TV 55" potrebujem poradiť

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Nebudem zakladať novú tému, rozmýšľam tiež nad novou telkou, ktorá by nahradila moju 8 ročnú HD plazmu panasonic. Pozorovacia vzdialenosť cca. 2.5 metra, zdroj signál Skyline a možno ps4 pro ak bude syn poslúchať. Zaujal ma teraz panasonic tx-55ez950e ktorý sa dá kúpiť za cca. 2100€. Považujete to za dobrý typ ci poradíte niečo iné do tých cca. 2000€.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

Je to dobry typ. AjLen na PS4 nie až tak. Na hranie radšej LCD.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

Aké LCD aby to malo porovnateľnú kvalitu obrazu?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

Napr. Sony Bravia KD-65XE9305, 65XE9005.
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa miso2911 »

Pridam sa aj ja do tejto temy...

Potrebujem poradit, mam trochu specificku poziadavku na TV

Chcel by som 55" a 100Hz IPS panel (budem na tv pozerat mierne z uhla a preto nechcem VA panel, chcem co najlepsie pozorovacie uhly aj za cenu horsej ciernej)

Sledovat na nej budem filmy a sport, cena do 1200€

Avsak ked som pozeral podrobne specifikacie tv tak tie najvyssie modely mali vsetko VA panely, co ma trochu stve lebo jeden starsi mam doma S640 panasonic a tie uhly tam z boku fakt nie su bohvie co, aj ked tv je to skvela
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Papek »

Neoplatilo by sa pri takom rozpocte uz uvazovat nad OLED 55EG9A7V? Je to "len" FHD panel, co by som nebral pri tej uhlopriecke ako nejake velke minus, horsie je na tom starsi webOS 2.0
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

Ber ten oled co pise Papek. Tam mas aj skvelu ciernu aj skvele uhly.
Obraz bude o 2 triedy lepsi ako na IPS. Aj aj uhly.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa red98 »

Oled sa vypaluje a ma horsi jas ako VA panel. Zober Sony s VA.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7263
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Papek »

kokos ... chalan vysvetluje preco nie VA a ty mu tam trepnes VA. To by mu hadam aj generator nahodnych slov poradil lepsie :rofl:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa red98 »

O tomto to je. Nebudem mu nukat za tu cenu oled.

//pokial sa tomu nerozumies, prosim ta nepis, gammaray :!:

Zaklad je, ze ty sa do toho rozumies. Nabuduce si prosim pis do svojho prispevku a nie do mojho.
Naposledy upravil/-a red98 v Ut 02. Jan, 2018, 23:04, upravené celkom 1 krát.
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

blackred98 napísal: Ut 02. Jan, 2018, 17:58 Oled sa vypaluje a ma horsi jas ako VA panel. Zober Sony s VA.
Ten oled nema HDR, takže to že ma nižši jas je uplne, ale uplne nepodstatne. A nevypaľuje sa. Len v extremnych pripadoch, ktore doma pri bežnom použivani televizora nehrozia.
Používateľov profilový obrázok
miso2911
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1236
Dátum registrácie: So 27. Sep, 2008, 23:10
Bydlisko: Bratislava

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa miso2911 »

Skôr by som ostal pri tom LCD...

Pozeram ine diskusie a niekedy rovnaky model TV (samsung) ma raz IPS a raz VA panel. Skoda ze to nikde nepisu a ani predajcovia poriadne nevedia co maju na skladoch.

edit.: pozeram teraz Sony TV a maju moznost otocneho drziaku na stenu, co by pri filmoch riesilo problem so zlym uhlom, cez den pri svetle by som to asi neriesil.
___________________________________________________________________________________________________________
CPU: Intel Pentium G4600, CPU Cooler: Be quiet! PURE ROCK, GPU: SAPPHIRE NITRO Radeon RX 560 4G OC, MB: ASUS PRIME B250-A, RAM: Kingston 8 GB DDR4 2400 MHz CL16 HyperX Fury White Series, SSD: Samsung 850 EVO 256GB, PSU: EVGA 550 B3, Case: NZXT S340 Elite, LCD: Dell U2414H Ultrasharp
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

miso2911 napísal: Ut 02. Jan, 2018, 21:58 Skôr by som ostal pri tom LCD...
Na to nie je dovod.

Pokial to chces davat na stenu, tak tam uhly predsa nemusis riesit. Kupis si otocny drziak.
Používateľov profilový obrázok
red98
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 639
Dátum registrácie: Ne 19. Júl, 2009, 22:50

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa red98 »

miso2911- Oled sa vypaluje, to je fakt. Niekory viac, iny zas menej. Zalezi od sposobe pouzivania a samozrejme aj od kvality a ceny TV. Oled za 5000e bude mat kvalitnejsi panel a celkovo kvalitnejsiu elektroniku ako oled za 2000 eur. Pri 2000 eurovej hladine to vyzera viac na "športku", ako na seriozny prieskum trhu. Mozes mat stastie, ale aj nemusis. Vsadis 2000 eur??? S bratrancom hravam FIFU 18 s PS4 Pro na TV s VA panelom a ziaden problem. Samozrejme, ani VA nieje dokonale, ale co je???
Argumentum ad hominem (lat.) je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme samotnom k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: TV 55" potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

Co to znamena "vypaluje sa viac, iny menej"? To je co za nezmysel? Bud sa vypaluje, alebo nie. Nic medzi tym neexistuje.
Je totiz treba rozlisovat retenciu a vypalenie. Retenciou to trpi (ako aj LCD), vypalovanim nie.

Pri beznom domacom pouzivani je riziko vypalenia nulove. Opakujem, nulove. Ani obcasne hranie nicomu nevadi. Jedine ked to pouzivas vyhradne ako monitor k pc, tak sa vypalit moze. Aj to nemusi.

Panel je ten isty, ci je to oled za 2 alebo za 5 tisic. Rozdiel je len v elektronike. Samozrejme v tom UHD je je iny ako vo FHD.

Návrat na "Nákupná poradňa"