PC +- 2000€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa Leon »

S hlučnosťou sú si MSI a Palit narovnako. A ty mu trepneš ešte drahšieho ZOTAC-a :D :D

Adata vyrábajú shit pamäťovky, nikdy som tu nevidel aby si od nich niekto vybral SSD a neverím ani ich pamätiam. Aj keby boli zarovnako s kingstonami už len kvôli výzoru by som si ich nezobral. Zase nemusí to v bedne vyzerať jak najväčší odpad. Vieš o tom, že niekto si rád aj priplatí ? A nemusí to byť práve výkonom, ale aj kvalitou ? Že sú ľudia čo kupujú aj drahšie grafiky, aj kvalitnejšie SSD, aj tichšie zdroje ?
.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa castelL »

Takže priplatiť 50 € za RAM? Lebo tie, čo som linkol sa volajú Patriot, tak EE :D SSD irelevantné a čo sa týka toho zdroja, nekomentujem :laugh:
stiv napísal:Mozno by bolo dobre doplatit na nejaku lepsiu bednu nech zase niekoho hanba nefacka. :D
Ja som zato, že mu stačí aj "stredná" trieda. Predsa ak by tú skrinku predával taký Corsair, tak by nestála 50 €, ale minimálne 65-70 €, ale kľudne aj niečo "lepšie", ponúknite mu nejaké návrhy aspoň.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa Leon »

Rovno mu tam vyber nejaké bez heatshinkov nech mu zhoria :D hlavne, že ty v podpise kingstony a Gaming X ;ppppp
.
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa Fester182 »

predpokladam ze nic nechyba v tej zostave :D dakujem este raz pani teda za vas cas ... uz su to len take "kozmeticke" upravy ale zase ruku na srdce fakt rozdiel 50€ pri sume za PC 2000€ je asi snad aj zanedbatelne ...

final zostava bude teda asi toto :

https://www.alza.sk/zotac-geforce-gtx-1 ... 292277.htm
https://www.alza.sk/kingston-16gb-kit-d ... 013721.htm
https://www.alza.sk/scythe-scnj-4000-ni ... 920693.htm
https://www.alza.sk/intel-core-i7-7700k-d4624245.htm
https://www.alza.sk/msi-z270-gaming-m3-d4651552.htm
https://www.alza.sk/silentiumpc-gladius ... 754081.htm
https://www.alza.sk/arctic-mx-4-thermal ... 342035.htm
https://www.alza.sk/24-asus-mg248q-gaming-d4225373.htm

plus daka klavka a mys 2100€ ale to uz nech si vyberie znamy ...
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa stiv »

Leon napísal:Zhoria
Vies ako topia ram? A vies kolko pomaha ten pol milimetrovy hlinik?

Inac dobre chujoviny ste mu tu naradili. Do bedne bez okna priplacat za krajsie ram, priplatit za skoro najdrahsiu kartu, K i7 ked sa ani taktovat nechcelo na zaciatku...
.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa castelL »

Leon napísal:Rovno mu tam vyber nejaké bez heatshinkov nech mu zhoria :D hlavne, že ty v podpise kingstony a Gaming X ;ppppp
Ale prosímťa.. ja neviem čo vám poslednú dobu chalani je, ale pripadáte mi ako na práškoch :D prepáčte :D

Keby existovala Palit GameRock GTX 1060 a stála by 280 €, tak by som nekupoval MSI Gaming X za 320 €, no načo? Pamäte stáli v dobe, keď som ich kupoval rovnako ako Patriot, Corsair a podobne. Ešte chceš nejakú ďalšiu blbosť vypotiť zo seba? Tento tvoj príspevok je evidentne hodne "podpichovačným" výplodom.

K tvojmu ešte predchádzajúcemu príspevku .. Chcel si drahšiu kartu, dal som odkaz Zotac, kedže ten patrí k TOP. Tie Palit sa oplatia za tú cenu o hodne viac, ako MSI. Zrovna keď Palit Premium je lacnejší o 40 € a má aj vyššie takty. Obe karty majú tebou uvedenú rovnakú hlučnosť a ja dodám aj teploty. Pokiaľ sa nejedná o nejaký dizajnový šmak, ako je výhodná kúpa modelu MSI? Nijako.

stiv, ja som tu svoj názor vyjadril hádam jasne a aj moje odporúčanie. Stačí si prečítať moje príspevky, nikde som mu neradil predražené komponenty aby ich kupoval.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9949
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa stiv »

Ved v pohode. Nikde som nenapisal nic zle k tvojmu navrhu, iba ze sa to tu pekne zvrtlo na priplacanie co to zacal Leon komentovat ze ludia si priplatia za dizajn.

V jednej teme Leon pise ako vo vsetkom priplatit za drahsie veci v druhej zase ako je to zbytocne na nieco priplatit. :hysterical:

PS: Fester v zostave ti nejdu linky a chyba zdroj ;)
Naposledy upravil/-a stiv v St 18. Jan, 2017, 21:07, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa Fester182 »

ok pani sak hadam sa tu nebudete hadat :D ja vam dakujem kazdemu jednemu za vas nazor a radu ohladom kupy tohoto PC ... predpokladam ze ked sa vezme taka alebo onaka karta alebo ramky ci take alebo onake, laik ktory hrava IBA hry a neni mu vela dat za PC 2000€ mu to moze byt jedno :D

ja by som za PC take prachy nedal a moze byt aj neviem aky :D

myslim ze ciel tejto temy splneny este raz dakujem :)
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa castelL »

Presne tak, je mu to jedno, ale kebyže mu povieš, že si mohol ušetriť 100 € na dvoch komponentoch, tak by som bol zvedavý čo povie :)
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa Fester182 »

navrhnem mu to a aj to samorejme ze co si vybere bude mat ...
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa castelL »

Pamäte Kingston stoja +50 € a nepridajú ti nič, nesvietia, neblikajú, nevyskakujú zo slotu, aby tých 50 € navyše malo reálne pridanú hodnotu. Zbytočne zhadzuješ značku Patriot, keď nieje dôvod, nenapísal si ani jeden relevantný fakt, prečo nie Patriot, nič. Frekvencia je rovnaká: 3000 vs 3000 MHz, akurát CL(časovanie) je rozdielne: 15 vs 16, je to problém? Nieje. Leon, vyskakuješ tu hlavne aj ty, prečítaj si tvoje príspevky s ktorými si reagoval na mňa a súď aj sám seba, nie stíva, nezastávam sa nikoho, ale sám musíš uznať a prehodnotiť, že väčšina obsahu, ktorá bola v tvojich príspevkoch, bola irelevantná až nezmyselná a na :?
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa Leon »

Veď ale ja som to povedal, prečo ja by som si to nekúpil :D

Možno sú výkonovo rovnaké, ale ja im neverím,.. dôvod som napísal prečo im neverím. To by tu potom každý kto by kupoval 1080ky mal behať s palitom,... a s 16gb patriotmi, lebo je to podľa Teba to naj. A pritom ľudia nebehajú len s nimi. Keby skladal PC za 1400 nepoviem. Prečo by nemohol PC aj nejak vyzerať.

Ak chceme ešetriť, tak na prvej strane moj príspevok, vymeniť ramky za tie patrioty a 7700k za 7600 ak nebude taktovať a hneď je s monitorom na 1750 eurach z 2100.
.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4062
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa castelL »

V prvom rade pointa je tá, že sa zmestil do rozpočtu s mojim návrhom a nestratil na výkone a ani na kvalite komponentov. Keď sú € navyše, tak vtedy sa môže "zbytočne" priplácať na niečo, čo človek reálne nevyužije, ale to je jedno.. píšem o tom istom už azda 10x v tejto téme. Na PC bol defakto v čistom rozpočet okolo 1600-1650 €, to nieje stále rozpočet, kde sa môžu vyhadzovať € za úplne, úplne zbytočnosti. Daj mi rozpočet 3000 € pre 1080p hranie a tam sa vybúrim a nebudem "šetriť" :D .
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa Leon »

Veď ok,.. ale 7700K fakt
castelL napísal:reálne nevyužije
:D ... preto píšem radšej mu tam dať o 150 eur lacnejší 7600/K. Tu už nevadí vyhodené 150 eur? :P podotýkam vravel, že taktovať nebude.
.
ANONYM_a7

Re: PC +- 2000€

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

... lock

Návrat na "Nákupná poradňa"