Zubna kefka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Zubna kefka

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ahojte,

odporucte mi nejaku dobru elektricku zubnu kefku. Dik
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa J@nik »

Apple Macbook Pro 14 M1, 32GB RAM, 512GB SSD
Samsung Tab S8+ / Samsung Note 20 Ultra 5G
Analog: Xtension 9 S-Shape on Carbon Ground It + LPS RixAudio, EMT JSD6 G, Phono RS RixAudio (Burson Audio V6 Vivid) + LPS RixAudio, Hexmat * Hifi rack: Neohighend Tripod * Filter: NA Sunrise v3 * Preamp/Koncak: SPX 2010 TA+ SPX A40 * Repro: STH12 * DAC: Gustard X18 * Kable: Yannis SilverPlusXLR, BTR SPX, RixAudio SPC, NA Zephyr N, Viborg ...
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa zedolsi »

akurát som išiel poradiť tu sonicare, mám ju asi pol roka a absolútna spokojnosť :)
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa dendroid »

Čo som ja zbežne pozeral, nie je to najšetrnejšie riešenie, takže by som si na tvojom mieste ešte pozrel na nete niečo o tom. Celkovo nerozumiem, načo to je dobré, keď ti stačí umývať si zuby dvakrát denne po 3 minúty ...Aké výhody taká kefka poskytuje ?
Používateľov profilový obrázok
PROMETHEUS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2066
Dátum registrácie: Ne 23. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa PROMETHEUS »

kupil som si asi pred 4 rokmi philips sonicare a zo zaciatku som ju pouzival stale ale potom som sa vratil k normalnej kefke a teraz si uz ani nepametam kedy som tu elektricku naposledy pouzil. klasicka kefka mi pride lepsia a rychlejsie sa s nou umyju zuby, s elektrickou to trva prilis dlho
MB: MSI X570 Tomahawk CPU: Ryzen 5900X RAM: BL2K8G36C16U4BL 4x8GB 3733MHz 16-18-18-35 GPU: Gigabyte RTX 3080 Gaming OC Waterforce Monitor: LG Ultragear 27GL83A-B SSD: WD Black SN850 1TB, SN750 500GB, 4x1TB Samsung EVO CASE: Lian Li O11 Dynamic XL PSU: EVGA 850W G2 Klavesnica, mys: Logitech G915 TKL + Logitech G903 Chladenie: CPU block: EK Quantum Velocity D-RGB Rads: EK SE360mm + EK XE360mm Fans: 9x Noctua NF-A12x25 PWM Pump: EK QUANTUM KINETIC TBE 200 D5 PWM D-RGB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa Andre »

nemozete hadzat vsetky elektricke kefky do jedneho vreca, pozerajte konkretne diamondclean
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa Ivko »

dendroid napísal:Čo som ja zbežne pozeral, nie je to najšetrnejšie riešenie, takže by som si na tvojom mieste ešte pozrel na nete niečo o tom. Celkovo nerozumiem, načo to je dobré, keď ti stačí umývať si zuby dvakrát denne po 3 minúty ...Aké výhody taká kefka poskytuje ?
Ked sa opýtaš zubára, či trebárs dentálnej hygieničky, nikto moc elektrickú kefku neodporúča
Aké to má výhody? Asi také že opláchneš 200€. Normálne obdivujem ludí čo sú ochotný dať za kefku 200€, lebo myslím že sa to mína so zdravým rozumom. Radšej raz do roka obetujem 30€ na dentálnu hygieničku, ktorá tú robotu urobí naozaj poriadne, pretože má na to patričné vybavenie
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1528
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa zedolsi »

2 minuty a zuby mám čisté, obyčajnou curaproxkou som si zuby umyval cca 3 minuty takže minutka každe rano k dobru :D ostatné programy používam výnimočne, ale pozor nekupovať nejaku fejkovú sonickú kefku, tie že môžu krasne poškodzovať sklovinu!
NTB MacBook Pro 13" Retina 2015 i5 2.7GHz, RAM 8GB, Iris 6100, SSD 256GB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Mne sa nose robi kamen na prednych zuboch a curaproxa mi to nevybrusi tak aby sa mi tam neulozil :/ Som slintos :D
200 e sa mi zda dost... Ale uvidim mozno si dam jeziskove, ved je to investicia do zdravia :)
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa Ivko »

Chod na dentálnu hygienu, kde ti ochotne vysvetlia aj ako si máš správne čistiť zuby, na medzery ti predajú medzizubnú kefku. Tam sa nedostane ani obyčajná kefka a ani elektrická.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa dendroid »

MacTukahan napísal:Mne sa nose robi kamen na prednych zuboch a curaproxa mi to nevybrusi tak aby sa mi tam neulozil :/ Som slintos :D
200 e sa mi zda dost... Ale uvidim mozno si dam jeziskove, ved je to investicia do zdravia :)
No ja ti neviem, akú máš záruku, že keď to nevyčistila obyčajná kefka, že to vyčistí elektrická ? Lebo ak áno, potom by som sa obával o sklovinu ... Keď ťak by som si pozrel, kde sa ti presne ten kameň tvorí, zašiel za zubárom, nech ti to vyčistí a potom si na tie miesta dával pozor pri čistení a čistil to pred zrkadlom ...
Používateľov profilový obrázok
MacTukahan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 815
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2008, 15:36
Bydlisko: Trnava

Re: Zubna kefka

Príspevok od používateľa MacTukahan »

Ok presvedcili ste ma... usetril som. Diky mozme lock :D

Návrat na "Nákupná poradňa"