Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mám Nexus 6P, je pomalý, throttluje ako ja po piatkovom večere (+ hreje)...ale zato má nebezpečné dobrý foťák (toť prečo už tak dlho odkladám kúpu zrkadloviek i keď by som radšej s ňou mal fotiť fotky ako tieto, ktoré som doteraz robil s 6Péčkom).

Sníval som o Pixely...lebo foťák ale cena je neprijateľná a ponuky na Bazoši sú...no dajme tomu, že nie veľmi sympatické. Takže sna o najprešpikovanejšom HDR+ som odložil a skúšam niečo iné.

Lenže nemienim platiť 600€ a viac za nový telefón (nie že by sa mi chcelo platiť čo i len 500€), aj keby som k ním dostal ručnú prácu od predavačky.

Takže, moje využitie je takéto:
- zahrám si casual hru (Homescapes, Gardenscapes, nejaké karty, Lumosity,...), ak by som chcel byť odvážny, tak ešte Bard's Tale
- som trošku na webe, riešim maily
- občas rád pofotím (aj 6P HDR+ fotky som väčšinou nejako dokončil v Snapseed)
- ak niekde idem, štuple idú priamo do ucha (normálne, žiadne USB-C alebo BT).


Z toho viem, že chcem:
- čo najmenej vriaci telefón
- aspoň akú-takú výdrž
- foťák aspoň nejakej kvality (u G7 by som myslím mohol kompenzovať stratu HDR+ s RAWkom)
- lepšie audio vnútornosti by potešili
- bezdrátové nabíjanie (kúpil by som dve budgetové nabíjačky, jednu na doma, druhú v práci - položím a mám pokoj, nech sa to kľudne nabíja aj pár hodín).


Z toho taktiež viem, že nepotrebujem:
- brutalita-level výkon.

A pozeraním na to, čo je vonku, čo je dostupné (+ dostupné aj z Číny s kupónmi na Fontechu), tak akosi sa vraciam stále k LG G7. Mám služobný K10, ktorý síce veľmi nepoužívam ale dokonca sa mi páčia aj možnosti nastavovania (celkom pekné, Gúgľ by sa mohol inšpirovať a začať sa aj spravať ako že majú Android a mali by dať júzrovi v "stock Androjd ikspírienc" možnosti si to šikovne prispôsobiť), takže to dávam ako plus pre G7.
Okrem toho má jack, má pomerne dosť kúl AiO Sabre čipčok, má RAW snímanie, má aj bezdrátové nabíjanie a tak.

Ale ja som stále zvedavý, bolo by niečo ešte lepšie? Určite som mrkal aj na 1+6, podľa mňa celkom kúl, že za 375€ človek má 64GB verziu ale zase ten má tiež taký "no guarantee" foťák ako trošku aj G7, nemá ničím zaujímavé audio riešenie, noča má tiež, tak neviem.

Cenovo by som naozaj nechcel platiť viac ako 500€ alebo 600€ v prípade ale že TOTÁLNEJ chuťofky.

Prípadne ak máte aj nejaký tip na niečo od ruky, čo ste si všimli, čo vyzerá spoľahlivo, tak dajte vedieť, človek takto zoženie zaujímavé kúsky za zaujímavé ceny.

Ď za zastavenie, prečítanie a aj za prípadne pokomentovanie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa Sugyi »

Samsung S9 padol teraz na hranicu okolo 500eur, ma jack aj bezdrat nabijanie
Nokia 7.1, cista novinka, Android one - cize zaruceny novy softver na viac ako pol roka, jack ma, bezdrat nabijanie nie, ale za 350... Nato ako foti este treba pockat na nejaku recku.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa Chris »

Kedze som okolo produktovych foto poviem len tolko, ze s mobilom to nema zmysel :). A to som porovnaval S9, Pixel 2, iP . Proste na low-light to nema HW aj keby mali neviem aky SW s machine learning a neviem co.

Podla mna na produktove foto ti treba : minimalne 1 Externy blesk + svetla + svetelny objektiv so svetelnostou 1.4-2.8 (kedze AF moc nepotrebujes, mozes ist do lacnejsich starsich manualnych objektivov) + akakolvek aj low end zrkadlovka, napr. Nikon D3200/D3300, pripadne ak by si moc chcel tak D7200.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Škoda, ak by som toto riešil pred desiatimi dňami, tak by som vychytil tú Samsung zľavu u aut. predajcov 200€ dole a ešte ďalších 200€ za cashback (ktorý ešte trvá), to by asi nebnolo o čom ale takto určite nie, S9 64GB by stála o 80€ viac ako G7 a vidím minimálne jednu vec, v čom by bola horšia a nie veľa toho, v čom by bola lepšia (beriem, Samsung Experience už nie je tak hrozný ako Tačvis ale aj tak).

Prešiel som to všetko ešte raz, pozrel ešte bazár ale nenašiel som nič. Zobral som G7čku, som zvedavý. Ach, kde sú tie časy, kedy som sa tešil na nový mobil (na 1+1 som sa tešil jak decko, na 6P taktiež, na G7 (alebo v podstate na hocjaký by som bral v tých cenách do 600€) už len, že...meh, dúfam, že neodíde po mesiaci).



Nevadí, ak smiem tému využiť ešte na dodatočnú súvisiacu radu, máte nejaké odporúčania na bezdrátové nabíjačky? Pokiaľ sú moje info správne, tak LG využije tých max. 10W (nemá rýchlo-nabíjanie ako Ťamťung), ale to mi nevadí.
Moja predstava je mať dve, jednu doma na stole, druhú v robote, chcem prísť, či k stolu doma alebo v robote, dať telefón na podložku (nechcem stojan, chcem len placku) a on sa už bude pomalinky dobíjať šťastný a vysmiaty.

Nejaký tip na niečo aj s napájacím adaptérom? Či tie sú pridrahé a radšej nejakú bez a dokúpiť osobitne quick charge nabíjačku?
Kupovať u nás, či Čína?


Pýtam sa dosť všeobecne ale doteraz som nemusel vôbec riešiť bezdrátové nabíjanie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa wito »

sice neviem ktora to bola nabijacka ale v robote sme to porovnavali na dvoch S9-nach a z nejakej priciny po bezdratovom nabijani nevydrzi telefon tak dlho ako po klasickom nabiti
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa shajek »

jo pane, tak to je pekna blbost :) nic osobne, ale nema to ziaden zaklad v realite. Neexistuje ziadne silnejsie a slabsie nabijanie. Ako nahle ma bateria kapacitu tak tam to konci
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja mam dobru skusenost s nabijackami (a vseobecne so vsetkym HW) od znacky UGreen a samozrejme ze z Ciny, nie z Nayka..

napriklad: https://www.ugreen.com/product/1327-en.html

Pripadne Nillkin a Baseus (Baseus ma zaujimave nabijacky do auta keby si toto tiez chcel riesit, ale ma to aj UGreen ci Nillkin, ide skor o dizajn a osobne preferencie)

mam skusenost so vsetkymi znackami a kvalitativne su vsetky velmi fajn z mojho pohladu, ziadna sa mi neprehrievala (ani telefon) a kazda nabijala podla specifikacii (skusane cez Ampere) ..a to mam Nillkin Qi adapter na mobile, kedze 1+3 ...
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa sanjuro »

Android je podmienkou? Az na to bezdratove nabijanie iphone se
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa Matej.T »

Seriously?
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

To ako vážne? iPhone SE? :rofl: ? Ale to je možno moja chyba, ja že to už je samozrejmosť, že je predpoklad, že mám veľké ruky a ak to nepíšem, tak nechcem ani o ň menší telefón...nie to ešte SE, čo v mojej dlani vyzerá ako krabička od tic-tac-u (obrazne).

Ale ako v pohode, len ma to príjemne rozosmialo (v dobrom), ď za input. :-)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa shiro »

ja praveze nechapem ako moze dakto daco vidiet na tych vyrobcami pretlacanych 6" veslach...sak tam nikto nedociahne palcom na druhy koniec displeja - btw. jedno z kriterii Jobsa na max. velkost telefonu, ktore povazujem za maximalne mudre. Ano aj apple sa potentoval, a robia velke vesla, aby sli s prudom, lebo sak $$ a predaje...

Uz len to, ze3 skuste si to dat do vrecka na nohaviaciah/koseli a mate problem...obrovske vesla.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12932
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja s tým veľmi problém nemám na 5,7" 16:9 displeji. Ide o to, čo ten telefón je, pozeráš na tom obraz (oceníš, keď je to väčšie), hraješ na tom hru (oceníš, keď je to väčšie), čítaš na tom (oceníš, keď je to väčšie = viac textu na obrazovke). Každým rokom je väčší dôraz na to, že je to už skôr počítač a proste chceš mať viac obsahu na tej ploche na dlani.

Ja som V ŽIVOTE nemal problém s tým bububu, že sa tie telefóny nezmestia do vrecák, takú hovadinu som v živote ešte nepočul. Ja to "veslo" 6P (G7 je rozmerovo skoro rovnaký) nosím bez jediného problému a to, sa priznám, nosím pomerne úzke rifle.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Ut 16. Okt, 2018, 19:15, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7741
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa LordKJ »

Tak niekto vyuziva telefon prevazne na internet a uz tolko netelefonuje a tam sa ten displej zide.

btw neviem ake mas ty vrecka ale ja som este nemal ziaden problem


//tak loleq povedal viacmenej to iste
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5812
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa wingo »

Neviem čo máš za vrecká, ale ja zmestím do riflí aj nohavíc (klasický štýl, žiadne raperské vyťahané po zem alebo hipsterský slimfit) aj starý lowcost 8" ASUS tablet - síce ho vidno, ale zmestiť sa zmestí a v normálnom pohybe ma neobmedzuje (parkour by som s tým samozrejme nerobil), takže toľko k tomu zmesteniu. A aj tak ten mobil nosím v kapsičke.

No a ako zaznelo, na net čím väčší displej tým lepšie, a aj na hry bodne väčší displej :) Aj tých 6" čo má Redmi 5 Plus je mi na net a hry vlastne málo, keď je to praktické beriem so sebou 8" tablet, aj keď vonku ho nevláčim.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ok, takže čo ak chcem telefón ale nemienim platiť obličkou?

Príspevok od používateľa shiro »

Nosim normalne rifle a neznasam ked tretina fonu trci von...sak to je pozvanka pre zlodejov ze "vytiahni ma a utekaj"
Gate ala kapsace nosim max v lete, aj to 3/4-tove kratasy, ale aj tak...co ma byt co telefon velky jak "vysielacka " z roku 2000? Pamatate si tie obrovske Bosche? :D Mal som spoluziaka, ktoremu trcala 5cm antena z toho obrovskeho kapsacoveho vrecka a rehotali sa mu, ze ma vysielacku.
No, dnes je taky cely fon / phablet a je to brane ako normalny stav...nie, toto veru nie.

Dat akykolvek telefon do zadneho vrecka na prdeli je pozvanka typu "zohni ma, rozsadni ma"...a je fuk ci to ma telo z hliniku serie 9000...fyziku neodrbete. A z podobneho principu, do predneho vrecka rifli date max. tak 4.5" fon, hocico vacsie uz tam bude tlacit = pnutie a riziko poskodenia.

Dalej, cim vacsi displej, tym vacsie riziko jeho rozmlatenia sa pri pade fonu. A vyrobcovia toto este podporuju radoby "coolovym" roztahovanim displeja az na hrany telefonu = este mensia absorbcna/deformacna zona pri naraze na zem = este vacsie riziko rozbitia displeja.
Ale ked to ludia zeru, lebo imidz, preco nezarobit na oveckach, ze....

Na internet ci hry vonkoncom nieje potrebny fon s obrovskym displejom.
Jednak sa staci naucit zoomovat = text vidite precitat.
A po druhe, tvorcovia hier/webstranok sa na toto musia naucit reagovat v prostredi hry. AKo sa naucili robit responzive weby pre fony, tak sa naucia aj toto. Ziadny problem. Potom bude kazda hra, kazdy web pouzitelny aj, na pre vas pidikrpatom, 4" telefone. S cim ja nemam ziaden problem na 4" iP SE...cim to asi bude? Nepotrebujem prehmatavat, nepotrebujem stylusy. Vsetko natukam palcom v jednej ruke. Na rozdiel od 5" firemneho Huawei p8lite velkeho teliatka.

A od vacsieho rozmeru displeja sa odvijaju tie dalsie "potreby" 1080p ci dokona 4k rozlisenia, ktore ovecky na 6" displeji ochotne zeru, aj ked nema ziadny zmysel....nic dobre nas necaka. Realne clovek na 5" displeji nevidi z beznej pozorovacej vzdialenosti rozdiel medzi 720p a 1080p.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Nákupná poradňa"