Mobil do 350 EUR

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Xiaomiplanet.sk cez ich kupón - síce len rok záruka ale sprostredkúvajú aj reklamku do EU servisných centier.
https://xiaomiplanet.sk/pocophone-f1-128-gb-249-eur/
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa Odar »

Aha, tak potom je jasné, prečo taká cena.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa scream »

Poco sa dal v alze s kuponom pod 300. Ak niekomu ide cisto o surovy vykon, preco nie ale myslim, ze sa oplati priplatit 50E za MI8 a amoled, lepsie spracovanie a kameru.

Predtym som mal 2 roky iphone, ( a stale mam) a ten SW v cinskej Mi8 je bezchybny a ma ficurky o ktorych sa moze iOS, len snivat. A hlavne funguje.
Ja mam taku statistiku pokazenych iPhonov v okoli, ze by ste mi neverili :D Vypichnem len dvoch kamosov. iPhone X reklamacia 3x za 3 mesiace ( display) a druuhy iPhone SE ( 3x brick ) ...zina kazdemu funguje bezchybne ;)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa dargy »

Ja bojkotujem cinu kde sa da a je to mozne. Uz len z principu. Moze byt aj zadarmo...nechcem. A to vo vsetkych oblastiach. Nebudem takto podporovat ich ideologiu. Ja viem som na smiech ale takto sa k tomu staviam ja a radsej zaplatim viac penazi za nieco mimo made in china. To iste s hifi vyrobkami. Ziadny know how ale vyrabaju jedna radost okopirovane veci a potom nicia normalnu konkurenciu cenami. Vo vsetkych oblastiach hospodarstva sa to deje hutnictvo ani nevravim. Potom sa musia spajat mensi ale aj vacsi vyrobcovia do kadejakych zoskupeni a je z toho len bordel na trhu a potom poctivi musia tlacit na cenu kvoli cine a vysledok je znizenie kvality lebo cenou nemate sancu konkurovat chine. Rovnaky vyrobok vyrobia ani nie za 1/3 nakladov zapadnej firmy co ma nejaky standart a okopiruju vsetko bez jedineho patentu. Ja toto podporovat nebudem za ziadnu cenu. Ani trhovu ekonomiku nemaju ani ekologiu nedodrzuju iba lacno vyrabaju lebo je tam diktatura a je ich ako mravcov. Urcite ma vysmejete ze co taky maly clovek zmoze ale ja im proste nedam ak nemusim ani cent. Ja hovorim stop china shitom v eu priestore. Ako na 100% sa im ani neda vyhnut ale snazim sa co to da. Cize pre mna pri vybere cohokolvek priorita vyrobene mimo chinu.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa kllr007 »

Všetko je dnes Made in china, akurát sa mení logo.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa HellAngel »

a ktora znacka vyraba mimo cinu? kto moze za to, ze cina ma cele know how? kto im dodal vsetky potrebne plany na vyrobu? vyrobcovia. A preco im do dali? aby vyrobnu cenu produktu stlacili co najnizsie. Cina dostala vsetko na taniery, len poskladala linky a nahnala ludi, co tam makaju.
Takze suma sumarum, to ze je Cina vyrobna velmoc a stlaca ceny tak dole, nie je jej chyba, ale chybu spravili davno, ked sa tam natlacil cely svet a chcel u nich vyrabat.
Dnes je proste stav taky, ze kazdy vyraba v Cine a meni sa len logo a balenie na konci vyrobnej linky.
Ale porad teda mobil, repektive vyrobcu co nevyraba svoje produkty v cine.
K tej ekologi, to by si sa cudoval aka ekologia je v cine, my sme tu este sto rokov za opicami.ň

Ale spet k teme. Ja doporcujem MI8, tomu telefonu niet co vytknut. Fotak, repsektive vstavana aplikacia fotaka sa podstatne zlepsila. Prestavam postupne pouzivat Gcam a prechadzam na Xiaomi foto aplikaciu.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa dargy »

Ja ti len budem argumentovat tym co viem realne. Pracujem v hutnictve a poviem ti ze to co naklada eu v oblasti ekologie a vyroby ocele zvysuje tak cenu ocele ze nemas sancu konkurovat ich lacnej oceli. Ekologia v cine pri vyrobe ocele je taka bieda ze ani 10% z toho nemaju co je tu v eu povinnost.
Ja sa pozriem na krabicku od mobilu a je tam made in korea... Myslim moj lg v30. Takze vsetci nevyrabju v chine. To iste aj v hifi kde mi preslo rukami dost. Taka nemecka znacka t+a ale aj francuzsky focal (tu nie vsetko ale vacsinu) si vyrabaju sami. Take t+a ma este aj srubky nemecke... Ale nestoji to malo. Cize da sa vyhnut made in china ale aj to bude stat viac.
Ja tomu rozumiem preco to tak je ale nepaci sa mi to. Tak to bojkotujem po svojom. 😛
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12172
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ono je jednoduche riesenie, stopnime dovoz tovaru z Ciny. To sa ale nestane, alebo by sa svetova ekonomika zrutila.
Ono mozno niektore vyrobky maju napisane ine madi in ako china, ale vycsinou to ma creva vyrobene prave v cine. A potom je tu dalsia vec, Cina zaklada vyrobne podniky mimo Cinu, takza napis moze byt Made in Korea, ale vyrobok je cinsky.
Dalo by sa o tom asi popisat viacej a hlbsie to rozobrat.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa mino_85 »

Je to už v tomto momente taká špirála, že z toho niet úniku. Nie bez toho aby to malo zničujúce následky. Ale on nás ten outsourcing časom aj tak dobehne. Už ani nejde o to, že výrobcovia chcú vyrábať v číne, ale v niektorých odvetviach vyslovene musia, hlavne ak vyrábajú mainstream produkty, inak by nemali šancu to predať.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5533
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa Odar »

Ja som mal "psychologicky" rozpocet 300. Presiel som z Oneplus X po 3,5 roku na Poco f1 64 GB. Pamat mi bohate staci, takze 128 GB verziu som ani neriesil. Hlavne rozhodla bateria, lebo povodne som zamyslal zobrat hoci nieco do 200 EUR, ale dnes vsetko robia pomerne velke displaye a ked tam daju 2500 mAh bateriu, tak to aby clovek nabijal 2 X za den. Mam ho asi 3 tyzdne a spokojnost. Tolko z mojej strany - nie som ziadny narocny uzivatel. Fotenie neriesim. Hlavne chcem telefon, ktory reaguje plynule. Snad jedine, co mohli doriesit - dat tam cisty Android (Android One). Lebo na to som bol u Oneplus zvyknuty a tie Xiaomi blbosti mi tam lezu hore krkom uz len tym, ze tam su a clovek sa toho nevie zbavit. Ale tak co uz - kompromis, ako vo vsetkom.

Cina VS zvysok sveta. Zial, situacia v EU je taka, ze ci sa nam to paci, alebo nie, tak oni nas zozeru. Peniaze, business je smerovany tam, tam bezia najnovsie projekty, tam sa vyvija. Samozrejme tym trpi ekologia, ale zas ruku na srdce, bol by som zvedavy, ako by sa s tym vyrovnavalo Slovensko. Asi niako . . . vsetko dnes riadi spotreba a tak to vyzera na celom svete. Uniknut sa tomu moc podla mna neda. Ja ani neviem, aky by som si mal kupit europsky "ekologicky" telefon . . . ale to sme OT. Mozno namet na zvlast thread ;)
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa scream »

dargy napísal: Po 29. Apr, 2019, 12:11 Ja ti len budem argumentovat tym co viem realne. Pracujem v hutnictve a poviem ti ze to co naklada eu v oblasti ekologie a vyroby ocele zvysuje tak cenu ocele ze nemas sancu konkurovat ich lacnej oceli. Ekologia v cine pri vyrobe ocele je taka bieda ze ani 10% z toho nemaju co je tu v eu povinnost.
Ja sa pozriem na krabicku od mobilu a je tam made in korea... Myslim moj lg v30. Takze vsetci nevyrabju v chine. To iste aj v hifi kde mi preslo rukami dost. Taka nemecka znacka t+a ale aj francuzsky focal (tu nie vsetko ale vacsinu) si vyrabaju sami. Take t+a ma este aj srubky nemecke... Ale nestoji to malo. Cize da sa vyhnut made in china ale aj to bude stat viac.
Ja tomu rozumiem preco to tak je ale nepaci sa mi to. Tak to bojkotujem po svojom. 😛
Vies, ze TSMC ma fabriku v Nanjing ( CHina) ? ...vela stastia s kupovanim elektroniky bez cinskej DNA :D Dufam, ze nosis slovenske lanove nohavice a nie nejake made in china tricka ( a to cinske oblecenie je fabrikovane s vysokymi standardmi, skus made in banglades a budes grcat z toho ako vznikli tvoje botasky)

Ja badam, ze "cinska" nadstavba v MI8 je velakrat lepsia ako cisty android, ma iPhone like ficurky, celkom to ulahcuje zivot.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
markus19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 30. Mar, 2019, 18:12

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa markus19 »

Tak sa hlásim po 2 rokoch používania a môžem povedať že kúpa sa oplatila. Jediná vec bola výmena batérie v nedávnej dobe, ktorú som zvládol bez problémov. Telefón ide ako hodinky a to som ho za celú dobu nemusel ani resetovať do továrenských nastavení. V podstate nevidím rozdiel v jeho výkone oproti stavu keď som ho kúpil. Po sw stránke zostal na Android9 s bezpečnostnou aktualizáciou z 1.11.2019 bez zníženia výkonu.
Norbi082
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1300
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa Norbi082 »

to bud rad, lebo mi8 ledva ide dnes, co citam po forach (a to ma rovnaky procesor)
ja mam mi9 a ta slape ako hodinky a dufam, ze este vydrzi, lebo ziadnu adekvatnu nahradu nevidim
inak keby kupujes dnes telefon z rovnakym rozpoctom, tak sa vsetci zhodneme na POCO F3
5600X | Ninja4 | B450M Pro4 | 16GB DDR4 | Aorus RX6800XT |WD Black NVMe 1TB| Seasonic G12 650 | NZXT S340
Philips 32” 1440p 165Hz | VR: HP Reverb G2 | Edifier MR4 | Topping DX1 | DT 150 | Razer Viper mini | SK64S | T300
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2326
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa Xeigen »

Čo je také fantastické na tej mi9, že nemá náhradu ?
markus19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 30. Mar, 2019, 18:12

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa markus19 »

Poco F3 je dobrá voľba za tú cenu. Mne ale prekáža veľkosť displeja. Stále mám kritérium na + - 6 palcov lebo nechcem vo vrecku nosiť zbytočne veľkú placku. Pre mňa ak by som riešil náhradu toho LG čo mám teraz tak by to bola z dnešnej ponuky najskôr Sony Xperia10 III. Keďže telefón nepoužívam vôbec na hry tak ten snapdragon 690 by nemusel byť až taká zlá voľba. Akurát neviem nájsť spoľahlivé údaje SAR.
Je škoda že LG skončilo s mobilnými telefónmi. Taký nástupca V30 Thinq alebo G8 Thinq (v uhlopriečke displeja +- 6) by v dnešnej dobe mohol byť super telefón s kvalitou akú LG v tejto cenovej relácii ponúkalo.
Naposledy upravil/-a markus19 v St 30. Jún, 2021, 15:47, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Nákupná poradňa"