Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Máš látkovú verziu a dostal si vankúše s koženkovým poťahom? Mimochodom, používajú studenú penu, tá "povolí" až keď sa nahreje od tela (plus sú známi, že jej používajú požehnane), tak ak to nie je lepšie ani po čase, tak odporúčam odzipsovať vankúš a z konca, ktorý sa "opiera" o stoličku s nožom odrezať nejaké 2cm peny.

- presne tak, nechapal som tomu lebo mi ten potah vobec nepasoval ku zvysku. Ked budem mat slabu chvilku tak ich nahodim a skusim ich trapit viac ze ci si neprisposobia
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa gammaray »

Dnes som objednal https://www.dxracer.sk/stolicky/stolick ... atkova.php. Je v zlave 15%. Maju teraz zlavy na stolicky, myslim ze len latkove. Plus som k tomu dal Conffice kolieska. Bol som si stolicku odskusat v Ostrave a celkom ok sa mi zdala. Tak som zvedavy na "dlhodobe skusanie".
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
seep
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 524
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Rakusko

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa seep »

Off:
Len pre info zdravesedenie.eu aka beami v Ba, otvaracia doba od 8.00 do 13.00. Na 8.30 tam pridem, zatvorene, nikto nic, dovolat sa im neda. O 11 sa im dovolam, typek, ze dnes otvoria iba po obede. Ale nijaka cedulka v okne, na stranke nieco, nic. Neserioznost. Ruky prec radsej.
Pc: Ryzen 5 7600 + Noctua U12A, Gigabyte B650M GAMING X AX, Kingston FURY 32 GB KIT DDR5 6 000 MHz CL32 Renegade, Asus TUF6800XT OC, SSD Samsung 960 EVO 1TB, Inter-Tech IM-1 Pocket + Asus LOKI 1000W + Gigabyte M28U, Win 11, CZC Trickstster, Keychron Q1Pro, FiiO E07K Andes + BOSE QC35 / Shure SRH 840 / Philips Fidelio X2HR / Sennheiser IE 80 + Qnap 251 - 8G
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa esdxx »

Neviem, ci sa to uz riesilo, ale skusal niekto kresla Samurai? Vyzeraju podla mna celkom dobre.
https://www.kancelarskezidle.com/hledej?term=samurai
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ak mám byť úprimný, neprídu mi veľmi pohodlné a záruka je len 24m, za tie peniaze by som už pozeral LD Seating Stream.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Ani stream nie je pohodlna. Ked z nej presadnem do velkeho kozeneho kresla tak to je pohodlnost. :D
.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Eddward »

Chlapci co je toto za stolicka?
https://www.xlo.sk/Gamer-stolicka-cerve ... ava-zdarma
Da sa na tom existovat ?
Brat hlada nieco lacnejsie.
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Videl si ten sedák? To:
1. nebude pamäťová pena ale molitan
2. po roku bude ako sedieť na kameni.

Ak si pamätám, v tých cenách je Alba Matrix, niekde ku koncu starej témy
viewtopic.php?f=29&t=99065&start=1110
som skúsil linkovať kúsky pre najrôznejšie cenové kategórie.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Št 26. Sep, 2019, 11:01, upravené celkom 2 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Eddward »

nevidel, nevyznam sa v tom :D
ma teraz mozno 10 rocnu cheap stolicku asi z Aska a vies ako je vysedena ? :D ma tam maly relativne tenky vankus ale ide to :D
problem je iny a to ze operadlo vzadu sa uz zlomilo... sice je svojpomocne zafixovane ale chapeme...
V porovnani s dxracer to bude uplne ine ? bez zlavy ma toto 220€ ked je pravda co tam pisu...
Nechce ist velmi do uplne beznych kancelarskych, kedze je tak trochu hrac (F1)... viem ze su ceny ake su a nejake kompromisy budu, ale predsa len su priority a priority...
ked tak potom sa pojde do niecoho drahsieho
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Pozri na
- https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... port-p.php
s podrúčkami (výškovo nastaviteľné) nejakých 134€, záruka 3 roky, doprava zdarma

- https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... ynchro.php
s P44 podrúčkami (výškovo nastaviteľné), nylon krýž, Bondai látka (odporúčaná látka), 65mm kolieska, vyvýšená bedrovka, bez vzduchovej opierky a bez hlavovej (pevná je nevyužiteľná) za 128€, záruka 3 roky, doprava zdarma

- https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... cierne.php
a toto...ani neviem, čo to je, vyzerá to divne a nie je to ergonomické (nemá to vankúše) a neviem, či to vôbec má také operadlo, kde vieš zastrčiť niečo.

To tretie viacmenej ignoruj, mal som to otvorené predtým ako som narazil na Jorka a SupportPčko.

EDIT 1:
Ak chce silou-mocou HERNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE KRESLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO, tak z dxracer akože štýl ako tak norálne vyzerajú od SIlentiumPC
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=SP ... =&max=&o=3
ale zapomeň na záruku (2 roky) a zapomeň na obchod s dobrým servisom.

EDIT 2:
https://www.kancelarskestolicky.com/sto ... aoj102.php
- ci pištoľ.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Eddward »

no prave ten prvy typ s podruckami ma teraz... neviem ci chce ist do toho isteho zas,
je to uplne basic kancelarska stolicka, ked uz nove tak nieco "väcsie" mam taky dojem,
pozri, co sa tyka toho molitanu-peny, tak nezalezi to tak trochu od vahy ? do 70kg sa tak vysedi ?
cheap stolicka sa vysedela za 10-15 rokov ta neverim ze na hentom by to vydrzalo len rok...
skusme dat daco do 200€ potom

edit: na zaruku a servis kasli :D
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

K pene - ide o pamäťový efekt, hustotu a o to, ako sa správajú vplyvom tepla, studená pena dýcha a je hustejšia = to sú dva predpoklady pre dlhšiu životnosť.

A na záruku a servis kašľať? Týmto momentom som skončil, kúp čo chceš, tu nemá cenu hľadať niečo poriadne. Prajem ti, aby sa doslova nerozpadla (lacné stoličky spred 10 rokov boli paradoxne menej šit ako lacné stoličky dnes). Ale doplním, znovu, ak chce hernú stoličku do 200€ a na servis serie, tak SPC z nejakého shopu na Heuréke.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Eddward »

Pozri 2 roky zaruka je vsade (mala by byt). Ked sa znici potom tak hold, sa asi kupi ina. Potom si mozno rozmysli.
Co vlastne znamena servis ? Naozaj sa v stolickach nevyznam a brat este menej, takze si to neviem predstavit. Servis poznam pri aute, alebo ked si kupim hlinikove dvere za 3k, ale co stolicka? Pre mna spotrebny tovar, bud to robi co ma alebo sa polame, ked je v zaruke sa da opravit a ked ne tak pojde do kontajnera.
V tejto cenovej hladine by som vyzadoval aspon aby to bol aky taky normalny obchod kde sa da zaruka normalne uplatnit pocas 2 rokov. To je asi tak cele. Servisom sa rozumie ze mi pride niekto domov nieco poriesit na stolicke ? Snad nie ci.
Skratka ide tu len o nejaky pomer cena/vykon v danej hladine, trochu hracska, aby sa na tom dalo normalne sediet, a nerozsypalo alebo nepotrhalo za pol roka pri beznom pouzivani.
Ta SPC vyzera OK, dik za tip.
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Leon »

lolqa si s tou zárukou absolútne nevšímaj. Prihliada pri tom pri stoličkách ako keby to bola biblia. Že čo keby sa ti zlomí rúčka? tak ti pošlú novú a podobne. Tak pekne ďakujem potom za odporúčanie takej stoličky, kde sa mi ešte treba báť či sa niečo nestane a mal kvôli tomu väčšiu záruku.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Záruka je len časový údaj, počas ktorého dostaneš prémiový servis (Kancelarske a ich ostatné shopy, Vvmix, Zdravesedenie), t.j. hocičo sa stane, tak dostaneš náhradný diel alebo ti objednajú kuriéra, všetko na ich náklady. Komfort. Niečo sa ti poškodí po roku? Mhm? Vyhodíš ju? Pochybujem, budeš to chcieť reklamovať a keď uvidíš, koľko si kuriér od teba vypýta peňazí za dopravu, tak tú stoličku naozaj radšej vyhodíš a hujrása tie peniaze, za ktoré si ju kúpil si v tom momente vyhodil von oknom.

Leon, stať sa môže čokoľvek, mal by si vedieť, že v dnešnej dobe je jedno, čo si kúpiš, aj najdrahšie veci na svete sú minimálne v jednej súčiastke šunty. Stolička je skladačka dielov od XYZ výrobcov, na kvalitu každého dielu nemôžeš dohliadnuť, takže preto sa to pokrýva zárukou a servisom. 5 rokov je dosť veľa času.

Príklad, kolegovi na Lare VIP vystrelil ventil vzduchovej opierky - nahlásilo sa to pánovi do Vvmixu, o tri dni dokonca osobne prišiel (ale to je viacmenej kvôli tomu, lebo sme v KE) a vymenil, nemusel som absolútne nič riešiť, riešenie prišlo za nami.

Dokedy to budem do vás hustiť, aby ste to pochopili? Ako jasné, šak samozrejme, jednému človeku sa za celý život nič ani raz nemusí pokaziť ale inému ak sa raz pokazí, tak bude mať šťastie, ak to nebude 25kg stolička s krabicou skoro ako od chladničky kúpenú z obchodu, kde človeku povedia "joj, mojko, to je smutné, pošli nám ju, vyreklamujeme".
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"