Eyefinity + aká GPU ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
piwicek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 05. Máj, 2013, 23:21
Bydlisko: Košice

Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa piwicek »

Ahojte,

už dlhší čas uvažujem nad rozšírením zobrazovacieho poľa mojej workstation.
Ide mi o to mať min. 3 monitory 24ky na serióznu prácu namiesto jedného veľkého napr. 32ky.
Farby by mali čo najviac korešpondovať s realitou, tj. čo najlepšie pokrytie RGB priestoru .... pracujem aj s grafikou, tj. PS, občas AI.
Vo výhľade mám Dell U2415, no potreboval by som novú výkonnejšiu grafiku (no zase do nej veľa investovať nechcem, max. tak 200-300e).
Rozmýšlam či nemám počkať na novú GTX960, fakt neviem.
Tak prosím o doporučenia, prípadne poradiť iné riešenie.
Dopredu ďakujem.
DESKTOP: Intel Xeon E3 1230v3 + Coolink Corator DS + NOCTUA NF-F12 PWM | Asus H87 Pro | Crucial Ballistix Tactical LP 16GB | MSI GTX 550 Ti Cyclone | Crucial M500 240GB | Seagate Baracuda 2TB | FD Define R4 | Seasonic G-450W
MONITOR: Samsung 2443
TABLET: Nexus 7 2013 LTE
SOFTWARE: Windows 8.1 Home, Adobe Graphic Suite CS6
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Eyefinity je technológia od AMD.
Inak na profi grafiku by som bral skôr
http://www.alza.cz/23-eizo-ev2336w-bk-e ... 523819.htm
http://www.alza.cz/23-eizo-foris-fs2334-bk-d2143250.htm
+
http://www.oehling.cz/colorvision-spyder4-elite
a počkal na 960

Budú mať lepšie podania farieb. A tiež by som sa popozeral, či by sa nedalo náhodou to meranie okolného svetla aplikovať na nejaké tie sondou určené farebné profily.
We'll bang, ok?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tie 23"ky s rozlisenim 1080 riadkov mi nelezu do krku... viem ze Eizo je eizo, ale aj tam uz doslo na "economy class". Piwicek, ratal si kolko miesta na stoliku zaberes s tromi 24kami ?

Nebolo by nahodou lepsie a jednoduchsie mat jeden poriadny napriklad 40" 4K monitor za 500eur, k tomu nejaku hracku cojaviem 22" 1680x1050 co mas hocikde v pivnici ? Sranda totiz je ze 4K rozlisenie je STVORNASOBOK 1920x1080 teda typickeho rozlisenia pre 24" monitory. Ty hovoris ze chces tri. Takze za mensiu cenu by si mal daleko vacsie rozlisenie (o tretinu), menej zabrateho priestoru na stole (omeraj centimetre, plusminus sme na tom rovnako) a hlavne JEDNU SUVISLU PLOCHU s ktorou mozes robit co chces. Ono totizto styri monitory s rozlisenim 1920x1080 usporiadane ako dva riadky a dva stlpce s tymi otrasnymi RAMCEKMI nie su, proste nie su to iste ako jedna jedina jednoliata plocha 3840x2160. Bez potencialnych problemov s aplikaciami ktore virtualna Ájfiniťi plocha moze priniest.

V neposlednom rade by si zrejme riesil usporiadanie 3x monitory vedla seba - zrejme nie 3x pod sebou :) takze pri Eizach by bolo virtualne rozlisenie 5760 x 1080 (pri U2415 co si vybral Powi az 1200 bodov, to je velky rozdiel). Uf sorry, ale to je podla mna lahka kravina, proste totalne minimalny pocet riadkov co dnes mozes mat napriek slusnym peniazom co do toho strcis (3x 250eur monitory, 250eur grafika = tisicovka len tak zahuci). Vo fotošope sa nepohybujes s obrazkami co maju do 1080 riadkov !! Kazdy fotak dneskaj robi uplne ine tisice bodov na vysku takze SNAZIT sa nieco taketo spracovat na 1080 riadkoch monitoru je NIKDY NEKONCIACA ROLOVACIA HOVADINA, zmensovanie a zvacsovanie do aleluja a strata produktivity. Viem ze 2160 riadkov 4K monitorov tu situaciu NEVYRIESI UPLNE, avsak nech na to pozeram ako pozeram, vzdy je to DVOJNASOBOK toho co ponukne tebou vybrana konfiguracia. 5760 bodov NA SIRKU nedokazes rozumne vyuzit. Fotky sice su take siroke, ale hrozne stracas na vysku. Pri videu nic take siroke nepotrebujes. Snazim sa vyuzit 3840 na sirku a mam s tym hodne hodne velke problemy - vyborne je to na programovanie, analyzu sirkovych logov a podobne, avsak fullHD videa su na tom PRTAVE.

Co sa tyka vymeny grafiky, kazdy Intel procesor dokaze integrovanou grafikou drajvovat 4K a plus este k tomu nieco dalsie.

A to mi ver ze viem o com hovorim. Pocet kablov ktore potrebujes som tiez zatial neriesil. Tri napajacie kable, tri datove kable v porovnani s jednym a jednym, je to rozdiel i ked svet sa kvoli tomu nezruti.


Farebna vernost ? Pri 24ke za 200eur je to trosku nerealne, rovnako ako pri tej 4K potvore. Ak je 99.99% color nutnostou, potom sa uz bavime o uplne inych peniazoch a to co som hore nacrtol je mimo misu. Takisto pozor na input lag.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa Andre »

Ako si sa dopracoval k U2415 ? Ked ches 8bit (nie 6+2) a pokrytie adobe RGB (nie sRGB)

Za rozumne peniaze je napr HP Z24x , bohozial zatial nan nie su recky. Takze len skusit a ak nebude vyhovovat tak vratit.

Do 300e asi nic, kedze urcite chces flicker free a polomatnu povrchovu upravu.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
piwicek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 05. Máj, 2013, 23:21
Bydlisko: Košice

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa piwicek »

mp3turbo presvedčil si ma. Čítal som tvoj príspevok aj v inom vlákne a tvoje argumenty mi pomohli a plne s tebou súhlasím.
Teraz už len počkať na dobrú aspoň 40ku s UHD rozlíšením, v tomto roku by sa mali rozrásť ako huby po daždi.
Len taká malá poznámka, nebude taká vysvietená 40ka príliš veľká záťaž na oči ?
DESKTOP: Intel Xeon E3 1230v3 + Coolink Corator DS + NOCTUA NF-F12 PWM | Asus H87 Pro | Crucial Ballistix Tactical LP 16GB | MSI GTX 550 Ti Cyclone | Crucial M500 240GB | Seagate Baracuda 2TB | FD Define R4 | Seasonic G-450W
MONITOR: Samsung 2443
TABLET: Nexus 7 2013 LTE
SOFTWARE: Windows 8.1 Home, Adobe Graphic Suite CS6
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa SpQx »

piwicek napísal:mp3turbo presvedčil si ma. Čítal som tvoj príspevok aj v inom vlákne a tvoje argumenty mi pomohli a plne s tebou súhlasím.
Teraz už len počkať na dobrú aspoň 40ku s UHD rozlíšením, v tomto roku by sa mali rozrásť ako huby po daždi.
Len taká malá poznámka, nebude taká vysvietená 40ka príliš veľká záťaž na oči ?
Ja osobne nemám problém s očami pri práci na 2x 31.5" EIZO monitore, takže podľa mojej mienky sa moc báť nemusíš aj keď nikdy človek neviem :-)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nic ti nebrani vysvietenu 40tku vysvietit menej.

Ked si prechadzal z 17" LCD, mal si rovnake obavy o 24" monitoroch ? Tak preco sa teraz bojis ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

co hovorite na http://www.alza.sk/40-philips-bdm4065uc-d2296038.htm ?
je to pomerne nove. predaj zacne az v marci.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa Andre »

5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
piwicek
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: Ne 05. Máj, 2013, 23:21
Bydlisko: Košice

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa piwicek »

mp3turbo no pravda :)
Ok, počkám ako sa vyvinie trh s veľkými 4K monitormi a potom sa uvidí.
Zatial ďakujem všetkým za pomoc.
DESKTOP: Intel Xeon E3 1230v3 + Coolink Corator DS + NOCTUA NF-F12 PWM | Asus H87 Pro | Crucial Ballistix Tactical LP 16GB | MSI GTX 550 Ti Cyclone | Crucial M500 240GB | Seagate Baracuda 2TB | FD Define R4 | Seasonic G-450W
MONITOR: Samsung 2443
TABLET: Nexus 7 2013 LTE
SOFTWARE: Windows 8.1 Home, Adobe Graphic Suite CS6
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Eyefinity + aká GPU ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozri, nie je to jednoduche, je to netypicke, a fakt je to obrovske. Zorne pole uz nemas natolko siroke aby si obsiahol 40tku z takejto malej vzdialenosti. Nikto vsak nikde netvrdi ze musis - ked proste vyuzijes naplno len 75% tej plochy a niekde nalavo alebo napravo si odlozis šeplety ktore nepouzivas produkcne, mas perfektnu plochu.

Na rozdiel od mnohych ja uz pri 40" 4K televizoroch sedim viac ako rok takze to denno-denne pouzivam. Kamarade, poviem ti tak : teplej vody ani gulateho kolesa by sme sa uz nikdy nechceli vzdat, ze nie ? Tak k tomu zoznamu rovno pridaj aj 40" monitory.

Pozri, aj velmi narocna review sajta, hore linkovana TFT Central hovori - neriesim technicku cast review len co sa tyka tej velkosti a rozlisenia :

The first thing which strikes you about this screen is of course its size! It's truly a massive screen and some might argue that it's too big for every day desktop use. However, being so big does mean that the 3840 x 2160 quad HD resolution works very comfortably and you don't need to worry about OS and application scaling [ani nevies ako je toto dolezite] which is nice. The size and resolution make multi-tasking very easy, and the wide range of MultiView PiP/PbP options make split screening very practical. For gaming and movies the screen is excellent, offering a size equivalent to most TV's and something which you can comfortably use from a couple of metres away and still feel big, or from up close giving you impressive immersion.


All in all we thought we would never get used to a screen this size, but actually after a week or two of use it's very useable. The screen is a very interesting choice for that all in one display, which can be happily used as a decent desktop monitor and offer some very nice LCD TV-style gaming and movie experience.


tuto poslednu ciernu vetu si precitaj a trikrat opakuj kazdy vecer pred spanim. Kto to nema, nevie si proste predstavit. 24" je totalne nepouzitelny na 4K (tomshardware.com pri recenzii 24" Dellu plus zdravy rozum to jednoznacne hovori - zober si akukolvek 1920x1080 24ku a este sprav pismo 4x mensie pretoze 4K je presne 4x 1920x1080), 28" je velmi nepouzitelne, 32" je pouzitelne s velmi odretymi usami pre grafiku a video, rozhodne nie pre akykolvek text a desktopovu robotu lebo to pismo je proste sialene male pri 100.0% skalovani teda nativnom zobrazeni. Teraz sa pozri na cenovky 32" 4K monitorov.

Rozumne minimum je teda 36". No a take neni. A ked bude, za aku cenu ? Cize dnes mozes realisticky zobrat 40" TV respektive z toho odvodene 40" monitory, cenovku mas okolo 600 az 1000eur. Moc vela moznosti nemas :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Nákupná poradňa"