Mobil do 350 EUR

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
markus19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 30. Mar, 2019, 18:12

Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa markus19 »

dobrý deň,
viete mi poradiť pri kúpe telefónu? Nie som žiadny hráč, telefón potrebujem hlavne na telefonovanie, časté surfovanie, počúvanie hudby cez BT na autorádiu, občas navigáciu, občasné fotenie a časté pozeranie streamovaného obsahu. Vyžadujem 5GHz WIFI, NFC, GPS fungujúce bez internetového pripojenia, dostupnosť flip puzdra a pokiaľ možno nie veľký displej.
Rozhodoval som sa medzi Honor 8x, Samsung A8, Motorola G7 Plus a teraz už aj Honor Play. No pri každom je niečo čo mi trochu vadí.
Samsung A8 - ideálna veľkosť, funkcie ktoré potrebujem má, no slabšia baterka a vyššia cena. No z uvedených má najnižšie hodnoty SAR.
Moto G7 Plus - tak ako A8 ale neexistuje žiadne príslušenstvo a teda nie je na trhu žiadne normálne flip puzdro. No má najlepší foťák.
Honor 8x - pôvodne som uvažoval aj o ňom, no keď som objavil Honor Play tak by som skôr zobral tento keďže má o trochu menší displej, funkčne má všetko, batéria je slušná no na druhej strane má vysoké SAR.
Viete mi niekto dať ďalšie argumenty pre ktorý sa rozhodnúť?
Norbi082
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1300
Dátum registrácie: Št 19. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa Norbi082 »

Xiaomi Mi 8
5600X | Ninja4 | B450M Pro4 | 16GB DDR4 | Aorus RX6800XT |WD Black NVMe 1TB| Seasonic G12 650 | NZXT S340
Philips 32” 1440p 165Hz | VR: HP Reverb G2 | Edifier MR4 | Topping DX1 | DT 150 | Razer Viper mini | SK64S | T300
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 660
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa shampoo »

LG G7 THING fasa audio
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa dargy »

Lg v30 tiez fasa audio :) ze super cenu je da sa aj okolo 300. Na to ze stal niekedy 900 je fasa foun. Ja som spokojny.
markus19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 30. Mar, 2019, 18:12

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa markus19 »

no na LG som vôbec nemyslel (a to máme doma 2 staršie ktoré aj po rokoch fungujú bez problémov ako nové :-) )
Keď porovnám recenzie G7 Thinq a V30 tak ten V30 by nemusel byť zlá voľba. Má silnejšiu batériu, displej má ideálnu veľkosť a jeho rozlíšenie je super, dostal už aktualizáciu na Android 8, a dokonca som našiel v SK shopoch aj nejaké tie flip puzdrá, podporuje aj NFC, foťák má dokonca optickú stabilizáciu a hodnoty SAR sú na slušne nízkej úrovni (v porovnaní s Xiaomi a Honor). Táto V30 ponúka zaujímavú kombináciu vlastností z mnou vybraných predošlých telefónov. Obávam sa snáď iba toho aby FW od LG nebol zbytočne prepchatý množstvom nepotrebných aplikácií ktoré sa nedajú vymazať. Ale to už je menší detail s ktorým sa dá fungovať, akurát je potrebné apky deaktivovať.
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3600
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa xsi69 »

Mi8
LG určite nie, aktualizácie trvajú večnosť ak vôbec...
audio cez bluetooth je asi u všetkých rovnaké tj záleží na dac v slúchadlách .
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa dargy »

No to nieje pravda. Mam ho 2 mesiace a 2x mi prisla aktualizacia. Ako ta prva je jasnacka ze clovek vyberie z krabice. Druha bola cca 3 tyzdne dozadu. Ano, niekedy to tak pri LG bolo ale tento foun sa im podaril a aj sa polepsili v tejto veci. Vlastne vsetky Vecka boli super od LG. Ja sa zase vyhybam chine ako sa len da takze ani som nerozmyslal nad cinskymi. Doteraz som bol na sony xperia z3c a tam neprisla aktualizacia 3 roky. Uz pocas zaruky prestali sa on starat a 3 roky som tak fical bez problemov. Pokial je to foun na bezne pouzivanie a nemas tam nic tajne mozu ti byt aktualizacie na 2 veci pokial vsetko ide ako ma. Aj tak ta lesuju z kazdej strany a pri china founoch je to este horsie v poslednej dobe. Jedine minus co mi chyba su stereo repro. Foun slape bez jedineho zadrhelu. A ni vela sajrajtu nema v zaklade. Par LG appiek ktoru jednu pouzivam pravidelne a to lg smart world kde je lg store na temy a fonty. Fotky neurazia a ten wide druhy fotak je navykovy. O zvuku co dava ani nevravim. Nepocul som ziaden telefon s takym sluchadlovym zvukovym vystupom, potiahnu bez problemov aj Focal Elear. Pevna nevrzgajuca konstrukcia, prachu a vode odolny. Mozno este 4GB je uz na dnesnu dobu akurat ale zatial nemam pocit zeby to chybalo. Na heureke od 307€. No nenajdes lepsiu vybavu za tu cenu.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa scream »

Ja som dlho vyberal a v tej cene to padlo na MI8 128GB s kuponom z alzy. Dnes vyberam zas a zas to padlo na MI8, novinky su drahe.

Keby ma netrapila vydrz baterky beriem ale urcite samsung S9 za trochu vyssiu cenu.

Rozhodoval by som sa medzi Pocophone f1, MI8 a Huawei P20.

Mi8 po mesiaci pouzivania a jednej dovolenke v afrike musim napriek prvotnej kritike pochvalit. Telefon lieta bez vahania, da sa krasne prisposobit, 4K 60fps podporuje zatial len ofiko beta ROM ( vraj ma byt tento mesiac aj ofiko stable ), na unlock bootload3era si ale treba pockat 3 tyzdne, reproduktor je priemerny, nema jack, na face recognition treba zmenit region na Cesko. najviac mi chyba asi odolnost voci vode a prachu ( neoficialne vraj nieco vydrzi). Baterka 6-9h SOT.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
markus19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 30. Mar, 2019, 18:12

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa markus19 »

Po zvážení pre a proti som sa nakoniec rozhodol pre LG V30. Mal som možnosť si vyskúšať Honor aj Samsung a vôbec neľutujem kúpu tohto LG. Aktuálne ho mám 5-ty deň.
- po sw stránke je to fajn, pre mňa nepotrebné predinštalované aplikácie sa dali vymazať alebo deaktivovať a nebolo ich veľa (Facebook, Instagram, Amazon, Duo)
- po pripojení na net na mňa vybehli postupne 2 veľké aktualizácie (posledná dostupná zatiaľ Android 8.0.0 s bezpečnostnou k 1.január/2019)
- telefón reaguje expresne rýchlo, páči sa mi funkcia zobrazenia 2 aplikácií naraz (bez problémov zvláda zobraziť HD stream vo VLC a k tomu bez zaváhania prehliadač webu)
- displej je podľa môjho názoru výborný a dokonca aj na slnku prijateľne čitateľný
- fotky v ext sú výborné, v int priemerné
- spojenie s autorádiom BT zatiaľ zaváhalo 1x hneď v prvý deň, kedy počas dlhšieho hovoru autorádio zhodilo BT spojenie s chybou Connection Failure
- prehrávanie hudby cez BT do autorádia ide bez problémov či už cez VLC, predinštalovanú aplikáciu Hudba alebo cez Hudba Play
- kvalita zvuku na slúchadlách Sennheiser 280 Pro je výborná
- výdrž batérie je slušná, zatiaľ som nabíjal 2x po takmer 2 dňoch. Plné nabitie z 10% je po cca 1hod 40 min.
- stabilita spojenia na mobilnú LTE sieť (Orange) je OK, nepostrehol som žiadne problémy s výpadkom počas hovoru a to ani počas dlhšej cesty autom mimo mestá.
- podpora pre 5GHz wifi je zvládnutá výborne. S TP-Link Archer C2 AC900 dosahuje spojenie rýchlosť 433mbps (pri 80MHz šírke pásma), 200mbps (40MHz) a 86mbps (20MHz). Pri 2,4GHz je to slabšie, s uvedeným routerom dáva spojenie max 150mbps pri 40MHz šírke pásma.
- telefón zvláda prepínanie dát 4G vs WIFI pri odchode/príchode bez zaváhania
- z nejakého dôvodu idú hovory cez aplikácie Signal a Telegram v podstatne vyšej kvalite ako na mojom predošlom mobile Samsung
- dodaná aplikácia LG Health je príjemný doplnok
- zo sw výbavy zatiaľ nezaváhalo nič. Žiadne pády aplikácií sa zatiaľ nekonali.

Ďakujem shampooza a dargy za nasmerovanie k tejto značke. Z nejakého dôvodu som LG úplne odignoroval a pritom z minulosti mám zato, že sa jedná o kvalitnú značku. Svedčia o tom dva staršie LG telefóny v našej domácnosti ktoré do dnes idú bez problémov.
Takže zatiaľ max spokojnosť :-)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa scream »

Na ten som zabudol, lebo nie je dualsim :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
markus19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: So 30. Mar, 2019, 18:12

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa markus19 »

sorry, som sa zabudol zmieniť že dualsim nie je potrebný.
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa pepek »

Galaxy A50, M30 oled display a slušná baterka nie ako tie povecine sračky z 3k bateriami
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa dargy »

Pokial mi vydrzi baterka od rana do vecera, neriesim kapacitu.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa kllr007 »

To je take onicom "Bateria vydrzi den -dva" No kazdy pouziva telefon inac a niekomu vydrzi dva iny nabija na obed. Takze hej cim vyssia kapacita tym samozrejme lepsie ak je rozlisenie displeja rovnake (+ samozrejme HW atd atd).
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1571
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Mobil do 350 EUR

Príspevok od používateľa dargy »

Ako vravim. Ak mi pri mojom pouziti vydrzi foun cely den bez nabijania a vecer mam 30% baterky a sot 6h som spokojny. Este mam rezervu. Aj tak to vopcham do tej nabijacky kazdu noc. Ci pridem s 40% alebo 15% lebo stale riskujes ze druhy den uz nedas cely. Vzdy je to o pouziti. Ak niekto chodi casto mimo civilizaciu aj tak vyuziva powerbanky ale urcite to je plus v tomto pripade. Uz dlho som nezazil situaciu ze mi chybala stava tak ze som ostal bez founu. Alebo ak niekto hraje na telefone hry tak je jasne ze vytrepe bateriu na obed. Ale nic viac bateriu v dnesnej dobe si myslim necucne ako gamesy.

Návrat na "Nákupná poradňa"