27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa dave1979 »

Poradte mi prosím aspon konkretne nejake monitory rozhodol som sa pre 1440p monitor..Rozpočet som zdvihol na 500 eur +-..neviem sa sám rozhodnúť či TN ale IPS.bojim sa tých pozorovacích uhlov,ale zas byt odkazaný pri ips na 60 HZ to nechcem..daviem neviem či mam riešit g sync alebo freesync ako zasadu.Kedže niekedy pojdu fps pri tom rozlíšení na mojej slabej karte na 38 fps a este zapnem obyčajný v sync tak sa to nebude dat hrat..tak neviem..monitor stým všetkým a este aj ips stoji vela..jedine ten menq čo ma 60hz je to ips za 360 eur..alebo dell..ten ma vsetko čo chcem ale je to TN panel https://www.alza.sk/27-dell-s2716dg-d3756255.htm?o=3
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

Davat peniaze (a este k tomu tolko) za TN sa v dnesnej dobe vobec neoplati, ma to len nevyhody oproti VA ci IPS.
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Purejoke »

dave1979 napísal:Poradte mi prosím aspon konkretne nejake monitory rozhodol som sa pre 1440p monitor..Rozpočet som zdvihol na 500 eur +-..neviem sa sám rozhodnúť či TN ale IPS.bojim sa tých pozorovacích uhlov,ale zas byt odkazaný pri ips na 60 HZ to nechcem..daviem neviem či mam riešit g sync alebo freesync ako zasadu.Kedže niekedy pojdu fps pri tom rozlíšení na mojej slabej karte na 38 fps a este zapnem obyčajný v sync tak sa to nebude dat hrat..tak neviem..monitor stým všetkým a este aj ips stoji vela..jedine ten menq čo ma 60hz je to ips za 360 eur..alebo dell..ten ma vsetko čo chcem ale je to TN panel https://www.alza.sk/27-dell-s2716dg-d3756255.htm?o=3
Čo sa týka pozorovacích uhlov. Skáčeš pri monitore na stoličke keď hráš ? Pokiaľ budeš sedieť rovno oproti monitoru nemalo to byť niečo čím sa treba trápiť. Konkrétne čo sa týka dellu http://www.tftcentral.co.uk/images/dell ... angles.png tak pozorovacie uhly sú veľmi dobré jedine žeby si chcel pri hraní stáť a pozerať sa zvrchu na monitor. Ak chceš IPS môžeš ísť do Asus PG279Q čo zo sebou prináša podľa mňa prehnanú cenu.

Gsync alebo Freesync si musíš rozhodnúť sám. Ťažko povedať či sa nové AMD karty podaria. Gsync funguje a ak nemáš nič proti nvidii a si zmierený z ich cenami, ktoré lepšie nebudú nie je nad čím rozmýšlať.

Veľa ľudí na fóre si neuvedomuje, že nie je TN ako TN. Ja osobne som mal BenQ RL2455HM a bol to otras či už farbami alebo obrazovkou, s ktorej ma po chvíli bolela hlava a štípali oči. Potom som prešiel na Asus PG278Q a farby sú úplne inde tak isto nemám problémy po dlhom hladení do monitoru. Chápem, že farby a podobné veci sú určite na vykalibrovanom monitore(myslím sondou nie, že som stiahol od kamaráta hodnoty lebo sú super) veľmi pekné ale na druhej strane si chceš hlavne zahrať nie študovať statický obraz.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

To ze nie je TN ako TN, je kazdemu na fore jasne, nie ze si to neuvedomuju. Na veci to vsak nic nemeni. Tam je napohlad jasne horsi kazdy parameter.

A tvrdenie, ze si chce zahrat a nie studovat staticky obraz je hlupy. To mu je naco monitor za 500€, staci mu za 100€. Argumentovat tam mozem rovnako, ved si chce len zahrat, nie studovat obraz.
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 357
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Purejoke »

Dunar napísal:To ze nie je TN ako TN, je kazdemu na fore jasne, nie ze si to neuvedomuju. Na veci to vsak nic nemeni. Tam je napohlad jasne horsi kazdy parameter.

A tvrdenie, ze si chce zahrat a nie studovat staticky obraz je hlupy. To mu je naco monitor za 500€, staci mu za 100€. Argumentovat tam mozem rovnako, ved si chce len zahrat, nie studovat obraz.
Možno nie je hlúpy len nepochopený. Iné je hrať na IPS panely s peknými farbami ako na Tn s odozvou 1ms a Gsync modulom. Je to predražené ale zážitok z hrania je o niečo vyššie. Tu si už musí každý sám rozhodnúť či je tá cena preňho akceptovatelná.

Zakladateľom témy bolo zadané, že chce monitor primárne určený na hry. Rozpočet bol stanovený na +-500eur. Takže ten Dell je jedna z možností, ktorá pasuje do jeho požiadaviek. Ak mu navrhneš nejakú lepšiu IPS, VA alebo PLS alternatívu bude určite len rád.
CPU: i7-9700k MB: GIGABYTE AORUS Z390 PRO GPU: Gainward GeForce® GTX 1080 Ti Phoenix RAM: G.SKILL Aegis 16GB KIT DDR4 3000MHz PSU: Corsair RM650W SSD: Samsung 980 1TB Case: NZXT H700 Monitor: Dell AW2721D
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3985
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa Dunar »

Argument to pochopeny je, preto je hlupy. Casy kedy boli TN ovela rychlejsie ako IPS su davno prec. Rozdiely su tam uplne minimalne. Inak 1 ms je abstraktna, nerealna hodnota. Castokrat je to aj o rad viac. A nie je ani nic vynimocne ked monitor s vyssou udavanou odozvou je realne rychlejsi ako ten s nizsou. Papier znesie vsetko, realita ale taka nie je. A gsync sa uz do IPS tiez dostava.
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa dave1979 »

A čo si myslíte o tomto monitore? ten má sice namiesto G sync,freesync ale je to IPS https://www.alza.sk/27-acer-xf270hubmij ... d=18853364 Momentalne sa rozhodujem medzi ním a tým Dell S2716DG
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa dave1979 »

a este sa tu chcem opýtat či freesync podporuje aj karty od Nvidie..čítal som 2 roky starý članok a GTX 970 nemala kompatibilitu s funkciou freesync
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa dave1979 »

je tam aj ten istý z g syncom ale je tam TN panel..podla mna je to chybný udaj..na stranke aceru je IPS..pisal som do alzy nech to poriešia https://www.alza.sk/27-acer-xb270hudbmi ... 76.htm?o=1

http://www.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.HB0AA.001
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa loleqboleq »

G-Sync = Nvidia
FreeSync = AMD
žiadna kompatibilita medz neexistuje

Ohľadom výberu, ako Dunar, som bol rovnako v minulosti názoru - všetko, len nie TN, no teraz...pár rokov neskôr, mám VA panel a k IPS by som sa už nemienil vrátiť...keď sa objavil S2716DG, tak v porovnaní s tým, čo je iné v tom segmente...radšej by som bral S2716DG, ak by som si chcel dopriať najlepší herný zážitok - ovšem s Nvidia grafikou...

Škoda, že máš 970, ak by sme sa bavili o 1070/1080, tak to je iná pesnička, no aj s 970 hlavne MOBA hry a CSGO budú v pohode na 1440p a vyšších FPS, ostatne potom už to bude o kompromisoch

Okrem toho...
- skáčeš z monitorov za 360 na monitory za 560-600€
- chceš monitor vyššieho rozlíšenia a už premýšľaš ako budeš na ňom znižovať rozlišenie atď - to je absolútny blud

a lol
dave1979 napísal:je tam aj ten istý z g syncom ale je tam TN panel..podla mna je to chybný udaj..na stranke aceru je IPS..pisal som do alzy nech to poriešia https://www.alza.sk/27-acer-xb270hudbmi ... 76.htm?o=1
http://www.acer.com/ac/en/US/content/model/UM.HB0AA.001
čo majú akože poriešiť? to sú dva rôzne monitory :facepalm: tu je link na acer stránku toho, čo si linkol
http://www.acer.com/ac/da/DK/content/model/UM.HB0EE.D01
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa dave1979 »

no..ano zle som to kukal.takže zas musim zmenit výber.chcem monitor len z g syncom ked si mi to vysvetlil..takže z g syncom su monitory este drahšie o 100 eur.takže asi fakt skončím aj ja pri tn ku.ten Dell S2716DG sa mi celkom pozdáva.asi zoberiem ten.ked este viete o niečom z g syncom hodte prosím link..moj rozpočet som zasa zvýšil na 640 eur..ale to je už vážne moj strop )) samozrejme grafiku do kona roka tiež vymením.najneskor na jar podjem do gtx 1070-zatial budem hrat hry stare alebo nejak predýcham 40 fps )) stale hratelne ))
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja som mal 970tku na 1440p a nebolo to nič hrozné...či R9 290 a 290X ? Nie som si istý ale sú to podobné karty.

A aby som upresnil "oplatí sa" faktor u 2716DG - bavíme sa o kúpe z najlacnejších shopov (známemu sa podarilo vychytiť posledný kus na prva.sk za 499€), takže rozumejme napríklad (a celkovo do 510€ 550-560€ na alze je samozrejme nonsens)
http://zdomu.sk/lcd-27-palcove-monitory ... 22085.html
Ide o to (zíde sa aj to prezistiť) - Dell má On-Site záruku, prípadne ju robí Datalan (v tomto si nie som istý), takže v tomto prípade by malo byť jedno, z akého shopu objednáš, pokiaľ to nie je divný šedý predaj ale ako hovorím - treba sa informovať v obchode, prípadne napísať dell podpore
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa dave1979 »

dik objednal som si ten dell na inej stranke.Najprv som si chcel ist preto osobne do Trnavy čo mam blízko do mall.sk ale tam to bolo moc drahe 540e.Tak som to nakoniec kupil na internete za 506 eur.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa loleqboleq »

aj si si niečo vyzistil o On-Site záruke ? na Giga je akurát
Na tento produkt je poskytována záruka 3 roky on-site next business day.
Oprava v rámci tohoto záruční servisu probíhá kdekoliv po celé ČR následující pracovní den.
Nemusí to být ani v sídle firmy – můžete být na dovolené, na služební cestě, nezáleží na tom.
Stačí zavolat na tel. číslo 225 308 649, popř. mobil 778 440 533, nahlásit výrobní číslo a závadu a DELL již vše zařídí.
Tak aby si v prípade potreby vedel poriešiť reklamáciu a nemusel to riešiť s obchodom...a jo, Gigašit ti dáva len 2 roky a potom môžeš ísť s prstom do zadku
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: 27" monitor k GTX970..potrebujem poradiť

Príspevok od používateľa dave1979 »

Tak monitor už mam doma.Pozorovacie uhly premna dostačujuce.Na hranie super.Len ked beham po googli sa mi zdaju nejake bledsie farby,ale to je asi zlým nastavením este som z farbami nič nerobil.Moja zostava(intel i5 4460,GTX-970 sa stým rozlíšením vcelku prekvapivo dobre vysporiadala.Problem je troška s The Division kde som dal všetko na z ultra na high a bez aa.A na crysis 3 niečo ultra niečo na high.Niekde nebolo treba nič.Musel som sa prestahovat do kuchyne na večší stol kvoli velkosti monitora )) http://www.fastimages.eu/images/newpc.jpg

Návrat na "Nákupná poradňa"