lacná kamera v dobrej kvalite

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Ahojte! Hľadám nejakú lacnú vonkajšiu kameru s dobrým obrazom a možnosťou nahrávať aj v noci. Kameru chcem umiestniť z vonku na dom na ochranu auta a mať ju zapnutú 24/7. Vzdialenosť je cca 10m. Neviem čo všetko k tomu potrebujem, lebo som takú kameru ešte nemal. Poraďte.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa mp3turbo »

poznamka : kamera nie je ochrana auta, nikdy nebola a nikdy nebude.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Vďaka kamere zistím kto mi poškodzuje auto a budem to môcť ďalej riešiť. Čo tak navrhnúť riešenie namiesto rečí ako to nejde?
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa Ivko »

Hlavne potrebuješ kameru na vonkajšie použitie

Niekto ti poškodzuje auto?
Zamysli sa prečo - podla mna nie len tak pre nič.

Kamera nie je všeliek, kamenom sa dá dohodiť velmi daleko, alebo hocičím iným
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3272
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa Diablo1st »

O fotopasci si neuvažoval?
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nechcem mat blbe reci ale kamera NEZABRANI poskodzovaniu auta, ty NEIDENTIFIKUJES pachatela (pretoze bude mat na sebe ponozku alebo motorkarsku helmu alebo budes mat nekvalitny zaznam alebo desat inych dovodov) a ked ho aj identifikujes, neviem co mu "urobis" ked na "taketo veci" tu mame policiu.

Uz vobec sa nepytam ci ti niekto poskodzuje auto OPAKOVANE. Ked doleti raz a vytrepe ti okna kvoli radiu alebo doskrabe lak kvoli zmarenej statnej zakazke (pripadne hodi donutra zapalenu flasu Molotova), mozes si nainstalovat tridsat kamier a ten cloviecik uz druhykrat nepride.

Neviem preco mas auto 10 metrov od domu, preco ho nemas niekde vo dvore.

Neviem co riesis, Rambo, ale riesis to mozno trochu zle.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa shiro »

zeleny_vlk napísal:Hľadám nejakú lacnú vonkajšiu kameru s dobrým obrazom a možnosťou nahrávať aj v noci.
zabudni, co je lacne, nebude nikdy vykonne ci kvalitne.
Ked nechces mat z pachatelovej tvare len rozplizlu cmuhu, pekne si priplatis. Za kvalitnu kameru s IR prisvecovanim kludne mozes vyvalit 200e a aj tak to bude len stredna trieda, ziadny superkvalitny high-end. fullhd rozlisenie je zaklad, lebo v pripade potreby budes potrebovat obraz zvacsovat.

Navyse vsetky tu spomenute nevyhody (kukla na hlave) ti ziadna kamera nevyriesi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa Hrochy »

Mne prechadzali deti po laku asi kamenom. Ked som ich chytil, sharia mi tusim dovoluje utat im ruky ... Islo o starsie auto s velmi tvrdym vrchnym lakom, takze sa to dalo vylestit. Priprav sa, ze to mozu byt deti, alebo niekto, koho poznas :).

Niekto by ti mal na vystup kamery stale pozerat a ked nieco uvidi, dalsia jednotka musi byt pripravena na vyjazd - celkom narocne na cas. Ale presne tak sa to da spravit. Cim viac usilia do toho das, tym viac budes na*rany a budes chciet mlatit ako nikdy :laugh: .

Este maly dodatok: snimanie verejneho priestranstva sukromnou kamerou nie je povolene. To plati aj pre chodnik pri dome, ktory je vo vlastnictve obce. Povolenie budes pravepodobne marne vymahat, takze ked ak / ked niekoho prichytis, musis najst nejaky sposob, ako mu dokazat to poskodzovanie bez kameroveho zaznamu. V pripade vaznehoposkodenia, alebo vseobecneho ohrozenia su aj taketo zaznamy pripustane ako dokaz. Ale tieto info mam uz len z pocutia, nie z mojej praxe.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa Xeigen »

Dá si malú nálepku na okno v štýle "poškodzovaním tohoto vozidla dávate súhlas s použitím videozáznamu ako dôkazu proti Vám v prípadnom trestno-právnom konaní" :D
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa Hrochy »

Stale snimas verejny priestor :rep:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa Famous »

Este mala poznamka, mam dojem, ze to takto funguje:
Ak ti snimany clovek neda povolenie, ze mozes zaznamy niekde pouzit, a ty to vyvesis na FB alebo budes pustat medzi kamaratmi, tak konas protipravne a teda este ty mozes skoncit na sude, ak to ten dotycny takto bude chciet riesit. Do 400€ skoda je len priestupok a teda dostane mozno nejake "pokarhanie" ak ti oskre lak. Kdezto ty mozes skoncit s mastnejsou pokutou.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: lacná kamera v dobrej kvalite

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Čo si urobil tým deťom Hrochy? Dal si im po zadku? :)

Mp3turbo stále si nepovedal ako to riešiť. Vo dvore auto mať nemôžem, lebo bývam v obytnom dome.

Čo sa týka poškodzovania sú to hlavne bezdomovci a cigáni, ktorí v okolí kradnú - pochybujem že táto skupina bude nosiť kukly alebo motorkárske helmy. A potom prípady, že niekto nevie parkovať a oškrie mi lak, alebo som mal odrazené bočné zrkadlo... V tom druhom prípade mi stačí identifikovať danú osobu a škoda sa môže uhradiť z jeho/jej zákonnej poistky.

Návrat na "Nákupná poradňa"