Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa xvydra »

Zdravím. Potreboval by som poradiť 8 výkonných ventilátorov kto re chcem dat do skrinky. Teraz sú tam len 4.je to staršie PC a už to začína kúriť. Najme grafika geeforce 1080.- 82 stupňov. Takže chcem 7 výkonných 140x140 ventilátorov a jeden 120x120 na chladič procesoru. Nevyznám sa v tom tak radšej sa opýtam. Doska je Asus z87-a. Lebo aj tam nejaké pôjdu. Ale primárne bude 5 ventilátorov zapojených na Nzxt sentry lxe . je to herná zostáva takže hluk je druhoradý.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://www.tichepc.sk/Yate-Loon-D14SH-1 ... =001027006


vykonny ako si predstavujes a este aj lacny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa xvydra »

Len som to chcel zajtra alebo pozajtra poskladať. A toto nieje skladom :( nejaká alternatíva? Cena nieje podstatná len výkon a možno ešte kvalita ložísk.
Používateľov profilový obrázok
Filipsss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 08. Apr, 2012, 14:22
Bydlisko: Prievidza

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa Filipsss »

Noctua Industrial F-12
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 5 5600G CPU-cooler: MSI Core Frozr l Cpu cooler MB: MSI B550 MAG Tomahawk GPU: MSI Radeon RX 480 8G HDD: WD Black 1TB, Samsung Evo 840 120GB Basic, NVMe Samsung 960 256GB RAM: GSkill Trident 2x16GB @3600 CL16 PSU: Seasonic Focus 650 GoldCase: Phanteks P400s Tempered, @Noctua NF-F12 Indudstrial PWM Monitor #1: 24" Samsung S24F350 Monitor #2: 24" ASUS TUF 144hz
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa stiv »

Grafika sice ma 82 stupnov ale referencny chladic... darmo tam das 17 fanov do skrinky...
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nechapem, doteraz ti computer bezal roky rokuce a zrazu to je nutne vyriesit najneskorsie zajtra - tak dobre :)

inak ta industrial Noctua je zhruba tak "ticha" ako to co som ti napisal ja. Jo a samozrejme chces NF-A14 teda 140mm model, idealne ten co ma 3000rpm. Pouzivam ich aj ja osobne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa xvydra »

Ale ta noctua ma asi 4pin. A nzxt sentry lxe mam 5x 3pin . minulú nedeľu sa to prehrialo tak ze hodilo blue screen a potom vypol PC. Tie 3 vrtulky majú už nejaké 4 roky. Áno karta má referenčný chladič. Ale netaktujem ju. Myslel som ze to tak stiahnem aspoň na 62.ale to má tá karta v nečinnosti.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Filipsss napísal:Noctua Industrial F-12
Industrial? Vieš o tom, že tie ventilátory už aj okrem štandardného prejavu F12tok majú ešte osobitne hluk z motorčeka? To, že povie, že hluk je druhoradý neznamená, že sa mu tam teraz dajú sto milón otáčkové ventilátory, ktoré mu premenia PC na levitujúci kváder.

xvydra napísal:Zdravím. Potreboval by som poradiť 8 výkonných ventilátorov kto re chcem dat do skrinky. Teraz sú tam len 4.je to staršie PC a už to začína kúriť. Najme grafika geeforce 1080.- 82 stupňov. Takže chcem 7 výkonných 140x140 ventilátorov a jeden 120x120 na chladič procesoru. Nevyznám sa v tom tak radšej sa opýtam. Doska je Asus z87-a. Lebo aj tam nejaké pôjdu. Ale primárne bude 5 ventilátorov zapojených na Nzxt sentry lxe . je to herná zostáva takže hluk je druhoradý.
Potrebuješ poradiť 8 výkonných ventilátorov...mhm. R4? Preboha, kde chceš zmestiť 7 ventilátorov?

Zamyslime sa spoločne...

Začnime od základov, prebehneš občas vysávačom filtre zvonku (otvoriť predné dvierka, vysať predný filter, nakloniť skrinku a povysávať spodný (ako tam, kde je spodná pozícia, tak tam, kde je GPU)? Rovnako vyfúkať pasív na CPU (podľa toho, ako je starý, ak má 2+ rokov, tak to pomôže). GPU je v tomto asi irelevantná, kedže podľa tej teploty, ako už bolo spomenuté, to vyzerá na referenčku (nabudúce, keď budeš chcieť kúpiť koninu, príď sa radšej poradiť tu, v dnešnej dobe sú nereferenčné riešenia drahšie len o babku, dva).
Máš vrchnú klietku pre HDD preč? Ak nie, tak ju vymontuj.
Ako si na tom s krytkami pre pozície pre ventilátory? Nedávaj ich dole, zo všetkých, ktoré tam sú (1x bočnica, 2x hore) daj dole tú zhora, ktorá je bližšie k zadnému ventilátoru, tam pôjde nový ventilátor, je to celkom účinné.
Čo tvoj CPU chladič? Čo tam máš? Pýtam sa kvôli tomu, či ventilátor na ňom má klasický rámček alebo nejaký custom, čo by nemuselo pasovať s rámčekmi bežne na ventilátoroch.

Potom ventilátory,
1x dopredu do vyššej pozície - 140
1x do spodnej pozície - tu zo skúseností viem, že pri tom ako je riešená kabeláž u zdrojov môžeme byť radi, že tam zmestíme 120mm ventilátorik
1x do zadnej pozície - 140
1x do tej hornej, ktorá je bližšie k ventilátoru - 140

Odkiaľ kupovať? Alza, či môže byť aj niečo iné?
Nakoniec, aká je tvoja predstava o investícii?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8087
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa ericc64 »

A zdroj mas aky, nevyplo sa to kvoli zdroju ? :)
Spoiler: ukázať
MB: Asus ROG CROSSHAIR X670E GENE CPU: AMD Ryzen 7 8700G RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4090 24 GB OC SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: Corsair AX1600i CASE: Be quiet! SILENT BASE 802 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95

COOLING → CPU: Alphacool Core 1 Aurora Silver VGA: EK-Quantum Vector² Strix/TUF RTX 4090 D-RGB - White Edition RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: Watercool MO-RA3 420 PUMP: MO-RA3 420 D5-Dualtop + EK-RES X3 400 + 2x D5 Pump TUBING: EK-Loop Soft Tube 12/16mm FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 4x Noctua NF-A20 PWM Chromax CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa dexterav »

ono tá teplota na stock karte je ok, dokonca máš "len" 82st :D
ked ti je fuk hluk daj kartu naplno, čo sa týka GK je to účinejšie ako 100x fanov v bedni ked už
samozrejme hluk to bude strašný
reálne ti to na max otáčky dokonca možno zníži teplotu aj v bedni kedže to vyháňa teplý vzduch von, to celkom vážne :)
leda sa ti opeká aj zbytok :-)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa xvydra »

Zdroj mam corsair 650watt. Modularna kabeláž. OK na spodok môžem dať 12cm AIREN co som včera kúpil na odskúšanie nzxt. V predu mam dva ventilátory. Hore som chcel dat dva tiež ale ok dáme jeden. Chladič CPU je gelid tranquilo 2 myslím. Pozíciu na Hdd nemôžem odstrániť lebo sú tam 2 Hdd. Na spodku sú potom w SSD. Včera som odstránil 2 napalovacky. Už nepoužívam. Neviem ci by sa tam dali nejako tie dva 3,5 palcové Hdd. Aj ten na chladič CPU vymeníme. Už ma svoje odkrutene. Je tam i5 4670k.urobil som delid a vylapoval ihs a zakladnu chladiča. A je tam na čipe a zakladni tekutý kov. Teplota CPU je 41 stupňov . peniaze niesu podstatné. Hlavne nech to robí čo to robiť má. kupovať môžem od hocikade. Aj z agemu. Alzy. To je jedno.
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Noctua Industrial? Potom hoď do košíka aj 3M Peltor Optime3 H540A. https://www.youtube.com/watch?v=zT1EvEXO3CQ
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa loleqboleq »

xvydra napísal:Zdroj mam corsair 650watt. Modularna kabeláž. OK na spodok môžem dať 12cm AIREN co som včera kúpil na odskúšanie nzxt. V predu mam dva ventilátory. Hore som chcel dat dva tiež ale ok dáme jeden. Chladič CPU je gelid tranquilo 2 myslím. Pozíciu na Hdd nemôžem odstrániť lebo sú tam 2 Hdd. Na spodku sú potom w SSD. Včera som odstránil 2 napalovacky. Už nepoužívam. Neviem ci by sa tam dali nejako tie dva 3,5 palcové Hdd. Aj ten na chladič CPU vymeníme. Už ma svoje odkrutene. Je tam i5 4670k.urobil som delid a vylapoval ihs a zakladnu chladiča. A je tam na čipe a zakladni tekutý kov. Teplota CPU je 41 stupňov . peniaze niesu podstatné. Hlavne nech to robí čo to robiť má. kupovať môžem od hocikade. Aj z agemu. Alzy. To je jedno.
Vymeň už, keď si pri tom, všetko. SSD - takže ty máš 4 SSD? 2 pozície sú už vzadu. Horná klietka pre HDD tvorí veľkú zábranu.

Nech je to o optimalizácii, nie o natrieskaní skrinky ventilátormi. Potom to je už naozaj len o rozpočte, či pôjdeš, môžeš ísť trebárs do:
- 3x Noctua NF-A14 (vpredu do vyššej pozície, vzadu, horná pozícia bližšie k zadnému ventilátoru) + 1x NF-S12A (spodná pozícia) + 1x NF-F12 (na tranquillo)
- 3x Fractal HF-14 (detto) + 1x HF-12 (detto) + 1x HP-12 (detto)
- 3x Alpenfohn Wing Boost 2 140 (detto) + 2x WB2 120 (spodok a tranquillo) - akurát to sú všetko 4piny, takže jedine regulovať cez dosku (a najlepšie cez speedfan s možnosťou robenia krivky podľa GPU)
- 3x BeQuiet! Silent Wings 3 140 (detto) + 1x SW3 120 (detto) + 1x SW3 120 PWM (tranquillo)
- 5x Arctic F12/F14
- a mnoho ďalších volieb - ak si naozaj ochotný dať trebárs aj 20+€/ks, tak bequiet ventilátory vyššie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa dexterav »

aj tak sa zase rieši blbosť, 3-4 aj to je max vetrone v skrinke to musia uchladiť v pohode a určite nie na 2000ot
tú kartu neuchladí nič pokiaľ to nebude priamo fukať na ňu a tak to nebude nič moc, tam prievan proste nepomáha, zato pomáhajú max otáčky...
max otáčky dávajú pod 70st :)
celá pointa je to že to chladenie na GK je zlé a nie niečo iné ;)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Výkonné ventilátory do fractal design define R4

Príspevok od používateľa xvydra »

Nie. Písal som ze 2x ssd. A 2x Hdd 3,5.jedine že dole dám Hdd. A tam kde boli napalovacky dám ssd. Ale neviem ako ešte. A nebude to chladené. Filtre sprchujem každý týždeň. Nieje to v takom strasnom stave. Tak už mám z toho dosť hokej teraz z tých ventilátorov.

Návrat na "Nákupná poradňa"