Zabezpečovaci systém pre chalupu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Zabezpečovaci systém pre chalupu

Príspevok od používateľa spencer »

Nazdar hoši , už sa pomaly sťahujem a potreboval by som poradiť ohľadom zabezpečenia chaty /chalupy , pivnčné a technické miestnosti ani garaž do toho nezaťahujem .
Pristup bez rebrika je možný cez dve okna na jednej izbe z terasi a vchodove dvere do chodby .

Môj zámer je teda nainštalovať zrejme 2 pohybové senzory :
v obyvačke spojenou s kuchyňou mám krbove kachle , ktorými vykurujem , tak neviem či tie plamene večer by ten senzor nespušťali , trebars keĎ tam praskne drevo pri horeni a podobne , keby necham vykurovať keĎ idem preč .

druhy by išiel do spomýnanej izby kde sú tie dve okná z terasi .

Otazkou je teda keby to riešim týmito pohyb. čidlami , či je potrebné na tie okná dávať aj tie magnetické , či to ma nejaky zmysel :
Jeden by išiel určite do chodby na vchodove dvere .
ďalšie dva alebo jeden (podľa poštu v baleni alebo vašich odporúčani ) by išiel do izby s terasou .

Zrejme v chodbe by som mal základňu na stene .

Idealné by bolo keby to nejaké nalepovacie , alebo nech to udrží obojstranná paska (trebars po vymene baterii , ak by trebalo odlepiť) .

Niečo ako v tomto videu :

https://www.youtube.com/watch?v=dN76YbD9UuE

Rozpočet do 150 € .

čo sa týka upozornenia na vniknutie , neviem či sa mi chce hrať so simkartami a dobijaním kreditu a podobne . Skôr by so m bol asi za poriadný akusticky bordeľ v trvani tak 3 minuty a viac .

Idealné keby sa na hlavnej stanici zobrazoval aj stav baterii v čidlach . Určite chcem všetko bezdrôtové . Stanica môže byť aj drôtová kľudne .

Susedia v okoli bývajú tiež celoročne .

ďakujem za vaše rady , nechám si poradiť , ale myslím , že s tým čo som rozpísal by sa dalo prežiť . je to malý domček čo sa týka obytnej časti . Obyvačka + kuchynka , Jedna izba , chodba , kúpelňa , WC .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zabezpečovaci systém pre chalupu

Príspevok od používateľa DesRe »

ja by som sa vykašlal na nejaké senzory...
sprav niečo čo bude dobre napodobovať čas keď tam si ,možno foto-pasca cez sms
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Zabezpečovaci systém pre chalupu

Príspevok od používateľa geroswen »

Fotopasce su na urovni z 90 rokov... fotku sice spravi relativne rychlo ale kym ju odosle cez MMS, tak to trva aj minutu. Ked si ju dotycny vsimne, tak ju za ten cas stihne rozmlatit...

Okrem toho, ze komplet bezdrotovy GSM alarm so senzormi a sirenou kupis za zlomok ceny spolahlivej fotopasce. Co sa tyka SIM karty, tak zober O2 fer na fakturu... nemusis sa bat, ze ti prepadne kredit a staci, ked raz za pol roka posles jednu SMS za 6 centov.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Zabezpečovaci systém pre chalupu

Príspevok od používateľa spencer »

n ooo to znie dobre s o2 , a viete o nejakom tipe , kľudne z alzy alebo podobne, kde by boli tie nalepovacie senzory ? nechce s ami to mamutom lepiť to strhnem potom aj s priečkou :D .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Zabezpečovaci systém pre chalupu

Príspevok od používateľa spencer »

cavte chalani kupil som teda evolveo sonix a jeden pohyb senzor k nemu navyse . uz by som ho aj instaloval ale chcem sa spytat , dostal som sim kartu od cz operatora v baleni ci mam pouzivat tu a nejko to zaregistrovat alebo co , alebo volit sk operatora a pripadne ktoreho a aky pausal . to o2 fer co spomyna nadomnou chalan znie dobre plati to este stale tak ? alebo je nieco na trhu co sa mi viac vyplati ? co sa tyka vyuzitia sms prikazov asi to budem vyuzivat len minimalne ale idealne by bolo nieco na kredit nech nemusim kazdy mesiac platit tie miniaturne faktury diky . chcel by som to poriesit pred samotnou instalaciou celeho systemu . dik
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Tonci20
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Zabezpečovaci systém pre chalupu

Príspevok od používateľa Tonci20 »

ja mam orange nulovy pausal..neplatis nic len ked daco "prevolas" ta sms alebo 2 do mesiaca

Návrat na "Nákupná poradňa"