Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa LordKJ »

@loleqboleq, lebo mi z obchodu odpisali, ze zo slovenska to zadarmo nie je, resp. objednali prepravu cez toptrans stym, ze budu dobropisovat iba stolicku (v idealnom pripade :D )
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

z toho co si postol (ozaj sa mi nechce to studovat, len ma zaujimalo co je nadstandardny servis) : na ich naklady iba v pripade zabalenia tovaru do povodneho balenia, to mi chces povedat, ze si odkladas skatule od veci (v tomto pripade stolicky) po celu dobu zaruky? v opacnom pripade si na tom istom. ale ok beriem, pre niekoho asi aktualne. pre mna uprimne to pridana hodnota nie je. v kazdom pripade budem dalsiu stolicku objednavat lebo som sa zatial k tomu nedostal a zrejme opat ten Ld co mam, resp.bez opierky hlavy lebo je realne nepouzitelna.
Používateľov profilový obrázok
marduk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Ne 12. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa marduk »

btw ako je na tom so servisom kancelarskestolicky.com?
AMD Ryzen 7 2700X/SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 | Gigabyte B450 AORUS PRO | Kingston HyperX Predator 16 GB 3333MHz | MSI Radeon RX 6700 XT MECH 2X | Samsung 970 Evo Plus 500GB | WD60EFAX | WD80EFAX | Seasonic Focus GX 650W | SilentiumPC Signum SG1M | Razer DeathAdder V3 | Genius SlimStar 130 | Genius SP-HF 1250B | Sony WH-1000XM4 | Dell S2721DGFA | Sony WH-1000XM4
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mercury-Star rieši všetko na seba, buď diel alebo riešia kuriéra - ja som tak raz posielal Ergohumana, všetko na ich náklady, ja som len odovzdával zabalenú stoličku kuriérovi. S Vvmixom som zatiaľ riešil len náhradný diel ale mám potvrdené, že ak by bola pre nejaký dôvod potrebná reklamácia celej stoličky, tak je to tiež tak, že oni vybavia dopravu na ich náklady.
LordKJ napísal: So 31. Okt, 2020, 23:10 @loleqboleq, lebo mi z obchodu odpisali, ze zo slovenska to zadarmo nie je, resp. objednali prepravu cez toptrans stym, ze budu dobropisovat iba stolicku (v idealnom pripade :D )
Dobre vedieť, napíšem im aj ja, aby sa overilo, či je všetko ostatné CZ a SK, lebo to, čo uvádzajú, resp. neuvádzajú je zavádzajúce.
quicky napísal: Ne 01. Nov, 2020, 01:58 z toho co si postol (ozaj sa mi nechce to studovat, len ma zaujimalo co je nadstandardny servis) : na ich naklady iba v pripade zabalenia tovaru do povodneho balenia, to mi chces povedat, ze si odkladas skatule od veci (v tomto pripade stolicky) po celu dobu zaruky? v opacnom pripade si na tom istom. ale ok beriem, pre niekoho asi aktualne. pre mna uprimne to pridana hodnota nie je. v kazdom pripade budem dalsiu stolicku objednavat lebo som sa zatial k tomu nedostal a zrejme opat ten Ld co mam, resp.bez opierky hlavy lebo je realne nepouzitelna.
To bolo pre Lorda a očividne sme tu zistili zádrhel konkrétne s tým, čo si myslel, že som písal tebe. Inak ale, áno, ja si nechávam balenia vecí, ktoré sú ešte v záruke - výnimkou sú samozrejme gigantické spotrebiče ako chladnička, tie ale ani neostávajú, to donesú rovno z obchodu, vybalia, nainštalujú a všetko rovno i so starým spotrebičom berú preč.

Ja by som objednal a odporučil objednávať stoličku len z obchodu, kde vieme, že servis je fakt bezstarostný (potažmo prémiový) a buď dostaneš len náhradný diel alebo ak je potrebná tá doprava, tak na ich náklady - je pravda, že bez krabice by to bola nočná mora pre balenie a drahé, no dá sa to - mnoho (mnoho, mnoho, mnoho) metrov bublinkovej fólie a prípadne jednu rolku čiernej stretchovej fólie a je to zabalené. Stále lepšie robiť "len" to a nie k tomu ešte hľadať kuriéra pre nadrozmernú a veľmi ťažkú tehlu nepravidelného tvaru a ešte to celé platiť.

Ja si neviem ani predstaviť ako by som to rovnako ako toto dával reklamovať do Alzy, to by som reklamoval osobne nezabalenú stoličku? Bolo by možné riešiť s Alzou čisto výmenu dielov?

Vieš čo? To sú dobré otázky a skúsim sa prebojovať cez stránku Kontakty a skúsim sa u nich dopytovať, či tam nie sú špeci výnimky pri servise stoličiek.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa mOY »

Ked som LD seating kupoval ja, tak tato klauzola tam este nebola.


https://ibb.co/RjxZWWD
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

realne ti neviem povedat ako so stolickou, ale fakticky im nosis cele veci,nie iba cast, oni posudia vymenu kus za kus alebo opravu...napr teraz som malemu take velke elektricke auto reklamoval, co sa deti na tom vsade vozia, velka kravina... doniesol som bez skatule, polozil na pult, zobrali bez slova, o 3 tyzdne mi prislo opravene (tusim vadna baterka/nabijacka) naspat prislo zabalene fakt pekne v strecovej folii a pod. takze za mna vsetko ok.

uprimne by som tiez uvital keby kurier pride ku mne domov gratis, vec vezme nezabalenu a donese opravene zabalene :D to by bola premiovka!
Rado.R
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 228
Dátum registrácie: Po 04. Nov, 2013, 17:03
Bydlisko: bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Rado.R »

Ahojte,

Zhanam tiez stolicku cca do 400 eur s dph.
Vyuzite doma na home office cize 8 hodin sedenia denne priemerne.
Podrucky a hlavovu opierku asi ani netreba.
Pred rokom som bral lara vip ktora ide bratovi, s nou som bol relativne spokojny. Da sa za 400 zohnat nieco lepsie?
Idealne z ba aby sa dalo aj vyskusat
Viete pls poradit? Nosnost staci aby uniesla 100 kg cloveka
Dakujem
Edit:
Preluskal som cele vlakno a zobral som nakoniec ld stream 285 uvidime snad to bude ok ked pride.
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Kicker »

Vieš napísať porovnanie s Larou, ak ti už prišla?
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

Kicker napísal: Št 12. Nov, 2020, 09:10 Vieš napísať porovnanie s Larou, ak ti už prišla?
viewtopic.php?f=29&t=123335&start=240#p1510251
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
reflex
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Po 23. Nov, 2020, 08:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa reflex »

ak by bol zaujem, mal by som Laru Vip na predaj v super stave, nakolko mi jezisko prinesie druhu :) viac cez spravu
Používateľov profilový obrázok
bashnatoR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Po 03. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa bashnatoR »

Ahojte,

potreboval by som poradit s vyberom stolicky do kancelarie:

- objednanie je mozna iba z alza.sk alebo https://www.b2bpartner.sk/
- operadlo na hlavu
- do 200 EUR

dakujem predom za tipy :P
`CPU:E7400@3.8Ghz 1.38v with Thermalright 120 Ultra Extreme*S-flex@1200RPM`MB:Asus P5K-E/pencil mode*Bios ver.1202`RAM:A-Data 2x2GB@4-4-4-12 800Mhz DDR2 EE+ `VGA:nVidia 560 TI `HDD:Samsung 640GB F1 16MB `ZDROJ:Corsair HX520W`CASE:Antec 182`OS:Windows XP 64bit
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

Ahojte,

Tiez by som potreboval pomerne surne poriesit stolicku, dokopy uz sedim viac ako 8 mesiacov ako kreten - 2 mesiace HO, potom som zmenil pracu - tam mi nesadla nova stolicka (po par mesiacoch bolesti chrbta mi doslo, ze si na nu nezvyknem) a teraz znova uz 2 mesiace HO sedenie hore - dole, gauc, kuchynsky stol ...

1. Uvazoval som, ze to vyriesim dlhodobo, do prace som zacal zvazovat kupu niecoho fakt ergonomickeho a teda fakt draheho. Co si myslite o tych stolickach na pruzine, ako je Adaptic, Spinalis, Spinergo ? Loleq som si vsimol, ze tu presadzuje Therapia stolicky, tie az na ergonomiu nemaju ziadnu taku vychytavku. Neviem si celkom predstavit, ze by som mal cely den defakto balansovat na stolicke a ze to ma byt este k tomu zdrave ...

2. Potreboval by som dalej docasne riesenie, kym ten cirkus okolo Corony skonci na dlhodoby home office (a nasledne home office raz, dvakrat do tyzdna). Cim menej prachov, tym lepsie, ale nech to nie je smejd. Co som pozeral, presadzuju sa tu LD Stream a Lara VIP. No presne nieco v podobnom tvare mame v praci a bolel ma z toho chrbat v driekovej casti ale ze fest. V predchadzajucej praci sme mali toto s bedrovou opierkou nastavitelnou (ta posledna z rady obrazkov) a nemal som problemy http://zdravesedenie.eu/sk/stolicky-a-k ... _2181.html
Lenze stoji 320 eur bez DPH, co nie je prave malo a nasiel som ju iba v tom velkoobchode. Co si o nej myslite ?

Najradsej by som chcel nieco s bedrovou opierkou, lebo s tym mam pozitivnu skusenost ... Este co som tu pozeral, tak sa odporuca Lara Game sef vo velkom ...
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1951
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

Lara ak Streamka majú posuvné operadlá tak si ich vieš nastaviť ako vysoko potrebuješ
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12944
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dendroid, Therapia je úplne iné, to je ako všetky poučky o ergonomickom sedení, ktoré nejako galakticky zlúčili s maximálnym komfortom - v živote som necítil taký komfort, ani na Ergohumanke.

Si z Košíc, zájdi do Vvmixu a pokoštuj Laru VIP, na 100% ju tam bude mať. A áno, keď tam už budeš, tak si sadni aj na tú Therapiu, ten čarodej ala šéfik pozrie na teba, nastaví ju pre tvoje telo a potom zažiješ ergonomický orgazmus, ktorý môže trvať aj permanentne, ak z nej nevstaneš (hej, som prehajpovaný).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa dendroid »

A game sef Vip ? Som sice krpaty, mam 1.74 ale radsej by som toto bral kvoli pozitivnym skusenostiam s takym prevedenim s posuvnou opierkou. A ta polska predrazena, je to Intrata M23, na nu mate aky nazor ?

Návrat na "Nákupná poradňa"