TV do domu - 82" / 85"

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Dunar »

Oled je nova technologia, tak je logicke že je to ešte drahšie. Koľko mysliš, ty mudrlant, že stala plazma keď bola na trhu tak dlho ako oled? Alebo LCD? A schvalne, koľko doplacaš za väčšiu uhloprioečku LCD (z 55" na 65"), alebo rozdiel v cene rôznej uhlopriečky plazmy? :-)
Erik Masters
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 10:34

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Erik Masters »

Nemachruj a nezavadzaj.
To ze OLED je drahy je v poriadku,to ze Sony,Panasonic je predrazeny to nie. Kebyze maju aspon svoj panel.
Fakt by ma zaujimalo v com ma dakto lepsie tie OLEDy ako 65B7 kalibrovany Xrite a Spectrom na 0.1DE co som mal.
Uz vidim ako ma niekto s 55 co to vie ledva zapnut lepsie. :laugh:
Jeden z takych bol aj kolega z prace ktoreho som nahovoril na vratenie 55SonyA1 a ked mi uvidel 65plazmu,tak vyplnal vratku este v ten den. :D
A sa zdrz arogantneho prejavu nabuduce,ja som mal z elektroniky vsetko co stalo za to,takze zbytocne nepokusaj.

Islo mi len o to ze kupit nejaky projektor na celu stenu a mat tam 700:1 kontrast,prip vyskulovat na 55 Oled to nestoji za to.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ako som povedal plazmy majú svojich kopec problémov. Okrem toho že môže u nich byť pre niekoho nevoľno (bblikanie na spôsob CRT), rovnako citlivejší jedinci vidia blikajúcu bielu (hlavne periférne). O fosfore a titulkách vo filme kedy pri pohybe ich človek vidí zelene a pod neduhy ani nerozprávam. Nie nadarmo plazmy skončili ..
A rovnako ako ty môžeš mať nakalibrovanu plazmu môžeš nakalibrovanu aj OLED a LCD.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Erik Masters
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 10:34

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Erik Masters »

Zbytocne uz teraz riesit plazmu ked je to historia a cim dalej je to tazsie aj z bazaru zohnat.
To boli "neskutocne" nevyhody s porovnani s LCD/LED.
A pre niekoho co vie ze to bolo vsetko zvelicene a ze je to cele len o ciernej/kontraste,tak chybaju riadne :cry:
A vsak jasne skalibrovat mozes vsetko aj mobil.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5361
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa kllr007 »

Sorry ale zvelicene tzo nieje, plazmu som mal, mal ju ujec, nebojsa vsetko su to osobne skusenosti cca 20 ludi co sa na ne pozeralo a skusalo. A prepac ale minimalne 2 z menovanych robia z pozerania nocnu moru a je uplne jedno aky ma kontrast.

Nespominam hluk (nie nadarmo mali vacsina vetraky + aj piskali niektore typy) a ani spotrebu... Neboj rovnako mam toto nastudovane a cely nadseny som presiel k LCD az som chrochtal.

//a neviem preco myslel som ze ked ides proti OLED a spominala sa tu plazma tak ze obranujes plazmy :D Tak teraz neviem co vlastne obranujes a zatracujes ? OLED vs LCD ?
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa dargy »

Rozdiel v cene medzi lg a panasonicom je procesor na spracovanie obrazu a samotny navrh tv. O tom, ze Sony a Panasonic su omnoho dalej v tychto veciach a vo vyvoji ako LG hadam nebudes popierat. A hadam nebudes popierat ze aj samotne znacky maju vyssiu hodnotu ako LG. Tak preto su drahsie ze aj kupuju tie panely od lg a asi zaplatia za rovnaky panel asi viac ako samotny lg co ich vyraba.
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Dunar »

kllr007 napísal: Ut 16. Apr, 2019, 21:49. Nie nadarmo plazmy skončili ..
Stale je to najlepsie zobrazovadlo ake bolo kedy na trhu. A neskoncili kvoli tomu co si popisal. Skoncili jednak kvoli genialnemu marketingu Samsungu, ale hlavne kvoli nastupu 4K. Je totiz technicky velmi narocne a drahe vyrobit take male bunky, aby si ich vedel narvat do rozumnej uhlopriecky. Najmensi plazma UHD TV co by sa dal lacno vyrobit je 84".

Erik Masters napísal: Ut 16. Apr, 2019, 21:44 Fakt by ma zaujimalo v com ma dakto lepsie tie OLEDy ako 65B7 kalibrovany Xrite a Spectrom na 0.1DE co som mal.
Keby si tomu aspon trosku rozumel, tak by si vedel, ze ovela vacsi vplyv na kvalitu obrazu ako panel ma elektronika. A aj ked maju tie TV rovnaky panel tak kazdy vyrobca ma vlastnu implementaciu elektroniky. Vysledny obraz vie byt nasledkom toho velmi rozdielny. A LG ma elektroniku slabsiu. Coho dokazom su merania, su ich plne recenzie. Nehovoriac o kvalite vyroby a dalsich veciach ktore uz spomenul dargy.

Ale nerozumiem preco sa bavime o olede, ked o tom rec nebola. Odporucania boli ine. Takisto o plazme, ked sa uz nikde neda kupit.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Erik Masters napísal: Ut 16. Apr, 2019, 21:44 Nemachruj a nezavadzaj.
Poradil si vlastne autorovi temy nieco ked uz ostatni takto zavadzaju?....

sry za spam a offtopic no nedalo mi.

P.S. tiez mam plazmu, tiez som spokojny a menit ju nebudem, akurat volam opravara lebo sa mi nahodne vypina a ked to bude v rozumnej cene dam ju zrobit. no to neznamena ze budem flamovat nakup inej techonologie, hlavne nie ak autor temy ma rozpocet a chce plug & play riesenie ;)
Erik Masters
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 10:34

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Erik Masters »

@Dunar:
Hlavne ze ty si isto rozumel tomu co si citoval.Uz ta vidim so sondou a spectrom. :laugh:
Rofl,plazmy skoncili kvoli vsetkemu moznemu len nie Samsungu.To bol maly hrac ktoreho by si dakto ledva vsimol nebyt ich poslednej plazmy.
Hej naj boli,co ich niekto ako ty videl z kilometra v obchode blikat,blb jeden.
Jasne a davaj este rozumy ked mam LG,Sony a Panasonic Oled odskusane,premerane.Elektronika spravi kontrast,co? :rofl:
Az na dizajn,smart funkcie,upscale,ci trocha ostrejsi pohyb to je vsetko na jedno kopyto ako boli aj plazmy v danom roku.
Si len plny dristov z netu od uhroviteho Vincenta a podobnych a budes sa na daco hrat.Co mas za srot vlastne? Ak 55"dovi,dopo :facepalm:

@Jednoduska:
Vsak poradil a nekupovat to na ukor uhlopriecky ci akoze kvality/znacky ale nejaky kompromis. Cize 65LGB8 alebo nieco ako Sony 75XF9005.
Ziadny flame este aby som hatoval Oled.Vsak na 77" sa tesim. :D Len male rypnutie do preznacenych Sony,Panasonic Oledov ktore su stale od LG.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Dunar »

Nepotrebujem nikde behat so sondou, nameranych vysledkov je plny net.
Ty mas ale ocividne vsetko zmerane, tak sem poprosim daj report. Iste nas vsetkych poucis nepriestrelnymi argumentmi ake si tu doteraz sypal z rukava. A dokazes ako sa recenzenti rozne po svete mylia. :-)

Na tie vysledky si rad pockam. Iste to tu kazdy oceni.

Kto je "uhrovity Vincent" netusim....

Samsung ako dlhodobo najvacsi vyrobca TV a obecne elektroniky na svete, ktory preda kazdy rok omnoho viac TV ako vsetci ostatni dokopy je "maly hrac". :-D :-D :-D
Toto sa neda brat ani ako zly vtip.

Ano aj elektronika robi kontrast. Hlavne podsvietenie a jeho riadenie (u LCD), ktore na to ma uplne klucovy vplyv je podla teba co? Obrazovy procesor atd., ktory to tiez ovplyvnuje je co? Poprosim vysvetlit.
Nehovoriac o tom, ze kontrast je z celkoveho objemu parametrov, ktore tvoria vyslednu kvalitu obrazu minoritny.

Co tvoj prispevok, to perla. To uz ani vtipne nie je.

A stale cakame na odpoved v com su tie oledy predrazene. Zatial si nedal jediny argument. Tak sup, sup nas prevacovat.
Erik Masters
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 10:34

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Erik Masters »

Lol,plny net merani na uplne novych telkach akurat tak,co je vzdy mega pri solidnejsej telke.
Reporty po roku,dvoch kde sa riadne pohne greyscale aj cela kvalita panelu tazko najdes,zvlast od recenzenta.
Jasne,jasne budem sa tu s tebou natahovat s hodnotami,ktorym nerozumies na telkach co si videl z rychlika,zvlast plazmy.

HDTV Test-Vincent,nevrav ze nepoznas.
Samsung v LEDoch urcite ale v plazmach by bol uplne cajovy nebyt tej poslednej kde prekvapil.A plazmy by sam na trhu neudrzal ani vo sne.
Neprekrucaj a LCD nevytahuj ked nevies kam s konopi.Vzdy to boli sroty a aj ostanu.Cest par extra vynimkam.
Si nedal total nic k veci teraz,strateny chlapec ale budes sa hrat na HDGuru.Akoby som to nevedel. :rolleyes:

Edit: @Dargy:
Nikde som neurazal a ked uz on s tym zacal prvy. On je ten co sa choval povysenecky lebo TV radcu si dovolil dakto spochybnit.To je cele.
Ale kedze je tu zrejme ovela castejsie+sa asi o to velmi nezaujimas,tak to nevidis.
OK,idem ja het s tadialto,aj tak som mohol vediet ako to dopadne. :music:
Naposledy upravil/-a Erik Masters v St 17. Apr, 2019, 21:45, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa dargy »

Erik Masters
Neviem preco znevazujes znalosti a skusenosti jednotlivych ludi. Tu si na fore a bud sa chces podelit o svoje znalosti s ostatnymi uzivatelmi a poradit im alebo tisko citaj a mysli si o tom co chces. Takto sa strapnovat a povysovat sa nepatri na toto forum. Toto je este jedno z mala for kde sa da este normalne bavit a najst zaujimave rady. Ak chces vyjadrit nejaky nazor urcite to ide aj priatelskejsie a nie takto detinsky. Si myslim ze kazdy tu uvita odbornika a cloveka co ma realne skusenosti ale takto ako ty sa to nerobi lebo vo mne vyvolavas despekt a nie respekt aj ked mozes mat dobre technicke znalosti. Maj trosku pokory a spravaj sa slusne. Nazor sa da vyjadrit aj slusne a bez urazok.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Snake »

Dunar napísal: St 17. Apr, 2019, 08:19
kllr007 napísal: Ut 16. Apr, 2019, 21:49. Nie nadarmo plazmy skončili ..
Stale je to najlepsie zobrazovadlo ake bolo kedy na trhu. A neskoncili kvoli tomu co si popisal. Skoncili jednak kvoli genialnemu marketingu Samsungu, ale hlavne kvoli nastupu 4K. Je totiz technicky velmi narocne a drahe vyrobit take male bunky, aby si ich vedel narvat do rozumnej uhlopriecky. Najmensi plazma UHD TV co by sa dal lacno vyrobit je 84".
Prepac ale Samsung Display Solutions v tej dobe absolutne nejak netahal proti PDP panelom, o 4K sa prosim ani nebavme lebo PDP ktore boli masovo rozsirene koncili v dobe FHD, o 4K sa vtedy nikomu ani nesnivalo. Plazma skoncila kvoli ekonomickym aspektom, bodka, vytlacilo ju lacnejsie LCD ktore nerobilo iba SDS, ale aj LGP, BOE, a masovo to zlacnilo ako inak AUO

Dunar napísal: St 17. Apr, 2019, 08:19
Erik Masters napísal: Ut 16. Apr, 2019, 21:44 Fakt by ma zaujimalo v com ma dakto lepsie tie OLEDy ako 65B7 kalibrovany Xrite a Spectrom na 0.1DE co som mal.
Keby si tomu aspon trosku rozumel, tak by si vedel, ze ovela vacsi vplyv na kvalitu obrazu ako panel ma elektronika. A aj ked maju tie TV rovnaky panel tak kazdy vyrobca ma vlastnu implementaciu elektroniky. Vysledny obraz vie byt nasledkom toho velmi rozdielny. A LG ma elektroniku slabsiu. Coho dokazom su merania, su ich plne recenzie. Nehovoriac o kvalite vyroby a dalsich veciach ktore uz spomenul dargy.

Ale nerozumiem preco sa bavime o olede, ked o tom rec nebola. Odporucania boli ine. Takisto o plazme, ked sa uz nikde neda kupit.
Neviem co riesite chlapci ale :D
Shit OLED bude stale lepsie vyzerat nez LCD s nadupanou elektronikou, preto sa teraz prechadza na uLED.

PS: LG nema len slabu elektroniku, LG ma hlavne velmi slaby open cell (=panel) samotny, je tam velmi vela problemov s bondingom a vela veci sa reworkuje laserom. Defekty typu patterny, lajny, a vadne lepidla ani nehovorim, Samsung je v tomto na mile daleko kde uz celkom chrlia 10,5 gen panelov von.





.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa Dunar »

Snake napísal: St 17. Apr, 2019, 23:46 Prepac ale Samsung Display Solutions v tej dobe absolutne nejak netahal proti PDP panelom, o 4K sa prosim ani nebavme lebo PDP ktore boli masovo rozsirene koncili v dobe FHD, o 4K sa vtedy nikomu ani nesnivalo. Plazma skoncila kvoli ekonomickym aspektom, bodka, vytlacilo ju lacnejsie LCD ktore nerobilo iba SDS, ale aj LGP, BOE, a masovo to zlacnilo ako inak AUO.
Samsung neťahal proti PDP? Ta megamasaž na "LED TV" čo vyskakovala aj z chladničky a tie ukažky na každej vystave a promo akciach, aj v showroomoch, kde mali vedľa seba PDP a "led" s vysvetlenim prečo je "LED" lepši bolo potom čo? :hysterical:
Rovnako ako kampaň proti oled teraz nerobi. :-)

A že sa nikomu nesnivalo o 4K je nezmysel, kedže v poslednom roku plazmy sa už predavali aj 4K televizory. Každy vyrobca (okrem Panaka) už mal 2 modely v predaji. A už boli na trhu aj oledy (FHD). A rok nato už prišla "zaplava" 4K modelov. Mimochodom to tvrdili samotni vyrobcovia v rozhovoroch, že sa sustredia na 4K a preto je koniec plazmy. Tak asi klamali, no...

Všetko su to jednoducho dohľadateľne veci, tak netreba cucať z prsta.
Erik Masters napísal: St 17. Apr, 2019, 17:14 Lol,plny net merani na uplne novych telkach akurat tak,co je vzdy mega pri solidnejsej telke.
Reporty po roku,dvoch kde sa riadne pohne greyscale aj cela kvalita panelu tazko najdes,zvlast od recenzenta.
Jasne,jasne budem sa tu s tebou natahovat s hodnotami,ktorym nerozumies na telkach co si videl z rychlika,zvlast plazmy.

HDTV Test-Vincent,nevrav ze nepoznas.
A čo maju testovať ak nie nove TV? "99" ľudi si kupuje nove TV, nie rok-dva stare. Tak nikoho nezaujima ako to po rokoch degraduje. A hlavne sa to deje postupne, plynulo, takže oko sa prispôsobi, zvykne, takže to veľmi nevnima. A koho by to trapilo, tak si to da skalibrovať znova, ak to teda predtym skalibrovane mal. Čo tych "99"% ľudi nema. A o 2-3 roky sa tie TV už ani nepredavaju, tak koho zaujima 2-3 roky stara recenzia, keď sa ten TV už neda kupiť?

Vincenta z hdtv poznam, poznam ale X ďalšich Vincentov. Takže uhrovaty Vincent mi nič nepovedalo. Ked nenapišeš konkretne, odkiaľ mam vedieť ktoreho mysliš?! Ja cucať z prsta ako ty neviem.
A netušim aky problem s nim maš, je to rešpektovany recenzent aj vyrobcami. Keď zisti nejaky problem, väčšina vyrobcov sa na zaklade jeho zisteni snaži celkom rychlo ten problem odstraniť. To sa stalo nie raz, nie 2x. Takže to asi nerobi zle. A hlavne, on keď niečo tvrdi, tak to vie narozdiel od teba podložiť argumentmi.

Erik Masters napísal: St 17. Apr, 2019, 17:14 OK,idem ja het s tadialto,aj tak som mohol vediet ako to dopadne. :music:
Ako inak. :-)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: TV do domu - 82" / 85"

Príspevok od používateľa quicky »

boha jaky flame a to som chcel len strucne poradit :D pre mna sa javi najrozumnejsie ist k tomu 75samsungu 8002, hlavne cena/uhl... teraz ked doma pozeram na 55palc a predstavim si uhlopriecku o 50cm vacsiu tak to uz musi byt celkom "slusne" pozeranie...a ako sa spominalo ked sa technologia posunie o par rokov potom vymenim za vacsi zaujimavejsi model...

este pockam ci alza nebude davat nejaky bundle k telke, ozvucenie a pod. - tak som kupil ten sony s ht-xf9000, potesi

Návrat na "Nákupná poradňa"