Vyskovo nastavitelny stol

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Za takú cenu manuálny zdvih s páčkou (mimochodom aspoň keby bola kovová, to bola prvá vec, ktorá mi vyrazila oči)?
To je ten štýl, že platíš viac za mene..nič.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja nehovorim ze ma brat za tuto cenu, ale ze packa je aj moj favorit. Ikea ma svoju verziu packy tiez.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ten bol aj za nejakú super cenu, necelých 200€ alebo tak nejako, že? Majú ho ešte v Ikei? Mrkol som na web a nevidel som to tam, len tie motorčekové.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Neviem veru ale sam to budem hladat pre seba. Ikey by som sa nebal manualnej.

Motoricke dvihanie je samozrejme lakave ale na zamyslenie bo, ved chcem predsa aktivny desk tak trochu potocit s kluckou len potesi :) ale nie je to vobec taky swag...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5169
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa Chris »

Zase trepes sracky, ziadny normalny ITckar alebo podnikatel si nekupi manualny stol, lb sak sport je zdravy. Ked chcr sa hybat tak pojde do posilky, na bike, zabehat, nie ako trulo tocit korbou kazdu hodinu 1 minutu.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Zase? Sracky?...

Naco takto :) kup si gombik v pohode, ja ako ITckar a zacinajuci podnikatel si, cuduj sa, kupim kluku. A budem tocit, nie ako trulo, normalne, rukou, kruzive pohyby.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa red98 »

Ono by nebolo zle si tie stoliky fyzicky aj vyskusat, ale brat koli tomu dovolenku a trepat sa niekam do martina, ci do ineho mesta je od veci.

K tomu zdvihu:
U mna je na prvom mieste bohuzial cena. Ale ak by som si uz mal vybrat medzi priemernym stolom na manual vs smejdom na elektriku, tak vezmem manual.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa scream »

Manualny stol moze byt okej len ak niekto meni vysku obcas napr. ked sa striedaju za jednym stolom rozni ludia, vyuziva sa na pracu a hranie (volant) atd. ale ozaj ani ja nechapem ako niekto moze chciet vyslovene manual pre aktivne sedenie. Su dni, kedy zmenim vysku aj 20x niekedy len o nejake 2cm a to by som sa zabil stale sa zohybat pod stol a krutit klukou. Jediny manual, ktory by som uprednostil je na spruzinach, kde si ho clovek dviha a stalaca rukami ale to je ina cenova...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahoj, bude to dost individualne.

V predoslej praci som mal stol, nastavitelny, a polohu slm nemenil 20x, ani len 10 a ked 2 az 3 tak neklamem.

To musis pekne tancovat, mas 10x na 4 hodky, 3 bez obeda a pauzu nejakej, teda kazdych 15 minut :D

Ale preco nie, kazdemu podla gusta, ja ak nebude kluka lingat,hrkat a pod. Tak ju preferujem ku motoru.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa loleqboleq »

scream napísal: St 18. Nov, 2020, 10:47 Manualny stol moze byt okej len ak niekto meni vysku obcas napr. ked sa striedaju za jednym stolom rozni ludia, vyuziva sa na pracu a hranie (volant) atd. ale ozaj ani ja nechapem ako niekto moze chciet vyslovene manual pre aktivne sedenie. Su dni, kedy zmenim vysku aj 20x niekedy len o nejake 2cm a to by som sa zabil stale sa zohybat pod stol a krutit klukou. Jediny manual, ktory by som uprednostil je na spruzinach, kde si ho clovek dviha a stalaca rukami ale to je ina cenova...
O tých s piestami som počul a videl to na nejakom pár rokov starom marketingovom videu nejakých Poliakov ale nikdy som nenašiel žiaden konkrétny produkt. Vieš o nejakom/nejakých? Zaujímalo by ma, aký je výber a aspoň také približné ceny. Ja som už mal pocit, že to bol jeden z takých trendov, ktoré zomreli skôr ako sa poriadne rozšírili.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa scream »

Jednoduska, su dni kedy nim pohnem 20x a kedy 0. Uz len v stoji striedam 3 rozne polohy ( jedlo, praca, opieracka ) v sede mam poloh kolko chces... Vylozene nohy, velmi vylozene nohy, stolicka hore, dole, praca youtube, telko... Po praci hry, pripadne si sadne za neho priatelka... Ten motor sa u mna nabeha a nie je to vyslovene len medzi sedom a statim.

Loleq nieco som myslim nasiel ale bolo to 1000e+ ... Ja som to naposledy videl 5 rokov dozadu v nemecku.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5546
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ako nepises nelogicky, dokonca vies co? moja zena s tebou suhlasi :( Mi hovori nehc si kupimo motorceky ze olutujem :D

Uvidime ako sa rozhodnem....

Jedno je pravda, casta zmena polohy je najzdravsia poloha, a teda tvoje tancovanie dava zmysel. Ja hovorim, neviem si to predstavit a to som taky desk mal.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa scream »

Uz len taka blbost ze si obcas dam vyssie podrucky o 1cm a potrebujem aby sa zasunuli pod stol... tuknem a dvihnem ho o 1 cm.

Co som naopak nepotreboval, je pamat na rozne polohy, stale si to dam podla aktualneho pocitu aj ked neergonomicky.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6216
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa icefire »

Ikea prave uviedla novy Rodulf tento tyzden - planujem ho po skonceni lockdownu tu v Rakusku ist vyskusat.

S doskou je mega lacny, oproti podobnym rieseniam a ma 10 rokov zaruku (pisal som Ikei, ze ci aj na motor, ale napisali mi iba, ze nech sa informujem priamo na pobocke... wtf), co inde taku zaruku nenajdete:
https://www.ikea.com/at/de/p/rodulf-sch ... s99326170/

Co sa tyka este alternativy, teraz je v zlave aj toto, ale tomu cinskemu motoru neverim a dosku treba dokupit:
https://www.alza.at/alzaergo-table-et2- ... 6.htm?o=14
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Vyskovo nastavitelny stol

Príspevok od používateľa scream »

ten rudolf sa napadne podoba na moj modulus od aj produkty. Aj ovladac je rovnaky. Ak budu motory bosch, tak je to jasne :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Nákupná poradňa"