Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Byah »

Zdravím, potreboval by som poradiť z rozšírením wifi signálu z domu do garáže čo je cca 30metrov.
Našiel som tento AP https://www.alza.sk/tp-link-tl-wa701nd-d165037.htm ale neviem či dočiahne tých 30 metro +40CM stena na dome a 40CM na garáži.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vies to je tak, na dialku to neodhadne nikto z nas a od tych najlacnejsich krabiciek nemozes ocakavat tie najvacsie zazraky (bude nejaky dovod preco su APcka aj za 200eur).

Vseobecne : 30m nie je problem
dve steny (barak, garaz) nie su problem
nabuduce zakopat jednu trubku do zeme ked budes robit garaz (nejako tam mas dotiahnutu aj elektrinu ze ?)
30m ludom ZVYKNE fungovat, poznam zopar takych co maju podobne problemy ako ty

najdolezitejsie zo vsetkeho : nielen vidiet, ale aj byt videny. V tomto pripade nielen pocut, ale aj byt pocuty.
Ze co ? Ze to, aby si mal nielen silne APcko co vie svietit na celu dedinu, ale aby si mal aj zariadenie na ktorom chces pracovat rovnako schopne kricat naspat !! Chapes ? Tato vec zdaleka nie je IBA o APcku... to je len prva stvrtina riesenia.

Rozhodne s tym riesenim budes na hrane signalu, avsak chodit by to mohlo. Ci s touto konkretnou prďolou, to nevie ani sam TPLink keby si sa ich opytal. Vela zavisi napriklad aj od toho, ci ides uplne kolmo bod na bod cez tie steny - pretoze ak pojdes "sikmo" cez tie steny z APcka do tvojho konkretneho zariadenia, cize vysielac a prijimac nebudu uplne presne v baraku a garazi kolmo na seba, v tom momente mas namiesto 40cm steny zrazu nieco, co sa ksichti ako meter hruba stena. Ajeje, problem co ?


hehe, situacny nakres bojoveho planu : http://www.imageshost.eu/images/2015/07/08/DSC_0228.jpg
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Byah »

nabuduce zakopat jednu trubku do zeme ked budes robit garaz (nejako tam mas dotiahnutu aj elektrinu ze ?)
Nápad dobrý ešte kebyže bol aj realizovateľný lebo garáž má samostatné napájanie a kábel z ulice do garáže by mi bol na nič z dôvodu lebo mám net od rádiolanu t.j cez parabolu :D

Prikladám sem foto pre lepšiu predstavu: http://imgur.com/a/KKJvr
Môže to byť okolo tých 20Metrov po okraj garáže od domu ale na druhý koniec garáže to už bude tých 30 no. :D A rozmýšľal som že by som to APčko dal do garáže na najbližší okraj čo najviac k domu. Momentálne mám router na pozícii foto1 ale dokázal by som ho premiestniť na pozíciu foto2. Dobre a nepomohlo by kebyže vezmem to APčko a k nemu nejakú lepšiu anténu?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale to neni 30 metrov hento, neboj. Lepsia antena je rozhodne dolezita, uplne idealne nejaka malicka parabola alebo integrovana ~16dB...

skus pozriet www.i4wifi.sk pripadne ine shopy, len tie zariadenia su trosku drahsie ako 29eur s danou.
Ad Alza : neviem kde mas dom a teda ocakavane nasadenie, ale... "Možnosť vrátiť tovar do 2 mesiacov +€1,42"

ja by som proste to euro a pol prihodil a mal ten luxus hrat sa s tym. Jasne, viem je to oštara, niekto taketo veci nerobi rad, byvas daleko od Alzy a nechodis okolo atd, atd, ale su to dva mesiace, nie dva dni. To by mohlo stat za hriech.

Stale zdoraznujem : ked planujes kupit AP, musis mat aj dobreho klienta. Existuju OBROVSKE rozdiely medzi notebookmi, telefonmi, a hlavne tabletmi. Ja mam poslednych par rokov business klasu notebookov co teda stala pekne peniaze, jedna zo zaujimavych vyhod su dve VELKE integrovane anteny a Atheros chipset na radiach, nie tie lacne zrgcy co sa pouzivaju. Poviem strucne, zoparkrat som sa dostal do situacie ze nikto nevedel pracovat a ja som bol schopny prenasat 25Mbit/s...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Byah »

Takže včera som pozeral bazár a narazil som na toto: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 2&t=104261
Prikladám sem môj "super" náčrtok ako si to predstavujem a otázka je či by to fungovalo aj tak v reále ako si to prestavujem :D

http://i.imgur.com/2qGPJ7q.png
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa mp3turbo »

servus,

je mi luto ze nemas tento prieser este vyrieseny. Zakladne obmedzenia :

- sucasny TP Link nema odmontovatelnu a nahraditelnu antenu
- Radiolan ho dava preto lebo je lacny a do bezneho bytu/domu staci, bohuzial na 30 metrov cez poctive steny je to ina rozpravka
- v garazi sa snazis chytat signal na telefon ak som spravne pochopil (pisal si jednu palicku).


telefony nepatria medzi zariadenia s najlepsimi radiami a radiovymi castami, teda najsilnejsimi antenami, vystupnymi vykonmi zariadenia (extremne dolezite, vid moj prispevok pol roka dozadu "vidiet a byt videny respektive pocut a byt pocuty". Darmo budes mat supersilne APcko ktore prekrici polku dediny ked klient bude sepkat naspat a APcko ho nebude poriadne pocut.

V garazi chytas signal na akom zariadeni ? Iba na tom telefone ? Skus nieco inaksie, nejaky dobry laptop napriklad s chipmi od Atherosu alebo Intelu, mozno bude velky rozdiel, mozno nie.

Pouzitie extenderov : su ludia ktori s nimi dosiahli vysledky, viac-menej akceptovatelne. Ja bohuzial medzi nich nepatrim.

Doporucenie : ano, rozhodne presun existujuce APcko TPLink co najblizsie k oknu, idealne do okna baraku. Akakolvek stena baraku samozrejme obrovskym sposobom znizuje moznosti prijimania signalu v garazi. So stenami v garazi nespravis nic, okienko je tam malinke, garazove dvere zelezne, garaz vyzera mohutna takze roxory v stenach, "faradayova klietka ako vysita".

Radiolan : kedze APcko je od nich, neviem ci ho mozes len tak jednoducho svojvolne vymenit. Skus im zavolat, ze mas problem so silou signalu, ci ti vedia prdnut na vyskusanie cokolvek najsilnejsie najoverenejsie maju. Moje doporucenie by bolo cokolvek s pripojitelnou externou antenou a bez milosti by som tam pichol nejaky 12dB vsesmer a umiestnil APcko pod strechu, cim by si dosiahol najsilnejsie mozne vysielanie neovplyvnene prechodom cez stenu baraku - predsalen cez palene skridly je to ine ako cez betonovu stenu 40cm hrubu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Byah »

Noo vtedy som volal známemu ktorý mi robil internet voľakedy keď som bol ešte napojený na suseda.(ofc so súhlasom suseda) Ten povedal že by som mal mať doma APčko. Tak som ho našiel pokúšal sa doňho dostať nakoniec sa aj dostal, skúšal to nastavovať len nejako mu to nešlo. Tak som sa na to vykašlal lebo sľuboval že sa staví a spraví to. No nakoniec sa tak nestalo tak som bol zase nútený tento problém riešiť. Takže preto hľadám zase spôsob.... Idem napísať do radiolanu, že či by to vedeli oni spraviť a keď nie tak to budem musieť sám nejako spojazdniť buď nastavením toho starého Apčka(D-Com WP102G) na ktorom je firmware Aplite 54G.Alebo zakúpením dačoho čo mi bude vedieť chytiť ten signál.

- Ten router je viacmenej na dlážke pri okne.
- Garáž je stavaná z kvádru.
- A signál v garáži som neskúšal chytať ničím inakším než telefónom. Ale môžem to skúsiť notebookom.

A keď ťa môžem poprosiť hodíš mi tu nejaké linky s čím by som to bol schopný rozchodiť na takú vzdialenosť. Nech viem približne čo kúpiť a s akými parametrami. Poprípade ak by sa ti chcelo poradiť mi ako nastaviť ten D-Com. Lebo v podstate od suseda to bola takmer totožná vzdialenosť a fungovalo to. Dám ti sem link na manuál kebyže sa ti chce: http://krtko.vspace.sk/manuals/net/APPr ... ng%202.pdf Zo schémy som nejako usúdil v manuále že by to mohlo ísť cez ten mód APC či ako to je nastavil som to podla toho a nič.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Xeigen »

Nechce sa mi zakladať nová téma, problém je skoro rovnaký... zosilnenie signálu, cca 30m od routra, cez dve steny. Signál je dostupný ale slabý. Čo by ste odporučili ? Klasika, čo najlacnešie riešenie.

Pozerám na: https://www.alza.sk/tp-link-tl-wa855re- ... tm#recenze
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Pronto »

Na extender by som sa na vasom mieste rovno vykaslal, akekolvek 5eurove smerove AP riesenie z bazosa ho strci do kapsy.
Ja som napajal ludom letne kuchynky, garaze, susedov cez stare AirLive WL-5460AP ktore som od ludi ktorym sli Ubiquiti Nanostation ako prijimacie anteny (lokalny net provider na dedinach) a AirLive by skoncili v odpade - smerovka na jednom bode, na druhom bode a slo to za 10eur co som si vypital na kavu v pohode aj na pol kilometra bez vypadkov pri cistej viditelnosti.

Suma sumarum - na 30 metrov by som zakopal urcite chranicku, ak sa neda tak by som riesil uplne lowcost riesenie s bazos stuff co cenovo bude do 30eur s tym, ze kazdy clanok je vymenitelny za par eur (2x akekolvek AP, 2x smerova antena a fungovat to bude lepsie ako WiFi v dome).
Kludne piste ak budete potrebovat poradit s nastavenim masin, ak budem vediet tak pomozem.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Xeigen »

Zakopávanie káblu nehrozí, medzi miestom A a B je obrábaná záhrada.
Smerovky + AP mi príde zbytočne komplikované riešenie, hoci určite stabilné. Ďalšia vec, bazos v okolí "0 výsledkov".
Jedná sa iba o to zosilnenie signálu, využívať sa tu bude maximálne cez leto aby sa dala pustiť hudba cez youtube + scrolovať na facebooku.
To by mohol zvládnuť ten extender ? alebo Router v repeater mode... (cenovo +/- rovnaké).
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1665
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Broolly »

Extender je ... vyskusane vsetky nefunguje naj riesenie je ap a 25m kabel https://mikrotik.com/product/cap_ac
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Xeigen napísal: Pi 04. Máj, 2018, 17:38 Zakopávanie káblu nehrozí, medzi miestom A a B je obrábaná záhrada.
Ľudia potiahli kábel po dne oceánu a ty nie si schopný vykopať drážku v dostatočnej hĺbke vo vlastnej záhrade? Použil by som hadicu na zavlažovanie a vložil do vnútra UTP kábel. Je to najlepšie a najspoľahlivejšie riešenie.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Xeigen »

No, takže zvažuje sa potiahnuť ten kábel, kedže sa vytvoril priestor z kadiaľ pôjde (uložený ale bude v zemi) Treba teda aj nejakú ochranu typu hadica ako písal Richard_12 ?.
Aký typ toho káblu odporúčate ? Predpokladám že UTP asi nebude vhodný :D.
Poprípade aj link na echop s dobrými cenami. Brať budem asi 50m, nech je aj o do foroty.
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Použil by som chráničku káblovú Kopoflex s priemerom 40 mm (červenú) 0,62€/m. Používa sa aj na optiku ale ty tam v pohode daj UTP cat.5e kábel. Bude to v zemi chránené tou kopoflexkou.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 786
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Rozšírenie wifi signálu cca 30M

Príspevok od používateľa Hexaris »

To ano, ale tam kde je komunikacia a nasledne v tom mas hdpe alebo mikrotrubicku. Priamo tam mozes pouzit tak cyky a pod., na toto daj cierny krk, ktory nasledne na koncoch prehnes aby sa tam nedostala voda. Urcite to nebude hlboko a zamrzlo by to tam. A bacha na potencial ... uz sa to tu niekde preberalo. Ber urcite FTP, rozdiel minimalny.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE

Návrat na "Nákupná poradňa"