1,5m Micro usb kábel

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa Xeigen »

Ola,

Prosím poradiť nejaký kvalitnejší USB - MicroUSB kábel na nabíjanie telefónu, dĺžka aspoň 1,5m, v cenovke max 5e vrátane pošty (či je to imposibru ?) , ideálne asi ebay/aliexpress/gearbest (poprípade nejaké slovenský e-shop, ak to teda nebude 20evri aj s poštou...)

Dik
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som teraz kupoval v Ageme, dokonca aj s 1.8m a 4m [ano, styri metre] predlzovackou USB-USB. Kukni ich ponuku.
Pichol som to na dvojamperove zdroje, som spokojny. Kable su hrube, ako hrube su v nich droty (AWG) samozrejme neviem ale vyzeraju dobre.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6728
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: 1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa molnart »

Blitzwolf z ciny
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja pouzivam tento (mal som aj 2m blitzwolf ale sa mi rozpadol konektor /obojstranny microusb/)
https://www.gearbest.com/samsung-cables ... 76375.html
drzi cca od vianoc a nabija rozumnou rychlostou
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: 1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa Xeigen »

Také obyč gumenné som zvykol v tescu kupovať do 5e, aj to malo nejakú akože "značku", ale vydržalo mi to max rok (hoci jeden rekordman tu pri mne je, čo má viac ako 2 roky). Mám proste dar od boha tie káble privrieť/prejsť stoličkou/zalomiť/natrhnúť... preto tie z agemu tak nejak vylučujem a chcel by som nejaké opletené, predpokladám laicky, že by to mohlo vydržať viac.

Objednal som ten blizwolf, aspoň podľa obrázkov to vyzerá kvalitnejšie, kľudne ak ešte niekto vie o niečom podobnom, sem s tým.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ja mam problem vacsinou nie s kablom ale s koncovkou
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: 1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa Xeigen »

S tým problém nemávam, ale raz som vyťahoval kábel z nabíjačky (ťahal som za kábel) a usb konektor zostal v nabíjačke, čiže urvané od pinov. Odvtedy si dávam nato pozor, ale žeby sa mi rozpadol nejako konektor, to veru ani raz.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7750
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: 1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ja som kable kupoval len preto, ze tie microusb "zubky" sa zatlacili a uz to vypadavalo aj ked si na to krivo pozrel

alebo som sa ulakomil na 1 eurove kable a tie pre istotu nabijali len 0.5A a zeby nebolo malo tak zubky odisli uz za tyzden :D
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: 1,5m Micro usb kábel

Príspevok od používateľa Xeigen »

Kvôli tomu vypadávaniu som tiež jeden kábel vyhodil, kúpil som nový kábel bolo to lepšie ale tiež nedržal nejako extra pevne. Nakonec problém bol v tom, že bol prach narvaný v konektore telefonu (proste sa nedal riadne zasunúť), toš špendlíkom som to trošku pošpáral a len vyfúkol von, bola tam pekná gučka prachu. Ale potom tam každý kábel držal jak pribitý...

Návrat na "Nákupná poradňa"