notebook upgrade

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Dan00
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: So 11. Apr, 2009, 23:07
Bydlisko: Wasteland SVK

notebook upgrade

Príspevok od používateľa Dan00 »

Zdravim zdravim
po nejakom case by som rad vymenil notebook

ASUS N550JV
intel i7 4700HQ, 16Gb DDR3, 250SSD/1TB5400, GTX750M (2G), fHD IPS

Asus ako taky mal byt viac multimedialny notebook s tim ze zvladne hranie hier. V podstate to splnil do bodky co sa HW tyka nemam nijak vyhrady zvlada dokonca aj novsie hry (nie full ale nie som gamer len casual hrac co si pusti aj starsiu hru). Celkovy problem tohto notasu je ... ASUS .. je to shit ... veko displeja odtrhnute drzi na lepacke a sekundaku, ventilatory uz hucia jak by pristaval vedla domu blackhawk a celkovo uz mu nejak neverim ze dozije vianoc (uprimne za nieco cez 1k evri som cakal kus viac)

takze teraz k notasu co by som rad ...

Vaha uplne max 2,5kg ale ideal okolo 2 a menej

Display rad by som 13" prip 14" ... 15" sa nebranim len mensie su viac sik a stacia
staci full HD optimalne IPS a bezdotykove (na editaciu pouzivam externy 24" graficky monitor a dotykovy mam tablet netreba mi ntb)

RAM mi postaci aj 12GB (viac je lepsie 16g optimum)

CPU nepotrebujem nijak oslnivo silnejsie ako to co som mal dokonca aj mierne slabsie by mi postacovalo a ci 2 alebo 4 jadrove ... tich viac jadier moc nevyuzijem takze skor vykon jedneho jadra nad moznost mat viac slabsich

GPU idealne dedikovana ci amd ci nvidia je mi jedno. GTX750M(2G) v mojom notasi postacuje ale keby je lepsie tak len dobre ale dal by som to ako standard ze pod ten vykon by som siel nerad.

HDD pre mna je dolezite mat operacny system na SSDcku aj s nainstalovanymi programami a tiez projekty kym nie su spracovane su na tomto disku. 250gb je postacujuce ale limituje takze tich 500 giga by bolo fain avsak .... nasiel som ze je celkom bezne mat take disky v M2 formate (taka tycinka miesto 2.5"hdd) co je fajn setri miesto na baterku atd ... ale nensaiel som 13"-14" model co by splnal vyssie specifikacie a mal moznost byt osadeny 2xHDD ci uz oba typu M2 alebo jeden 2.5" a druhy M2 (co by bolo urcite menej narocne na penazenku a idealne pre mna) externe HDD sa mi riesit nechce (treba pripajat odpajat atd externe riesim len zalohy/stare subory a net bohuzial nemam tak rychly aby som mohol ficat cloudovych sluzbach)

pre inspiraciu som poskuloval po Dell xps13, Lenovo TP T470, MS Surface, Xiaomi NTB pro a cojaviem este po com
cenovku som premyslal 1500€ samozrejme hore sa uz ide s cenou horsie
Na zaver asi len ze mam radsej konzervativnejsi design nez blikace z kolotocov ale ak to bude naj volba tak sa s tim nejak zmierim (polepy atd poriesia dost)
war. war never changes ...
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: notebook upgrade

Príspevok od používateľa pepkopav »

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... -pro-modry
https://www.dell-shop.sk/dell-xps-15-95 ... 60-n2-513s
https://www.dell-shop.sk/dell-xps-15-95 ... 60-n2-711s

pri xiaomi z ciny by som neriskoval zaruku,na sk je mizerny vyber,ms surface sa znacne prehrievaju,xps 13 nemaju dedikovanu gk,lenovo t470 ma max intel hd630 a ta je hodne pod vykonom gt 750m...

http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-no ... win10-seda

grafika cca na urovni gt 750m..
Celkovy problem tohto notasu je ... ASUS .. je to shit ... veko displeja odtrhnute drzi na lepacke a sekundaku, ventilatory uz hucia jak by pristaval vedla domu blackhawk a celkovo uz mu nejak neverim ze dozije vianoc (uprimne za nieco cez 1k evri som cakal kus viac)
To všetko závisí od starostlivosti,údržby a zaobchádzania,ktore uprimne boli u teba asi dost zanedbané,lebo Nkove asusy su celkom kvalita..odtrhnut veko displeja :facepalm: radsej no koment,ze huci,to si ho nikdy nerozobral,nevyfukal,neprepastoval? je to nb nie kus zeleza ;) ...mal som niekolko 3-4 rocnych v rukach,vyzerali ako nove a aj tak fungovali..
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Dan00
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: So 11. Apr, 2009, 23:07
Bydlisko: Wasteland SVK

Re: notebook upgrade

Príspevok od používateľa Dan00 »

zhruba raz za pol roka je cisteny a ci mi budete verit alebo nie tak to veko slo do kytek beznym pouzivanim tj zapinam notas otvaram a ked vypinam notas zatvorim. teraz su panty prilepene sekundakom a priebezne s cistenim ich preliepam. Nie je to prvy notebook a vazne kazove plastove shitne MSI zo studentskych cias mi vydrzalo onakvejsie veci oproti tomuto beznemu pouzivaniu. Ten pant ktory je mimochodom kovovy len z casti (nejake srouby a matice a ukotvovaci L plat) a je uchyteny do plastu a to nie bohvie ako (prave z toho plastu sa to vyrvalo) staci ze su matice silnejsie dotiahnute a uz pnutie na plast je podstatne vyssie (co bol asi aj moj pripad) a pant ide paa paa. plast ktory kryje pant a spodnu cast displaya je na lepacke lebo ked sa urval ten pant tak display vylomil na tom plaste cast co ho tam drzala atd atd .... proste cele zle

OK k veci
ASUS UX410UQ prakticky splna do bodky co mam na srdci dokonca by som do 1.5k € mohol 1TB vymenit za SSD a workflow posunut zas na iny level .... len zase je to asus :/ n550tka bol moj prvy asus a nwm nejak si dobre meno nespravil. Ako je to so spracovanim ?

btw Lenovo t460 sa dodava aj s nvidia 940MX predpokladam ze aj t470 teda
https://www.lenovo-shop.sk/lenovo-think ... 20fw003mxs
war. war never changes ...
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4058
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: notebook upgrade

Príspevok od používateľa pepkopav »

zenbook je kovovy,dobra kvalita,tiez dobre vypracovanie...odolnost tazho odhadovat,doma mame starsi model 303 aj dell xps 13 a oba tie nb su dost jemne,tam treba dobre zaobchadzanie ale aj problemovy model 303 je u nas po cca 2 a pol roku ako novy...to by ti bolo ten 14" asus niekde nazivo kuknut...tu 460tku viem,ze je aj s dedikovanou ale u modelu 470 som ju zatial do 1500€ nevidel...je model 470p s gt 940mx ale stoji skoro 1700€ a treba dokupit 8gb ram...bol by to tiez fajn kauf az na cenu,odolnost a kvalita tych nb su vseobecne zname...

https://www.lenovo-shop.sk/lenovo-think ... 20j60010xs
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Dan00
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: So 11. Apr, 2009, 23:07
Bydlisko: Wasteland SVK

Re: notebook upgrade

Príspevok od používateľa Dan00 »

zatial mam favorita ten asus este som objavil ze dell ma aj radu XPS 15 tak citam aj nan recenzie (tiez ma aj m2 aj 2.5" slot len je dost drahsi) ta lenovacka T rada je vahovo uz kustek vyssie i ked verim ze za cenu neporovnatelnej odolnosti ale vazne si nemyslim napriek tomu co sa mi s timto stalo ze potrebujem extra militarySTD odolny notas
war. war never changes ...
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: notebook upgrade

Príspevok od používateľa bassgenerator »

jednoznacne skor lenovo,za dell si priplacas za znacku ale materialmi je horsi
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: notebook upgrade

Príspevok od používateľa Monster »

A ty si uz videl niekedy dell xps? Lebo ak ano tak potom vies ze si trepol blbost.
Asus Zenbook Duo Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"