Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

Zdravim pani

prisla na mna poziadavka aby som vybral kolegovi mobilny telefon s co najlepsim fotoaparatom. Ostatne veci niesu podstatne mi bolo vysvetlene. Ani system , ani velkost obrazovky ani niec podobne. Akurat su dve cenove kategorie . Prva 250eur a druha je vlastne bez obmedzenia.

Ako osobne som mu povedal ze ked chce fotit nech si nekupuje telefon ale fotak ale take su poziadavky. Nieco som si samozrejme popozeral na nete ale povedal som sa ze skusim opytat aj Vas.

Cize dakujem za kazdu radu.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6701
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa molnart »

jazdeny iphone. novy model asi nic
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
tunner1024
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 17. Nov, 2015, 17:34

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa tunner1024 »

Nexus 5x
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa tron44 »

xxx eur 550e+ lenovo moto Z, na zadu stranu sa da magneticky prilepiť okrem fotáku aj nahradná batéria a dalšie veci.. Obrázok
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Za mňa Nexus 6P, u mňa je aj popri Pixely stále šampiónikovým šampiňónikom
https://www.bazos.sk/search.php?hledat= ... 5&kitx=ano . :good:
HDR+ je proste veľmi veľmi mocný nástroj. Toť bol aj dôvod, prečo keď som ho videl na bazoši za 270€ (pár mesiacov starý), tak som ho okamžite zobral, lebo nič iné by mi taký zážitok nedalo...ani teraz nevidím telefón, ktorý by ma tak zaujal.
Jediné mínus a čo mi veľmi chýba je Pixel-style stabilizácia.

Kedysi, keď som o tom nevedel nič, som považoval za autoritu Ajfóny ale to už je dávno minulosťou, dominovali akurát do 5S, potom už prišli aj lepšie alternatívy.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5596
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V tomto rozpocte by som siel jednoznacne do ciny, nespocet modelov s vnutornostami z high endu v tejto cene, len pozerat v recenziach konkretne fotaky a je to.

Eddit:
aby so msa presnejsie vyjadril, hovorim o velkych znackach ako je Xioami, Oppo, One+, meizu a nejake ine ktore neviem menovat kde je kvalita zarucena rovnako ako zakaznicka podpora a suport so najnovsim androidom.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ako len btw, Xiaomi majú prinajlepšom priemerné fotoaparáty u najvyšších modeloch...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa LordKJ »

to suhlasim, ak ides za fotakom neviem ci cinankovia su spravna volba
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa killswitch »

vpravo mas rebricek podla bodov. z lacnych urcite stoji za spomenutie Moto G4 Plus (niekde som cital, ze ma ten isy fotak akoNexus 6P). po kliknutiu na konkretny model vidis recenziu, tak ma co kolega robit cez obednu prestavku :)

https://www.dxomark.com/Mobiles
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nejde len o foťák, v tom prípade by sme šli po čo najnovšom telefóne, u 6P ide o HDR+, ten posunie technickú kvalitu o dva úrovne vyššie.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa tron44 »

Zaujíma ma jedna vec. Dočítal som sa že to HDR je snímanie jasu/farieb/kontrastu s širším rozsahom. Otázka - ak je obraz nasnímaný bez tejto technológie dá sa to photoshopom doladiť aby bol výsledný efekt rovnaký? Lebo ak áno, pre mna osobne by potreba HDR odpadla.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Nie.
https://research.googleblog.com/2014/10 ... range.html
Tu si o tom niečo prečítaš...HDR+ je omnoho viac, bavíme sa o redukcii šumu, zachovaní kontrastu, ostrosti,...A foťáky na telefónoch ani pri najlepších senzoroch nie sú dobré, je to proste mini a tak to potom aj vyzerá; ľudia sa rozplývajú, že majú snímanie do RAW a manuálne ovládanie ale to je bullschiit, z hov*na kvietok nespravíš, manuál, raw a ostatné praktiky majú byť na poriadne fotoaparáty s senzormi väčšími ako bradavica a poriadnymi sklami.
Telefón má byť rýchle mydlo a HDR+ z toho robí rýchle mydlo, ktoré vyčarí často neskutočné zábery, ktoré z hľadiska technickej dokonalosti (nemyslím rozlíšenia a ostrosti) by človek nedosiahol ani zrkadlovkou, poriadnym sklom a post-processingom.

Rovnako treba rozlišovať HDR a HDR+, HDR+ je google-only a je len na Nexusoch 5X a 6P, a na Pixely. Ostatné HDR implementácie na androidoch sú slajderu "Tiene" doprava ako v hocjakom SW. Jediné HDR, ktorý robí aspoň niečo je na iP.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa tron44 »

okey, dík za vysvetlenie :)
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4081
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa castelL »

Telefóny môžu mať aj dobré snímače, ale kazí to rozhranie/software. V tomto prípade odporúčam sa vyhnúť Čínskym telefónom na štýl Xiaomi, ako tu bolo spomenuté, len "šedý" priemer. Pomer cena/výkon, je väčšinou dobrý, ale práve kvalita fotoaparátu absentuje.

//Úprava: korekcia textu
Naposledy upravil/-a castelL v St 25. Jan, 2017, 01:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1256
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Mobilny telefon s najlepsim fotoaparatom (250eur/XXX eur)

Príspevok od používateľa geroswen »

do 250 bazarova SGS6 alebo 950-kove lumie

bez obmedzenia SGS7
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m

Návrat na "Nákupná poradňa"