Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Je super, že si spokojný ale 1500€ (v zľave)? Za tú cenu by som mal 1,5 Therapie. Mal si možnosť skúsiť aj Therapiu? Nechce sa mi veriť, že s takým rozpočtom si len išiel do najväčšieho Adidasu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa icefire »

loleq ja som ju kupoval najma kvoli tomu, ze cokolvek, co sa na nej pokazi sa da ako diel vymenit kus za kus a to relativne lacno (max. 150 EUR/diel). Plus zaruka 12+3 roky k tomu. Therapiu som nemal ako vyskusat, kedze som ju tu v Rakusku nikde nevidel a trepat sa na SK naspat je teraz trosku komplikovanejsie z titulu virusu.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

ja by som uz stolicku z ikey nekupoval, tolko zdrav. problemov z nej a to som na nej sedel za tyzden mozno 4 hodiny... nikdy viac a uprimne zacinam brat aj "stolicku" ako prac. nastroj takze opat si kupim do kancelarie min. LD seating, na ktoru nedam dopustit.

tahame to spolu 5ty rok a mam pocit,ze uz nie je taka pohodlna ako bola - ale zrejme to je len pocit,kedze mi ikea dodrb*la kostrc...nehovoriac o tom,ze som tazky a denne tu sedim 7-9hodin.

z kanclu posunem domov, ikeu hodim do smeti a do kanclu novu.

p.s. icefire tu hermanku aeron co maju na alze to je tak novsia ci starsia? rozmyslam,ze by som to skusil... verziu mas B/C? mam sice len 183cm ale som tazsi a uvital by som vacsi sedak
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa icefire »

quicky pozri ofiko distributora, v BA je tusim jedna firma co sa tomu venuje, mali billboard na Pristavnom moste, ale meno si uz nespomeniem. To v Alze vyzera skor ako ta prechadzajuca verzia, lebo Remastered nemaju spomenute v popisku (texte) a fotkam by som v Alze vonkoncom neveril. Zaruku maju taktiez iba 6 rokov, co je hrozne malo oproti akemukolvek ofiko distributorovi. Taktiez, tych verzii je viacero a Alza ma iba velkostne verzie, oni sa este odlisuju aj vybavou medzi sebou (napr. posture fit/ine podrucky, kolieska, atd.).

Ja mam 2 metre a 82kg a Bcko bolo pre mna male. Cko ma aj sirsi posed, cize u teba to skor vidim na to, ako na tych 183cm.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

hmm diky za pripomienky, budem urcite hladat nieco kvalitne, lebo po tom fiasku s ikeou, mam dost... este som rozmyslal nad klasickymi "gaucovymi advokatskymi" kreslami ala kancelaria...len na tom sediet si neviem predstavit xy hodin, resp. to je take na vyvalenie sa a nie pracu asi, vsak?
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa icefire »

Nie, vyvalit sa na Aeron-e nemozes, jedina pohodlna sedacia pozicia je v spravnom posede, co ta ta stolicka vyslovene nuti dodrziavat, inak nemozes prijemne sediet, v podstate ta to samo taha do spravnej polohy :) 1x po rokoch a mozem postavit po celodennej praci a nic necitim, ako keby som nesedel. Uz sa ani do firmy nechcem vracat, kedze tam mame horsie stolicky :D Kazdopadne treba osobne odskusat, inak sa tazko hodnoti.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

ja mam 182cm a 75kg a Aeron velkost Bcko a sedi sa mi dobre aj cely den
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

teraz som sedel doma na ikeackej 2hod a necitim si kostrc, rit nic.v kancli predtym 6+hod na ldseating a nic...

katastrofa,ze som si to domov kupil,odporucam na odvykacku od pc
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1520
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa darklol »

ludia nahodou presov poprad kosice niekde sa nedaju tie stolicky skusit alebo neviete kde by sa dali pozriet? resp mozno este BA
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

loleqboleq napísal: Po 22. Feb, 2021, 15:36 Je super, že si spokojný ale 1500€ (v zľave)? Za tú cenu by som mal 1,5 Therapie. Mal si možnosť skúsiť aj Therapiu? Nechce sa mi veriť, že s takým rozpočtom si len išiel do najväčšieho Adidasu.
Inac ta Therapia ma aj nejaku specialnu certifikaciu ? Nasiel som jedine certifikaciu na obycajnu kancelarsku stolicku. Pozeral som si stranku a OK, maju to patentovane, lenze co to znamena ? Neviem, ci by som ja osobne vysolil 1000 eur za stolicku len kvoli tomu, ze jej vyrobca dal nalepku ortopedicka a zdravotna. Volajako som nenasiel ziadne info k tomu, ako ju vyvijali, s kym atd., aj ked som pravda nejako intenzivnejsie nehladal. Ci sa robila nejaka klinicka studia, ked je to oznacovane ako terapeuticka a ortopedicka stolicka. A ty ju tu propagujes ako svaty gral stoliciek a ak sa nemylim, mal si moznost si na nej posediet 10 minut v predajni. Ja osobne by som za danych okolnosti pri danom rozpocte podobne ako icefire radsej vysolil 1500 eur za stolicku, ktoru aspon otestovali tisice ludi na celom svete. Netvrdim, ze je ta Therapia zla, ale ja osobne nevidim dovod tvrdit, ze je to top volba za danu cenu. Nehovoriac o tom, ze ma dost nestandardny tvar, co ludom moze vadit. Ako nic proti tebe, ale odporucal si tu vo velkom napr. Laru VIP a zrejme si na nej ani nesedel, toboz nie ze by si ju mal poriadne otestovanu dlhodobym pouzivanim. A pritom s nou ludia v praxi nie su extra spokojni podla tohto vlakna. Tato tu Therapia detto. Osobne by som sa krotil odporucat niekomu nieco za 250 pripadne 1000 eur na zaklade dojmov a posedenia si v predajni :-)

Cakal by som, ze tu budu radit ludia na zaklade osobnych skusenosti a ze si aspon predtym pozreli na nete, ako sa ma ergonomicky sediet a nastavili si to spravne. A sedia tak par mesiacov. Zatial jedina stolicka, ktora sa tu skutocne da odporucit na zaklade skusenosti je LD Seating. Nic viac.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4461
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

darklol napísal: Ut 23. Feb, 2021, 10:45 ludia nahodou presov poprad kosice niekde sa nedaju tie stolicky skusit alebo neviete kde by sa dali pozriet? resp mozno este BA
https://www.stolickymix.sk/kontakty/

Otvoreni nebudu ale podla mna sa bude dat s nimi dohodnut. Mne pan nalozil nezaplatenu stolicku do auta a povedal, ze hotvostne sa platit neda a staci ked mu poslem v ten den peniaze na ucet :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1520
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa darklol »

scream napísal: Ut 23. Feb, 2021, 12:59
darklol napísal: Ut 23. Feb, 2021, 10:45 ludia nahodou presov poprad kosice niekde sa nedaju tie stolicky skusit alebo neviete kde by sa dali pozriet? resp mozno este BA
https://www.stolickymix.sk/kontakty/

Otvoreni nebudu ale podla mna sa bude dat s nimi dohodnut. Mne pan nalozil nezaplatenu stolicku do auta a povedal, ze hotvostne sa platit neda a staci ked mu poslem v ten den peniaze na ucet :)
dakujem ti velmi pekne toto som potreboval, ale vidim ze tam maju iba Laru VIP. LD Seating asi oni nemaju co?
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

Laru, Game sef VIP, co mam ja a este jednu vo vyssej cenovej kategorii som tam videl ja z ergonomickych stoliciek. Ta mala uz aj posuvny sedak, ale tusim 400 eur alebo tak stala.
4pepe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 969
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 10:57
Bydlisko: Dolný Hričov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa 4pepe »

Máme doma a aj v práci adaptik, pomer cena výkon guuuut
moje projektore cca 100"
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
P3: Optoma hd 141
P4: Wiewsonic led 4k
Spoiler: ukázať
Zvuk: receiver onkyo 608 7.2 repro 7.0 predné diy repro 2x130W, center jamo, zadné mission m72 a zadné najzadnejšie jamo
MB: asus Z77-M pro CPU: i5 2500k CPU chladič: noctua NH D14 GPU: EVGA GTX 460 +accelero xtreme plus Ram: kingston ddr3 3x4giga 1333 cl9HDD1: samsung 850 pro 512 HDD2: seagate 3tb HDD3: seagate 4tb ; 32'' lcd IPS AOC CASE: fractal design r3 PSU:super flover golden king KEYBOARD+mouse: logitech wireles set OS: MICROSOFT Windows 7 64 Ultimate
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

dendroid napísal: Ut 23. Feb, 2021, 11:54Inac ta Therapia ma aj nejaku specialnu certifikaciu ? Nasiel som jedine certifikaciu na obycajnu kancelarsku stolicku. Pozeral som si stranku a OK, maju to patentovane, lenze co to znamena ? Neviem, ci by som ja osobne vysolil 1000 eur za stolicku len kvoli tomu, ze jej vyrobca dal nalepku ortopedicka a zdravotna. Volajako som nenasiel ziadne info k tomu, ako ju vyvijali, s kym atd., aj ked som pravda nejako intenzivnejsie nehladal. Ci sa robila nejaka klinicka studia, ked je to oznacovane ako terapeuticka a ortopedicka stolicka. A ty ju tu propagujes ako svaty gral stoliciek a ak sa nemylim, mal si moznost si na nej posediet 10 minut v predajni. Ja osobne by som za danych okolnosti pri danom rozpocte podobne ako icefire radsej vysolil 1500 eur za stolicku, ktoru aspon otestovali tisice ludi na celom svete. Netvrdim, ze je ta Therapia zla, ale ja osobne nevidim dovod tvrdit, ze je to top volba za danu cenu. Nehovoriac o tom, ze ma dost nestandardny tvar, co ludom moze vadit. Ako nic proti tebe, ale odporucal si tu vo velkom napr. Laru VIP a zrejme si na nej ani nesedel, toboz nie ze by si ju mal poriadne otestovanu dlhodobym pouzivanim. A pritom s nou ludia v praxi nie su extra spokojni podla tohto vlakna. Tato tu Therapia detto. Osobne by som sa krotil odporucat niekomu nieco za 250 pripadne 1000 eur na zaklade dojmov a posedenia si v predajni :-)

Cakal by som, ze tu budu radit ludia na zaklade osobnych skusenosti a ze si aspon predtym pozreli na nete, ako sa ma ergonomicky sediet a nastavili si to spravne. A sedia tak par mesiacov. Zatial jedina stolicka, ktora sa tu skutocne da odporucit na zaklade skusenosti je LD Seating. Nic viac.
Wall of text inbound..
Spoiler: ukázať
Takto:
- na webe majú info o tom, kto sú a čo je to za výroba
- majú samozrejme aj tie certifikáty
- moje info pochádzajú rovno od pána z Vvmixu - ak máš otázky na Therapiu, tak on je tá správna osoba
- moje sedenie bolo len raz v predajni - pán mi ju nastavil, ja som do nej sadol, okamžite som sa k nej prilepil páskou a zatlačil tlačidlo spínača mŕtveho muža.
Práve ten jej dizajn (a infografika prierezu sedáka/operadla) je to pravé orechové, každý záhyb, každý prvok má svoje opodstatnenie (okrem iného ich operadlo je podľa mňa jediný dizajn, ktorý dáva zmysel, operadlo má byť rovné alebo má byť v strede najviac vpredu a kraje majú ísť jemne dozadu. Moje prvotné pocity sa nikdy naozaj nelíšili od dlhodobých pocitov. Tá Therapia bola to najergonomickejšie (pocitovo, to aj cítiš, kde, či, čo a ako ťa tlačí) a zároveň to najkomfortnejšie, na čom som sedel.

Chýbajú ti informácie, rozumiem, v tejto téme je ťažké sa orientovať, takže nejaký bolqov specs rundown:
- mal som 160€ kancelárske kreslo z Tempa
- mám Ergohumana
- mám Laru VIP v robote + druhú má kolega v práci
- v rámci môjho pendlovania v dvoch firmách (jedna v rámci stáže cez školu, druhá v aktuálnej robote) som nedlhodobo a aj dlhodobo sedel na asi 5-6 rôznych stoličkách známych (napríklad Sidisz a niečo od Office Pro, nikdy som nezisťoval model) i neznámych výrobcov (čínske šmece v aktuálnej robote, napríklad ten klasický hnojšláger za 50€, ktorý je copy+paste v každom obchode, od Kiky, Jysku až po Kancelarskestolicky) + som ocenil dokonalosť v jednoduchosti dizajnu obyčajnej hlúpej konferenčnej stoličky (keď si robím srandu, že ak máš 70€ na stoličku, tak 50€ ušetri a zober si tú klasickú konferenčnú stoličku, ktorá ťa podporí v bedrovej časti lepšie ako nejaký rando schiit za 70€)
- nie som tester, nemám budget na testovanie
- mám informovaný názor podľa informácií, ktoré nazbieram a v rámci možností overených skúseností a blablabla
- viem, aké šunty nás obklopujú a čomu sa vyhýbať
- len preto, že Lara VIP / Game Šéf VIP sú z toho, čo v daných cenách na trhu je to najlepšie neznamená, že sú dokonalé - nemáš 10 rokov, vieš, že dnes človek nemôže čakať dokonalosť ani od 1500€ stoličky, každá cenová kategória má vlastné špecifické chyby. Aj Aerony budú trpieť chybami/vadami - je to smola na kus, smola na kus materiálu v niektorom komponente (napríklad ich špecifické podrúčky). Chceš vedieť, čo mne jemne spôsobuje tiky pri Aerone? Nemá výškovo-nastaviteľné operadlo - chceš mi povedať, že každý od 150-200cm výšky bude mať všetko presne tam, kde má mať? Ani Aeron nie je dokonalá stolička, za tie prachy ale musí byť super, no ja z môjho informovaného názoru si myslím, že Therapia je ešte viac super.

Podľa tvojej logiky potom ale nemusíme platiť za Aerona - Ergohumana tiež otestovali tisíce ľudí na celom svete. Ak sa nemýlim (pokojne ma oprav, ak áno), tak pochádza z USA od Raynora
https://ergohuman.com/
a jej dizajn sa licencuje rôznym OEM výrobcom ako napríklad Antaresu pre náš trh (neviem, či Office Pro nie sú tiež reálne robené Antaresom) a všade do sveta.
A ja Ergohumana ale sakra ľúbim, objektívne je na citeľne vyššej úrovni ako to, čo majú Alby a LD, no tiež má svoje neduhy, i keď tá už nemá také neduhy ako napríklad sa riešilo pri Lare ale tak to je pochopiteľné pri cene. Tá cena je ale taká nerovnaká, ja som svojho mal za 440€, teraz je to ~600€.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"