si pri návšteve moc neviem predstaviť, možno tak výšku max. Ale možno je to biznis dependant..nvm
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
JacobSteven
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: Ut 30. Mar, 2021, 20:49
Bydlisko: Trenčín

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa JacobSteven »

Ja ešte dodám ako @quicky spomenul tú SLSP, tak podobne ako u nich to je všade takto, prípadne u operátorov tiež to nie je bohviečo taký Telekom má ešte vysoké stoličky. Len tu pri takejto situácii sa nemôžeme baviť o nejakom luxuse, aj keď sú reálne prachaté tie firmy, tak aj tak im tak na zákazníkoch nezáleží, ale možno to bude aj v tom, že keďže majú dajme tomu taká SLSP má veľa pobočiek či aj iné takéto spoločnosti, čiže tam asi nakúpiť nejaké za 500€/nehrozí. Ale keď to nerobia pre zákazníkov no ešte ako tak, ale oni to zjavne nerobia ani pre svojich zamestnancov čo sú tam aj 8 hodín. Napr. v tej SLSP u nás v Trenčíne je nová pobočka kde sú aj zamestnanci na tých vysokých stoličkách kde sa ani neopreš ani nič a si predstav tam sedieť 8 hodín v kuse, čiže zjavne fakt šetria na tom dôležitom :(

A inak hádam kto má maličkú kanceláriu alebo neviem presne o aký priestor sa jedná tak keď kúpi lepšie stoličky to je len plus práve, hádam nekúpi toto https://www.moebelix.sk/p/moebelix-kanc ... 2381003502 :D :D akože aj takáto je lepšia ako drevenná ako v školách, ale aj tak asi to nie je to čo niekto by si kúpil do peknej kancelárie/zasadačky. Inak mimochodom to tiež, v školách to nikoho netrápi, že deti sedia na drevenných, nepohodlných a tiež akú dlhú dobu, reálne už lepšie by bolo fakt keby mali by aj tieto stoličky čo som dal link vyššie. Síce pri školách je to fakt finačne náročnejšie a možno nereálne, ale aj tak deti by si to zaslúžili. Minimálne aspoň keby aspoň fakt v tých počítačových miestostiach, lebo väčšina škôl určite nemá žiadne poriadne otočné stoličky v počítačových miestostiach, klasické také isté ako v triedach. Minimálne ja na ZŠ a SŠ som mal tie blbé drevenné :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

dendroid ludia ku mne nechodia na kavu a oddychovat ale "pracovat", nieco riesit a pod.. neni nic horsie ako ked je niekto rozladeny z toho, ze sa mu zle sedi (minimalne ja). ta lyra net (rokovacia- nizsia opierka, bez hlavovej opierky) je podla mna uplne ideal, pohodlne sedenie, sietovana opierka, hlinikove prvky vyzeraju viac ako dobre... povodne som chcel klasické vysoké calunene kresla ale fakt 600e za stolicku nedam, uz tato vychadza bez dph cca 250e co je viac ako dobre... v podstate by sa mi aj vizualom mala celkom fajn hodit do kancelarie, nie uplne co som chcel ale mozno najblizsie tomu. a zas davat na "zatazove" miesta mobelix/ikeu nabytok mi pride, ako kupit si taxik daciu a cakat,ze vydrzi 1mil km po meste, tj preto radsej volim vyslovene znacku co sa venuje kancelarskemu nabytku.

p.s. nechcem ziadne nastavovatelne sedenie do rokovacky, ale aspon nech to neni rozhegane, ma pohodlny sedak a nepotim sa na chrbte + aky taky vizual (mozno nie luxusne elegantny ale aspon premiovy, hlinik a pod.) Taktiez som este riesil, resp stale riesim ci dat na tie rokovacie stolicky kolieska alebo len klzaky (vyzera to ozaj skvelo!) len ked si predstavim ako to po dlazbe denne bude niekto suchat, tak si myslim,ze ta dlazba bude za chvilku KO dosuchana :rolleyes: tak kolieska aj ked kusok skaredsia alternativa ale asi "rozumnejsia"... v kazdom pripade chciet to zariadit dobre, kvalitne, trvacno a za rozumny rozpocet nie je ziadna sranda :D

p.s.2 dendroid kludne mi nieco posli rad sa necham inspirovat, lebo som uz tolko hoooodin nad tym stravil :wallbash: a bohuzial vzdy to skoncilo pri cene/kvalite. :OO=
Naposledy upravil/-a quicky v Ut 11. Máj, 2021, 10:16, upravené celkom 5 krát.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

Hej no, ja som nad tym potom uvazoval, ze asi mas pravdu.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 434
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa amplifier »

Za mňa ta Lyra net s kolieskami úplne super voľba.
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Sohi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 465
Dátum registrácie: Ne 05. Apr, 2015, 23:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Sohi »

Prešiel som si celé vlákno a ako vidím, názory sa rôznia. Potreboval by som nejakú stoličku na doma na dlhšie sedenie pri PC aj s nejakou opierkou hlavy. Z vlákna som zatiaľ vyčítal, že favoriti sú Lara VIP, Game Šéf VIP prípadne LD Seating Stream. Zaujala ma aj tu spomenutá emagra z alzy z predposlednej strany: https://www.alza.sk/emagra-butterfly-cerna-d6095063.htm
No keďže sú tu všelijaké názory aj na týchto "favoritov" neviem, čo by mohlo z toho byť najvhodnejšie. Mám 187cm a 107kg.

Za 13 rokov som zlikvidoval cca 5-6 stoličiek, tak by bolo fajn teraz ísť už do niečoho kvalitnejšieho. Cenu by som si predstavoval tých 200+€ ale max tak 250 so všetkým.

Každopádne, určite by som šiel stoličky aj vyskúšať aspoň čo sa týka https://www.kancelarskestolicky.com/ , keďže som z BA.
A samozrejme, že ma aj zaujíma ako je to dnes s prípadným servisom.
Vďaka za všetky rady.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Myslim ze sam si to zhrnul vyborne a neexistuje volba A najlepsie a B C zle.

Osobne sedim na Emagre (iny model) a spokojnost, ale ine som neskusal. LD ocividne vela vydrzi (podla Quickiho skusenosti), zbytok nepoznam.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak, a zbehni do Kancelarske v Blave a skús poskúšať, čo môžeš, Lara/Game zdraželi a už nepáči sa mi tá nová cena aj o pár desiatok eur vyššia.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

No ja mam tu streamku 5ty rok (za 2+-mes) a teda denne na nej sedim doost hodin, jednak ju pretazujem tak o 20kg a za druhe sa furt hybem posuvam atd, takze celkovo poviem,ze dostava zabrat, zatial ziadne vrzganie,vole,piest drzi... za mna spokojnost! Jedine opotrebenie(skor spinu) je mozno vidiet kusok na sedaku, ale uprimne som ju nikdy necistil tazke...super.

Skusil by som aj nejaku sietovinu,len na to som asi ozaj tazky,ale moze ro byt fajn.

Rozmyslam aj nad tym herman millerom snad to nebudu peniaze do luftu vyhodene...resp ma to pridanu hodnotu

Návrat na "Nákupná poradňa"