SFP modul do EdgeRouter X SFP

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

SFP modul do EdgeRouter X SFP

Príspevok od používateľa CSman »

Ahojte potrebujem poradiť GPON SFP modul do Ubiquiti EdgeRouter X SFP namiesto môjho CGI G-25 E. Podla špecifikácií Orange konvertora by mal byť SFP modul Class B+ laser.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2079
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: SFP modul do EdgeRouter X SFP

Príspevok od používateľa zoom »

V skratke - asi sa to neda, uz som to chcel vyriesit aj u mna (Orange optika priamo cez SFP do Mikrotiku).

Nejde len o pripojenie GPON modulu. Na druhej strane je krabica, ktora je viazana na konkretne seriove cislo SFP modulu(?) v tvojom terajsom konvertore od Orangeu a pripadne este aj nejake heslo. Nejde o to len spravne pripojit drot, ale aj vediet nastavenia siete providera. Citaj tu, ake hacky treba robit s tym Mikrotik SFP hovienkom, aby si vedel zmenit (emulovat) tvoje existujuce seriove cislo a heslo (tu slavi nejaky uspech).

Precitaj si aj tento topic.
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: SFP modul do EdgeRouter X SFP

Príspevok od používateľa CSman »

No presne takto som to chcel riešiť prepáliť SN SFP modulu aby bolo rovnaké s mojím terajším konvertorom. Myslím si že Orange ta má len authentifikáciu na základe SN aspoň tak mi to hovoril jeden pán keď som tam volal. Každopádne nepáči sa mi tento ťah od orange že mi dáva nôž pod krk aby som používal tú ich blbosť i keď len v bridge móde a platil za to prenájom.

Díki moc za tie linky hlavne na tu zmenu SN ale aj tak by som chcel to skúsiť vedel by si odporučiť nejaký konkrétny SFP modul ?

Návrat na "Nákupná poradňa"