Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa 88sharkan »

Zdravim vsetkych,chcel by som poprosit o radu.Poctivo som si precital XY for a temat o zlepseni zvuku z TV.Soundbar som automaticky zavrhol "nechcem si nechat tu nadavat a homokladu som skusal v obchodoch a vysledok cista plecharina ;-] "Po zvazeni som vyselektoval tieto vyrobky:
Eltax Monitor III BT-299€
Klipsch R-14PM-330€
Samson MediaOne BT4-135€
MACKIE CR5BT-229€
Klipsch R-15PM-420€
Pioneer DM-40BT-197€
Harman/Kardon GO + PLAY -269€
Microlab Solo9c-222€ alebo z bazaru 150€
Nie som ziadny audiofil,ale zase mam usi a nechem vyhodit peniaze za somarinu.Priznam sa som uplny mimon co sa tyka audia-hifi techniky.Mam len poziadavky na o poznanie zlepsenie zvuku z TV a nadchla ma myslienka pustat si sem tam hudbu napr. cez bluetooth. :hm Neviem ci musim kupit este predzosilovac subwoofer a nepoznam ani sposobom napojenia,preto sa obraciam o radu skusenych.Moj cenovy limit je cca 300-400€ 450-500 max!!!Izba je mala 12m repro bude od sedacky cca 2,5m.Noazaj som neskuseny ak sa najde niekto dobry ktory je mi ochotny pomoct z vyberom nech radu napise sprepacenim polopaticky cize 1-kup si XY monitor,k tomu kable XY,napoj to na vystup-XY budes to ovladat cez XY....dakujem za rady a pomoc.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa Dunar »

Predzosilovac samozrejme nepotrebujes. A ci ti treba subwoofer, to si musis vyriesit sam. Mozno ti bude stacit ako ti zadunia repro, mozno nie.
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa 88sharkan »

A stych Monitorov by ste mi ktory doporucili??? Pripojenie budem volit asi RCA kabel,lebo vraj cez optiku by sa nedalo ovladat hlasitost.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa Dunar »

Cez optiku sa niekedy zvuk ovladat da. Nepises co za TV mas, ma vobec analogovy vystup?
Naposledy upravil/-a Dunar v Po 19. Feb, 2018, 19:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

tiez mam podobny zakys. a tiez by som sa najradsej vyhol soundboardu.
ktore z tych alternativ navrhnutych, by bol najlepsi nakup?
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa spencer »

ja to idem riesit bud hifi vezou z bazaru alebo 2.1 pc repro
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa 88sharkan »

Dunar napísal: Po 19. Feb, 2018, 07:25 Cez optiku sa niekedy zvuk ovladat da. Nepises co za TV mas, ma vobec analogovy vystup?
Mam TV https://www.nay.sk/samsung-ue55j6272suxxh neviem na co je dobre napojit monitory,najradcej by som ich hlasitost ovladal cez ovladac TV,popripade dialkovy ovladac monitorov.Vie niekto vysvetlit aky je rozdiel napojenia cez RAC,OPTIKU,ANALOG A USB??Nie vsetky spominane monitory maju pripojenie cez optiku,najlepsie je na tom asi je Eltax Monitor III BT-299€ ten ma aj optiku,RCA i USB...PRE MNA JE ASI FAVORIT,nehovoriac o tom,ze vo forach ich naozaj chvalia za dobry zvuk.
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa 88sharkan »

Tak som sa rozhodol kupit :Klipsch R-15PM-400€. Myslim ze naj v danej cene, maju slusny zvuk a v pomere cena vz produkt tazko hladat lepsie.Ma vybornu konektivitu pripojenia+ Bluetooth.To mienim vyuzit na pocuvanie hudby.Jednu z mala nevyhod su vraj slabsie basy.Byvam vsak na ciziaku,tak uvidim ake "slabe" budu.Pripojim to na TV a mozno dodatocne "slabe" basy zlepsim zakupenim nejakeho aktivneho subwoofera,Potom by som uz mohol byt spokojny...hmm len ci aj susedia :-) ..dlho som vahal nad Eltax Monitor III BT za cca 230€,ale strasne malo sa da o tych monitoroch docitat na nete.Viac menej ich spominaju len na francuzskych forach a v testoch na nete su k nim dost zdrzanlivy.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa Jednoduska »

velmi sa mi lubia dizajnovo tie Klipshy. ale ani Eltaxi skarede neboli. ak by si mal chut tak zvukovo to jednoducho vies skusit a ked je zle vratis do 14 dni.

Daj vediet ako sluzia :) a kedze maju dieru vzadu nechaj dost miesta aby mal kadial ten bas vyliezt.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak ako pane, hra to dobre?

Chyba ti SUB ci postacuju monitory? ako si ich sem zavesil velm isa mi zapacili, prave taky plug & play system co by mohol nahradit moje zastarale Yamo.
88sharkan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 18. Feb, 2018, 11:22

Re: Tragicky zvuk z TV, pomoc z vyberom aktivnych monitorov

Príspevok od používateľa 88sharkan »

Zdravim...tak kupil som nakoniec aktivne monitory Klipsch R15-PM,cena 399€.Po doruceni som som sice zapasil 1 hodinku ako to spojit cez optiku a co v TV nadstavit aby mi to pustilo zvuk z monitorov.Teraz moje dojmi,hraju slusne,celkom v pohode stredy,vysky trosku take upistane,ale basy 0....velmi slabuckePaci sa mi pustanie hudby cez bluethooth,staci sa raz prihlasit a uz potom staci aktivovat B na fone a je to sparovane...super...cez vikend skusim po urcitych upravach nabytku ich rozumnejsie umiestnit a potom uvidim....Hmm mam vsak 2 otazky.1-Upravu nabytku som zvolil asi tak,ze monitor dal lezmo do police a zadnu cast umakartu "skrine" vyrezem.Ma to nejaky vyznam? Podla mna ano.A druha otazka ,kedze su tie basy take nevyrazne rozmyslam nad kupou subwoofera,len od Klipsch su celkom drahe...vie mi niekto poradit cenovo pristupny subwoofer,ale staci kupit cez inzerat.Musim kupit aktivny,ci staci pasivny subwoofer velkost miestnosti je 3,5m/3,5m.Dakujem za odpoved.

Návrat na "Nákupná poradňa"