Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
StanleySVK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2017, 17:53

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa StanleySVK »

ja vidím problém s nákupom používanej veci v tom, že ak sa v tom čo kupujem nevyznám, ťažko mi je potom posúdiť či to čo mi bolo poslané resp. predané spĺňa požadovanú kvalitu. Pri kúpe nového produkty, táto neistota odpadá.

Tak na 90% to vyzerá na Beyerdynamic DT 770 PRO 80 ohm.

Zvukovku sa ešte rozhodujem medzi FX DAC X6 a SMSL M3. Keďže je tam medzi nimi rozdiel cca 20 dolárov, je tam dajaký kvalitatívny rozdiel, za ktorý sa mi oplatí priplatiť tých 20 dolárov?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Lenže to nie je bazoš, to je komunitné fórum s ľuďmi, ktorí sa o svoje veci starajú a to, čoho sa obávaš sa pokojne môže stať aj pri novom kuse.

A k téme...
Tak X6 sa oplatí kupovať z Ali, tam je to cca 55-57€. M3 teraz nie je výhodný nikde, bežne sa kupoval z nemeckého Amazonu ale za 85€ ako je teraz teda určite nie.

A ak chceš kupovať z Muzikeru, tak skoč do predajne a oni ti spravia cenu, môžeš nakoniec platiť aj 130-135€ (to už uvidíš).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa Dunar »

M3 je na ali aj za 50€.
StanleySVK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2017, 17:53

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa StanleySVK »

takto sa spýtam,
k Beyerdynamic DT 770 PRO 80 ohm, ktorý z tých 2 by ste si vybrali kebyže je cena porovnateľná?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Coool!! Ja sa musím priznať, že ja by som osobne v takom prípade bral ešte viac M3 ako X6.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
StanleySVK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2017, 17:53

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa StanleySVK »

čaute chalani,
takže sluchadká su doma už pár týždňov a dnes prišiel aj SMSL M3 za 51EUR bez colnice :D

teraz mám ale problém so zapojením reproduktorov. mám 2+1 systém
mám tam OUT R a OUT L, čiže logicky mi to príde, že je to pravý a ľavý výstup len čo do nich dať. Momentálne mám v pc zapojený z reproduktorov iba jeden káblik a ten keď tam zapojím tak to nejde správne. Tak ma napadlo, treba ktomu dokúpiť taký káblik, čo to rozdvojí?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Čo sú to za repro?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
StanleySVK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2017, 17:53

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa StanleySVK »

Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3969
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Jasne ze to nejde spravne ked je to ina koncovka.
Na M3 si napisal co mas za vystup (RCA - biely, cerveny cinch), vstup na tych reprakoch mas uplne rovnaky, (biely, cerveny). Takze potrebujes kabel co ma na oboch stranach uplne rovnake koncovky (RCA-RCA alebo tiez 2xcinch-2xcinch). Ved je to blbuvzdorne. Dlzku aku ti treba si uz hadam vybrat vies.

Len nekupuj uplne ten najlacnejsi co najdes, za 2-3€. Je lepsie si par eur priplatit za nejake lepsie tienene. Zas ale nepotrebujes kabel za 20€.
Nieco v strede medzi tym bude ok.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zvuková karta + sluchadka +/- 200 eur

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Čo sa týka tých káblov, tak to nie je tak jednoduché...v podstate potrebuješ koaxiál a na to napráskať čo najviac vrstiev medeného opletu.

Napríklad lacný Soundking za pár eur vyzerá takto
http://www.soundking.com/audio-video-ca ... bb410.html .

Lacnejší Bespeco je otázny, na webe píšu o tienení ale tam to končí (predpokladám, že len špirála) a o Roland ani nehovorím, to sú zlodeji, dávnejšie som sa zabával, za aké peniaze predávajú XLR káble (neznáma metráž a predávajú to ešte za viac ako ja robím svoje XLRká so špičkovou metrážou), a ich 16€ kúsky...well, špirálka (špirálka je oničom, takže aj keby bola z hrubších vodičov, tak je to úplne jedno). Takže doplatky oproti 3€ Soundkingu s otáznym benefitom.

Takže bez problémov môže zobrať ten Soundking, ja som kedysi na ňom fungoval a je to úplne v pohode kábel (ak bude mať problém so slučkami, tak ich bude mať pri všetkom (čo vie potom minimálne čiastočne poriešiť tým, že to dá všetko na jednu predlžovačku)).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"