Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
f4kE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 17:33
Bydlisko: Trencin

Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa f4kE »

Caute,

zaujimam sa o nejake sportwatch/sporttester hodinky. Jedna sa mi o co najlepsiu vydrz, GPS, PRESNOST udajov, sync s telefonom a s tym spojene hovory a sms. Zo sportov ma zaujima beh, bike, chodza, plavanie, hike, cardio, "posilka". Nechcem ziadne dodatocne hrudne pasy. Aby boli tvarovo ako vyssie spomenute s dobrym vzhladom. Cena ako tamtie, ale cim menej, tym lepsie. Ideal Slovensko/Cesko obchod. A asi aj bazos. Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa Ghost »

a co Amazfit Pace 2?
f4kE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 17:33
Bydlisko: Trencin

Re: Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa f4kE »

Mam aj tie otvorene v prehliadaci. Zatial ziadna solidna recenzia. Jednotky vraj boli uplna katastrofa. Ale ze uplna, tak neviem, ci im dat sancu.
spigot
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: So 23. Okt, 2010, 10:52

Re: Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa spigot »

Ak nechces hrudny pas, tak za mna Garmin Fenix 5 (Suunto nemam ziadne osobne skusenosti). Ale pocitaj s tym ze pri rychlych zmenach HR nebude meranie take presne ako s hrudnym pasom.
Nad vecami ako Amazfit radsej ani neuvazuj. Kup radsej nieco poriadne ako zbytocne vyhadzovat peniaze.
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

Re: Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

Ahoj ako si sa rozhodol?
f4kE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 17:33
Bydlisko: Trencin

Re: Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa f4kE »

Bral som Fenix 5, ktore som po 2 tyzdnoch vratil, nakolko sa mi nepacilo meranie HR (pri vykone = vyssi tep). Odchylka bola velmi vyrazna. Dalsie, co sa mi nepacilo je, ze pri behani okruhu, kde sa vratis do bodu startu hodinky nemali problem ukazovat aj o 100mnm viac. Podotykam, boli kalibrovane. Co ma rozculovalo jednoznacne najviac bol nedostatocny BT range, ktory si hodinky dokazali drzat. Staci, ze si odbehol na par m od telefonu a spojenie bolo fuc. Riesil som to roznym postupnym parovanim, ale nic nepomohlo. Tento problem reportuje do sucasnej doby obrovske mnozstvo užívateľov. Zaujimave ale bolo, ze obcasne, podotykam obcasne si to spojenie udrzalo. S GPS som problem nemal, fix bol bleskovy, zaznam trasy pomerne velmi slusny (pri najvyssej presnosti). UltraTrack mode nepouzitelny. Nakonci dna pri tomto rezime by ti hodinky ukazali o xy km menej ako si v skutocnosti presiel. Na hodinky som ale nezanevrel. Mal som black sapphire verziu a boli to jedny z najkrajsich hodiniek. Odhliadnuc od tychto slabosti, tak su TOP. Myslim, ze Suunto 9 maju nejaky ultrapresny zaznam gps aj nadmorskej vysky. Neviem ale ako je to s novymi garmin. Prestal som sledovat. Kupoval som moto, tak sa prachy teraz valia tam :D
Používateľov profilový obrázok
diemkej
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2087
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 14:25
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa diemkej »

f4kE napísal: Št 03. Máj, 2018, 09:37 Jednotky vraj boli uplna katastrofa. Ale ze uplna, tak neviem, ci im dat sancu.
Zaujímalo by ma odkiaľ si na to prišiel + nejaké argumenty, že prečo sú taká katastrofa by ma zaujímali. Mám ich už rok aj pol a som s nimi spokojný. Netreba zabúdať, že stoja 80-100€...
DESKTOP
Spoiler: ukázať
MB Asus Rog Strix B450-E Gaming | CPU AMD Ryzen 5 3600 + be quiet! Dark Rock Pro 4 | RAM Corsair Vengeance White LED 16GB KIT DDR4 3000MHz CL15 | VGA Palit GeForce GTX 1080 Ti JetStream 11GB DDR5X | STORAGE Patrion Viper VPN100 1TB NVMe M.2. + Crucial MX500 1TB SATA M.2. | CASE Lian Li O11 Dynamic Mini + 3x be quiet! Silent Wings 3 140mm PWM & 3x be quiet! Silent Wings 3 120mm PWM | PSU Corsair SF750 | LCD AOC Q3279VWF 32" MVA + Samsung SyncMaster BX2331 23" LED | Mouse Logitech G703 Lightspeed | Mousepad Asus Rog Sheath | Keyboard Logitech G513 Carbon Linear | Soundcard Creative Sound Blaster X-Fi HD | Headset Kingston HyperX Cloud Core + Brainwavz Memory Foam Oval Earpads | Speakers Logitech Z623
HTPC
Spoiler: ukázať
MB MSI Z270-A Pro | CPU Intel Celeron G3930 + be quiet! Shadow Rock LP | RAM Crucial Ballistix Sport 4GB DDR4 2400MHz CL16 + Kingston HyperX 4GB DDR4 2666 MHz CL16 FURY series | VGA EVGA GeForce GT 1030 SC 2GB GDDR5 | STORAGE Samsung 850 EVO 256GB M.2. + Western Digital Blue 3TB 3,5" | CASE SilverStone GD09B Grandia | PSU Seasonic S12II-330 Bronze | Soundcard Creative Sound Blaster Z | Speakers Genius SW-HF 5.1 6000
f4kE
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 443
Dátum registrácie: Št 05. Mar, 2009, 17:33
Bydlisko: Trencin

Re: Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa f4kE »

Len by som klamal, kde som to cital, nakolko si take veci nedrzim v hlave a koniec-koncov je to uz nejaka doba od pisania toho prispevku, no bolo to viac zdrojov. Co sa tyka ceny, to ti kvitujem. Vseobecne: Na druhu stranu, preco sa chlacholit cenou a chvalit sa HR senzorom, ked stoji za ho*no a vypovedna hodnota je o nicom?
devil4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: So 16. Aug, 2014, 13:00

Re: Garmin Fenix 5 vs Suunto Spartan Sport Wrist HR Baro

Príspevok od používateľa devil4 »

Ja mám Pace 1, origo software. A stále sú nejaké problémy.. Prevýšenie ukazujú stále zle, občas pomôže reštart, ale väčšinou to začne aj tak ukazovať blbosti. Snímač tepu začne občas blbnúť a začne pri športe ukazovať vysoký tep,napr 170, vypnem záznam športu, zameriam tep a mám 90. Ale toto sa stáva len občas. Dnes som bol na bycikel asi na 5 hodín. Po polovici cesty mi hodinky začali ukazovať slabú batériu (pred jazdou bola plná), potom prestali zaznamenávať polohu, takže v zázname mám len polovicu cesty... Inak mimo športu, notifikácie a prehrávač hudby s tým som spokojný.

Návrat na "Nákupná poradňa"