Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Doplnil som pár nálezov z kancelarske. A nie, neoplatí sa priplácať za SYS model.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

super vdaka, pozriem na konkretne modely. ale sietku na doma skor nie, v praci mi staci :) keby nieco este sa ozvem
ITX >>> ATX
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Čo si myslíte o týchto modeloch, má niekto skúsenosti?
https://www.alza.sk/porovnani.htm?c=MLS ... 3a;MLS001c;
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

loleqboleq napísal: So 02. Máj, 2020, 17:04 Doplnil som pár nálezov z kancelarske. A nie, neoplatí sa priplácať za SYS model.
Oplati, mas naviac dofukovanie bedier, lesteny kriz a podrucky. Aspon stolicka za 300€ nevyzera ako ta, za 89,-
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takto, ak má 300€ rozpočet, tak doplácať ešte extra 110€ za to nemá zmysel. Ak by šlo o to, že uvažuje nad stoličkou za 250€ a 300€ s 300€ rozpočtom a tá za 300€ by mala toľko vecí navyše, tak áno, samozrejme. Takto nie. Ak by bol rozpočet 400€, tak už áno (vyšlo by to na 400€ plus mínus autobus).
kenvele napísal: So 02. Máj, 2020, 17:50 Čo si myslíte o týchto modeloch, má niekto skúsenosti?
https://www.alza.sk/porovnani.htm?c=MLS ... 3a;MLS001c;
Alza nie nie nie, nemajú záruky a nemajú adekvátny servis pre stoličky. Proste nie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

budget som stanovil tak nejak co som myslel ze za stolicku dam. nekupujem to na rok alebo dva cize nemam problem ist aj na 400, ak ta stolicka bude mat daco uzitocne navyse oproti 300 eurovej.
ITX >>> ATX
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Z kadiaľ sa teda oplatí? EShop Kancelárske stoličky má veľký vyber, nakupoval ste tam už?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Kenvele, weby tieto:
https://www.kancelarskestolicky.com/ (je to Mercury-Star, sú z Česka, majú aj iné shopy ako zidle-eshop, kancelarskezidle a taktiež majú pod záštitou ofi distribúciu DXRaceriek na webe dxracer.sk; mám aj osobnú skúsenosť, prémiový servis)
http://zdravesedenie.eu/ (mal by byť fajn, odtiaľ sa vtedy v minulosti nakupovali tie Emagry, viem, že tam posielal pán náhradné diely, ak bol problém -- no mám pocit, že cenovo veľmi nekonkuruje)
https://www.stolickymix.sk/ (alebo vvmix.sk, KE predajca, mal som možnosť byť tam aj osobne, aj keď sme riešili objednávku, znovu, prémiový servis)
https://www.kancelarska-zidle.cz/ (najlepšie ceny pre LDčky, myslím, že aj Stiv bral odtiaľ, neviem inak či má niekto osobnú skúsenosť ale podľa podmienok ich servisu to je taktiež prémiový servis)

Všade inde by som si dával pozor, ak to nie je obchod so zameraním na nábytok, tak šanca, že dostaneš prémiový servis (je potrebné prechrústať web, či tam existujú také nejaké možnosti) je nízka. O prípadných náhradných dieloch a/alebo bezstarostnej reklamácii ani nehovoriac.

Joj a ten prémiový servis, to znamená, že:
- máš prístup k náhradným dielom (napríklad po pár rokoch, po záruke alebo po nechcenom poškodení by si potreboval náhradný diel - s veľkou pravdepodobnosťou ho budú vedieť zohnať)
- ak reklamuješ, tak ak je to možné, tak ti rovno pošlú (reportol by si reklamku s čo najviac detailami a buď priamo oni alebo výrobca by potom zanalyzoval a podľa uváženia by rovno len poslali) náhradný diel
- ak reklamuješ a nie je príčina jasná a bohužiaľ to musí ísť celé na reklamačku, tak ti vybavia a uhradia kuriéra, takže ty musíš len ten nezgrabný objekt zbaliť a len odovzdať kuriérovi.
Takže suma sumárum, má to byť obchod, ktorý je stress-free v prípade akéhokoľvek servisu.

Príklad obchodu, ktorý vyzerá, že na teba hádže klasické zákonné žvásty a očakáva, že na svoje náklady budeš posielať 20kg balíky veľkých rozmerov
https://www.stoly-stolicky.sk/content/r ... enky1.html .

Miso122 napísal: So 02. Máj, 2020, 20:50 budget som stanovil tak nejak co som myslel ze za stolicku dam. nekupujem to na rok alebo dva cize nemam problem ist aj na 400, ak ta stolicka bude mat daco uzitocne navyse oproti 300 eurovej.
Rozumiem, tak to je potom super. Mne jedna vec, ktorá mi osobne vadí na tej predskladanej za 400€ je látka. Tá Xtreme...mrkni tu
https://www.kancelarska-zidle.cz/ld-sea ... fig-anchor
v ponuke dielov prejdi na druh látky a rozklikni si niektoré odtiene látky Era a tej Xtreme. Osobne ja keď robím nejakú konfiguráciu, vždy dávam tú Era látku, vyzerá veľmi hladko a pohodlne a tá Xtreme mi pripomína Bondai pri Lare a ako látka je super a je príjemnejšia ako to vyzerá na fotke, ale za tých 300-400€ by som už chcel niečo hladšie. Ale áno, je to príjemný kvalitatívny upgrade - kríž aj konštrukcia područiek sú kovové, čo je plus ale stále sú to 2D podrúčky. Na druhú stranu je to taktiež prémiovejšia mechanika....neviem ti povedať, snažím sa na to pozerať ako keby som sa snažil odporučiť to sebe a nie je to nevýhodná ponuka ale neviem, či by mne to stálo za tých extra 105€. Ale tak Stiv je za to, že áno, ja som na pomedzí, takže nie nepadlo ani raz. Je to na tebe.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Tak ak chce cena/vykon resp. co najlacnejsiu tak sa mozno uplne neoplati. Sedak tam ma (ktory je super) a kovovy kriz mu nic naviac neprida.
.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

dneska som to skusil aj nahodit do kosika ze co to cele vyjde aj s dopravou a zlavami. hybe sa to okolo 380e +-, ci uz model co je na sklade alebo custom config. este musim porozmyslat ci mi ina latka (era co si spominal, namiesto xtreme) a farba kriza (cieny kov namiesto lesteneho) stoja za 3 tyzdne cakania, kedze cena je rovnaka, 10e hore dole. kazdopadne vdaka za radu, uz aspon viem ktory model stolicky chcem :D

custom config:
Obrázok

skladova:
Obrázok
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Šedí melír, no parádis. :D

Aha, už vidím, pri skladačke je dvojnásobná odmena za platbu vopred (inak ako 40€ zľava za to, že človek platí vopred je naozaj brutalita).
Výborný postreh, ja som neskúšal porovnávať senu pri SYS (pri SY áno, tam bola predskladaná o nejakých 20 či 30€ lacnejšia (dúfam, že si to dobre pamätám).

Za mňa poviem, že skladačku (len budeš čakať cca mesiac) by som bral viac, skús ešte porozmýšľať nad podrúčkami, o trošku lacnejšie ako tie 2D s kovovou konštrukciou sú 3D podrúčky - tie pridávajú okrem nastavenia výšky aj posun dopredu dozadu a do šírky (bližšie k telu, ďalej k telu).

Ešte jednu vec, ktorú by si mohol spraviť, čo som si tak spomenul, že mám pri Lare VIP -- napísať do shopu, či sú niektoré z toho hafa látok aj antistatické, nech nemáš problém, že ťa všetko kopne, keď sa postavíš. Dúfam, že Era a Style budú...ak by žiadne neboli, tak Era (alebo Style, tá vyzerá ešte jemnejšie).

Znovu, skvelý catch a výborný kauf, ktorý si vieš aj prispôsobiť podľa seba.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1942
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Miso122 »

cierna je prilis tmava a vsetko na nej vidno :D

ja som si to tiez vsimol az ked som to hodil do kosika, v konfiguratore nie je zlava uvedena ziadna. som necakal ze to zrazi az na uroven skladovej ceny (ale zase treba povedat, ze im je to lepsie, co s nezaplatenou objednavkou ktoru niekto zrusi a stolicku postavia).

Podrucky som pozeral aj tie, ale pride mi to nie uplne najpevnejsie, ked ta stolicka ma vydrzat dlhsiu dobu. Ruky mam polozene na stole, na podruckach len ked som odsunuty mimo a mam v ruke telefon, cize nejak pouzivane nebudu, cize myslim ze nejake nastavovanie do detailov nebude velmi potrebne.

Mail som napisal, uvidim co odpisu, mozno aj budu vediet povedat o tych latkach viac ako len zlozenie. A teda asi vezmem skladacku, aj ked budem musiet cakat. Vyber latky je tam dost velke plus, a este ked davaju taku zlavu za platbu.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Kicker »

Ahojte, tiež idem kupovať novú stoličku, chcelo by to niečo ergonomickejšie, aby chrbtica toľko neplakala :D, ideálne okolo 200€, tak ako tu čítam, dosť tu letí LARA VIP, ktorá sa mi celkom pozdáva, no rovnako sa mi pozdáva aj GAME ŠĚF VIP https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/ -> máte niekto? Odporúčate? Mám výšku 186cm, viete mi poradiť, ktorá by mohla byť lepšia?
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nooo...ako, v podstate je to Lara VIP ale so sieťovaným operadlom a opierkou, ALE...veľké ALE, podľa fotiek na kancelarske (je tam detail sieťoviny) to vyzerá, že je to obyčajná sieťovina, nie membránová, takže sa opotrebuje a stratí flexibilitu.

Membránová sieťovina vyzerá napríklad takto
https://www.kancelarskestolicky.com/ima ... 013359.jpg
https://www.kancelarskestolicky.com/ima ... 011557.jpg .
Chceš tam vidieť tie horizontálne silikónové vlákna (aspoň mne tak vždy prišli, môže to byť aj iný materiál), to tomu dodáva tú trvácnosť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Kicker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1486
Dátum registrácie: Pi 30. Júl, 2010, 11:35
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Kicker »

A LARA je vhodná aj pre výšku 186cm a 93kg? Lebo písal som aj na stolickymix.sk mail a tam mi kvôli výške odporúčali skôr tú GAME ŠÉF VIP
CPU:Intel Core i5 4440 Cooler: Noctua NH-U12F MB:MSI B85 G43 VGA:GIGABYTE N760OC RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB HDD: Crucial m500 256GB + Seagate Barracuda 7200.12 500GB + Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU: Fortron Blue Storm II 500W Keyboard: Logitech K290 Mouse: Roccat Kone Pure LCD: LG Flatron W2243S (22")

Návrat na "Nákupná poradňa"