Televízor Panasonic do 400 eur

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa Andre »

ja len tolko, ze tu z fora Skilerko teraz kupil 50Hz 40CS620, hned ho vratil a kupil za 200e pouzitu plazmu 50S20
"neda porovnat stym lcd co som vcera kupil..to je 100 a 1"
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
okop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 23. Júl, 2007, 08:00

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa okop »

kúpil som si philips 40pfh6510. pri prvom zdvihnutí krabice, v obchode, som skoro spadol. pripravil som všetky svoje sily, ved si dobre spomínam ako funím keď vlečiem plazmu na balkón na vyfúkanie prachu, trhnem a nič...ledva 20kg aj s krabicou. po zmontovaní a postavení na čestné miesto to chcelo zadať nejaký druh pripojenia. niečo odkliknem, ale neviem čo, návod žiadny. po 10min pozerania sa na koliesko v strede obrazovky točiace sa stále dookola ma to prestalo baviť a s nadávkami že už ani len televízor nevedia normálny vyrobiť a že som mal radšej zobrať ten panasonic som to vypol a skúsil to znovu ale s iným nastavením. nakoniec sa to podarilo ale... má to svoje muchy. obraz iný než na plazme, podľa mňa ako keby postavy a predmety vystupovali do priestoru a mám pocit točenia hlavy. pozeral som, 3D je vypnuté. ovládač tv je všade rovnako veľký a má pravidelný tvar. podľa mňa nepadne do ruky, nesadne do nej intuitívne a ešte má aj tlačítka na oboch stranách takže v noci naň musím pozrieť z ktorej strany ho vlastne držím. dalo by sa to prežiť ale štve ma že občas keď pozriem film z usb a prepnem na tv programi tak ide zvuk, ale obraz nie a vypíše že žiadne kanály nie sú k dispozícii. o hodinu to už je v poriadku a ja môžem pozerať tie nezmysli čo tam dávajú...v čom môže byť problém? ďalší problém je so samotným prehrávaním videa, dal som na usb dva filmy oba vo formáte avi. jeden o veľkosti 1.2g ten prehrá a druhý o veľkosti 1.8g ten neprehrá. a ďalšie čo ma štve je zbytočnosť niektorých tlačítok... na čo mám možnosť dostať sa do nastavení cez 3 rôzne tlačítka a cesty keď by stačilo 1. takže keď vyriešim problém s prehrávaním filmov a vypadávaním kanálov bude to celkom dobrá telka použiteľná aj pre manželku, ale zatiaľ nie je a je možné že ju vrátim.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3988
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Asi tam mas zapnute dopocitavanie snimkov, preto ten pocit zvlastneho obrazu. Treba povypinat vsetky "zlepsovaky" obrazu.

Ked neprehra nejaky subor, tak asi nepodporuje konkretny kodek. Ziaden TV neprehra vsetko. Je to ale android, tak si tam mozes stiahnut alternativny prehravac.

Vypadavanie kanalov moze teoreticky vyriesit novsi firmver. Alebo tam mas zapnutu aktualizaciu kanalov, ktora to moze sposobovat. Tazko povedat.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa Andre »

tu som pisal co to k nastaveniu, sice pre iny model, ale snad aspon trochu pomoze
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 5#p1261345
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
okop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Po 23. Júl, 2007, 08:00

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa okop »

dopočítavanie snimkov? ...to sú mi vymoženosti. stiahol som manuál tak skúsim pohľadať aj v ňom v čom može byť chyba. oplatí sa predľžená záruka na túto tv na 5rokov za 80e?
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa nexon »

Ten DS500 má IPS to je vtip? :-D

Žial 100 hz a 32 palcov to sa asi nedočkám....

Že vraj 400 Hz všetky tieto uvedené (reálne 50 Hz) až od 40 palcov DS630 - 1000 Hz (reálne 100 Hz). Môže to niekto potvrdiť? Zatiaľ je málo testov na tieto TV. A všetky su Edge čo je nevýhoda oproti Direct je to veľká chyba alebo to nevadí?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3988
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Vyzera to momentalne tak, ze jediny LG bude mat 100 Hz model v 32".
Takze odporucam niektory z aktualnych modelov, kym este su.

Edge nema v tejto kategorii ziadnu nevyhodu oproti direct led. Je tam malo diod nato aby tam bol nejaky prinos.
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa nexon »

Lneže zas ja nesom fanom LG....Ten ich kontrast kde čierna je sivá...

Akú má výhodu Edge oproti direct? Jediné čo viem je že edge je po okrajoch a direct rozmiestnené po celej ploche, má to niečo so stmavením alebo niečo také?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3988
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Vyhodu edge nema. Ale ani nevyhodu. Na direct moze byt rovnako hnusny clouding ako na edge. U direct este teoreticky hrozi banding.

Fanusik LG byt nemusis, ale ak budes chciet 100 Hz tak na vyber mat zrejme nebudes. Este to nie je nastopro, ale zatial to tak vyzera. Inak IPS maju aj iny vyrobcovia, to nie je vec LG.
Preto pisem ze kupuj aktualne modely kym este su. Samsung UE32J6272/J6300 alebo Philips 32PFT6500. Ine moznosti s VA nie su a uz zrejme nebudu. Teda este mozes narazit na nejaky este starsi model.
nexon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2015, 20:31

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa nexon »

Viem ale radšej panasonic... ešte počkám uvidím čo bude...

Buď zoberiem nejaký nový 32 palcový asi tento tx-32DS600 (50 Hz pravdepodobne) 429€ alebo minuloročný tx-40CS630 (100 Hz) ktorý stojí okolo 300 € ale 40 to je...

A inak aký je rozdiel medzi minuloročným tx-32CS600E a tohtoročným tx-32DS600E?
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3988
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Televízor Panasonic do 400 eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Papierove rozdiely si vieš dohľadať, o realnych sa zatiaľ nevie.

Návrat na "Nákupná poradňa"