HTC vive Vs Oculus Rift

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Tracer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 503
Dátum registrácie: Št 10. Okt, 2013, 14:14

HTC vive Vs Oculus Rift

Príspevok od používateľa Tracer »

Čaute kamarát chce kúpiť VR ale nevie sa rozhodnúť HTC alebo Oculus
Dôležitý je support hier čím viac tým lepšie...........najvhodnejšie by bolo ak by podporovali najnovšie hry proste všetky pecky.....prosím o rýchlu odpoveď je nedočkavý a chce to dnes o cenu sa nemusíte starať
SOGOR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 16. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice -> Praha

Re: HTC vive Vs Oculus Rift

Príspevok od používateľa SOGOR »

Je to viac menej jedno, dolezite otazky su:
1. Nosi okuliare?
2. Ako velmi ho zaujima roomscale(pobehovanie v priestore). Zaujima ho skor to alebo simulatory etc.
3. Ak chce roomscale a rift bude mu treba touch a ten napr na alze este nemaju

Celkovo su na tom oba headsety rovnako len so zopar rozdielmi. Kazdemu vyhovuje nieco ine a kazdy ma svoje problemy.
V zasade Vive ma vacsi fov ale mensi sweetspot(miesto kde je obraz ostry). Je pohodlnejsi s okuliarmi. Screen door je na tom horsie kvoli vacsiemu fov.(Cierne miesto medzi pixelmi).
Rift by mal byt pohodlnejsi kvoli rozlozeniu vahy ma integrovane audio nemusis sa paprat zo sluchatkami.
Aktualne ma rift trochu problem s roomscale pri 3 a viac kamerach ale eventualne by mal vyjst update co to fixne.

Co sa tyka hier, Vive ma aktualne mensiu kniznicu kedze rift ma uzatvoreny obchod a oculus kupuje exkluzivitu na niektore hry(bud cas alebo celkovo) je ich mozne hrat pomocou revive ale ak chces standardne riesenie isiel by som cestou riftu.
Treba vsak povedat ze kniznica riftu je znacne zamerana na gamepad veci kedze touch vysiel zaciatkom decembra.

Co sa tyka mna ja mam doma vive a neskusal som rift takze ber niektore veci s rezervou.
Oggy004
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2017, 19:11

Re: HTC vive Vs Oculus Rift

Príspevok od používateľa Oggy004 »

Cauko, okuliare nenosim. Diki moc za info. Viac ma este zaujima ci je to rozlisenie 1080x1200 na oko v pohode alebo je rastor dost vyditelny? Oplati sa to kupit teraz alebo radsej pockat kym bude lepsie rozlisenie? Skor by som asi zobral ten oculus. Radsej by som mal ohladom tohto info od cloveka odtialto ako z tych alzackych hodnoteni.
SOGOR
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Po 16. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice -> Praha

Re: HTC vive Vs Oculus Rift

Príspevok od používateľa SOGOR »

Raster vidno hlavne ak sa zamerias na veci na blizko. Celkovo je raster dost viditelny osobne by som odporucil ak mas moznost vyskusat Gear VR(je ovela viac ludi s S7 ako s vive a riftom) ktory by ti mohol dat predstavu ako to vyzera. Rift aj vive ho maju este viac viditelny ako gear kvoli rozliseniu a hlavne kvoli typu displaya(pentile).
Ci sa oplati kupovat teraz zalezi na tebe ako velmi to chces :). Ja by som kludne kupil ci uz rift alebo vive znova(Ku riftu urcite touch a ked opravia bugy co tam su aj 3. kameru).
Treba vsak pocitat s tym ze toto vsetko je dost na zaciatku a velke studia nemaju chut investovat do platformy s 500 000 pouzivatelmi. Pozri si nejake gameplay videa hier na youtube a rozhodni sa ci uz nastal cas. Mna napr zacali velmi bavit simulatory auticok, je to uplne iny pocit avsak tam to rozlisenie dost vyrusuje v niektorych momentoch.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: HTC vive Vs Oculus Rift

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja osobne by som do kupy VR este nesiel. Mame v praci HTC Vive, tesil som sa na to, ako sa budem hrat atd... Po par hrach ma to preslo, proste mi to pride este v plienkach. Radsej by som pockal, ked to bude lepsie.
Oggy004
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 06. Feb, 2017, 19:11

Re: HTC vive Vs Oculus Rift

Príspevok od používateľa Oggy004 »

Dakujem za review. Asi to spravim tak ze si kupim oculus aj s moznostov vratenia do 2 mesiacov. Ak ma to dovtedy prejde tak to vratim a pockam na nieco lepsie.

Návrat na "Nákupná poradňa"