Regalove monitory ku TV- Klipch+ subwoofer,alebo ine

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Regalove monitory ku TV- Klipch+ subwoofer,alebo ine

Príspevok od používateľa 88sharkan »

Dobrý deň pani, chcel by som sa obrátiť k Vám o pomoc o radu. Pred časom som chcel k Tv kúpiť dáky soundbar. Po prečítaní XY témat som pochopil, že lepšia voľba ju kúpiť nejaké monitory a k tomu receiver. Nakoniec som kupil aktívne repro monitory R15pm ,ktoré už zosilovač majú v sebe tak mi stačili len samotné+ majú bluetooth a sem tam počúvam cez to hudbu. Klipsch sa rozohrali celkom fajn, až na pre mňa nevýrazné basy. Používam ich na 95% na tv, zostatok hudba. Teraz neviem čo mám urobiť či kúpiť receiver, a iné reproduktory "mám na ruke stĺpy Klipsch RF-25 za cca 370€ a center Klipsch RC-52 II -190€" alebo stačí dokúpiť subwofer? Čo by bolo v hodné a aby to bolo slušne a pri tom to nezabilo susedov v bytovom dome. Miestnosť nie je veľká cca 13m2 kockoveho tvaru. Filmy a hudba sa počúva tak 2'5m od zdroja. Oplatí sa kúpiť spomínané stĺpy+center a poprípade ich ešte napojiť na monitory a receiver? Alebo kúpiť subwoofer? Rád by som mal fakt pekné ozvučenie z Tv slušnú muziku. Počúvam viac menej rock, folk, country....alebo by bolo rozumnejšie si dať napríklad monitory k PC a k TV kúpiť úplne iný set, či bedne. Môžu byť vôbec na tak malú miestnosť stĺpy? Nemal by som pozrieť iné stĺpy ako Klipsch "také čo majú basový výstup v predu??? Ďakujem za rady. Môj rozpočet je max 1000-1300€ ' ... teraz mám na ruke aktívny subwoofer Klipsch R-10SW v cene staršieho okolo 170-180€. Je hodný takéj ceny?. Mám však dilemu...hmm nebude to príliš silný sub na tak malú miestnosť "cca 13m2" ? Nemal by som skôr kúpiť či zohnať menší model Klipsch-8SW?? Cez aký kábel-pripojenie by ste mi odporučili ho napojiť? Mam trošku strach z nadstavenim subwoofera, hlavne po prečítaní vlákna "Regálové reproduktory+ subwoofer" od ForeignerOnEartg .Práve on bojuje s presne takým subwooferom. Ďakujem za každú radu.

Návrat na "Nákupná poradňa"