Lacna tlaciaren

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Majchel »

Ahojte, potreboval by som poradit lacnu tlacku.

Priatelka raz za cas nieco vytlaci do prace, inak je mozne ze sa niekedy nevyuzije ani raz za mesiac.

Cena okolo 50eur (nemam predstavu). Poziadavka je skener, kopirka a CB tlac staci. Lacne tonery. Cize preferujem asi atrament. Otazka aka je skusenost zo zasychanim. Pre porovnanie, ak ma niekto tip aj na farebnu kuknem aj na nu.

Ziadny canon, kazia sa tlacove hlavy po 2 rokoch.
Dakujem.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Majchel »

Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Xeigen »

"Ziadny canon, kazia sa tlacove hlavy po 2 rokoch... " toto platí pri všetkých tých lacných tlačiarnach, tak by som to nevzťahoval len na kanon. Žiješ v dobe konzumnej, dostaneš presne takú kvalitu, akú si schopný zaplatiť.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa shiro »

do 50e mas fuk co kupis, vsetko to je spotrebak, akurat budes mat drahe naplne, pretoze lacna tlaciaren.
a ked tam ako spravny skrbliaci slovak budes pchat repasy, pretoze origose stoja 2x tolko, necuduj sa dalsim problemom ked nastanu. tieto lacne tlacky sa ani neopravuju, rovno vymienaju. aspon u hp. do zaruky pouzivanie repas naplni samozrejme nespada.

Alebo raz za dva mesiace nech si dievca zabehne do copycentra, alebo si to vytlaci v praci.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Majchel »

Vies ako to chodi, to uz nieje take pohodlne :)

Kupim asi vyssiu triedu
https://www.alza.sk/hp-deskjet-3636-ink ... 039924.htm

a snad to aspon 3 roky vydrzi. Tie naplne su okolo 10e originaly takze pohodka. V tej lacnejsej isli naplne uz do extremu.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked mas pouzitie ze obcas to stoji ladom MESIAC, tak atramentovku urcite nie - nech si hovoria vyrobcovia co len chcu. Ja som bol tiez v tom osiali, nakoniec som sa nasrdil, mam doma laserovku Brother 1100 a toner som este nemenil za dva roky co ju "ne"pouzivam. Atramenty by som uz mal zopar za sebou.

Scanner a kopirku mas aj na laserovkach, farebnu tlac nepozadujes. Isiel by som do laserovky na tvojom mieste. Konkretny typ neviem poradit, naklady su rozobrate z reality v testoch na internete, vyber si tri-styri modely zrejme podla ceny (ked pises 50eur, na vyber nemame nic laserove ale ako vravim v dlhodobom hladisku budes na tom lacnejsie ako s atramentami a hlavne inymi kusmi tlaciarni kedze ti ich budu zasychajuce atramenty nicit).

Predpokladam ze za nejakych 120 kupis atramentovku s kopirkou.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Majchel »

Nieco pouzitelne je za 120e, a k tomu toner laser stoji 55-60 eur. Neviem ake kapacity su pri novych tlaciarnach. A to uz je niekde mimo rozpoctu.
Atrament kupim za 50eur tlacku, a 9eur farbu na 360stran. Ak chcem aj farbu tak 8eur fareb toner... Tu tlacku budem mat podla toho ake su to spotrebaky, tak okolo 3rokov.

Myslim ze tymto smerom by som nesiel.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7278
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Papek »

Uvidis, ze v konecnom dosledku preplatis ten laser. Laser je vyssia investicia na zaciatku, ale mas na dlho pokoj. Ja som mal zopar atramentovych, staru HP, ktoru som neskor kvoli nevyuzivaniu posunul dalej do rodiny. Tam ho nakoniec odstavili, lebo im zasychal. Neskor som mal multifunkciu Lexmark, ktoru som nakoniec pouzival iba ako skener, lebo ked som si po mesiaci zmyslel ze chcem tlacit, tak mi najprv zaspinilo papier, Potom som stravil dalsie minuty cistenim kazety metodou pokus-omyl, takze na nejaky treti-piaty pokus som mohol zacat tlacit.
Za 90 € mas nejaky lacny laserovy Brother. Osobne by som siel do toho. Ak tam mas zakladnu napln na 1000 stran, tak sa velmi dlho nemusis starat a bez problemov potom do toho supnes alternativny toner. My pouzivame do laserovej HP tonery Stygian a funguju nam bez problemov.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa shiro »

Majchel napísal:Vies ako to chodi, to uz nieje take pohodlne :)
Kupim asi vyssiu triedu
https://www.alza.sk/hp-deskjet-3636-ink ... 039924.htm
a snad to aspon 3 roky vydrzi. Tie naplne su okolo 10e originaly takze pohodka. V tej lacnejsej isli naplne uz do extremu.
Sa ta spytam ked bude problem, ze co je pohodlnejsie :-)
ked nie copycentrum, tak vytlaci v praci, nie?
uz si sam musis zvazit ze co a ako.

V pripade tychto hp deskjet a malych lacnych laserjet sa v prip. poruchy v zar. dobe menia za nove. neriesi sa servis.
Po zaruke vyhodis a kupis novu. neexistuje pozar. servis.


do lacneho multif. laseru za 100-150e sa takmer vzdy robia krpate cca 2000str. toneriky, lebo na viac tam neni miesto.
neni vacsinou vyhodne kupovat tlacku, ktora ma deleny spotrebak, tj. valec, toner a developer osobitne = vo vysledku drahsi spotrebak.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa mp3turbo »

60eur za toner je sialene vela, za 15-20 mas na ebayi/takychto zdrojoch velke tonery na radovo 2500 az 5000 stran podla tlaciarne.

Atrament 9 eur farba ? No original ani nahodou, takze potom sa tazko porovnavat s cenou original toneru. 360 stran ? Zbozne zelanie. Been there, done that. Nikdy som na atramente nevytlacil 360 stran, na ziadnej naplni, a to som mal tusim 19ml bomby HPcka ktore tvrdili 800 stran ci take cisla.

Lebo vyrobci maju ine strany ako normalni ludia... s 5% pokrytim, taketo tie sracky, poznas.

Netlacim ta do laserovky, je mi uplne jedno co si kupis - len konstatujem. Mne osobne sa este atrament neoplatil a to teda fakt tlacim tak vela ze mi drtivou vacsinou atramenty zasychaju. Bohuzial nielen atramenty, ale beru so sebou aj atramentove hlavy. Mal som doma asi styri tlaciarne ktore proste netlacili dobre ani po vymene atramentov, lebo boli jednoducho znicene.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8549
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa shiro »

Zase na porovnanie...do starej deskjet D1360 co som mal stala black napln 8-9e a trojfarebna 10-12.
a vedela tlacit aj ked farebna dosla, len CB. nebola to zla tlacka. Kupil som tam raz za rok original a ani to nezasychalo...no to beriem skorej ako stastie.

no dnesne tlacky su este vacsi spotrebak a nespoliehal by som sa.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3263
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Osobne som tiež za kúpu Multi ČB laser tlačiareň. Aj keď je investícia zo začiatku väčšia, ak tlačíš málo nemusíš nič riešiť.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4079
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa castelL »

Ja som pár dni dozadu riešil lacnú lasérovú čiernobielu tlačiareň a na najväčší problém čo som narazil, je udávaná životnosť jednotiek, valcov, respektíve tlačiarne samotnej. Tomuto fakt nerozumiem, značka "Brother"o ktorej som počul doteraz asi 2x, má na webovej stránke uvedené tieto informácie a pri Samsungu a Xeroxe som tieto informácie nevedel dohľadať.. aspoň podľa mňa, dosť zásadný parameter, kedže sa to môže líšiš peknými číslami.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Majchel »

Ahojte, dakujem za rady.

Rozhodol som sa objednat atramentovu tlacku za par drobnych. Ak bude zasychat nebude dobre tlacit, posuniem ju dalej do rodiny a kupim laser.
Ako sa hovori, neskusis nevies :)

Dakujem za nazory.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Lacna tlaciaren

Príspevok od používateľa Erazer »

Škoda no, tiež sa stotožnujem s mp3turbom...kúpil som 2 roky dozadu HP atrament multifunkciu (220€ :facepalm: :!: ) na občasné tlačenie a ono ju už ani nieje komu posunúť lebo oprava by stála viac ako nová... nikdy viac. Teraz máme doma malú č.b. HP laserovku ktorú zapneme raz za štvrť roka a tá tlačka ani brvou nepohne a tlačí...
Ak netreba farbu a chceš mať pokoj a netlačíš dennodenne určite laser...
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<

Návrat na "Nákupná poradňa"