Telka 55" za cca 600€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Telka 55" za cca 600€

Príspevok od používateľa Muhyng »

Pojdem si tie Samsungy lepsie pozriet. Je v kategorii do 800€ nejaky "jasny vitaz" co sa tyka kvality obrazu? Aj ina znacka. Uhlopriecka 49-55'' (vacsia ani mensia nie), nezakriveny.
Tie Samsungy sa lisia v kategoriach ako:
PQI (Index kvality obrazu); Micro Dimming/Local Dimming; Dynamic Crystal Color/Active Crystal Color; Wide Color Enhancer; PurColor...
Su to podstatne veci, alebo nie? Napr. UE55MU6172 stoji 600€, UE55MU6192 stoji 650€ a UE55MU6442 stoji 800€
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Telka 55" za cca 600€

Príspevok od používateľa Dunar »

6192 je "exkluzivny" model pre niektore elektro reťazce. Rozdiel je nepodstatny. 6442 už je rozdiel väčši, ale hlavne na urovni marketingu, realne nema zmysel priplacať tych 150€
"Jasny viťaz" v tejto kategorii je Hisense H55N6800, ma veľmi dobry pomer cena/kvalita. Ďalši dobry je Sony Bravia KD-55XE7096/7005.
Naposledy upravil/-a Dunar v So 16. Dec, 2017, 06:35, upravené celkom 1 krát.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Telka 55" za cca 600€

Príspevok od používateľa Muhyng »

OK. Vďaka. Ten Hisense si musím vyguglit, o takej značke som ešte nepočul, hlavne žena je skeptická :)
Sony vyzerá nádejnejšie. Ale mám pocit že si uviedol dva modely - 7096 a 7005. Správne?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Telka 55" za cca 600€

Príspevok od používateľa Dunar »

Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Telka 55" za cca 600€

Príspevok od používateľa Muhyng »

Dnes mocný zážitok z NAY.
Predavači musia mať brutálne provízie od Samsungu. Prišli sme tam, že reku ukážte nám tento Sony a tento Samsung. Chceme si pozrieť ovládanie, prostredie, skúsiť si to. Stáli sme akurát pred Sony. Už sa začal ošívať, že nemá ovládač, pofrflal že Samsung je oproti Sony špička, rýchly, super, nemusí sa aktualizovať... Na veľa doniesol nejaké univerzálne ovládanie a začal mega neochotne nastavovať pripojenie k WiFi. Možno naschvál vždy niečo postlacal, lebo furt mu to akože nešlo. Keď som podotkol, že by som nebol nadšený, keby že si kúpim telku za 1800€ (lebo tú braviu ktorú sme chceli nám tiež nevedel sprevadzkovat) a nevie sa pripojiť na net a žena už total nasrata povedala, že si ju ideme obzrieť inde, zrazu to zázračne nabehlo.
Pomedzi to každá druhá veta oda na Samsung a pičung na Sony. Tak sme nakoniec vyskúšali Sony vyššej rady s Androidom. Potom prišiel rad aj na jeho milovaný Samsung. Mal som pocit, že Sony bol teda sviznejsi (aj keď raz tak drahý), Samsung po chvíli jazdenia v menu už bol akoby zasekany. Inak Samsungy boli pripojené na WiFi, nič netrebalo nastavovať. Nakoniec sme nasrati odišli vedľa do Okej.
Tam predavač pohodak, povedal som mu to isté čo vedľa. On že Sony majú najlepší obraz, ak teda nechceme Oled. Konečne sme teda videli aj Braviu 7005, bohužiaľ iba 43''. Ženu ten systém neocaril, ani na mňa moc nezaposobil.

A teda aby som tento vylev nejako uzavrel, da sa kúpiť osmickova Bravia 49-55'' s VA panelom a Androidom za +-800€?
Dodnes som voči Samsungu nič nemal, veď pôvodne som ho chcel, ale nejako mi prestal byť sympatický.

Edit:
Tak asi som bol naivný, keď som si myslel že drahší TV=VA panel, podla všetkého tie 8xxx majú IPS od LG :(

Videl som v Nay aj nejaký Hisense, teraz ma mrzí, že som ho nevyskusal, ale fakt som nemal náladu.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Telka 55" za cca 600€

Príspevok od používateľa scream »

No v NAy sa samsungy reklamuju ako na beziacom pase... resp. najviac reklamacii je na samsung... najskor preto, ze sa ich ale najviac preda.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Telka 55" za cca 600€

Príspevok od používateľa Dunar »

Taketo skusanie na predajni moze byt zavadzajuce. Maximalne je vhodne na to, vidiet ako tie systemy vyzeraju. Nejake porovnavania nemaju zmysel, kedze nevies v akej verzii je ktory system. Moze byt napr. povodny, ktory je zasekany, ale odvtedy uz mohlo byt viacero aktualizacii a uz to moze byt uplne inak. A ty si odnesies dojem ze tam nic nefunguje. V predajni sa vacsinou nedozvies ci je tam najnovsi system. Jedine keby si si vyslovene pozrel verziu. A.,le hlavne vyberat TV podla systemu je totalna hlupost. Nech je akykolvek, vzdy je to kompromis vedla kompromisu. A vzdy sa to da vyriesit. Samostatna krabicka, ktoru kupis za par eur je na tom v 99% pripadov lepsie. Ci uz do sviznosti, pouzitelnosti, pohodlia pouzivania... Takze toto vyriesis lahko, ale ak ma TV mizerny obraz, to externe nevyriesis.

Co sa tyka Sony a panelov, tak zalezi o akom 8-kovom rade sa bavime. V XE80 su IPS 50 Hz, v XE85 je 100 Hz VA. Pravda, ten ale nie je za 800€.Cize odpoved na tvoju otazzku je nie, neda sa kupit.
XE7005/7096 maju VA 50Hz. Od XE80 sa lisia systemom, 7 nema bluetooth, nema dual band wifi a Triluminos. Obrazovy procesor je tam rovnaky, aj ten co pohana system. A 7 ma vyhodu v tom VA.

Co sa tyka poruchovosti, ano Samsungy su najviac reklamovane. Ale ako si spravne poznamenal, aj sa ich preda 2x ci kolko viac ako vsetkych ostatnych dohromady. Takze to je skreslujuca informacia. To by chcelo percentualne vyjadrenie na pocet predanych kusov.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Telka 55" za cca 600€

Príspevok od používateľa Muhyng »

Tak vďaka za rady. 6442 je na doma. Nakoniec rozhodlo ze Sony nemal BT. Keby ma, ťažšie by sa mi rozhodovalo. Obraz krásny, oproti asi tak 15" Technike z Tesca čo bola doteraz... :D

Návrat na "Nákupná poradňa"