mechanicka klavesnica

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

dakujem za info. cize svieti to v pritmi rovno do oci, rsp vyrusuje to pri hrani jo?
.. rozmyslam ze napisem do Logitechu, ci nieco take ako nahradne klavesy sa da kupit ..
toto by aj mna zaujimalo. a ci sa da vymenit tak napr komplet layout jedneho jazyka, za druhy. aspon teda tie klavesy ktorych sa ten preklad tyka.

co som vycital, tak sa stazuju vacsina na mushy pocit pri stlacani klaves, co je sice pravda na (g513) ale zasa nie je to uplny dealbreaker. imho.
ked porovnam tu g513 s alljazz, tak rozdiel je tam citit samozrejme, ale na tej g513 sa mi hraje aj lepsie by som povedal, a ten pocit z toho klikania nijak extremne nevnimam.
mozno je to tym, ze som este nemal moznost skusit mx switche na riadnej klavesnici.
alljazz je proste lowcost a ponuka za tu cenu presne to co ponukat ma, a logitech ma v tomto aj ten pocit pridanej hodnoty z konstrukcie a prevedenia.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa lepermessiah »

neviem, ja som s romermi spokojny a sice hlucnost klaves je vyssia ako pri predoslej (Coolermaster s MX Brown) co sa navratu do hornej polohy tyka, ale dorazy su tichsie a odozva klaves v pol ceste mne napriklad vyhovuje, mozno aj preto, ze sa mi na tej klavesnici pise skoro rovnako ako na Thinkpad klavesnici (aj ked ta je membranovka ze..)

pri hrani to asi az take rusive nie je, kedze ruku mas vacsinou na WASD takze tu stranu prekryjes a ta bodka na FJ mi skor pride ako chyba z vyroby, ze tam ostala kvapka farby ktora odletela, lebo tam nechtami urcite netriafam a teda nema co ine zoskrabnut farbu
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa lepermessiah »

@paranoid.asian tak doplnam info, po tyzdnoch som sa dokopal k tomu, aby som napisal na Logi support ..kedze klavesnica este v zaruke, tak mi poslali komplet novu sadu keycaps, akurat som musel trochu nadavat, lebo mam US International layout a napisali, ze nemaju, tak som im napisal, ze mi nebude vadit ani US layout ak poslu ..nemaju .. :D tak do tretice mi napisali, ze mozu mi poslat UK layout, s ktorym problem nemam (rozlozenie rovnake, iba popisky na par klavesach ine, co mi zas nevadi, lebo aj NB klavesnicu mam UK)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

tak mna rovno poslali na ich eshop ze si to mam kupit za 25e :)
co si im vsetko popisal, ze posielaju zadarmo?
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Napisal som, ze klavesnica nema ani rok a pol a postupne sa mi predieraju klavesy, chceli odomna rukou napisane cislo tiketu na fotke problemovych klaves, tak som ju povysaval a pofotil kazdy problem .. a nasledne zacala prestrelka s tym, ze ake klavesy mi mozu poslat kedze nemali skladom to co mam ja.. Ktore mas poskodene ty?
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ja nemam poskodene, len zly jazyk
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa lepermessiah »

jaj jasne, no .. UK popisky asi nechces :D
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 404
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa steel »

Ahojte,

Tiez sa sem trocha navtierkam (kedze uz topic existuje). Mam starsiu membranovu klavesnicu (asi low profile), ktora uz dosluhuje. Konkretne tento model https://ibb.co/YXFqSbH .

Chcel by som ju vymenit za nieco novsie a lepsie akurat sa neviem rozhodnut co vybrat. Na klavesnici dost casto pisem povedal by som ze pomer pisania a hrania je 60/40, cize potrebujem aby sa na nej dobre pisalo a aby nerevala ako besna.

Mate skusenosti s tymito?
https://www.alza.sk/logitech-g513-carbon-d5278620.htm
https://www.alza.sk/hyperx-alloy-elite- ... 262949.htm (neviete ci sa na nej daju vymenit spinace?)
https://www.alza.sk/corsair-k70-rgb-mk2 ... 506558.htm (ta cena je brutalna ale podla youtube videi by mohla by asi najtichsia)

Cenovy limit som si nejako nenastavil ale zas nechcem brtualne preplacat.

Pripadne mate nejaky iny tip?
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Logitech - nezozenies ine ako original keycaps lebo Romer-G, napriek tomu by som moju G810 nemenil za ziadnu inu momentalne dostupnu klavesnicu lebo rozlozenie a multimedialne klavesy mi max. vyhovuju

HyperX - vymenit spinace, akoze vsetky? MX Brown nie su vobec zle spinace, s nejakymi tlmiacimi O kruzkami by to mohla byt rovnako ticha klavesnica ako s Romer-G

Corsair - k tejto sa neviem vyjadrit
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
steel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 404
Dátum registrácie: Pi 16. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa steel »

Cize vravis, ze Romer-G su tichsie ako MX brown / red? Tu vymenu som myslel ako vsetky klavesy. Chapes clovek kupi klavesnicu za 140e a zisti ze red by boli lepsie. Fakt to neviem porovnat tieto nove mechanicke klavesnice, pretoze vzdy som mal doteraz membranovku.

Tie kruzky sa daju kupit aj v alze? (nenasiel som)
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa tron44 »

aliexpres od 1,30e/110kusov
pripadne na skušku možes skusiť toto https://www.aliexpress.com/item/3283477 ... st=ae803_3
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2703
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa lepermessiah »

mal som MX Clear, MX Brown a presiel som na Romer G v podstate len kvoli layoutu klavesnice a multimedialnym klavesam (+ ze klavesnica nevyzera ako od kolotocarov) a aj ked som mal MX Brown s O kruzkami, nebolo to tichsie ako Romer G .. zas nemozes cakat, ze mechanika bude ticha ako membranovka, nie pri tych so som tu spomenul. na G810 najviac pocut medzernikove "pruzinky" a doraz klaves ako takych, ale je to fajn .. pocitovo Romer G asi ako moja notebookova klavesnica na Thinkpade
PS: na prevazne pisanie je vhodna skor Brown a RomerG lebo maju spatnu odozvu nejaku, MX Red nie ..
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

@lepermessiah, no ja mam nemecky. akoze nevadi mi to, prstoklad mam a co je na klavesoch mf. ale ten maly autista vo mne sa stale ozyva.
asi by som casom menil aj ten uk jazyk :)

ta 513 je v podstate to iste co g810. zatial mi romer switche vyhovuju najviac z toho vsetkeho co som skusal doteraz (evogear, alljazz) ako hranie tak aj pisanie.
rad by som niekedy otestoval taky corsair napr. co spominas, rsp nejaku premiovu znacku a top model, a porovnat, ale zatial som spoko takto.
810 ako bolo spomenute, ma fajn multimedialne tlacitka, funguje navybornu a ten ich ovladaci sw ak mas mys (alebo planujes mat) tiez logitech, je uz len prijemny bonus.
e:typo
Spoiler: ukázať
::: ...
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa tron44 »

cau, vyberam si klavesnicu a váham medzi
Kingston HyperX (cherry red) https://klavesnice.heureka.sk/kingston- ... rd1-us-r2/
a lacnejšou alternatívou AJAZZ AK33 (black switch) https://www.aliexpress.com/item/3283190 ... st=ae803_3

všimol som si že poniektorí si ho objednali, vedeli by ste porovnať kvalitu spracovania, chod kláves, switche, (možno odozvu?) či sa oplatí priplácať za hyperx ? (na RGB kašlať..)
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Re: mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

mam uz druhu ajazz ak33 - blue switchte a ked ju porovnam s 6gv2 co som mal pred nou tak kvalita je za tu cenu dost dobra... prvu ajazz som mal bez bluetooth, druhu som kupil s bluetooth ale od vyroby nefunguje cize som na kabli :D

ale teraz ju predavam, keby si mal zaujem, lebo som kupil motospeed ktora ma 2,4ghz dongle

Návrat na "Nákupná poradňa"