KUPA TELEFONU Z CINY

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa LordKJ »

zlaty moj, sa trosku spamataj s tym ako sa vyjadrujes

kde som sa vyjadroval o NV, AMD? v ovladacoch su chyby casto, ale to ma kazdy to tu neriesime, velke firmy robia fixy, male firmy co predavaju veci za par eur nad vyrobu nerobia fixy

ja ti jednoducho poviem, ze pri niektorych "neznamych" znackach boli castejsie chyby v sw/hw tak ty teraz na mna vybehnes, ze to je chyba u pouzivatela... skus troska prezriet aj recenzie na niektore znacky,
...
teraz nejake bludy co ma maju urazit
...

70eur za telefon je lacny telefon, verim tomu, ze keby si si to vsetko zratal tak sa na tych 30eur mozno dostanes

tak sa pozrime na recenzie
https://www.china-phone.net/leagoo-m5-review.html
Low display brightness
GPS not sufficient for navigation
Bad cameras

-> setrilo sa na fotakoch (to beriem to je bezne)
-> setrilo sa na lcdcku, budme radi, ze je tam asi aspon IPS
-> gps u lacnych mediatekov s nevymyslenym dizajnom anteny je tiez bezny fakt u lacnejsich telefonov (to napr. honor fajn vyriesil a mal dobre gps aj pri mediateku za 130e u nas s danou.) // aj ked v druhej recke pisu, ze je to OK

http://www.notebookcheck.net/Leagoo-M5- ... 548.0.html
je tam lacny mono reproduktor
The temperature development of Leagoo's M5 of over 48 °C (~118 °F) is definitely too high - especially since the maximum rates were measured on the handset's back (Stability Test > 1h). With surface temperatures of up to 39.7 °C (~103 °F) while idling, the waste heat is higher than in some other entry-level smartphones during load. The upper area in particular heats up annoyingly in computing-driven applications and games, and therefore, we did not use, for example, the fingerprint scanner because of the high surface temperatures.
hreje viac ako ine telefony v podobnej kategorii

multitouch iba na 3 prsty /bezne je 5+/

druhy sim slot je 2g only
nema notifikacnu ledku
nema usb otg

v sumare: ja nehovorim, ze na to na co si ten telefon kupil tak na to je zly, ale prosim nerozpravaj tu rozpravky o tom, ze sa tam na nicom nesetrilo a krutia na tom obrovske peniaze...
// -> a ano pisu, ze ma dobre telo

sam si tu napisal, ze si programator ... tak musis uznat, ze chyby v SW mozu vzniknut velmi jednoducho a duplom ked sa bavime o smartfonoch ktory jeden vyjde dnes a novy model o 2 tyzdne

//ad teclast, ano len problem je, ze cenova hranica cca 100 eur je vacsinou kriticka za tych 150-200 uz su vyborne produkty, pod 100eur je toho menej

/// ad chyby u cinankov
https://www.google.sk/search?q=umi+plus+touch+problems
toto je jeden telefon co sa mi drzi v pamati

+ mam doma Ainol tablet ktoremu za mesiac zomrel gyro modul a tym padom zacal padat aj zvysok softu... to bolo vyhodenych 200e
-> a aby si nevravel, ze som mal chybny kus, tie senzory odchadzali zaradom vsetkym

//// taktiez poznam ludi co pouzivaju dogee za 50eur, len netrieskaju bludy o tom, ze sa na tom nesetrilo

///// proste ja som na teba neutocil len som povedal, ze sa na lacnych telefonoch setri ci uz tym, ze sa nikto netankuje so softom alebo na hw (hw veci nejake som ti tu vypisal konkretne na toto) a ty tu prides na mna plnym utokom, a potom, ze to u nas takto vyzera
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa molnart »

nejde o to ci ten dany telefon je v konecnom dosledku kvalitny alebo nie. ide o to ze v principe nekupim nic o com som si neprecital niekolko recenzii a nie som si isty co kupujem. za zivot som kupoval x technickych zariadeni a aspon 90% z nich bol viac ci menej nahovno. v pripade telefonu bud mal zly fotak, nikdy nanho nevysiel update firmware prip. boli updatey ale ziadne funkcie nikdy nepridali, mal mrnave tlacitka na nastavenie hlasitosti ktore sa nedali nahmatat cez vrecko, led notifikacna dioda bola neviditelna. apod. (aby som pouzil priklady z telefonov). na co si spominam ze bol dobry ako-tak kauf boli schuladla Panasonic HNJ-50 (neuveritalna ergonomoia, ale nalomil sa kabel) a napalovacka DVD Philips s Nexperia chipsetom ktory sa dal preflashovat na BenQ (aj ked boli iba IDE).
takze ked nieco kupujem uz v principe ocakavam z eto bude nahovno, recenzie citam len preto aby som sa to snazil minimalizovat, aby nahovno boli veci na ktorych mi az tak nezalezi. aj tak kupa telefonu vacsinou zacina tak ze 3 modely vratim v ramci 14 dni.

ked si s telefonom spokojny tak ti mozem iba gratulovat, musel si mat obrovske stastie na zlaty gral cisnkych telefonov, aj ked osobne by som to neriskoval, 70 eur je velka suma za nieco co si nemam ako overit pred kupou a toboz nie vratit. ty si zariskoval a vyslo ti to. aj ked bol by som zvedavy aky to ma idle battery drain, t.j. kolko % baterie sa strati ked je telefon 24 hod. na policke,
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja by som ho vylucil zo zoznamu asi kvoli absencii diodky, zvysok by som vedel prezit ako som cital tu recenziu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa Jednoduska »

LordKJ napísal:
dam ti priklad, onda, chuwi a cube robia tablety uz dlhe roky a stale sa im nedari to zrobit tak aby vsetko slapalo za malo penazi
Su znacky a znacky samozrejme, aj Orava vyraba televizovry no asi netrhaju kvalitu :D Tu si dal priklady kedy to realne nesotji za tu setrenie ja len preto som pisal aby sme sa negeneralizovali na VSETKO cinske je smejd. lebo ako vieme. vsekto je z ciny. aj to co nie je.

Viac by nas malo trapit ze nakupmi udrzujeme ich komunisticku politiku a chudobu ludu koli umelej devalvacii meny nazive. hmmm.

nezavrieme to tu na tie 2 mesiace teda? potom sme vsetci zvedavi na recku :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa LordKJ »

ved ja som nikde negeneralizoval, ze vsetko cinske je smejd, ja som len nabadal na vacsiu opatrnost pri nakupe lacnejsich neznamejsich telefonov
Používateľov profilový obrázok
m2fizy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: Ut 04. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Tvrdošín / Brno

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa m2fizy »

LordKJ napísal:ved ja som nikde negeneralizoval, ze vsetko cinske je smejd, ja som len nabadal na vacsiu opatrnost pri nakupe lacnejsich neznamejsich telefonov
Vsak ale ja som ti to nebral ... ale mi nehovor ze ten telefon je smejd a ze sa na nom setrilo ... to teda ani nahodou ... nezabudni ze porovnavas telefon za 70€ !!! ... ukaz mi hociaky iny v tejto hodnote ... ktory sa MU PRIBLIZI aspon z casti HW.

Ano spracovanie moze byt problem ale to len v pripade ze sa jedna o "EU/US" znacky kde sa "bojuje inde a nie na cinskom trhu" ... cinan si s miestnou znackou na miestnou trhu moc "nekvality" urobit nemoze ... pretoze by prestal predavat aj to malo co prave teraz predava ... Ok ?

Ako je jasne ze clovek bude skepticky na cenu ... ved sa hovori ... "ake lacne take vzacne" ... alebo " niesme taky bohaty aby sme si kupovali lacne veci" ... ale ! ... co budes robit ked teraz intel a amd budu viest po uvedeni RYZEN cenovu vojnu ... a mozno to skonci tak ze 8/16 core/threads cpu budes o rok/2 kupovat za 100€ ? Aj potom sa ti bude nizka cena "zdat podozriva" ? ... Proste ber to tak ze cena moze byt z casti aj "z nudze cnost" ... a teda ze ten predajca musi naozaj bojovat vsetkym moznym cim sa da ... a v jeho pripade aj cenou. Je to naozaj take tazke pochopit ? ...

... ako na druhej strane ten telefon za 2 mesiace mozno nepojde (aj ked v podstate nevidim dovod, kedze je to elektronika a naviac to nema pohyblive casti) ... ale to je riziko vzdy ... aj pri samsungu / apple ... takze +/- to iste.
LordKJ napísal:kde som sa vyjadroval o NV, AMD? v ovladacoch su chyby casto, ale to ma kazdy to tu neriesime, velke firmy robia fixy, male firmy co predavaju veci za par eur nad vyrobu nerobia fixy
To som sa snazil uviest ako "vseobecny pripad" niecoho co je HOAX a v podstate problem ktory ani neexistuje ... je to iba "prelud" hlupych ludi. Rovnako ako to ze z ciny su nekvalitne veci ... a ze sa na nich musi setrit ... preco by to tak malo byt ? ... Nezabudaj vsetko je z ciny ... aj to co je "made in germany" ... aj to je z ciny (kludne poslem link na cinske "made in germany" loga na BMW).

Ano setri sa na kontrole kvality s tym nemozem iba suhlasit ... ale to je ich jediny problem ... vsade robia nekvalitne a nedokonale vyrobky ... preto potom american moze zalovat vyrobcu mikrovlnky ze si "upiekol" macku ked sa ju snazil ususit ... takze apple / samsung ... si iba zaplatia lepsich inspektorov ... a teda neprejdu im do "predaja" nekvalitne vyrobky ... resp. ich mensie percento ... ale ani to sa neda niekedy ovplyvnit (vid horiace samsungy ... ohybacie sa apply ... atd).
Jednoduska napísal:Su znacky a znacky samozrejme, aj Orava vyraba televizovry no asi netrhaju kvalitu :D Tu si dal priklady kedy to realne nesotji za tu setrenie ja len preto som pisal aby sme sa negeneralizovali na VSETKO cinske je smejd.
Ja som mal na mysli ale povodnu znacku TESLA ORAVA (z 70-80 rokov) ... nie ten "cinsky" reball ... aky je to teraz.

PS: koniec koncou sa tu riesia mega "udoviny" ... akoze ... pointa bola kupa lacneho telefonu z ciny ... a to ci budem / nebudem platit dan / clo ... nakoniec som to vyriesil kupou lacneho 70€ 4core/2GB/16GB/HDready/2400mah/2sim telefonu zo Spanielska ... bez cla a dph (poslany na adresu do CZ kedze predajca zo Spanielska neshippoval na SK). Telefon sa pouziva od 15.02 kedy dorazil do CZ ... teda uz 12 dni ... a je uplne v poriadku super rychly.

PS2: a mozno to nakoniec bude tak ... ze telefon by aj vydrzal v pohode 2-3 roky a aj viac ... akurat o pol roka neprejde "drop testom" danneho pouzivatela :D
PC: CPU: Core i7 3770K (3.5GHz, in 2D @ 1600MHz) + NOCTUA NH-D14 + Noctua NF P-12, MB: MSI® Z77A-GD65, GPU: MSI GTX 1080 ARMOR 8G OC (1657-1797/10010), RAM: 2*(2*4)GB 2400MHz DDR3 KHX PREDATOR SERIES, SSD/HDD: 2x 250GB (RAID0 - 840EVO) + 2x 500GB (RAID1 - WD5003ABYZ) +1TB (WD1003FZEX) + 2TB (WD20EARX), CASE: NZXT TEMPEST 410 ELITE + 5x Noctua NF P-12, FAN REG: BITFENIX Recon, PSU: ENERMAX PLATIMAX 600W 89-94%, Monitor: 43" LG 43UD79 4k UHD, Repro: Creative Inspire 5100, Slúchadlá: KOSS R45 + HYPERX CLOUD, MOUSE: Microsoft SW + Logitech G403 PROTEUS CORE, KEYBOARD: Genius GX Gaming Imperator PRO, PODLOŽKA: ROCCAT TAITO 3mm + Tt eSPORTS CONKOR, OS: WIN7 ULTIMATE 64bit.
https://www.speedtest.net/result/8503311762
...
Spoiler: ukázať
SERVER: CPU: AMD E450 + Enermax MAGMA (@ 800MHz + GPU acceleration active), MB: ASUS® EM45M1 M PRO, RAM: 4GB 1600MHz DDR3 PATRIOT, HDD: 500GB (HD501LJ) + 4*2TB (WD20EARX) + 4*4TB(WD40EFRX), CASE: CM SILENCIO 550 + 3x GELID SILENT TC, PSU: Seasonic G-360 90+, Monitor: 52" SHARP AQUOS, Receiver: PIONEER VSX-819H-K, Repro: PURE ACOUSTIC 2*185W, MOUSE + TOUCHPAD: GENIUS Slimstar T8020, OS: WIN7 ULTIMATE 64bit.

STEAM MACHINE: CPU: AMD A10-7850K Black Edition (@ 1600MHz 3.7GHz/4.0GHz) + SilverStone NT06-PRO Nitrogon + NOCTUA NF-F12 PWM, MB: ASROCK FM2A88X-ITX+, GPU: Radeon R9 270X (GV-R927XOC-2GD, 1050/1100MHz//5600MHz), RAM: Crucial 2*8GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP (8-8-8-24, 1,35 V ), HDD: Intel 530 180GB SSD bulk (2.5"mSATA 6Gb/s, MLC, 20nm, read 540MB/s, write 490MB/s, 7mm), CASE: SilverStone RVZ01 Raven Z + 2x Enermax T.B.Silence Manual, PSU: SilverStone ST45SF-G 450W SFX Gold +90%, Monitor: 52" SHARP AQUOS, Receiver: PIONEER VSX-819H-K, Repro: PURE ACOUSTIC 2*185W, MOUSE + KEYBOARD: LOGITECH MK220 SK, OS: WIN7 PROFESSIONAL 64bit.

RARITKA: CPU: Intel XEON X3363 (4c/2,83GHz/12MB/1333MHz) + AC FREEZER XTREME, MB: ASUS® RAMPAGE FORMULA, GPU: MSI GTX660 OC 2GB, RAM: 2x2*2GB 1066MHz DDR2 KINGSTON HYPER X BLU, HDD: 500GB SAMSUNG HD501LJ 3,5" SATA (500/7200/16), CASE: XIGMATEK ASGARD 381 + 5x Enermax T.B.Silence (UCTB12), PSU: FORTRON AURUM 500W 90+, OS: WIN7 ULTIMATE 64bit.

ANTIQUE NB : HP OMNIBOOK 5700 CPU: Pentium MMX Procesor (@ 166MHz), DISPLAY: 12.1" Active Matrix LCD (TFT 1024x768px), RAM: 128MB, HDD: 2,16GB (@ 4200rpm), FDD/CD: 3.5" 1.44 MB floppy/16x CD-ROM, SOUND: 16-bit Stereo sound (with two speakers), MODEM: 28.8Kbps, CONNECTORS: Serial (9pin), Parallel (25pin bidirectional ECP/EPP), Video (15pin D-shell VGA), Infrared (iRDA Wireless iRDA-SIR), Keyboard/Mouse (6pin mini-DIN PS/2), BATTERY: LiOn 14.4V, 3200mAh, UPGRADE (@ 2014): WIFI: D-LINK AirPlus G (DWL-G630), USB: 32bit Cardbus USB 2.0 2ports OS: WINXP.

NOTEBOOK: ASUS ZENBOOK UX31E, CPU: Intel Core i7 2677M (2 jadrá, 4 thready, 1,8 – 2,9 GHz, 4 MB cache), RAM: 2x2GB DDR3 SDRAM, 1333 MHz, HDD/SSD: SanDisk SSD U100 256GB, LCD: 13.3", lesklý, 16:9 (1600 × 900), OS: WIN7 ULTIMATE 64bit.

WORKBOOK_NOTEBOOK@WORK: ASUS N76VZ, CPU: Intel Core i7-3630QM (@ 2,4GHz), GPU: nV GEFORCE GT650M 4GB DDR3 (835/900), RAM: 2*8GB DDR3 1600MHz PATRIOT, HDD: SAMSUNG 840 EVO SSD 120GB + 1TB 5400rpm, LCD: 17" fullHD (1920 x 1080), external LCD: 2x LG FLATRON IPS235 23" fullHD (1920 x 1080), MOUSE: GIGABYTE M6980X , PODLOŽKA: SHARKOON XXL, OS: WIN7 PROFESSIONAL SK 64bit.

NETBOOK: PACKARD BELL DOTs, CPU: Atom N570, RAM: 2GB DDR3 1600MHz, SSD: Intel SSD 520 Series 240GB, OS: WIN7 ULTIMATE 32bit.

MINI PC: RIKOMAGIC MK 802 III, CPU: ARM RK3066 Dual Core (1,6GHz, Cortex-A9), RAM: 1GB DDR3, GPU: Quad Core, HDD: 8GB internal storage + MicroSD 32GB CL10 A-DATA, WiFi: 802.11 b/g/n, OS: Android 4.1 (Jelly Bean).

MINI PC_2: Raspberry Pi (Model B), CPU: Broadcom BCM2835 (CPU + GPU + SDRAM (on top)) (cpu : 700 MHz ARM11 ARM1176JZF-S core + gpu : Broadcom VideoCore IV (OpenGL ES 2.0,OpenVG 1080p30 H.264 high-profile encode/decode)), RAM: 512MB SDRAM, HDD: MicroSD 32GB HC, CL10 KINGSTON, DISPLAY: 3,5" touch screen (3,5", 400*320px), OS: custom DEBIAN (fit for this display).

PHONE: Samsung GALAXY S4 16GB (i9505), OS: Android 4.3, CARD: MicroSD Kingston 32GB CL10, CHARGE: wireless

TABLE PHONE: Samsung GALAXY S3 16GB (i9300), OS: Android 4.0.4, CARD: MicroSD Kingston 16GB CL10

TABLET: PRESTIGIO MULTIPAD 10.1 ULTIMATE 3G, 16GB, CPU: Rockchip RK3066 (1,6 GHz), RAM: 1GB, GPU: Quad-core Mali 400, LCD: 10" (@ 1280 x 800), HDD: 16GB internal storage + MicroSD, WiFi: 802.11 b/g/n, BAT: 6400 mAh, OS: Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

WIN TABLET: TECLAST X98 PLUS 4GB/64GB, CPU: Intel Cherry Trail T3 Z8300 (4Core, 2M Cache, 1,44-1,84 GHz, 2W, 14nm), RAM: 4GB DDR3L, GPU: Intel HD Graphic Gen8, LCD: 9,7" IPS RETINA (2048x1536px, 264ppi), HDD: 64GB eMMC internal storage + MicroSD (up to 128GB), WiFi: 802.11 b/g/n, VIDEO: 2MP+5MP kamera, BAT: 8000 mAh, OS: WIN 10 genuine.

PS3: SLIM, FW: 5.2, HDD: 320GB

PSP: FAT 1st. version, FW: 6.2, CARD: SMS redukcia MicroSD Kingston 16GB CL10

PS VITA: 3G/WIFI, FW: ???, CARD: PSVITA M.C. 32GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa HellAngel »

otazka je kolko si mal podobnych lacnych zariadeni z ciny? ja asi 2 telefony a tablety. Netvrdim ze nefungovali, oni fungovali ale bolo to o kompromisoch, slaby displej, gps katastrofa, vypadky hovorov, vyladenost androidu na hw bola katastrofa. Cim dlhsie sa zariadenie pouzivalo, tym horsie pracovalo.
Andorid sam o sobe je narocny system, jednak na hw, jednak musi byt odladeny vyrobcom, lebo ma bugov plnu rit.
Pises ze si programator, to je OK, kolko takychto zariadeni ti ale preslo rukami a mal si moznost s nimi pracovat?
Ako som pisal, ten telefon nemoze skalat, moze len prekvapit. A to ze by si cinan nedovolil vyrobit uplnu sracku? TO nie je pravda, je dalsich xy znaciek, ktore su ani neni ponukane do sveta a si ich nemozes kupit, su len pre domacich spotrebitelov a potom pozri si, co za znacky najviac frcia v cine, noname to neni :)
Ale to je fuk, mna zauja nestrana recenzia po dlhsom pouzivani
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
m2fizy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 508
Dátum registrácie: Ut 04. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Tvrdošín / Brno

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa m2fizy »

HellAngel napísal:otazka je kolko si mal podobnych lacnych zariadeni z ciny? ja asi 2 telefony a tablety. Netvrdim ze nefungovali, oni fungovali ale bolo to o kompromisoch, slaby displej, gps katastrofa, vypadky hovorov, vyladenost androidu na hw bola katastrofa. Cim dlhsie sa zariadenie pouzivalo, tym horsie pracovalo.
Andorid sam o sobe je narocny system, jednak na hw, jednak musi byt odladeny vyrobcom, lebo ma bugov plnu rit.
Pises ze si programator, to je OK, kolko takychto zariadeni ti ale preslo rukami a mal si moznost s nimi pracovat?
Ako som pisal, ten telefon nemoze skalat, moze len prekvapit. A to ze by si cinan nedovolil vyrobit uplnu sracku? TO nie je pravda, je dalsich xy znaciek, ktore su ani neni ponukane do sveta a si ich nemozes kupit, su len pre domacich spotrebitelov a potom pozri si, co za znacky najviac frcia v cine, noname to neni :)
Ale to je fuk, mna zauja nestrana recenzia po dlhsom pouzivani
1) Zariadeni z ciny mi preslo rukami nespocet ... a ano aj take ktore sa daju zakupit u nas ... aj v cine, resp. USA.

2) Pokial to zariadenie clovek pouziva ako clovek ... tak nieje problem aby sa HW pokazil ... Ano samozrejme su tu vynimky ... ale ako som uz pisal to je chyba koncovej kontroly a nie vyroby alebo vyrobcu alebo zariadenia (kazdy jeden vyrobca ma rovnake problemy ... nehovor ze nie ... a ak o tom nic nevies to je tvoja chyba ... rozdiel je vo vystupnej kvalite, resp v kvalite kontroly koncovych zariadeni).

3) No ako vseobecne si "lacne" veci nekupujem ... TECLAST tablet (2048*1536) stoji ako som pisal 150-200€, ktory mam momentalne fyzicky doma a viem sa nan odvolat ... ide uz pol roka non stop zapnuty v sufliku (24/7) ... na nabijacke ... po pol roku pouzivania ... Tablet je svizny ako v den dodania (pouzivam vyhradne WIN10 ... sem tam android (RELAX myslim alebo ako sa vola) v pripade ze sa zastavia dratove deti ... tak maju androidy na hranie) ... taktiez nieje problem s dotykom ... ba prave naopak ... taktiez zvuk v poriadku, ziadne vypalene pixely a dokonca aj bateria je uplne v poriadku a stale vydrzi tolko co ked bola uplne nova (a ako som hovoril prevaznu cast casu je tablet na nabijacke).

Ano je pravda ze uplne lacne veci asi nebudu kvalitne ... ale to sa vztahuje napr. na "smartwatch" za 10€ (nie uz tiez za 30-50€) ...
HellAngel napísal:otazka je kolko si mal podobnych lacnych zariadeni z ciny? ja asi 2 telefony a tablety. Netvrdim ze nefungovali, oni fungovali ale bolo to o kompromisoch, slaby displej, gps katastrofa, vypadky hovorov, vyladenost androidu na hw bola katastrofa. Cim dlhsie sa zariadenie pouzivalo, tym horsie pracovalo.
No kupil som jedno LCD (dotykove) k RasPI ... a toto trpi niekedy neduhami ktore spominas ... teda konkretne jednym ... a teda nepresnostou (ale to sa vzdy jednoducho zariesi kalibraciou panelu ... ktoru vie urobit kazdy linux), takze znova je to o "medzikuse" medzi klavesnicou a stolickou ... Ako netvrdim ze je to "pravidlo" ... ale ako sam viem ze vela "hoax" problemov vyriesi google ... a staci vediet co hladat a co chces.

4) Ano jasne ze vie cinan vyrobit sracku ... ale uvedom si ze toto su zariadenia "urcene" aj pre EU ... a preto musia "dodrziavat" urcite pravidla a stanovy. Sak ale ked cinan v cine vyroby "sracku" ... tak ta sracka v cine aj zodpoveda cenou ... a ta urcite nebude 70€ (ale skor tak 5-10€ max). A ano viem ze je "plny" trh nobrand neznamych zariadeni ... ale ako hovoris su len pre "lokalny" trh ... takze to ani nemusime rozoberat ... kedze je to OT a nas sa taky produkt v zivote nebude tykat ... resp. ak si ho niekto osobne nezakupi v cine.

5) Presne tak dolezite budu realne skusenosti ... a to ze niekto nedokaze pochopit cloveka co sa za telefon "IBA!" 70€ ... je druha vec. Podla mna je to dost vela penazi, no vzhladom na vykon a vybavu telefonu ani nie. Kazdopadne zatial to vyzera byt dobra kupa ... uvidime ako sa zachova cinan v pripade naslednej potreby reklamacie ... to je to co ma skor zaujima ako to ci telefon vydrzi/pokazi sa za mesiac/2 (kedze myslim si ze nieje dovod).
PC: CPU: Core i7 3770K (3.5GHz, in 2D @ 1600MHz) + NOCTUA NH-D14 + Noctua NF P-12, MB: MSI® Z77A-GD65, GPU: MSI GTX 1080 ARMOR 8G OC (1657-1797/10010), RAM: 2*(2*4)GB 2400MHz DDR3 KHX PREDATOR SERIES, SSD/HDD: 2x 250GB (RAID0 - 840EVO) + 2x 500GB (RAID1 - WD5003ABYZ) +1TB (WD1003FZEX) + 2TB (WD20EARX), CASE: NZXT TEMPEST 410 ELITE + 5x Noctua NF P-12, FAN REG: BITFENIX Recon, PSU: ENERMAX PLATIMAX 600W 89-94%, Monitor: 43" LG 43UD79 4k UHD, Repro: Creative Inspire 5100, Slúchadlá: KOSS R45 + HYPERX CLOUD, MOUSE: Microsoft SW + Logitech G403 PROTEUS CORE, KEYBOARD: Genius GX Gaming Imperator PRO, PODLOŽKA: ROCCAT TAITO 3mm + Tt eSPORTS CONKOR, OS: WIN7 ULTIMATE 64bit.
https://www.speedtest.net/result/8503311762
...
Spoiler: ukázať
SERVER: CPU: AMD E450 + Enermax MAGMA (@ 800MHz + GPU acceleration active), MB: ASUS® EM45M1 M PRO, RAM: 4GB 1600MHz DDR3 PATRIOT, HDD: 500GB (HD501LJ) + 4*2TB (WD20EARX) + 4*4TB(WD40EFRX), CASE: CM SILENCIO 550 + 3x GELID SILENT TC, PSU: Seasonic G-360 90+, Monitor: 52" SHARP AQUOS, Receiver: PIONEER VSX-819H-K, Repro: PURE ACOUSTIC 2*185W, MOUSE + TOUCHPAD: GENIUS Slimstar T8020, OS: WIN7 ULTIMATE 64bit.

STEAM MACHINE: CPU: AMD A10-7850K Black Edition (@ 1600MHz 3.7GHz/4.0GHz) + SilverStone NT06-PRO Nitrogon + NOCTUA NF-F12 PWM, MB: ASROCK FM2A88X-ITX+, GPU: Radeon R9 270X (GV-R927XOC-2GD, 1050/1100MHz//5600MHz), RAM: Crucial 2*8GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP (8-8-8-24, 1,35 V ), HDD: Intel 530 180GB SSD bulk (2.5"mSATA 6Gb/s, MLC, 20nm, read 540MB/s, write 490MB/s, 7mm), CASE: SilverStone RVZ01 Raven Z + 2x Enermax T.B.Silence Manual, PSU: SilverStone ST45SF-G 450W SFX Gold +90%, Monitor: 52" SHARP AQUOS, Receiver: PIONEER VSX-819H-K, Repro: PURE ACOUSTIC 2*185W, MOUSE + KEYBOARD: LOGITECH MK220 SK, OS: WIN7 PROFESSIONAL 64bit.

RARITKA: CPU: Intel XEON X3363 (4c/2,83GHz/12MB/1333MHz) + AC FREEZER XTREME, MB: ASUS® RAMPAGE FORMULA, GPU: MSI GTX660 OC 2GB, RAM: 2x2*2GB 1066MHz DDR2 KINGSTON HYPER X BLU, HDD: 500GB SAMSUNG HD501LJ 3,5" SATA (500/7200/16), CASE: XIGMATEK ASGARD 381 + 5x Enermax T.B.Silence (UCTB12), PSU: FORTRON AURUM 500W 90+, OS: WIN7 ULTIMATE 64bit.

ANTIQUE NB : HP OMNIBOOK 5700 CPU: Pentium MMX Procesor (@ 166MHz), DISPLAY: 12.1" Active Matrix LCD (TFT 1024x768px), RAM: 128MB, HDD: 2,16GB (@ 4200rpm), FDD/CD: 3.5" 1.44 MB floppy/16x CD-ROM, SOUND: 16-bit Stereo sound (with two speakers), MODEM: 28.8Kbps, CONNECTORS: Serial (9pin), Parallel (25pin bidirectional ECP/EPP), Video (15pin D-shell VGA), Infrared (iRDA Wireless iRDA-SIR), Keyboard/Mouse (6pin mini-DIN PS/2), BATTERY: LiOn 14.4V, 3200mAh, UPGRADE (@ 2014): WIFI: D-LINK AirPlus G (DWL-G630), USB: 32bit Cardbus USB 2.0 2ports OS: WINXP.

NOTEBOOK: ASUS ZENBOOK UX31E, CPU: Intel Core i7 2677M (2 jadrá, 4 thready, 1,8 – 2,9 GHz, 4 MB cache), RAM: 2x2GB DDR3 SDRAM, 1333 MHz, HDD/SSD: SanDisk SSD U100 256GB, LCD: 13.3", lesklý, 16:9 (1600 × 900), OS: WIN7 ULTIMATE 64bit.

WORKBOOK_NOTEBOOK@WORK: ASUS N76VZ, CPU: Intel Core i7-3630QM (@ 2,4GHz), GPU: nV GEFORCE GT650M 4GB DDR3 (835/900), RAM: 2*8GB DDR3 1600MHz PATRIOT, HDD: SAMSUNG 840 EVO SSD 120GB + 1TB 5400rpm, LCD: 17" fullHD (1920 x 1080), external LCD: 2x LG FLATRON IPS235 23" fullHD (1920 x 1080), MOUSE: GIGABYTE M6980X , PODLOŽKA: SHARKOON XXL, OS: WIN7 PROFESSIONAL SK 64bit.

NETBOOK: PACKARD BELL DOTs, CPU: Atom N570, RAM: 2GB DDR3 1600MHz, SSD: Intel SSD 520 Series 240GB, OS: WIN7 ULTIMATE 32bit.

MINI PC: RIKOMAGIC MK 802 III, CPU: ARM RK3066 Dual Core (1,6GHz, Cortex-A9), RAM: 1GB DDR3, GPU: Quad Core, HDD: 8GB internal storage + MicroSD 32GB CL10 A-DATA, WiFi: 802.11 b/g/n, OS: Android 4.1 (Jelly Bean).

MINI PC_2: Raspberry Pi (Model B), CPU: Broadcom BCM2835 (CPU + GPU + SDRAM (on top)) (cpu : 700 MHz ARM11 ARM1176JZF-S core + gpu : Broadcom VideoCore IV (OpenGL ES 2.0,OpenVG 1080p30 H.264 high-profile encode/decode)), RAM: 512MB SDRAM, HDD: MicroSD 32GB HC, CL10 KINGSTON, DISPLAY: 3,5" touch screen (3,5", 400*320px), OS: custom DEBIAN (fit for this display).

PHONE: Samsung GALAXY S4 16GB (i9505), OS: Android 4.3, CARD: MicroSD Kingston 32GB CL10, CHARGE: wireless

TABLE PHONE: Samsung GALAXY S3 16GB (i9300), OS: Android 4.0.4, CARD: MicroSD Kingston 16GB CL10

TABLET: PRESTIGIO MULTIPAD 10.1 ULTIMATE 3G, 16GB, CPU: Rockchip RK3066 (1,6 GHz), RAM: 1GB, GPU: Quad-core Mali 400, LCD: 10" (@ 1280 x 800), HDD: 16GB internal storage + MicroSD, WiFi: 802.11 b/g/n, BAT: 6400 mAh, OS: Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

WIN TABLET: TECLAST X98 PLUS 4GB/64GB, CPU: Intel Cherry Trail T3 Z8300 (4Core, 2M Cache, 1,44-1,84 GHz, 2W, 14nm), RAM: 4GB DDR3L, GPU: Intel HD Graphic Gen8, LCD: 9,7" IPS RETINA (2048x1536px, 264ppi), HDD: 64GB eMMC internal storage + MicroSD (up to 128GB), WiFi: 802.11 b/g/n, VIDEO: 2MP+5MP kamera, BAT: 8000 mAh, OS: WIN 10 genuine.

PS3: SLIM, FW: 5.2, HDD: 320GB

PSP: FAT 1st. version, FW: 6.2, CARD: SMS redukcia MicroSD Kingston 16GB CL10

PS VITA: 3G/WIFI, FW: ???, CARD: PSVITA M.C. 32GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa molnart »

m2fizy napísal: 3) No ako vseobecne si "lacne" veci nekupujem ... TECLAST tablet (2048*1536) stoji ako som pisal 150-200€, ktory mam momentalne fyzicky doma a viem sa nan odvolat ... ide uz pol roka non stop zapnuty v sufliku (24/7) ... na nabijacke ... po pol roku pouzivania ... Tablet je svizny ako v den dodania (pouzivam vyhradne WIN10 ... sem tam android (RELAX myslim alebo ako sa vola) v pripade ze sa zastavia dratove deti ... tak maju androidy na hranie) ... taktiez nieje problem s dotykom ... ba prave naopak ... taktiez zvuk v poriadku, ziadne vypalene pixely a dokonca aj bateria je uplne v poriadku a stale vydrzi tolko co ked bola uplne nova (a ako som hovoril prevaznu cast casu je tablet na nabijacke).
Ako som pisal vyssie tiez som si taky Teclast pred rokom zakupil. Bolo to tusim X98 Plus, spolu s clom to stalo cez 200 eur. Musim povedat ze vacsiu sracku som v rukach nemal a odvtedy som voci cinskym veciam milionkrat opatrnejsi. wo windowse lagoval firefox jak svina, problemy s dotykom som mal tiez (ale len vo windows, musel som nejako upravavat registre), facebook apka mala poslednych 100 pixelov mimo obrazovky, na androide padali niektore appky napr. facebook a messanger, pamatovu kartu to bralo podla lubovole a hlavne tablet bol po 4 dnoch v sufliku vybity uplne, bez ohladu na to ci nam nabootovany android alebo windows. v realy to teda znamenalo ze na baterke vydrzal asi tak hodinu pouzivania (co u mna zodpoveda pouzivaniu za 4 dni). samozrejme update ktory by tie problemy vyriesil bol v nedohladne. dakoval som bohu ze sa mi podarilo predat len so stratou nieco okolo 70 eur. a to teclast je na cinske pomery este znacka a na webe ma kopu pozitivnych recenzii. nasledne som kupil jazdeny ipad air 2 za 250, ktory nabijam raz za 10 dni so screen on time okolo 8-9 hodin (a to mam este 30%).

hodne uvazujem o nejakom novom telefone, favoritom je Xiaomi Redmi Note 4X, ale po skusenostiach s Teclastom som si na 99% isty ze z ciny ho kupovat nebudem, holt som sa naucil ze setrit je drahe.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Molnart kup si tu, vyrobia ti ho v cine ti isti ludia co xiaomi ale zasa mas moznost zaplatit troch distributorov po ceste plus znacku. urcite sa oplati :D

2 strany piseme o tom ze co vyrobok to separe produkt a ty zaje**s ze "s teclastom som sa popalil tak nechcem xiaomi" :cool: :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6663
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa molnart »

kupim to tu aby som to mohol vratit, prip. mal nejaku zaruku a nemusel ho po tyzdni predavat pod cenu este aj s vycitkami ze idem niekoho ojebabrat. nepopalil som sa s teclastom ale s nakupom v cine ako takym, takze kupim len to co ma dobru cenu a zaroven je doveryhodne overene z viacerych nezavislych zdrojov, ziadnu macku vo vreci
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa Jednoduska »

to znie hned inak :)

A xiaomi mas aj v alze. alebo ten cesky reseller. prosto mas to uz aj lokalne tak nevidim problem. Samozrejme nic proti drahym znackam ja len na margo argumentu.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa LordKJ »

aky cesky reseller?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5565
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Na rychlo som nasiel toto:
http://xiaomimobile.cz/
https://xiaomi-store.cz/sk/

Mas zaruku "lokalne" (ja beriem CZ ako SK snad suhlasite). A s tym spojene vyhody. Nevyhodou bude vyssia cena? Treba kuk.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: KUPA TELEFONU Z CINY

Príspevok od používateľa HellAngel »

Smartzero.sk tiez slovensky predajca a celkom dobre ceny
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Nákupná poradňa"