Externa zvukova karta do 100 eur

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Sniper162
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2019, 21:59

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Sniper162 »

Ano notebook som mal zapojeny v nabijacke, ked som to skusal, teraz uz ani sam neviem ktore riesenie mam vyskusat. Mam teda objednat to, co mi odporuca loleqboleq? https://www.muziker.sk/behringer-uca-202-u-control Ako by to potom bolo vsetko zapojene? Musite mi to napisat po lopate, lebo sa v tom fakt nevyznam, dakujem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Skús to ešte spraviť bez nabíjačky. Ak to bude robiť aj bez nabíjačky, tak môže byť problém inde (D3), ak nebude, tak buď USB izolátor alebo Behringer.
USB izolátor sa zapojí medzi USB PC a USB vstup na D3 a Behringer sa zapojía do USB na PC a optikou (https://www.alza.sk/lacne-opticke-kable ... pn=1&prod= --hociktorý z tých premiumcordov, je to naozaj jedno) prepojíš "Optical Output" na Behringery a vstup na D3.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Sniper162
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2019, 21:59

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Sniper162 »

Vieš mi sem aj poslať odkaz na ten USB izolátor? Rozmýšľal som ešte, či by nestačilo len pre vyskúšanie kúpiť opticky kábel a zapojiť Asus Xonar U7 do USB portu a potom do xonaru dať opticky kábel a pripojiť sabaj, či tak nie?

Skusal som to bez nabijacky, notebook nebol pripojený do siete a ani Sabaj, ten bol zapojeny len cez USB kabel, to sumenie pri tichu vo wine pocujem stale. Inak mam vyskusane aj to iste na Asuse Xonar U7, ze Xonar pripojeny k notebooku a do Xonaru RCA kable a sum tam je stale pri tichu vo Windowse. Takze, co mam teraz robit? Mam kupit teda ten opticky kabel, aj Behringer? Alebo mi treba aj ten USB oddelovac este? Skus mi sem poslat aj odkaz na ten USB oddelovac, ktory by vyhovoval podla teba teda. Napada ma este ten napad, ako som uz pisal, aby som kupil zatial len opticky kabel a do stolneho pc by som zapojil Asus Xonar U7, potom opticky kabel do Xonaru, ten by siel do Sabaja a potom do Sabaja uz len RCA kable alebo toto by tento problem neriesilo? Lebo Asus Xonar U7 ma opticky vystup, to je ten SPDIF nie?
Sniper162
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2019, 21:59

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Sniper162 »

Loleqboleq daj mi prosím ta vedieť, či by som to mohol vyskúšať tak, ako som napísal vyššie Alwbo mám rovno objednať niečo iné, ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Výborne, ten test s NTB som rád, že takto skončil, to je potom fajn, mal som obavy, či nie je problém s D3. To šumenie, je to ten taký analógový "pink noise" šum z výškača?

A k tomu ostatnému, v podstate áno PC cez USB do U7 a tam z tej optiky a cez adaptér z blaenia s optickým káblom do D3, to by mohlo ísť, lebo U7 nemá vlastné napájanie - v takom prípade by U7 robila to, čo by robil Behringer.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Sniper162
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2019, 21:59

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Sniper162 »

Ten sum ani neviem popisat, ze z coho ide, ale dost ho pocut. Aky adapter z balenia teraz myslis? Neprepojim Asus Xonar U7 len cez opticky kable rovno do Sabaja? Aky adapter k tomu potrebujem, ja neviem o ziadnom, zeby bol v baleni. Da sa ten adapter kupit aj osobitne? Skus mi poslat odkaz, ako to vyzera, nech to objednam vsetko naraz aj s kablom, dakujem.
Sniper162
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2019, 21:59

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Sniper162 »

Toto som nasiel v baleni od Xonaru U7, neviem ci to je redukcia alebo co to je, nic ine nemam https://ulozto.sk/!dxzImjdFtJg2/redukcia-jpg
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak keď to šumí, tak daj ucho k výškaču (to je ten malý menič) a potom k stredobasu (to je ten veľký) a mal by si ho počuť len z toho malého. Na YT si daj pink noise, white noise (ten taký ako keď na starej CRT TV si nemal program a vydávalo to ten šumivý zvuk), že o čo ide.

V balení U7 je takýto adaptér
https://www.pcaxe.com/slike/hardver/aud ... _U7_27.jpg
ty optický kábel nezapojíš, zapojíš to potom do toho adaptéra a do toho koaxiálu ako na obrázku, potom už do D3 normálne s optickým konektorom bez adaptérov.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Sniper162
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2019, 21:59

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Sniper162 »

V sobotu budem mat ten kábel, redukciu mám v balení od xonaru U7, vyskúšam to a dám vedieť. Inak ak by som plánoval do sabaja do budúcna zapojiť slúchadla, tak sabaj nemá klasicky 3,5 jack, ako by som ich pripojil?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Sabaj nema klasicky 3,5 jack, lebo ma klasicky 6,3 jack. U mnohych velkych, domacich sluchadiel sa dodava redukcia v baleni. Alebo sa da kupit na kazdom rohu do 1€.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

https://www.ebay.com/itm/252526566440
Slúchadlá väčšinou majú 6,3mm jack, a ak majú 3,5mm jack, tak prídu aj s redukciou na 6,3mm.

6,3 je štandard a vďaka bohu zaň - je to značne mohutnejší jack, kde sa nemusíš báť, že vyhneš jack.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Sniper162
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2019, 21:59

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Sniper162 »

Dnes som zapojil Xonar U7 cez USB do pc, potom opticky kabel cez tu redukciu do Xonaru, RCA kable som mal v Xonare a opticky kabel do Sabaja bez redukcie, ten sum tam stale je, ked som ale dal RCA kable priamo do Sabaja, tak mi zvuk nesiel vôbec. Zistil som inak, ze reproduktory som mal nastavene tak ako si ty povedal vzadu je na nich regulacia hlasitosti a bolo to na max, ked som ich dal na polovicu, sum tam sice este je, ale pocut ho slabo. Po zapnuti hry mam ten isty problem, zacne to cele bzucat este len v menu, napriklad v BF V, takze som sa znova nikam nepohol.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak to skús ešte bez U7, či to robí.

Potom, vieš skúsiť ešte cez niečo ako MSI Afterburner a RTSS limitnúť FPS na trebárs 5fps, že či to bude robiť taktiež?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Sniper162
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2019, 21:59

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa Sniper162 »

Pripojil som k pc len Sabaj, spustil som BF V, to bzucanie je tam stale. Ma to nieco spolocne s nastavenim Vsyncu v hre. BF V nema nejake podrobnejsie nastavenie Vsyncu. Ale ked som skusal spustit napriklad AC Origins, tak ked nastavým VSync na prispôsobivy, tak to bzucanie je v hre minimalne, pripadne malo postrehnutelne. Neda sa to vsak nastavit v kazdej hre. MSI Afterburner mam, ako tam nastavím obmedzenie FPS na 5? Nevyznam sa v tom programe.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Externa zvukova karta do 100 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mrkni napríklad tu
https://www.youtube.com/watch?v=1CvoHXzaHKY

ide mi o to, že by ma zaujímalo, či to nemá niečo s GPU, lebo ja si už to naozaj neviem predstaviť, že čo sa tam deje, o chvíľu už začneš natáčať na telefón video s tými pazvukmi ako tak pozerám. :D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"