LCD 40-43" s dobrým panelom

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa k1ll3c »

Ahojte, poprosil by som Vás o radu. Vo veku nedožitých 15 rokov umrel mame CRT televízor. Čo kúpiť ?
Plazmu už nekúpim, jedine ak cez bazoš, čo mama nepredýcha, takže musí byť nový.
uhlopriečku max. 43", možno ma otočia aj s tým, že je to hebedo.
Budget povedzme tych 600-700 (ak sa neoplatí priplácať, tak kludne lacnejší).
Stara telka bola krmena cez SCART. Takže kým nepríde k nejakej obmene set-top boxu tak bude aj nová (tolko ku 4k).
100Hz panel v menších uhlopriečkach nenájdeme, takže fíčura čo by ma potešila by bol 24Hz režim pre prehrávanie filmov z USB.

Takže vás poprosím, vzhladom na parametre a situáciu poradiť LCD s čo najlepším obrazom (asi skôr VA panel, nech z čiernej nie je modrá).

čítal som aj túto tému viewtopic.php?f=29&t=117904, no tu bolo obmedzenie na 400.

Nejaké rady, návrhy ?

Vďaka.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa Dunar »

24p korektne prehra veľmi malo TV s 50 Hz panelom. Toľko k tomu 24p režimu.
V tej teme sa spominaju FHD Samsungy UE43M5502/5602/5572/5672. Toto kľudne vzhľadom k použitiu odporučim aj tu. Ten obraz nie je aj napriek 400-eurovej cene vôbec horši ako u 43" modelov s UHD za tych 600-700€.

Inak 100 Hz v 43" ma Philips 43PUS6501/6551. Ale je to IPS a ma nie uplne top odladeny system.

Čo je to za prijem ten STB? Či sa nahodou neda vyhodiť a použiť tuner TV.
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa k1ll3c »

Ahoj,
vdaka za odpoved. Takže ak spravne chápem, obrazovo 5xxx rada u Samsungu nezaostava za 6xxx ? (samozrejme UHD ma netrapi). Predpokladam teda už VA panel ?

STB je so smerovou antenou - "bezdratova kablovka" od UPC (volakedy davno sa tym antenkam hovorilo California ak si spominam... skratka niečo take).

Čo sa týka 100Hz, na niektorych telkach sa dal 100Hz rezim zapnut alebo vypnut a to potom pri zapnutom film vyzeral ako telenovela (alebo serial slovenskej produkcie :D ), ale neskôr pribudli aj možnosti ladenia, to som sa už o telky moc nezaujimal. Telenovela je asi skôr softvérová záležitosť (teda dufam).

Chcel by som aby ked sa bude pozerať film z USB/DVD tak nech vyzera ako film (preto 24Hz) a nie ako telenovela. Aby nebol obraz rozmazany pri rychlych scenach (ked bude zapnuta liga majstrov a prudko kopnu do "lobdy" nech nevyzera ako kometa). Ak to splni Philips, a nebude mat z čiernej modru tak fajn. A este o to aby to dobre zobrazovalo vysielanie v SD.

Este som napisal sesternici čo ma za TV a vraj UE40KU6072 a to je VA panel pokial viem. Neviem ako ho ma nastaveny, lebo ked som videl ten obraz zdalo sa mi, že do modra išla aj biela aj čierna :)
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa Dunar »

k1ll3c napísal: Ut 12. Dec, 2017, 19:30 STB je so smerovou antenou - "bezdratova kablovka" od UPC (volakedy davno sa tym antenkam hovorilo California ak si spominam... skratka niečo take).

Čo sa týka 100Hz, na niektorych telkach sa dal 100Hz rezim zapnut alebo vypnut a to potom pri zapnutom film vyzeral ako telenovela (alebo serial slovenskej produkcie :D ), ale neskôr pribudli aj možnosti ladenia, to som sa už o telky moc nezaujimal. Telenovela je asi skôr softvérová záležitosť (teda dufam).
Ak je to UPC Start či nejaka analogova kablovka, tak nato ti postači tuner v TV. Aj tak by to ale chcelo niečo digitalne.


Frekvencia panela sa neda zapinať. Zapinať sa da iba interpolacia pohybu a to môžu mať ako 100 Hz televizory, tak aj niektore 50 Hz.
To že nema TV režim 24p neznamena že bude obraz vyzerať ako telenovela (to spolu nesuvisi). To len pri tej zapnutej interpolacii. To je ale niečo ine ako frekvencia panela.
50/60 Hz Tv ale nevedia korektne zobraziť 24p, kedže tam dochadza k pulldownu, kedže 24 Hz nijako do 50/60 Hz panela bez zvyšku nenapasuješ. Deje sa tam potom to, že obraz pravidelne jemne trha. To ale mnoho ľudi neregistruje.
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa k1ll3c »

Vďaka za vysvetlenie. Tak služba sa volá UPC komfort a STB ma v sebe dekodovaciu kartu. Pri zlom počasí sa obraz rozpadne na "kocky" takže by to mal byť digitál.

Pozeral som na tie 100Hz philipsy ale, už sú v podstate vypredané (6551 nie nikde, 6501 asi len vystane kusy).
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa Dunar »

Predpokladam ale ze ten STB ma aj hdmi vystup, tak to nebude problem pripojit aj digitalne, pripadne vymenit ci kupit CA modul.

K24 este ma skladom.
Inak v tejto uhlopriecke je to v 99% IPS panel, tak s tym treba ratat. O to su tie FHD Samsungy s VA "vzacnejsie". Ja by som ostal pri tom. Tymi drahsimi UHD modelmi neziskas vobec nic.
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa k1ll3c »

STB ma len 2x Scart a Cinch. Bez HDMI.

Takže radšej fullHD 50Hz samsung ako 4k 100Hz Phillips ? Samozrejme väčšinu času na tom pobeží to vysielanie z STB v SD. Uhlopriečka 43".

Teraz ešte taka uvaha...
Dam na tvoju radu a idem do Samsungu /

Ak bude 43" privela tak 40" je od samsungu len v 4K. Ak bude 43 privela zobrat radsej Sony 40WE655, ktoré je FullHD a myslim ze tiez s VA panelom ?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa Dunar »

Ci zobrat 100 Hz IPS alebo 50 Hz VA, to zalezi na tom co je pre teba prioritnejsie, resp. naco si citlivejsi (resp. uzivatel TV). Ci na slabu ciernu alebo na pohyb.
Plus za ten Philips hovori Ambilight (ktory tu ciernu ciastocne kompenzuje), ale ma zas slabsie odladeny system.
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa k1ll3c »

OK. Vdaka za vsetky rady. Idem odprezentovat s metrom v ruke :D jak to bude velke a nech si rozhodne pani domaca. Ešte raz vďaka za pomoc.
k1ll3c
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2011, 23:45
Bydlisko: Trnava

Re: LCD 40-43" s dobrým panelom

Príspevok od používateľa k1ll3c »

Takže, 43" odobrený, dám na tvoju radu Dunar a vezmem ten FHD Samsung, v balení by mala byť aj redukcia na cinch takze kym nevymenia STB tak bude zapojeny takto. Ďakujem.

Návrat na "Nákupná poradňa"