Kancelarsky notebook + monitor

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Trucido
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 08. Jún, 2013, 17:41

Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa Trucido »

Zdravicko,
potrebujem poradit s vyberom notebooku, ktory bude vyuzivany vyhradne na kancelarsku pracu: internet, MS office, SW na uctovnictvo a podobne. Prenasat sa nebude denne, ale len raz za par tyzdnov, no mal by byt lahsi - preto bude vyhoda ak bude pod 15". Co sa tyka vstupov a vystupov tak min. 2 USB, monitor a ethernet.
Pouzivat sa bude iba s externym monitorom. Na monitor mam jedinu hlavnu poziadavku a to je aby mal aspon 22" (do 25") a samozrejme aby bol dobre citatelny za roznych svetelnych podmienok (v kancelarii pri okne a podobne).
Idealne uz aj s windowsom. Kedze tuto zostavu bude vyuzivat nie moc skuseny pouzivatel, ziadne funkcie a vykon naviac niesu potrebne.
Cena za notebook (odhad) 350 - 400 eur, viac len nerad, no radsej priplatim za nieco overene, nech to bezi plynulo a spolahlivo aj po zarucnej dobe. Kedze to ma byt notebook pre na podnikanie, kazda reklamacia bude velmi neprijemna.
Co sa tyka monitoru tak tu vobec nemam prehlad, ale ocakavam dobru radu v zmysle cena/vykon, no nizsia cena vitazi.

Vopred diki za rady
Trucido
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 08. Jún, 2013, 17:41

Re: Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa Trucido »

Nasiel by sa tu niekto, kto by poradil aspon s vyberom Monitoru?
22-25"
Kancelarska praca
polohovatelny - vyska, uhol
Dobra citatelnost aj pri okne
Pomer 16:10 vyhoda
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa pepkopav »

Cena za notebook (odhad) 350 - 400 eur, viac len nerad, no radsej priplatim za nieco overene, nech to bezi plynulo a spolahlivo aj po zarucnej dobe.
taky za tu cenu neexistuje,jedine kvalitne repasy...novy je do 400€ len nekvalitny srot....

http://www.lacne-notebooky-pc.sk/notebo ... -xps-l321x
http://www.lacne-notebooky-pc.sk/notebo ... pad-t420[5]
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa geroswen »

Cca za tyzden budem mat na predaj Dell Precision M4500 v konfiguracii s i7-740qm (4jadra/8threadov), grafika fx880m alebo fx1800m , panel HD alebo FHD, RAM viem dat podla dohody.

Na jednom takomto stoji ficim uz vyse 5 rokov. Pouzivam ho predovsetkym na pracu a je pripojeny na dva externe monitory 2560x1440. Odhadom moze mat natocenych tak 18k hodin. Jednoduchsie hry typu LoL a WoW dava tiez v pohode.

Oproti nizsim triedam ma vyrazne kvalitnejsie spracovanie, ked sa nieco pokazdi, tak lahko opravis aj doma... v podstate ku vsetkym komponentom sa dostanes po odstraneni spodneho krytu, ktory drzi na jednej skrutke :) Jedinou downside je vyssia hmotnost ale ani to ma zrejme nedonuti ku upgradu.

Obcas sa nejaky najde aj na bazosi. V tejto cene by som novy notas urcite nekupoval. Ak sa ti nepaci tento konkretny model, tak sa poobzeraj po inych premiovych notebookoch s i5/i7 prvej alebo druhej generacie a dokup SSD.

Ku monitoru si mal povedat aspon pribliznu cenu ale za seba mozem odporucit U2515H alebo starsiu 2412m, ktoru kupis aj na bazosi.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Trucido
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 08. Jún, 2013, 17:41

Re: Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa Trucido »

pepkopav napísal:taky za tu cenu neexistuje,jedine kvalitne repasy...novy je do 400€ len nekvalitny srot....
Tak s notebookom som to docasne vyriesil a rozpocet som navysil. No budem v najblizsich mesiacoch pozerat, ci sa nieco neobjavi v dobrej akcii. Teraz ho akutne nepotebujem.
Rozpocet mam teraz tak 600eur, s tym, ze dufam v dobru zlavu. Keby sa objavil nejaky kus za 800+ eur vo vypredaji, isto by som ho zobral :)

Viac ma trapi prave ten monitor. Cenu som nedaval ani orientacne, kedze fakt netusim kde ceny monitorov vobej zacinaju. Ale tak orientacne 200e?
Naposledy upravil/-a Trucido v St 03. Feb, 2016, 20:33, upravené celkom 1 krát.
Trucido
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 08. Jún, 2013, 17:41

Re: Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa Trucido »

Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa pepkopav »

maly drahy,slabe rozlisenie...za tu cenu(o 5€ menej) mam tiez Benq s flicker free ale velkost 27" a fhd 1920x1080
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Trucido
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: So 08. Jún, 2013, 17:41

Re: Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa Trucido »

pepkopav napísal:maly drahy,slabe rozlisenie...za tu cenu(o 5€ menej) mam tiez Benq s flicker free ale velkost 27" a fhd 1920x1080
27' by bol asi velky, ale aky to teda mas? :)
Prave neviem ci bude to nizsie rozlisenie vadit pri kancelarskej praci. Vyskusam a do tyzdna sa da vratit.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Kancelarsky notebook + monitor

Príspevok od používateľa pepkopav »

nizsie rozlisenie vadi aj v nb aj v monitore....ide o prehladnost...za 179€ kupis v pohode IPS,ktory este menej namaha oci,ma lepsie pozorovacie uhly aj lepsie farby...popremyslaj...

https://www.alza.sk/27-benq-gw2760hm-d1 ... oCRLbw_wcB

ja mam tento..na Hej.sk bol v akcii za 174€...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"