Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa Chris »

LordKJ a? Ved 99% ten vykon nepotrebujem, hry nehrajem a na chat/browsing je to stsle rychle aj s -10%.
To iste rozdiek nedzi 4k a FHD+ ziadny pre bezneho pouzivatela a v spotrebe ano
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8531
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa shiro »

felipe25 napísal: Ne 14. Okt, 2018, 22:10 shiro: tu vobec nejde o "problem" pripojit powerbanku.
Su dni, kedy potrebujem mat mobil prakticky NONSTOP na datach, cely den. ked k tomu priratam ze 2-3hodiny nahravam videa a fotim s S9, vecer neexistuje, aby mi S9 este fungovala(alebo ma 20%). Druhy fon potrebujem hlavne na net (s nim nebudem nic fotit, ani nahravat..).
Ked to nieje problem, tak preco ju nepripojis? Bud ti zvladne aj dobijat, alebo udrzuje baterku na jednej urovni = predlzena vydrz, pokial sa dostanes k nabijacke. Problem solved.

Napisal som akurat preco si myslim ze je to hlupost. Sprav si ako chces, mas vlastnu hlavu...vlastne ako citam, tak si uz spravil. :-)
Tak snad to bude pracovat ako chces.

Neviem preco ked ma niekto iny nazor + napise dovody, preco ho ma, maju ludia hned sklony vyskakovat a povazovat vyjadrenie tohoto nazoru za jeho vnucovanie. Logicky mi z toho vychadza jedine - ze zistili aku blbost robia a teraz, aby nevyzerali zle, vyjdu do protiutoku.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa LordKJ »

Chris napísal: Ne 14. Okt, 2018, 23:32LordKJ a? Ved 99% ten vykon nepotrebujem, hry nehrajem a na chat/browsing je to stsle rychle aj s -10%.
tak hej ale vypnu sa animacie, notifikacna lista svieti na cerveno, padne jas, ale tak ked ti telefon vydrzi 30-35h tak ho pravdepodobne az tak velmi nepouzivas /a vobec nemyslim hry/
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa Chris »

Notifikacie a vsetky servicy v background mam normal.
Jedine co mam je
brightnes -10% ale automstika, cize na slnku ti pusti naplno
Cpu limiter
FHD+

S podobnym pouzivanim mi vydrzala S6 pol dna :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa LordKJ »

Akoze ja sa nejdem hadat neviem, ale pride mi divne mat telefon 24/7 v power savingu len aby mi vydrzal 24h
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa HellAngel »

Chris, naco ti je potom S9? Respektive naco ti je jeho vykon a vsetky veci okolo, ked ich mas aj tak vypnute. To si si mohol kupit o polovicu lacnejsi telefon a fungoval by rovnako.
Obidvom, filipovi aj tebe asi nic nehovoria nove power banky s quick charge 3.0 (vase telefony ho podporuju), kde behom 30 minut sa dokaze telefon nabit z 0 na priblizne 80%.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5174
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa Chris »

ach HellAngel: no naco ? lebo v 300e fone mas rovnaky fotak ze ? rovnake featury ? nevravim ze mam to 100% ale ked potrebujem, tak si power saving mode vypnem, ale badatelny rozdiel tam nevidim okrem lepsej vydrze baterky .
Idea o to, ze ked to potrebujes, tak si zapnes.

Takisto, preco si ludia kupuju 3.0TDi, alebo ine V6/V8, ked by mohli kludne chodit s 1.4/1.6TDI ved maximalku so 130 dosiahnu kedy chcu. Idea o ten komfort, ze ten vykon mozes vyuzit kedy chces :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
ANONYM_a7

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Hosi mozeme sa drzat temy? Nakupna poradna sa to tu vola tak bud poradte co pozaduje zadavatel alebo mlcte.

Vdaka
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5770
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa felipe25 »

HellAngel napísal: Po 15. Okt, 2018, 13:53 Chris, naco ti je potom S9? Respektive naco ti je jeho vykon a vsetky veci okolo, ked ich mas aj tak vypnute. To si si mohol kupit o polovicu lacnejsi telefon a fungoval by rovnako.
Obidvom, filipovi aj tebe asi nic nehovoria nove power banky s quick charge 3.0 (vase telefony ho podporuju), kde behom 30 minut sa dokaze telefon nabit z 0 na priblizne 80%.
vsetko pekne, ale este raz: su akcie, kde potrebujem S9 "ready" pocas jedneho "pracovneho" dna od rana do vecera.. chapes? to znamena, ze je vo vrecku, a pripraveny behom 2s /2x stlacim power button/ nahravat video, alebo fotit. ak budem s S9 aj surfovat po nete atd. dostanem sa k tomu, ze na obed bude mobil na 20%.

pri mojej potrebe by to vyzeralo tak, ze behom 1hodiny by som tu S9 8x pripojil na powerbanku a odpojil. a to isto nebude naj riesenie...

proste, nabijat telefon powerbankou neprichadza do uvahy.
aj teraz, som sa presvedcil ze kupa A5 2017 bola spravna. kym S9 ma po 2dnoch slabej prevadzky 63% (bez dat), A5 2017 ma 84%. A to bola S9 zapnuta mozno o 10 minut dlhsie.
Proste, S9 potrebujem mat "v stave ze ho netreba nabijat" cely den. A presne na situacie, kedy chcem ist na net atd. atd. /nie fotit/, vyberiem A5 2017 a zaroven setrim baterku v S9.
Po dalsie, kazdy z nas pozna iste akcie, kde chce len backup mobil. Predsa, ked je riziko, ze domov netrafim :laugh: nebudem brat 900eurovu S9...

a proste, k 900e mobilu 100e backup mobil patri, ci nie? tlacitkovy mobil nemozem mat, lebo potrebujem "net" (net banking atd, clovek nikdy nevie)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Mobil s co najlepsou vydrzou, ale aj vykonom...

Príspevok od používateľa stiv »

K 900 eurovemu mobilu 100 eurovy telefon patri, v pripade ze chces minut tisic eur. Inac si neviem predstavit nosit kazdy den so sebou jeden brak a dufat, ze ho pouzijem. Musi byt prijemne mat s9 a pouzivat A5 ci co si si to kupil aby si usetril bateriu na druhom. :D Tak nech sluzi.

A ked si na “akcii” zdrogovany a opity schopny zabudnut/rozbit/stratit telefon tak tvoja smola.

PS: s9 je skor 500 eurovy telefon ako 900. :)
.

Návrat na "Nákupná poradňa"