PS4 alebo upgrade pc?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa dendroid »

loleqboleq napísal:no...ja zopakujem, čo myslím miňo písal...
keď prišla 360tka a PS3ka, tak v tej dobe bol ten HW jeden z tých lepších, no teraz je to skôr low-mid-end, takže áno, ja hovorím, že bude vtipné sledovať ako rapídne bude klesať grafická kvalita, pretože budú nútený vypínať a redukovať detaily...ak budú múdry, tak prvé, čo urobia bude, že prestanu používať komplet AA, lebo aj tých pár fps dole od FXAA im spôsobí kolaps ich "optimalizácie" :laugh:

...áno, som mladý (20 rokov), takže áno, zjedol som všetku múdrosť sveta, no to, čo som čítal od teba mi nepríde ako od niekoho, kto prišiel na toto fórum, keď som sa hral s autíčkami alebo možno s bábikami :good: sú tu ľudia, čo môžu mať aj 15 rokov, no majú napríklad naštudované a ohmatané veci z nejakého segmentu do takej miery, že aj služobne najstarší sa môžu len dívať...takže áno, niekedy si svoje :facepalm: neodpustím
Ty si tie facepalmy neodpustíš nikdy a to, čo som napísal má hlavu aj pätu, tak neviem, čo tu kecáš o hodnote môjho príspevku. Žiadneho argumentu na to som sa od teba nedočkal, akurát tu plácaš nejaké nezmysly, aby si to uhral do outu. Ty máš teda čo hodnotiť, ktorý príspevok má akú hodnotu, mal by si sa uchádzať o miesto v NASA. A miesto virtuálnych facepalmov by si si mal uštedriť jeden reálny, možno ti potom pár vecí dôjde. Prípadne by si si jeden mohol dať zakaždým, keď ním počastuješ niekoho na fóre, to bude ešte lepšie. Majster sveta s krištáľovou guľou, všetko vieš, každého ohodnotíš. Keď už si si zasa všetko nádherne naštudoval, tak playstation 3 má GPU z roku 2005, nie 2006 :facepalm:, urobil si zo seba ... A aj tak by to bolo u prdele jedno, jeden rok hore dole. Tie argumenty o detailoch, čo tu plácaš sú mimo, nové hry na PS3 bežia stále, aj keď to nie je nič moc a bude to horšie, čo sa o PC kúpenom aj niekoľko rokov po vydaní konzol povedať nedá. Nehovoriac o tom, že po pár rokoch kúpiš konzolu za zlomok ceny PC. Životnosť PC je nižšia ako životnosť konzol a to je fakt.

A ešte k tomu hw, že je v dnešnej dobe hw konzol low - mid end ? Takže podľa teba je Geforce 7800 GTX mid až low end :facepalm: Bež radšej ďalej študovať, aby som tu nemusel toľko facepalmovať :D , na rozdiel od teba sa v tom nevyžívam.
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

tento krát musím, aj keď velice nerád súhlasiť s dendroidom ... a mali by ste si tieto debaty vyčítavé riešiť v ss, takýmto tempom stratí toto vlákno pointu a budeme tu flejmovať ktoré GPU je z akého roku lepšie ...
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa dendroid »

backy6 napísal:Nejaký miner urcite :D diky ;)
A ako vieš, že nebude tiež od minera ? Keď ti na tom tak záleží, tak si sleduj dátum kúpy, veľká časť kariet v bazári je práve od minerov, tak aby si kúpil čo najkratšie žmýkanú kartu. Trojan, neviem čo to riešiš so súhlasením, ja nenaháňam príspevky a vyjadrujem sa len, keď mám čo povedať a viem si priznať omyl, tak čo tu spochybňuješ môju dôveryhodnosť ? Lebo mi rovnako nesedí tvoj povedzme dosť podobný štýl komunikácie, ako má vyššie spomenutý facepalmista ?
backy6
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 631
Dátum registrácie: St 19. Dec, 2012, 19:08
Bydlisko: Bratislava-Lamač

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa backy6 »

Mne nevadi ze je od minera:) to som len konštatoval z toho ze predával naraz toľko amd kariet:)
CPU:i5 2500K MB:Asus P8P67 PRO GPU: R9 280 Dual-X
RAM:Team RAM Elite 8GB 1600mhz PSU:Seasonic S12-G 550W Case:Corsair Carbide 330R
Phone:iPhone 5S Tablet:iPad Mini
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

dendroid napísal:A ešte k tomu hw, že je v dnešnej dobe hw konzol low - mid end ? Takže podľa teba je Geforce 7800 GTX mid až low end :facepalm: Bež radšej ďalej študovať, aby som tu nemusel toľko facepalmovať :D , na rozdiel od teba sa v tom nevyžívam.
čo si tým myslel ? :? :?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4466
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa scream »

Pein napísal:Tak tak, sam pouzivam Steam v Big Picture mod + x360 gamepad a mam to NextGen konzolu s FHD. :-)
+1

Konzoly su fajn ked neriesis peniaze a nehras FPS, pripadne ta zaujimaju premiove tituly. Inak PC.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stále je tam možnosť flashu, takže to nie je až také zlé..no ovšem, ak bavíme o X360/PS3
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa Asnod »

A hlavne ked cloveka hry omrzia tak sa da robit na tom kopec uzitocnejsich veci ako na konzolach :)
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
SaLaDiN
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ut 01. Feb, 2011, 22:16
Bydlisko: Humenné

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa SaLaDiN »

dendroid napísal:
loleqboleq napísal:
a vieš ty vôbec, čím je to podmienené ? tým, že narozdiel od PC, kde si sám budeš znižovať detaily A HLAVNE, kde sa ty rozhodneš, čo znížiš u konzol znižujú za teba a ty dostaneš niečo, čo už "ach no tak čo" ty nezmeníš :facepalm:

a ver tomu, že rok čo rok bude zosekávanie grafiky na konzolách viac a viac viditeľné - to je dôvod, prečo ubi muselo už teraz s WD spraviť to, čo spravilo...nemohli pustiť na PC hru s obrovským grafickým potenciálom a na konzoly urobiť takú rapídnu obriezku :rolleyes:
Odpusti si zakaždým tie facepalmy, sa tváriš ako najmúdrejší na svete. Ja som prišiel tu na fórum v dobe, kedy si sa ty ešte hral s autíčkami alebo možno s bábikami :D . V každom jednom príspevku facepalm. Vieš ty vôbec čítať, jasne som napísal, že je grafika na konzolách horšia. Hry sú ale optimalizované pre konzoly a po istej dobe na konzolu dostaneš hru, ktorá má síce horšiu grafiku, no na PC zostave, ktorá je rovnako stará, hru už ani nespustíš, prípadne to bude slideshow, pretože to vždy optimalizujú tak, aby to šlo na súčasnej generácii grafických kariet. Alebo mi chceš povedať, že na Radeone HD 4850 si v dnešnej dobe zahráš hry rovnako dobre ako na konzole ? A čo by si si tak v dnešnej dobe zahral asi na zostave zo začiatku roku 2007 v cene, koľko vtedy stála konzola ? Pochybujem, že vôbec tušíš, aké vtedy boli komponenty. PC komponenty zastarávajú žiaľ omnoho rýchlejšie ako konzoly, nikto sa s optimalizáciou nekašle, aj keď sa grafika zďaleka nezlepšuje tak ako kedysi. A čo sa týka životnosti nových konzol, možno sa skráti, no viac sa obávam toho, že sa vývoj grafiky ešte viac spomalí.
No ver ci never, na 4850 GDDR5 by s C2D v rozliseni konzol 95% multiplatform hier dal v lepsej kvalite a s viac fps.

Mam to otestovane s GTX260 a 1440x900 a to je to rozlisko pre konzoly luxus. Akurat par novych "nextgen" hier by tomu zlomilo zrejme krk, ako BF4 ci Watchdogs. BF4 este testnuty mam, islo to naprd ale watchdogs nie, to som uz davno tu zostavu predal.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tam by si už mal problém s tým, že WD je už DX11 ak sa nemýlim, pričom tie naše dvestovky zlaté boli DX10
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Lithil
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1850
Dátum registrácie: Po 12. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senica

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa Lithil »

Ja sa teraz rozhodujem podobne ako zakladatel temy a prisambohu ani jeden argument z tohto vlakna nieje tak duchapritomny aby sa podla neho dalo rozhodnut :) Ked sa na to tak pozriem, tak nova konzola stala vtedy a teraz cca 400 euro. Nove pc v tej dobe a teraz stoji cca 500 euro (nesledujem ceny komponentov) ...za 6 rokov bola pri konzole pociatocna investicia 400 euro plus dalsie naklady na hry. Za 6 rokov hrania sa na PC to bol cca 3x upgrade gpu, raz procesora(druhy dycha na chrbat uz), dokupenie RAM a trilion GB ulozneho priestoru pre vsetky tie pecky za "par centov" (rozumej lacnejsie ako konzolove hry) ktore vsetci objednavate uz v predpredaji a hrate v den vydania. Gog, steam sales funguje na starsie tituly, nie na nove pecky...a priznajte sa..naco mate vsetci v podpisoch ten ultra mega hyper HW ? Aby ste cakali rok na hru pokym si ju mozete kupit z vreckoveho a uzit si rok stary dizajn hry?? Osobne pojdem do PC, pretoze ho potrebujem vyuzivat aj na ine veci ako hranie. Ale ak by som sa rozhodoval len na com sa budem hrat...tak beriem konzolu.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22004
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa dexterav »

nemáš úplnú pravdu to PC nemusíš nutne upgradovať ...

stačí pozrieť na NextGen...
v podstate to ani neni FHD a povedzme trochu viac ako stredné detaily na PC vo väčšine hier...
na to všetko postačujú ozaj staré grafiky resp postaršie pc alebo spústa nových za pár E a dokonca aj niektoré iGPU :)
pointa dalšia totiž je že to beží na 30FPS
tomu sa povie terno a nextgen :facepalm:
kvalita hier na konzolách tiež neni nej vyššia ako pri PC len každý pozná hlavne tie najlepšie poprípade exkluzívne
ale zbytok sú rovnaké :shit: ako na PC

jediná výhoda hlavne dnešných :shit: konzolí je exkluzívne tituly a tam to aj končí
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Plus ak si niekto myslí, že tieto konzoly potiahnu 7 rokov ako tie predchádzajúce, tak sa mýli. Ja to vidím skôr na 3, max. 4 roky.
Už dnešné hry tam vychádzajú brutálne osekané. Príklad keď vývojári Whitchera 3 povedia, že to chcú na konzoly mať radšej na stabilných 30 fps než v 1080p, tak to už je vážne sila. Ten HW je proste poddimenzovaný od začiatku, oproti PC je niekde úplne inde než bola PS3 v dobe svojho vydania a to si treba uvedomiť.

Mne sa zdá neadekvátne hrať sa v r.2014 na 50-60" telke v 720p a 30 fps, bezohľadu na cenu. Každopádne každý kupuje podľa svojich nárokov, nič proti.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22004
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: PS4 alebo upgrade pc?

Príspevok od používateľa dexterav »

a to sa ešte na PC pachtíme za FHD a 120Hz+
zase sa ukazuje že konzolky ako také po HW stránke budú poriadne brzdy a hlavne teraz ked sú to iba slabučké PC :facepalm:

akoby MP3turbo napísal Skoda Favorit je autom budúcnosti v r.2000 :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Nákupná poradňa"