Amazon Alexa - 2 alebo 3tia generacia?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Amazon Alexa - 2 alebo 3tia generacia?

Príspevok od používateľa esdxx »

felipe25 napísal: Ut 29. Jan, 2019, 14:26 esdxx: a naco je ten chromecast? teda, google mini mi nepusti cez vlastny reprak nejaku hudbu? ale svetlo/zasuvku zapnut dokaze ci? ja to isto nechcem pouzivat s chromecast. mam pocit ze potom amazon alexa dokaze viac "samostatne"

echo dokaze pustit youtube (bez videa samozrejme) a nejaku hudbu ked poviem, cez vlastny reprak? ci? chcem vela? :D
Ked chces pripojit TV, musi mat nativne chrome rozhranie (google play app, atd.) alebo externe cez chromecast. Ak chces riesit iba zvuk, tak sa da kupit aj chromecast audio a zapoji sa to do receivera. So svetlom, zasuvkami a pod. by nemal byt problem, zatial som to ale neskusal.

Ked som chcel cisto pustit hudbu na google mini, tak mi stale vnucoval spotify "free playlist", ale este to skusim aj cez YouTube ked pridem domov.

Echo sa podla mna oplati len ak planujes pouzivat aj Prime v kombinacii s Fire TV/Firestick. Hudbu by mal prehrat, len ak mas Prime (Prime Music, ci jak sa to vola).
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4088
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Amazon Alexa - 2 alebo 3tia generacia?

Príspevok od používateľa castelL »

Nejaké skúsenosť?

Nové Amazon 3rd. alebo Google Mini?

Google má tiež novinku Google Nest Mini 2. ktorá by mala mať hlavne kvalitnejšie repro.

Akurát.. že práve teraz pre Vianocami je všetko nedostupné. Zaujímalo ma hlavne možnosť ovládať robota od Xiaomi a našiel som riešenie aj pre AMAZON, nejaké úpravy kódov ktoré pridajú nové príkazy, čo sa mi zdá komplikovanejšie riešenie.
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Amazon Alexa - 2 alebo 3tia generacia?

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

ja pouzivam amazon echo ale na nic take specialne iba na ovladanie svetla, hudbu, budik, casovac ked varim atd.
google mini nemam tak neviem porovnat, ale zatial som s alexou nemal problem ze by mi nerozumela.
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4088
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Amazon Alexa - 2 alebo 3tia generacia?

Príspevok od používateľa castelL »

Študoval som tieto zariadenia dneska v noci a existuje jednoduchá odpoveď:

ALEXA: lepšie repro, väčší dosah, intuitívnejšie
GOOGLE: lepší na informácie, lepšia kompatibilita a funkčnosť ovládania smart zariadení, navyše po zakúpení chromecastu lepšia využiteľnosť (predraží zariadenie)

Ideálne mať obe :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Amazon Alexa - 2 alebo 3tia generacia?

Príspevok od používateľa maniak »

casteIL: mam doma uz 2 kusy echo mini. Podobne ako prometheus to pouzivam na take iste veci (svetlo, hudba, casovac, pripadne mam tam nastavene rutiny (pravidelne vypinanie svetla) resp. rozlicne sceny). Prepojene mam s alexou hue (philips, ikea tradfri a dresdner elektronik zigbee zariadenia) a TPlink aplikaciu. FireTV by sa malo dat prepojit (takze aj cez echo zapnut telku, ...), len u mna to nejde kvoli nepodpore telky (nevie sa zapnut na prikaz z HDMI portu). Samsung klimu sa prepojit nepodarilo a samsung mi potvrdil, ze cez smartthings ani nie je pristup ku klimam. Xiaomi Roborock tiez nemam prepojeny, ale tam je to preto, lebo mame Alexu nastavenu na nemecky jazyk a nie anglicky. Inak som teda echo mini kupoval v akciach (za 25-30 a 16 eur, obidve su 3. generacia mini).
Nebyt toho, ze uz echo mam, asi by som radsej siel do google riesenia, lebo ovela skor bude k dispozicii lokalny jazyk (cestinu planovali uz pred rokom, nejak sa im to ale spozdilo). Pristup do kalendara mozes mat u oboch, google by ale mal mat vediet citat maily (nepozeral som, ci aj alexa to vie). Medzi alexami sa da aj telefonovat, a to nie len vramci vlastneho profilu, ale aj medzi tvojimi kontaktami, ktore maju alexu (u mna su to uz 3 susedia, vsetko slovaci). Google by uz mal podporovat aj dvojjazycne rodiny (na to cakam u alexy). Inak v principe obidva typy zariadeni funguju ako bod, ktory vytvara kompatibilne prostredie napriec vela roznymi zariadeniami. V zasade je takmer iste, ze ak niektore zariadenie podporuje alexu alebo google, tak aj ten druhy bude podporovany.
Echo som kupoval bez nejakeho vyraznejsieho skumania, proste v akcii som to kupil na odskusanie. Google mini v akcii vtedy nebol (pred vyse rokom).
Inak znama spominala, ze mali doma google a mali problem s rozpoznavanim zvolania. Co som tak nahrubo niekde cital (opat, pred rokom), tak google home mini mal slabsie mikrofony v porovnani s echo mini.
FVE 12.45 kWp V/Z
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4088
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Amazon Alexa - 2 alebo 3tia generacia?

Príspevok od používateľa castelL »

Áno tie mikrofóny má google slabšie, ale táto nová verzie ich má už kvalitnejšie, problém je ale dostupnosť zrejme až po novom roku.

Vďaka za poznatky zhruba sa s nimi aj stotožňujem a tak isto má názor väčšina užívateľov :)
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4088
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Amazon Alexa - 2 alebo 3tia generacia?

Príspevok od používateľa castelL »

Otázka, má teda zmysel dokúpiť aj ten Chromecast? Skôr narážam na to, či je to "odporúčaná nutnosť".

Teraz čítam, že bez Chromecastu tam spustíte Youtube len s premium účtom. Je možné prípadne s Alexou ovládať TV, pokiaľ to podporuje bez FireTV?

TV je Hisense a majú v popise "Systém je připraveny pro ovládání hlasem a použití hlasového asistenta Amazon Alexa."

Návrat na "Nákupná poradňa"