Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ahojte,

mám v práci dilemu, som AjTí, takže pri perifériach je pre mňa dosťdôležité, aby boli pohodlné (toť prečo som zainvestoval do budget mechanky AK33 (samozrejme) ArDžíBí) - dostala sa mi už pri nástupe do ruky Logitech M500 a potešil:
- ergo tvar
- side scroll
- infinity scroll (točenie bez krokov, používal som to non-stop, krásne tiché a jemné -- tak si predstavujem kolečko na myške)

ale to celé zabil fakt, že tá myška má vadný senzor, ktorý tancuje - doslova - skús "kresliť" rovnú čiaru a spraví to špirálu (nie je to povrchom, skúšal som asi každý a výsledok rovnaký).

Tak, ak by som si určil priority:
1. infinity scroll
2. side scroll
3. ergonomickejší tvar (zaujímalo by ma aké sú tie vertikálne, vyzerajú vedecko-fantasticky...fantasticky vedecko-fantasticky)
4. senzor aspoň základnej kvality

tak čo by Vám prišlo na um? Jo, a musí byť bezdrátovka, drát už vidieť nechcem - hrať sa na tom nebudem (možno raz za uhorský rok OpenTTD), takže špecky ako u Lightspeedu (G403, G603, G703, G900, G903) nepotrebujem, vysielač si cez USB predlžovák privediem blízko k myške.

Ak sa nemýlim, infinity, teda bezkrokový režim kolečka má len Logitech, takže tým sa nám zmenší rozsah kandidátov ale čo ďalej? Táto investícia bude na mňa a síce to budem používať v podstate 8h/denne, tak neviem, či sa mi chce ísť práve do MX Master 2S a vytrískať jako blázen toľko peňazí.

Ale z toho všetkého som doteraz vyfiltroval práve dva kúsky - M720 a MX Master 2S -- obe majú ďalšiu vec, ktorá ma dostala a musím ju mať - tlačidlo na gripe pod palcom - šikovne Logitechom vymyslené, že prináša rôzne skratky pre gestá (najviac ma dostali mediálne funkcie - podrž a spraví play/stop, švihni doľava/doprava a pretáčaš skladby a švihni dopredu/dozadu a zadávaš hlasitosť (funguje to so Špoťifaj!!!!)). Nehovoriac o fakte, že potenciálna životnosť/neživotnosť je otázna (i keď obe spomínané majú 3 roky záruky, no je otázne, či je aj na Amazone, kde napríklad Master 2S má jedine normálnu cenovku (80€)).

Napadlo by vás ešte niečo, chaloši?

A jo, nemáte nejaké tipy, triky, taktiky na šialené podložky pod myš a možno aj jednu z tých väčších pod myš aj klávku? Chcel som tú šialenú Hyper Beast CS:GO od SS ale tú už veľmi nie je možné ani nájsť, tak aktuálne pozerám po ponuke týchto z Aliho
https://www.aliexpress.com/wholesale?Se ... earch=true
(jedným z dôvodov, že prečo takú farebnú bombu je to, že chcem sa už zbaviť čiernych látkových podložiek - nie je nič horšie ako pozerať po pár mesiacoch používania na polosivú podložku so zažratým prachom a mŕtvymi kožnými bunkami (áno, vykefujem ju v umývadle ale na svojej už cítim pri strede pár miest, kde je nejakých pár vlákien na jednom bode, ktoré občas zacítim)).


yahooo :dance: yahooo Mimo témy, 8999 príspevkov!!! :rep: yahooo :dance:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja mam Mx Master uz viac ako 2,5 roka a zatial ani najmensie zavahanie + stale vyzera rovnako ako nova. Vtedy som ju kupil na Alze cca za 90 eur. Nedavno som kupoval jednu z Amazonu za 50,41 EUR. Dost casto tam maju deal na Mx Master for Amazon (to iste v mensom baleni).

2S nema oproti jednotke ziadnu pridanu hodnotu, cize nevidim dovod platit viac :)
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa molnart »

loleq, ja som na tom s poziadavkami na vlas rovnako, a tiez som na nic ine ako M720 a MX Master neprisiel. ale teraz realna skusenost: prve MX master som kupil tu na fore, po chvili sa mi zacalo zasekavat tlacitko pod palcom (fakt ho hojne vyuzivam). napisal som do logitechu a poslali mi novu verziu, a ten mam pocit ze po menej ako roku zacina robit dvojklik resp. neudrzi stlacene tlacitko, proste klasicky problem s mikrospinacom. nie je to zatial velmi vyrazne, a mozno je to iba placebo efekt, ale dost ma to serie.

ja by som asi isiel skor do M720 alebo starsieho M705, z dovodu ze az tak od MX master sa nelisi (naklapacie kolecko namiesto side rolleru), mal by mat lepsiu vydrz (nema sice vstavanu baterku ale ta tuzkova by mala vydrzat viac ako rok) a je vyrazne lacnejsi. sice som M720 som nemal nikdy v ruke, ale predtym som mal M705, vydrzal asi 7 rokov, uz bol uplne rozpadnuty a vyradil som ho az ked zacal robit dvojkliky, ale cely cas som s nim bol velmi spokojny (pouziva ale starsiu verziu ovladacov a nedaju sa tlacitko pod palcom namapovat gesta, iba kliknutie)
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Problém u M720 je váha, ktorá s baterkou je ešte vyššia ako u MX Master, ktorá je už aj tak ťažká. To už fakt +-10g už je fakt posledný klinček do hrobu.
Ale zase je značne lacnejšia a na Alze za 39€...
geroswen napísal: St 18. Apr, 2018, 21:26 Ja mam Mx Master uz viac ako 2,5 roka a zatial ani najmensie zavahanie + stale vyzera rovnako ako nova. Vtedy som ju kupil na Alze cca za 90 eur. Nedavno som kupoval jednu z Amazonu za 50,41 EUR. Dost casto tam maju deal na Mx Master for Amazon (to iste v mensom baleni).

2S nema oproti jednotke ziadnu pridanu hodnotu, cize nevidim dovod platit viac :)
Ono s aktuálnymi cenami je rozdiel Master vs. Master 2S temer žiadny, takže to nie je problém ale za 50 ečky by to bol no-brainer. Kde je tá akcia? Na ktorom Amazone? Narýchlo som nenašiel zmienku ani na com ani de.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa geroswen »

Aktualne ani na jednom ale videl som ju za tu cenu viac krat na .de aj co.uk

Tu je link na tu, co som kupil za 50.41e: https://www.amazon.de/dp/B0761YL588/ref ... 11_TE_dp_1
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

ja mam nejake podobne poziadavky :D ... len chcem aby to bolo ako tak dobre aj na hry (hlavne DOTA- co sa clovek dost uklika :D)

MX MASTER maju v nayku za 59,90 - nejaky vystaveny kus ako dopredaj

osobne som zvyknuty na vysoke dpi tak by mi asi nevyhovovala, ono sa to da ked si dobre pamatam aj softverovo korigovat (mam momentalne G9 cize tam som to dal na max a dalej sa nestaral lebo mi to tak vyhovovalo)
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5357
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Mx master mam už cca rok v akcii Amazon za nejakých 60€.
Myška minplnr vyhovuje, ergonomicky je to paráda. Áno má nižšie DPI tiež som si musel zvykať ale dá sa. Už by som nemenil.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja inak aj na G403 používam max. 800dpi, takže mne to nevadí.

Zobral som tú z Nay, nechce sa mi čakať na akciu a potom ešte čakať na doručenie. Zobral som tú zo "skladu v eshope", takže dúfajme, že to nie je nejaký polo-vadný kus (v podobnej akcii som kedysi kupoval aj G600 v Nayke).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa wito »

jop MX master je super na produktivne veci, skoda ze na hranie je naprd a musel som to predat koli tomu
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5357
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa kllr007 »

zalezi co myslis pod pojmom hranie. Ano na CSGO a pro scenu to urcite nebude.
Ale inac nemam problem s nicim, ci uz FarCry, Division, Doom, Skyrim, Titanfall2 etc, zasa netreba z toho robit tragediu. Herna mys to nieje, no zahra sa s nou uplne v pohode, zvlast ked pise ze sa hrat nebude :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale bindovanie takej MX Master môže byť celkom pecka v hrách.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam mx master ako kancelarsku mysku... teraz bude mat dva roky (denne cca 6-8hodin pouzivania), stav tak 80%... vysuchane miesta pod prstami a pod, funkcne aj baterka bez problemov..celkovo hodnotim super :) ked raz odide do vecnych lovist tak pojdem do mxmaster 2
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5357
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Samozrjemey kto už raz master mal na Inu sa ťažko prechádza :D u mňa to možno bude až master 3 :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Mhm, Masterku 2jku majú na Amazone práve za 65€...chce sa mi čakať na zľavu na jednotku za niečo okolo pade?...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5357
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Hlodavec? Ergo hlodavec? Produktívny hlodavec?

Príspevok od používateľa kllr007 »

dobre ze hovoris teraz len farbu vybrat :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10

Návrat na "Nákupná poradňa"