Android krabicka k TV

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa |lucas| »

Aku krabicku by ste odporucili k TV? Mam andorid TV (sony xe9005), sledujem filmy cez KODI, a tam nastava problem, ze mi nechce pustit DTS zvuk, dolby prejde, ale DTS nie, akonahle prepnem stopu, je ticho, receiver ani nedetekuje. Docital som sa, ze to je problem priamo v android tv v tych telkach. Takze hladam nieco s cistym androidom, kde s tymto problem nebude, cize pusti vsetko, 4k, hdr, dolby, dts atd. Atmos zatial netreba :D Alebo je nieco ine bez androidu kde to vsetko slape? Diky
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa Dunar »

Ten TV passtrough DTS vie, problem bude niekde inde (nastavenie?). Skor je problem priamo v Kodi.
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa |lucas| »

Ved praveze TV to vie, ich sony prehravac mi dts prehra, problem je ak pustam film cez aplikacie tretej strany, kodi, vlc, tam to nejde. V kodi mam povolene passtrough, lenze ide len dolby, dts nic, ticho.
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa hubula »

Ak sa chces vyhnut problemom a prehrat vsetko bez problemov, tak odporucam namiesto Androidu radsej Linux (Libreelec a pod.)
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa |lucas| »

A nejaku konkretnu krabicu vies poradit? Proste hladam fakt nieco kde ta krabica nebude mat problem s nicim. Co som tak pozeral asi najlepsie bude Vero 4k.
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa hubula »

Vero 4k je hotove a overene riesenie.
Ak si dobrodruh a chces usetrit, Libreelec/Openelec sa da rozbehat aj na Android boxe za polovicu/tretinu ceny. Ale vyzaduje si to cas a experimentovanie trafit ten spravny build. (Mne to doma bezi na boxe W95 za 20€)
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa |lucas| »

No je pravda, ze dvakrat 130e sa mi momentalne nechce davat :D takze toto: https://sk.gearbest.com/tv-box/pp_73612 ... oodsDetail . Normalne to dava aj dts? Ci v stave akom to pride, android, to nepojde a treba davat Libreelec ?
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa hubula »

Android ma na prehravanie nezaujima, pokial viem, tak stale nepodporuje ani prepinanie framerate podla videa.
Radsej odporucam vybrat nieco s gigabit sietovkou, uz som narazil na 4k video, kde 100mb throttlovala.
Mam nahodeny Coreelec (ten je optimalizovany pre S905 procesory) na micro SD karte a ked chcem, mozem priamo nabootovat povodny Android ( napr. pre Miracast).
Dokonca existuje aj Spotify plugin pre Coreelec - z aplikacie v telefone viem poslat audio priamo donho.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa shiro »

O tom to prave je...experimentuj, zistuj, testuj...a nakoniec zistis, ze cas, ktory si tym zabil, by ta stal 2x tolko ako Vero4k.
Ak je tvoja jedina poziadavka dts passthrough, tak s tym by nemal byt problem, ale vies, ako je to pri tychto neofiko rieseniach.
Vero4k mam vyse pol roka a bez problemov...samozrejme az na mensie zadrhely, ktore sa vyskytnu pri hocicom.
No ich podpora je jedna z najlepsich, na fore sa doberies pomoci celom rychlo a bezne ti odpoveda samotny tvorca OSMC systemu - Vero4k zariadenia. Zazil som nie raz.

Open/LibreELEC som pouzival niekolko rokov na HTPC (normalne pc s athlon 5350 do AM1 socketu) a tiez to chodilo dost dobre.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa |lucas| »

Ano, mne ide prave o dts passthrough, a vraj to robi neplechu pri sony android tv, cize ak by to islo na tych krabickach kde je cisty android, resp. normalny, ziadna tv osekana verzia tak to by bol ideal, a nevadilo by mi, ze to je cinska vecicka za 20e, praveze za tu sumu by to bolo super :) Ci nahodou nema niekto skusenost, alebo ci nemoze vyskusat pustit dts film cez kodi, prave v podobnej krabicke.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa shiro »

passthrough znamena, ze krbicka pri prehravani zoberie dts audio a pusti ho von v nezmenenom stave a takto to dorazi do TV ci receivera, ktory ho musi dekodovat a reprodukovat. vzhladom na toto nerozumiem, ake problemy by to malo robit na telke.
pretoze mas fuk ci pustis film s takymto audiom z usb kluca pichnuteho do TV alebo z multimed. krabicky cez passthrough.
Nepotrebujes ty praveze to dts prekodovat napr. na ac3, lebo telka ti ho neprehra?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa |lucas| »

Telka mi DTS vie prehrat, ak pustim film s dts cez vstavany prehravac, receiver normalne dts zvuk detekuje, ale problem mam ak to pustam cez Kodi, tam pri prepnuti na DTS zvuk nejde, receiver tiez nic nedetekuje, cez kodi ide len Dolby. A co som nasiel na googli, ze prave u sony telkach s androidom to pri kodi robi problem.

edit, jedna z viacerych tem ohladom tohto problemu sony tv a androidu: https://community.sony.co.uk/t5/android ... 538#M17957

Cize keby to ta mala krabicka za 20e vedela poslat z kodi, tak to mam vybavene.
hubula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 155
Dátum registrácie: Pi 10. Okt, 2014, 10:14

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa hubula »

vravim, da sa to aj za lacno, ale je to trochu DIY
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa shiro »

nastavil si v kodi ze mas DTS-capable ( ci kompatibilny, neviem ako je to prelozene) receiver?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
|lucas|
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 698
Dátum registrácie: St 16. Júl, 2014, 09:40
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Android krabicka k TV

Príspevok od používateľa |lucas| »

Praveze toto tam nemam na vyber, foto: https://i.imgur.com/OES8p1O.jpg, len dolby a dolby plus, dts chyba. Co som nasiel, tak v kodi 16 to tam ludia mali, teraz v 17tke nie. Co tak citam momentalne tu tak pomoze to co pisal hubula, nahodit librelec, https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kodi ... -neumi-dts Ako dobre nervy toto :D Mozno fakt sa oplati zaplatit za Vero, keby aspon bol dostupny, jaaj :D

Návrat na "Nákupná poradňa"