Receiver ku TV

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Majchel »

Ahojte, zasa raz potrebujem radu.

Mam ku TV toto:

Kód: Vybrať všetko

https://www.cnet.com/products/philips-hts3154-home-theater-system-5-1-channel/
A kedze uz to neprehra nic modernejsie, 5.1 je do toho dostat velmi tazke rozmyslam nad pokrokom vpred.Zatial vyuzivam len ako prehravac 2.0 zdroja z TV.

Moj prvy plan je nechat si dane repro(strihnem koncovky :D ), a len dokupit reciever. Myslim ze na malu obyvacku vykonovo stacia. Ak nie dokupim aj repro. Niesom ziadny audiofil ale viem ocenit dobru hlbku a dynamiku zvuku. Kedze polovica zazitku z filmu je zvukova chcem uz nieco co mi dlhsie vydrzi a nebude to trhat usi.Viem ze hlavne zalezi od repra, ale treba to mat vyvazene.

Moj prvy nastrel: Yamaha HTR-4071

Kód: Vybrať všetko

https://www.mall.sk/av-prijimace-zosilnovace/yamaha-htr-4071?src=bestsellers
Preferujem srobovatelne konektory a samozrejme rozumny pomer cena/vykon. Do buducna mozno dokupim prehravac. Zatial vsak bude hlavny zdrojom material z notebooku a netlix na tv. Otazne je ci z TV nejako dostanem 5.1 zvuk do receavera. To este podrobim vyskumu ;) Cenovka okolo 300eur.

A potom mozno diskusia dobuducna... Ake repro odporucate prip. prehravac.
Dakujem. :music:
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Dunar »

Pripajat k dospelemu AVR take chrchlatka z DK nie je rozhodne nic co by sa dalo nazvat vyvazene. Navyse je tam pasivny subwoofer pre ktory nemas na tom AVR dedikovany vystup. Cize sa poobzeraj radsej po nejakom sete, ak to ma byt co najmenej penazi, tak zly za tie prachy nie je napr. Onkyo HT-S3800. To je dobry zaklad, a lepsie repro tam vies pripojit vzdy.

Ci dostanes z TV do AVR 5.1 zvuk zavisi od konkretneho modelu televizora ci podporuje passthrough.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ako prehrávač si kúp Vero 4K+ a ktomu ten set od dunara prepojenie cez HDMI a máš po probléme. Alebo Vero prepoj optikou s AVR a si v cajku. Ak máš staršiu TV je dosť možné že stoho 5.1 cez passthrough nedostaneš lebo to nebude podporovať podľa mňa ako dunar píše super základný set za fajn cenu.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Majchel »

No v prvom rade naozaj, nevsimol som si ten passive na subb. Vyvazene to zo zaciatku nebude. Skor som myslel do buducna ked k tomu kupim poriadne repro. Je jasne ,ze na tie chrlatka to bude overkill. Ale chcel som rozdelit ivesticie na viacere etapy :D

No a ku TV, mam (Panasonic TX-40CS630E), dik za radu pri dalsej TV si budem na tento parameter davat bacha.

Mozno teda ak by som mal 1000eur na zostavu (AVR, repro + subb, prehravac) viete nieco poradit ?

Zaujala ma mozno ta vyssia trieda toho onkya (ONKYO HT-S5805). Ci to su skor vyhodene prachy ? A radsej zato zlozit len 5.1 ?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Dunar »

Vero mu je nanic kedze ma len FHD televizor.

ONKYO HT-S5805 je samozrejme po vsetkych strankach lepsie ako lacnejsi brat.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Marek125 »

Vero nieje len 4K prehrávač, prečo by mu mal byť nanič ja mám doma dve jedno mám ku staršej FullHD telke prehra to všetko vie to Atmos aj HDR nechápem prečo je mu na nič za tie prachy aj tak nič lepšie kompaktnejšie nieje.
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Dunar napísal: So 15. Dec, 2018, 13:34 Vero mu je nanic kedze ma len FHD televizor.
To nevadí, že má len FHD TV. Vero 4K+ sa kupuje hlavne kvôli Kodi s HEVC/H.265. Už sa objavuje dosť streamov (1080p) s týmto kodekom a Vero 4K+ to v pohode prehrá. Užitočná krabička.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Majchel »

Ten TV je FHD ale predpoklada sa upgrade do buducna. Len to nieje nic nutne. Ma aj ARC ale vyzera ze viac ako 2 kanaly z toho TV nedostanem.

Ovsem uz celu zvukovu zostavu budem skladat na 4k pri co najlepsom zvuku. Otazne ci Dolby atmos alebo DTSx oproti standardu na 5.1.
Druhu vec ktoru by som asi mohol zvazit je separatna zona, povedzme pre manzelku do kuchyne. Aby ja som pozeral film a dalsi zdroj prehraval hudbu v inej casti.
Vero nevyzera zle, ale som skepticky ku tymto krabickam. Stale radsej pripojim ntb a pustim cokolvek do HDMI a dolezite aby to vedela druha strana spracovat.
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Majchel napísal: So 15. Dec, 2018, 15:22 Vero nevyzera zle, ale som skepticky ku tymto krabickam. Stale radsej pripojim ntb a pustim cokolvek do HDMI a dolezite aby to vedela druha strana spracovat.
Mňa prestalo baviť pripojovať notebook k TV keď rovnakú službu mi spraví Vero. Na rozdiel od iných lacných krabičiek má Vero bezproblémový chod a 5-ročnú softwarovú podporu. (to mi za príplatok stálo)
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Majchel »

Ok to je riesenie do buducna. Mozno to poriesim Xboxom alebo PS. Dolezite je teraz vybrat tu zostavu. O com vlastne prioritne je tento topic.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Dunar »

Richard_12 napísal: So 15. Dec, 2018, 14:55
To nevadí, že má len FHD TV. Vero 4K+ sa kupuje hlavne kvôli Kodi s HEVC/H.265. Už sa objavuje dosť streamov (1080p) s týmto kodekom a Vero 4K+ to v pohode prehrá. Užitočná krabička.
To ale prehra hociaky čiňaň za tretinovu cenu. A aj 4K s HDR.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Majchel »

Ten moj Panasonic ma ARC. Da sa nejako zistit ci je schopny posielat 5.1 ?
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Majchel »

Dobre rozhodol som sa ze idem inym smerom.

Planujem kupit Denon AVR-X1500H.
A postupne budem prikupovat vsetky komponenty. Kedze mi chyba prva vec z to je subbofer. Mate nejake tipy ?
Ja som vybral nieco taketo:

Kód: Vybrať všetko

https://www.mall.sk/subwoofery/jamo-s810sub-cierny
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa Sugyi »

Dunar napísal: So 15. Dec, 2018, 16:02 To ale prehra hociaky čiňaň za tretinovu cenu. A aj 4K s HDR.
Hociaky cinan ti klakne za pol roka lebo nema vyriesene chladenie cipsetu. Hociaky cinan nema vyriesene prepinanie Hz ked mas ine zdroje (24/25/50/60). Hociaky cinan sa ti vyprdne na nove kodi ked bude mat moznost ti predat dalsiu krabicku ked ma kodi novu verziu. Hociaky cinan ti moze zacat padat za bars aky maly bug. Skusal som, za tie nervy to nestoji.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Receiver ku TV

Príspevok od používateľa shiro »

Ako vlastnik Vero4k (starsia verzia, bez + na konci, lisi sa akurat absenciou gigabit LAN) mozem len odporucat. Na ofiko fore to zije, aktivne riesia problemy, kludne aj vydavanim kernel patchov do par dni po objaveni sa problemu. Stabilne updaty kazdy mesiac, kde sa riesia casom objavene bugy + pridavaju nove veci. Ked vyjde KODI 18 samozrejme na neho prejdu, nakolko svoj OS (OSMC) stale vyvijaju.

Ako jedna z mala podobnych multimed. krabiciek nema problem s prehravanim HDR 4k aj na SDR telke - farby su, ako maju byt. Sam som testoval.
Okrem tejto to vie mozno 1-2 dalsie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Nákupná poradňa"