Internet a TV na chatu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Internet a TV na chatu

Príspevok od používateľa spencer »

nazdar hoši , kupil som nedávno chatu na celoročné bývanie v lokalite dielnice ( medzi zbyňovom a rajeckými teplicami) . Pomaly to tam zariaďujem , kupil som na skušku tento TV https://www.mall.sk/led-televizory-uhlo ... ab=reviews . Mobilny internet od Tesco mobile je na chate v 4G kvalite a stabilny ale chce to aj Spojazdniť na chate wifi pre domace spotrebiče .

Otázka znie : 1. na chatu potrebujem nejaký bezdrôtovi internet na bežné surfovanie v domacnosti .
2. potreboval by som k vyššie spomýnanej telke aj nejakú službu na pozeranie TV stanic .

1. K tomu netu , moc poskytovaterľov nepoznám ale čo by tam malo mať pokratie (teda aspoň v zbyňve podľa online zistenia pokrytia ) je telekom a orange . Telekom poskytuje službu napr. internet na doma - zrejme satelitom - 60MB neobmedzený za 20 € .
2. keby chcem k tomu ešte Magio TV so 60 stanicami , tak by to vo vysledku malo byť 20+6 € mesačne . Nepači s ami na tom hlavne , že treba vrtať satelit a pribudne mi skynka k tv s ďalšim ovladačom .

1.Od orange je zase ponuka Domaci 4G internet 30 MB obmedzený na 300 GB mesiac za cenu 20 € . Mapa pokrytia zobrazuje dediny v okoli , že su pokryté ale zrovna oblasť kde mám chatu tak tam je taký malý priestor kde by nemuselo byť dostatočné alebo ak vôbec .
2.V TV ponuke sa u nich absolutne neviznám takže neviem ako to riešiť

Toľko asi moje zistenia . Teraz sa vo veľkom kecá o Magio GO za 6€ premium baliček stanic na mesiac pre 4 zariadenia s akýmkoľvek poskytovateľom služieb . TV je síce SMART , Ale neviem či by to magio Go išlo na nej bez toho GO Boxu čo stoji 70 € (myslím , či by to šľapalo nejako cez integrovany internetovi prehliadač a tak ) A to GO má nevyhodu , že to je zatiaľ bez HD , ale nemyslím , že by som to neprekusol , a udajne sa Telekom vyjadril , že s achystajú HD programy doplniť . no Ešte je tu možnosť k tej TV kúpiť za 40 € DVBT antenu a chytať zakladné dostupné programy , čo by mne vyhovovalo ,aj keĎ som fanda do dokumentarnych kanalov , ale viac sa zdržiavam na PC ako na telke .

Dúfam , že mi ktosi poradi , nechce s ami s niekym podpisať dvojročnú kokocinu a nakoniec to bude padať furt alebo pomale a podobne .

Limit mám do 30 € internet + TV . Wifi router si kupím aj sám . Momentalne mám optiku na sidlisku od korex 24 MB a som nadmieru spokojný , neviem čo čakať od bezdrôtového pripojenia na net . hrávam keĎ už online FPS tak hádam sú tam neni s tým problémi .

EDIT : prípadne našiel som aj tohto poskytovateľa , ktor v rajeckých tepliciach pokryva VDSL prenos . MA dva cenové baliky na internet 30 MB a 80 MB jeden je za 14 € druhy za 18 € čo je super cena . a stačil by asi aj ten 30 MB si myslím pokiaľ by som nešiel do MAgio GO , to neviem čo by mi žralo koľko a čo je naprt u tohto slavaneto je FUP 240 GB . Prečo je pri ňomted apísané neobmedzený ?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3976
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Internet a TV na chatu

Príspevok od používateľa Dunar »

Skrinka k TV s dalsim ovladacom nicomu nevadi, ovladat sa to da aj jednym. A ak ma TV satelitny tuner, co ten Hyundai ma, tak ziadnu skrinku nepotrebujes. Teda ak to bude ina sat sluzba, nie Magio. Kedze Telekom je za opicami a neponuka CA modul (teda ak sa nieco nezmenilo).
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Internet a TV na chatu

Príspevok od používateľa spencer »

tak to je parada sdiky dunar budem to teda asi riesit skylink alebo nejake digi . a internet asi ten magio za dvacku
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Internet a TV na chatu

Príspevok od používateľa spencer »

no tak troaka by som potreboval este poradit . nemam skusenosti s kupou wifi karty alebo adaptera . na chalupu som volil teda skylink satelit a internet na doma strieborny od o2 z miestneho vysielaca . rychlost je stabilna okolo 30mb/s. problem je ze nechcem tahat kabel do druhej miestnosti tak pc poprviraz potrebuje wifi . aky typ volit ? nemusi to byt highend . nieco co nebude padat a postaci to obcas aj na nejake internetove fps games . tahat sa cez to moc nebude . vzdialenost pc od routeru je asi 4-5 metrov a tridsiatka priecka asi ipor diky ideal alza hej mall alebo edis pripadne nejake elektroshopy
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Internet a TV na chatu

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Nerozmyslal si nad powerline ?
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Internet a TV na chatu

Príspevok od používateľa spencer »

Nie . teraz mám počet zásuviek tak akurát + mali to aj u bejvalej a dojebalo sa im to dvakrát za rok , nakoniec sa svoker vysral na to a cez deku a podlahu potiahol kabeľ pivnicou :) . ja by som bol za PCI , keďže mi tam už chýba mriežka po zvukovke na bedni :D ...

čo tak toto ? https://www.alza.sk/tp-link-tl-wn822n-d ... ssionPosts

prípadne táto drahšia varianta ? https://www.alza.sk/asus-usb-n14-d1478795.htm#recenze

Edit : beriem tento , keďže huawei router mi tu vysiela v 5 GHz pásme a som od neho kúsok . https://www.alza.sk/tp-link-archer-t2uh ... .htm#popis , pri manualne nastavenom kanali by to malo ísť v pohode rátam , aj keĎ tu medzi chatami s dôchodcami asi moc kanalov obsadených nebude :D
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Nákupná poradňa"