Vysielačky 10 ks dosah - 5 KM

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Vysielačky 10 ks dosah - 5 KM

Príspevok od používateľa QuaDko »

Takže do firmy na akcie pokukujeme po nejakých vysielačkách a kedže sa v tomto vôbec nevyznám neviem po akých mám pozerať.
Potrebujeme 10 ks s dosahom max 5 km (viac nám netreba kedže do areálu to úplne stačí)

Vôbec nemám nejaký cenový strop kedže neviem ako sa cenovo pohybujú takéto veci. ale aspoň taký malý výpočet.
prenájom stojí cca 120€ na jednu akciu, akcie sú 3x do roka, čiže ročne tak cca 400 € zaokrúhelene.

Ak by to som to mal prerátať vydržať by to mohlo aspoň nejaké 4 roky = 4 x 400 = 1200 € čiže taký je asi môj úplne max cenový strop.

Absolútne sa v tomto nevyznám čiže vôbec neviem aké parametre pozerať,
jediné čo teda viem, že má ich byť 10 ks :D

Ak sa niekto vyzná a viete niečo poradiť, budem veľmi vďačný.
Working on
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12225
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Vysielačky 10 ks dosah - 5 KM

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je zbytocnost kupovat, ak ich pouzijes 3 x do roka, tak baterky budu KO mozno po druhej akcii. Skor by som riesil zapozicanie
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: Vysielačky 10 ks dosah - 5 KM

Príspevok od používateľa QuaDko »

Akože baterky budú KO ? Keď sa to nevyužíva tak tie baterky vedia nejak degradovať ? nehovorím, že sa to bude používať iba 3 krát do roka, ale 3 krát býva taká väčšia akcia, povecme.

Čiže hovoríš, že viac sa oplatí zapožičať a vyhnúť sa zbytočným preblémom ?
Working on
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Vysielačky 10 ks dosah - 5 KM

Príspevok od používateľa lepermessiah »

no predpokladam, ze to budu len vysielacky v pasme PMR a teda je ti jedno dost aka znacka. su vysielacky, ku ktorym mozes dokupit aj handsfree, vacsina z nich ma dosah do 10km pri perfektnych podmienkach a je jedno co pise vyrobca .. ja mam Brondi FX-332 TWIN a dalo sa s nimi v zime z kopca na kopec dobre dohovorit - vzdialenost skoro 8km. v zastavanej oblasti moze byt dosah aj 200m ...

vacsina tych beznych vysielaciek ide na klasicke AAA baterky, cize zvladnu fungovat aj z obyc. alkalickych niekolko hodin a tympadom nemusis riesit degradaciu nabijacich
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4575
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Vysielačky 10 ks dosah - 5 KM

Príspevok od používateľa killswitch »

asi trochu drahsie, ale mam osobnu skusenost s tymto https://www.motorolasolutions.com/en_xu ... roductinfo

moze to zmoknut, mozes to hadzat o zem, kopat do toho a pezije to uplne vsetko.

"Rugged design
Meets military specifications for sealing against dust, wind, shock, vibration and other adverse conditions. These radios also undergo Motorola’s exclusive Accelerated Life Testing (ALT) that simulates up to 5 years of field use."

Návrat na "Nákupná poradňa"