Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte,

Pre manzelku hladam sluchadla a viem jej co to poradit co sa tyka kvality podla inych recenzii a tem, no mame jednu specificku poziadavku.

Boli ju hlava z hociakych sluchadiel zatial co skusala. boli to sice skompletne hovna ale aj tak. zverila mi do ruk nech jej najdem nejaky headset do prace, poziadavky cca.:

- Lahke s malym pritlakom (sudim ze to bdue najlepsie ench ju hlava neboli)
- Bluetooth by bol chceny ale kaslat na to kedze nechce vela minat $ nebude asi BT
- integrovany MIC nie je podmienkou.
- Cena 50-100 eur (je mi jasne ze to bude low end nebude)
- Mozu byt aj zahranicne shoppy

Premyslal som aj nad trapnymi HX Cloud https://www.alza.sk/hyperx-cloud-stinge ... 0.htm?o=11

ale urcite bdueete vediet lepsie.

Dik.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Dunar »

Ako velmi potrebuje izolovat?
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ahoj, velmi dobre skusenosti co sa tyka pohodlia mam s : https://www.czc.cz/mee-audio-matrix2-ce ... b1/produkt
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Jednoduska »

izolovat netreba vobec, v podstate je ot irelevantne, dokonca radsej menej ako viac.

tie matrix vyzeraju dost fajn!
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1941
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa maniak »

Jednoduska: ja nosim okuliare cely den, tak som byval trosku citlivejsi na bolest hlavy (rozumej okolo usi, ak sluchatka viac pritlacali). Minuly rok som vybral tieto: https://thestatusaudio.com/products/cb1
Na youtube aj na zopar dalsich strankach mali dost vela velmi pozitivnych recenzii. Sam som spokojny, niekedy ich mam pocas dna aj 6 hodin na usiach, pomerne lahke na hlave, okolo usi netlacia, izoluju relativne dost.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dakujem za dalsi typ!

update: ked manzelka dostala odo mna info ze kazde normalne sluchadla maju odniumatelny kabel tak je BT uz iba plus ale nie podmienkou.

Update dva: bolo by lepsie otvorene ako uzavrete, nema rad ak nepocuje vobec okolie a hudbu pocuva tak ci tak potichu takze rusit nikoho nebude :)

Asi ju zoberiem do https://www.audiofeel.sk/ nech si skusi na hlave co je uzavrete a otvorene.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Dunar »

Ak to nemusi môže byť uzavrete, nemusi byť BT a pohodlie je podstatne, tak napr. ULTRASONE HFI-15G. To su male, ľahke sluchadla s veľmi dobrym zvukom
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ano pohodlie je prvorade.

Teda, myslel som si, potom mi zena zacala vysvetlovat preco zle vyzeraju tie a tamtie :D klasika....

Ukazem jej tie Ultrasone ale bojim sa ze si nebude prosit take. hold, lubit treba :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Počul som ľahké? Počul som pohodlie je prvoradé? Počul som....boha, je jedno, čo som počul...Takstar Pro 82!

https://www.aliexpress.com/item/TAKSTAR ... 65701.html (osobne mi ich nechytili na colnici, ale hodilo mi ich, že boli pristúpené k colnému konaniu, tak by som doplatil asi skúsil nabudúce (ak by som kupoval znovu) tú drahšiu dopravu AliExpress Standard Shipping ).

Som doma zavalený slúchadlami, po svojej ľavici na mňa žmurkaju Bang & Olufsen H6, trošku ďalej mám Beyerdynamic DT1990 a v šuflíku pripravené na akciu Philips Fidelio X2 a Mr.Speakers Alpha Dog ale ja stále šmatám len po tom čarovnom kufríku s Pro82 pod stolom - pohodlie tých slúchadiel je až ako cheatovanie v hrách...a spomenul som ako skvelo hrajú? A že majú príjemné krátky kábel? A že je odpojiteľný? A že všetko, čo sa dotýka hlavy je mäkkučké a hebké ako tie hlava na vnadách ženy?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Dunar »

Jednoduska napísal: Št 08. Feb, 2018, 21:16 ano pohodlie je prvorade.

Teda, myslel som si, potom mi zena zacala vysvetlovat preco zle vyzeraju tie a tamtie :D klasika....

Ukazem jej tie Ultrasone ale bojim sa ze si nebude prosit take. hold, lubit treba :)
To je potom kazda rozumna rada marna. S tymto jej velmi neporadime. Ono prave tie dizajnovo nenapadnejsie sluchadla byvaju najpohodlnejsie. Pohodlie je u dizajnoviek castokrat dan za estetiku.
Kazdopadne co sa pohodlia tyka mozeme tu vypisovat co chceme, to si aj tak musi oskusat sama na svojej hlave. Tie Takstary su blbost kupovat na blind darmo sa tu loleq rozpliva nad pohodlim. Jej byt nemusia.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Len update: prave som porovnaval Mee audio Matrix 2 a 3, 3ky mi pridu o dost lepsie.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa lacika »

a Xiaomi Headphones Relaxed Version ?? tie maju slaby pritlak a hlboke nausniky.
klemo25
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 26. Jan, 2018, 13:13

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa klemo25 »

skús jej ukázať ešte https://sluchadla.heureka.sk/lamax-beat-elite-e-1/, nie sú síce biele ale odľa mňa veľmi pekné, moźno sa jej budú pačiť :D a zvuk je tiež veľmi kvalitný
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5610
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Chlapi diki. posuniem to vsetko zene ved nakoniec je rozhodnutie na nej. a este buduci tyzden chcem jej daco dat na hlavu skusit v tom shope ak stihneme. dam vediet co sme vybrali aj aka je ta kvalita :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12937
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchadla/manzelka/BT/no pain

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dunar napísal: Pi 09. Feb, 2018, 08:57
Jednoduska napísal: Št 08. Feb, 2018, 21:16 ano pohodlie je prvorade.

Teda, myslel som si, potom mi zena zacala vysvetlovat preco zle vyzeraju tie a tamtie :D klasika....

Ukazem jej tie Ultrasone ale bojim sa ze si nebude prosit take. hold, lubit treba :)
To je potom kazda rozumna rada marna. S tymto jej velmi neporadime. Ono prave tie dizajnovo nenapadnejsie sluchadla byvaju najpohodlnejsie. Pohodlie je u dizajnoviek castokrat dan za estetiku.
Kazdopadne co sa pohodlia tyka mozeme tu vypisovat co chceme, to si aj tak musi oskusat sama na svojej hlave. Tie Takstary su blbost kupovat na blind darmo sa tu loleq rozpliva nad pohodlim. Jej byt nemusia.
Máš pravdu, lebo ja mám hlavu človeka a ona hlavu čoho? Toto nie je ani na debatu, tie slúchadlá budú TOP2 v pohodlí u hocikoho. Za to ti ručím...a k tomu ešte za takú cenu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"