cpu / mobo / ram upgrade

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9986
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa stiv »

5GHz turbo (jedno jadro), limitka (na vela kusov ale), maju igpu
.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa maniak »

jj, to je ta anniversary rada, trosku vyssie takty a stock boost pre single core na 5 GHz.

Snazim sa najst info k tym limitovanym zasobam a neviem to najst v oficialnych dokumentoch intelu na ich strankach (hladaj pod quarterly reports). Ja som sa k tomu dostal tak, ze v googli mam nastavene sledovanie ceny akcii Intel-u (a aj zopar dalsich firiem), vdaka comu mi google pravidelne serviruje informacie z burzy a od analytikov. Co som tak narychlo teraz nasiel, tak uz od 20.8. boli vacsie varovania na limitovane zasoby cipov (a pamatam si, ze uz od jula som to citaval, lebo ze to spominali pri telekonferencii s investormi (tie su v US povinne (?) na kvartalnej baze, aby vedenie akciovej firmy informovalo investorov ako sa firme dari, aky je outlook, ...).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

pozeram ze gabo ma na tiche pc aj tuto limitku aj este stale 8700k
dokonca ta limitka je teraz lacnejsia (co bolo doteraz opacne nie? vzdy bola ta limit verzia drahsia)

cize ked maju aj ipgu, tak potom rozdiel medzi nimi neni ziadny len ten ze ta limit verzia ma ten 5ghz boost na jedno jadro? (narychlo to googlim teraz)
este je teda taka moznost, ze by som to zobral tak ze doska + ram alza a cpu + delid od gaba (teda tak som to planoval aj od zaciatku, kvoli delidu. na ten si netrufam. nemam ani potrebne tools na to)

maniak, vdaka za vysvetlenie.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ako je to vlastne s tymi 8086? je potrebny vobec delid?
ci su to vlastne klasicke 8700k, cize s rovnakou zuvackou?
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Stale zuvacka, len lepsi kusok kremiku.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

tak uz aj tiche pc vypli kram.
nasrat.
su dve alternativy, pockat este a dufat, ze ceny sa znormalizuju (ked sa rozbehne dalsia produkcia)
alebo ryzen. len tie maju vraj problemy s nekompaktibilitou, ale to su asi velmi specificke pripady v kombinaciach s inymi hw.
ci v com je tam ten ryzen no go oproti intelu? co ja viem tak len nizsie fps oproti intelu a zasa vyssia spotreba trocha (+k mojmu chladicu budem potrebovat am4 adapter)
Spoiler: ukázať
::: ...
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa maniak »

paranoid: skus si zistit ci je este na sklade tu (https://www.cyberport.at/?DEEP=2002-59H ... &STOREID=7), vedel by som ti pomoct s nakupom (dorucit ho ku mne).
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Ryzen uz problemy s nekompatibilitou nema, alebo su tie problemy uplne minimalne. Spociatku tam nieco bolo, ale uz je to vyriesene.
Spotreba vo vseobecnosti nie je vyssia, ale to uz by zalezalo na tom, ktore konkretne CPU porovnavas. Pri Xkovych modeloch Ryzenu spotreba o nieco vyssia je, lebo maju vytiahnute frekvencie. Keby si Intel taktoval, tak mas ale este vyssiu spotrebu.

Oproti Intelu je to hlavne o tom vykone v hrach, ktory je dnes mensi. Ak ale narazis na GPU bottleneck, tak sa tie rozdiely zmazu.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

@maniak, uz som ten link pozeral predtym. rad by som to kupil od slovenskeho dodavatela, kvoli lahsim reklamaciam pripadnym a uctovnictve.

@michal, ja som este stale s nedoverou voci ryzenom. co si mam este precitat ci pozriet, aby ma to ukludnilo a nebal sa toho?
ono by to bolo hadam aj lepsie riesenie ako intel, kedze obcas cez adobe (lr ci ps) riesim nejake veci ale to je sw ktory je aj tak zamerany len na jedno jadro aj tak, ci nie?
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Mozno staci precitat conclusion recenzie na Guru3D https://www.guru3d.com/articles_pages/a ... ew,30.html

Ja momentalne na upgrade nemam peniaze a odisla mi grafika, takze najskor pojde nova grafika ked budu peniaze. Asi najskor nieco mid-range, potom zaciatkom 2019 mozno 2080Ti, ak to bude mat dobry vykon na deep learning - co by malo mat. No uz aj zbytok PC by sa coskoro hodilo upgradeovat. To si pockam na Ryzen 3000, ale skor asi Threadripper 3000. Uvidim podla ponuky. Hlavne to bude chciet more RAM.

Tie adobe softwary moc z velkeho poctu jadier netazia. Je to trosku divne, lebo praca s obrazkami je predsa plne paralelizovatelna. Ale niekedy sa to nemusi vyplatit, lebo aj vytvorenie vlakna nieco stoji. Mam pocit, ze to Adobe proste dakedy optimalizovali na 90% trhu (4-jadra) a nechali to tak.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

precital som si ten clanok co si sem dal (dakujem), jasne. takto potom precitani to vyzera, ze no problemo.
ale myslel som prave taketo nejake problemy viewtopic.php?f=34&t=120791
s intelom som take nikdy nic neriesil (teda pokial, nebolo nieco pokazene vyslovene, alebo slaby zdroj napr.)

mozno budem nuteny pockat na intely ked vydaju 9xxx a potom sa uvidi.

ale tak, aka doska a ram k tomu amd by bolo fit vybrat?
podla toho clanku by som z ram tieto, ale tak neviem. mozno je aj lepsia volba.
vybral https://www.alza.sk/g-skill-16gb-kit-dd ... ssionPosts
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Hodne velky priplatok za tie ramky, ak by si chcel Ryzen-optimized
Da sa aj lacnejsie, napr. https://www.alza.sk/hyperx-16gb-kit-ddr ... ssionPosts
Ci uz mas 2933 alebo 3200 je jedno.

Dosku podla napajania.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ak myslis psu, tak 600w mam. ci podla coho ci myslel?
(mozno by som chcel aby dosla zvladla stabilne oc (avsak nie je podmienka) + sata aspon 6)

s ramkami musim mysliet na toto
priestor pod chladicom cpu 30 ~ 35 mm - http://www.cryorig.com/r1-ultimate.php
aj ked podla HyperX stranky by to malo byt safe : Height 34.04mm
len este mi treba od cryorig adapter na am socket.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6635
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Nie, myslim tabulku z temy o Ryzene
eSsay napísal: Ut 19. Jún, 2018, 18:16 Ja som našiel takúto tabuľku: http://www.upnito.sk/0/aj7fuqqxgt7q7sk8 ... frvg2u.png , kde MSI X370 dosky sú s 2700X nič moc (a to pod 4GHz, teda bez OC).

Preklad:
X - VRM is completely able to supply the energy demands, without any observations.
X* - VRM is able to supply the energy demands, efficiently, but generating some heat - Optional: providing some ventilation to the VRM
X** - VRM is able to supply the energy demands, with medium efficiency. It is recommended to have a case with good air flow, and ventilation on the VRM.
X*** - Innefficient VRm, will generate too much heat. Provide every ventilation possible to VRM, and watch the temperatures.
Warning sign: Uncapable. Too much heat, VRMs will throttle, which wil also throttle the CPU. Fast degradation of components.
Na internete sa da doklikat k rozsiahlejsej verzii (ale nejde mi stiahnut obrazok...) tu https://adrenaline.uol.com.br/forum/thr ... as.610541/

Vacsina tych dosiek ma pri 2700X stock hodnotenie X**, co je ale podla mna v poriadku. Ak chces OC, tak na zaklade tabulky by bolo dobre ist do spickovych ASRock alebo ASUS dosiek.

Co sa tyka RAM, tak tie Kingstony budu nizsie ako FlareX.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: cpu / mobo / ram upgrade

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

pozriem na to vdaka Michal. ono vlastne, s amd by som asi moc aj tak netaktoval, lebo s tym nemam aj tak moc skusenosti vela.

inak, momentalne je na alze zopar 8700k s delidom.

btw, co by ste brali v mojej situacii vy?
8c/8t alebo 6c/12t?
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Nákupná poradňa"