xbox one s controller

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa kllr007 »

Nope.
Verzia s bundle adaptérom nemá bluetooth. Ten adaptér je iba pre tie ovládače, není to BT. (A aj tie majú rôzne revízie s / bez audio jacka a pod)
Potom sú tu ovládače novšie s BT a tie sa s adaptérom (logicky nepredávajú).
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa lacika »

scream napísal: Po 15. Jan, 2018, 11:16 Ved ovladace ONE/ONE S/ ONE X su navzajom kompatibilne nie?
Ano, ked sa jedna len o xbox one.
One na PC nepouzijes, kedze sa neda sparovat s inymi zariadeniami.
Potom si musis pripojit USB BT dongle https://prislusenstvo-k-hernym-konzolam ... dapter-pc/
U One S ti tento dongle odpada.
Neviem ci One X ovladac ma nejake specialities.. skor ide o klasicky Skovy ovladac.
Potom je este Elite ovladac ale to je imho blbost, tiez nefunguje bez BT adaptera.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa castelL »

Ako bolo písané už predtým, je v tom celkom CHAOS. Rozmýšľam nad kúpou, mal som 2ks:
http://datacomp.sk/microsoft-xbox-gamep ... 97853.html
.. klasický Xbox 360 Gamepad - káblový s redukciou pre PC.

TF5-00003 (biely) by mala byť Xbox 360 One S verzia, kde je potrebné dokúpiť BT adaptér, ale v balenie by malo obsahovať aj USB kábel pre PC. Na MAll.sk bol gamepad s daným SN za necelých 39 € s DPH: https://www.mall.sk/prislusenstvo-xbox- ... -s-gamepad

lacika: ako odpadá? (pri one S), myslíš kvôli káblu? Najradšej by som bol asi už za bezdrátový, ale platiť 20niečo ojro ešte za adaptér navyše?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa lacika »

trosku metuce s tym BT adapterom. Xbox adapter nepotrebujes pre Skovy ovladac, ale pokial na pc nemas BT, tak je snad logicke, ze potrebujes nejaky dongle, ak chces hrat bezdrotovo. Ja som kabel pribaleny nemal, kedze sa jedna o klasicky microUSB a nie je to nutna vec pre beh zariadenia.
39€ je dobra cena..
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5352
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa kllr007 »

Je to úplne jednoduché -
Na non-S potrebuješ daný MS adaptér (to není bluetooth) alebo pripajas káblom (klasika mikroUSB) - tento ovládač mal 2 revízie, prvú a druhú kde vylepšili bumperi a pridali audio jack

Potom máš Skovy - ten ma texturovane gripy + má Bluetooth technológiou. Takže miesto drahého MS adapteru ti stačí najlacnejsi 2€ BT adaptér. + Väčšina NB má BT integrované.

Xkovy bude asi tiež s BT nevidím dôvod prečo by ho dávali preč.

Najväčší problém tvoria sami ľudia ktorý nevedia priamo pomenovať a pleti jedno z druhým. Viď 2 príspevky vyššie, nič také ako Xbox 360 One S gamepad neexistuje. Takže není divu že ľudia ktorý si pomýlia úplne ine konzoly a ich označenia (je to úplne iná generácia konzoly preboha) su domyleny z BT vs MS Adapter.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa castelL »

Môže byť, súhlasím :good: . Nikdy som sa o konzoly a MS ovládače nezaujímal, minimálna skúsenosť. Viem, že existuje základný Xbox Controller, ktorý som mal v počte 2ks, čo som už písal, inak nič. Každopádne až predvčerom som začal rozmýšľať nad kúpou nového ovládača, nakoľko jeden som rozbil pri hraní futbalu (FIFA) :laugh: a druhý reklamoval: vrátenie EUR. Aktuálne mám NTB, čo ma ani nenapadlo, že vlastne BT je vstavaný: problém vyriešený.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4410
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa scream »

Ja len som zmeteny, ze doslo k takej zmene. Lebo Ovladac z One mi fungoval na ONE X a vlastne dodnes funguje ( obe revizie). Ale tak na Xku to asi maju vymyslene :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa lacika »

ano.. pokial sa jedna len o xbox, tak tam je compatibilita zarucena.
Ale pokial kupujes uz novy ovladac, tak by bolo fasa kupit taky, kt. vies sparovat aj s NB, PC, Mobilom, Steam Linkom, Raspberri Pi a vsetkym co ma BT.
Trebarz aj ponorkou. http://xboxer.sk/2017/09/20/americke-na ... ovladacov/
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12915
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, neviem, či ste to už spomenuli ale tu je jeden príklad ako zistiť rozdiel medzi starým a novým
https://support.xbox.com/en-US/xbox-on- ... ller-to-pc
sekcia 3 - Bluetooth
A inak, to už nie je potrebný tento
https://support.xbox.com/xbox-on-window ... dows-setup
adaptér pre pripojenie One ovládača s PC okrem použitia BT?


Tak už aj ja budem ochvíľu majiteľom, zobral som z Focusu čiernu verziu
www.focus.sk/xbox-one-bezdratovy-ovlada ... erny-55004
mal som ešte nejaké body, tak nakoniec je to len niečo tesne cez 40€. Už ma nebaví kábel na X360tkovskom (i keď ten som už asi pred rokom a niečo prekábloval pomocou nejakého ebay opleteného USB-čka), chcem mať pohodlie ako so Steam ovládačom.

BT možnosť potešila, lebo nemám desktop, takže aspoň nemusím riešiť ten hlúpy 20€ dongle...tak ma to štvalo, keď som ho kedysi musel kúpiť ku Xbox Elite ovládaču a už aj tak z hrozivej ceny spraviť ešte hrozivejšiu. :facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa castelL »

http://datacomp.sk/microsoft-xbox-one-g ... 39688.html
.. práve keď nad tým celým uvažujem, tak káblovka asi bude predsa len lepšia voľba pre mňa. Ak by som znova prešiel na desktop, tak riešiť potom BT originálny adaptér + 20 €, môžem kýchať.. a keď aj, riešiť klasický USB BT adaptér v novšej verzií 4.0 cca + 10 EUR, neviem :( .
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa lacika »

Omg.. ako keby som hrach na stenu hadzal.
Tvoj postovany gamepad, nepotrebuje ziadny bt adapter za 20€.
To je skovy model. Ja mam na pc bt adapter z dealextreme za 2€ a funguje. Ani kabel specialny nepotrebujes. Ved aj ten na obrazku je len microUSB kabel.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa Marek125 »

To sú problémy na gamepad máš 40 Euro, ale na dáky lacný BT +/- 10 Euro je ti veľa. Ja nemám 4.0 BT a gamepad mi funguje, ten BT stal cca 2 Eura na Aliexpress.

Ako kupovať káblovú verziu nemá zmysel keďže aj do tej BT verzie dáš kábel :facepalm:

Od kedy sa začali vyrábať S-kove gamepady už žiadny dráhy MS Adaptér nepotrebujea, čítam to tu už dlhšie však to tu máš aj polopate napísané ja neviem čomu nechápeš :D

Kúp verziu čo má teraz Xone a vieš že ten BT ma.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa castelL »

Tak ako jasné, napríklad Datáč ma BT adaptér aj za 3 € (verzia 2.0), pozeral som len 4.0 a tie sú od 8-10 € vyššie, som stále za to, že novšie je ideálnejšie. Zoberiem tú BT verziu a nebudem vymýšľať :).
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1665
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa Broolly »

lacika napísal: Po 15. Jan, 2018, 12:04
scream napísal: Po 15. Jan, 2018, 11:16 Ved ovladace ONE/ONE S/ ONE X su navzajom kompatibilne nie?
Ano, ked sa jedna len o xbox one.
One na PC nepouzijes, kedze sa neda sparovat s inymi zariadeniami.
Potom si musis pripojit USB BT dongle https://prislusenstvo-k-hernym-konzolam ... dapter-pc/
U One S ti tento dongle odpada.
Neviem ci One X ovladac ma nejake specialities.. skor ide o klasicky Skovy ovladac.
Potom je este Elite ovladac ale to je imho blbost, tiez nefunguje bez BT adaptera.
Elite ovladac je jedina vec preco by som kupil XBOX one X
lepbo PS4 nema ekvivalnet a razer je srot
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: xbox one s controller

Príspevok od používateľa lacika »

Co ja viem tak ku xbox one X sa elite ovladac nedava.

castelL: treba si uvedomit jednu vec. S prichodom Xbox One S ovladaca uz prestali existovat verzie bez BT/ s BT / kablove verzie.
Uz je to len jeden genericky ovladac, kt. vie fungovat vo vsetkych 3ch rezimoch.

Návrat na "Nákupná poradňa"